Celica T20 2.0 3S-GE 175HP - монтаж на спортни валове ?

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
ioantsankov
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Окт 2015 22:46

Celica T20 2.0 3S-GE 175HP - монтаж на спортни валове ?

Мнение от ioantsankov » 13 Апр 2016 23:56

Здравейте,колеги,
преди половин година си купих въпросната кола и засега съм доволен от нея, но искам да ви попитам има ли някакъв начин малко повече да се развърви, че е доста умряла във всички обороти.
Като цяло е много муден тоя мотор, бавно ми се струва, че достига до високи обороти, а тогава не ще да върви много.
За сравнение преди имах Хонда Сивик 1,6 160кс. и вървеше доста по прилично.

Казаха ми, че на този мотор на Селика може да се сменят валовете и имало подобрение.
Но какви, от друг модел Тойота ли са не знам?
Ако имате някакви идеи какво да се направи ще съм ви благодарен да споделите. worthy.gif
Последно промяна от Akima на 08 Май 2016 19:27, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Преместена в правилния раздел.Моля прочетете правилата и важните теми.Правопис.Форматиране.

Аватар
KrasIs7a
Мнения: 56
Регистриран на: 30 Юни 2013 11:51
Местоположение: София/Ботевград

Валове за Селика T20, 2.0 175кс.

Мнение от KrasIs7a » 14 Апр 2016 01:44

Така ти се струва първо,защото Б16-ката е с по къси скорости и малко по леко купе (ако е било 5-та генерация сивик са си едни 200-300кг) ,второ не се знае мотора на селиката в какво състояние е.Возил съм се и на 2-те коли и селиката като цяло вървеше и се развърташе доста прилично,на 4-та удряше на 230 прекъсвач и на 5-та продължаваше да върви biggrin.gif . Б16-ката си е мотор с много потенциал,и не се знае ако е била барната малко,може и от там да ти се струва голяма разликата.

Иначе конкретно по темата,в продавалника мисля ,че продаваха валове за този мотор(афтер маркет),но покрай тях,ще ти трябват и пружинки,талерки,компютър и настройка,а по рентабилния вариант за мен би бил да го турбинирам,но и там си е бая цифра happy.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта