Toyota Starlet-Tercel-Paseo Hybrid

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Публикувай отговор
Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 15 Апр 2005 06:38

ugabuga написа:mi to mai sa e vidialo che shte triabva wideband da zemam ama ...

O2 sensora shte go izvadia da go izchistia. na nashia tercelskia forum ima edin dedo 50-60 godishen star racer i mi kazva razni trikove. kaza da go izadia, da go izchistia s niakav korselin (brake cleaner, carb cleaner) i posle da go turna v bial ocet da posedi i posle pak da go izchistia. toia metod rabotel mnogo dobre. predpolagam prosto razlaga kvito okisi ima po povurhnostta.

sando ti kav wideband imash?
az chuh za niakav LM1 ili neshto takova bil hubav. i TWM mai. kajete niakoi ubav i ne mnogo skup
Iztinata e che pricinata da sprat da rabotat povece O2 sensori ,osobeno ako ne sa podgrqvasite se (ot po-elementarnite) e tocno che razni depositi im zapusvat rebrata...

Moq WideBand e ZT-2 ,LM1 ne predlaga nisto osobeno povece za parite si pak i ZT-2 ima absolutno vsicko koeto moze nqkoga da izkam ,e moze bi nemase da e zle 3-4 user inputa ,ma are sega
Изображение

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 15 Апр 2005 14:10

hste potarsia. ti za kolko go vze?

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 15 Апр 2005 14:14

AFAIK cenata e mezdu 280 i 350 USD - zavisi dali e vzel EGT :-)

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 15 Апр 2005 15:02

hubavo e che si pomislil za vsichko tova, no obyasnenieto ti za zazepvaneto na dvigatelyat, NE MI HARESA! dori i da e zacepen pravilno angrenaza, delkoto puk hich ne mislya che si go zacepil, tam kudeto TRYABVA da budae! potursi, viz Altezza, ako imat info za zacepvaneto na delkoto, to tryabva da si ima specifichni znachi na zubnoto kolelo i na samoto tyaklo, posle pri slaganeto E MNOGO LESNO da se izvurti edin zub!
taka che go slozi 5-10 puti, za da mu sviknesh i da si vinagi 100% siguren che e slozan namesto. vednush vutre palish motora, i pochvash da go vurtish, namirash mestoto kudeto sa NAI-visokite oboroti, eto tam tryabva da bude!
edno ot nai-trudnite neshta e da vuztanovish edna sistema, edin dvigatel po negovite FABRICHNI parametri! taka che porbvai i viz rezultata.
uspehi,
punky wink.gif smile.gif

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 15 Апр 2005 21:29

az hubavo ste mu nameria info, no mi triabva nomer na dvigatel det se e prodaval v USA i da e sas sastata sistema na delcoto kakto pri negovia dvigatel.
->

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

tercel na putia

Мнение от ugabuga » 03 Май 2005 05:54

kolata veche ima nomera i e v dvijenie. durpa iako! problema sas idle-a se okaza che e iztichasht vakum koito oshte ne sam otkril i otstranil no i tova shte stane.

eibach prujinite sa MNOGO iaki! kolata vozi mnoog stabilno sega, tvardo no ne prekaleno tvardo i vapreki che e snijena moga da minavam po legnali policai sas 25mph (okolo 35kmph) bez da udriam tamponite, taka che iavno ima dostatachno goliam hod.

sega triaba alignment da napravia i balans na gumite i sled tova samo karane karane karane dokato se ogreze :)
maika mi i dadoh da napravi 1 krugche i tia niakva mnogo se nakefi. ne shte da sliza ot kolata. tongue.gif

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Re: tercel na putia

Мнение от LordDigital » 03 Май 2005 06:05

ugabuga написа:kolata veche ima nomera i e v dvijenie. durpa iako! problema sas idle-a se okaza che e iztichasht vakum koito oshte ne sam otkril i otstranil no i tova shte stane.

eibach prujinite sa MNOGO iaki! kolata vozi mnoog stabilno sega, tvardo no ne prekaleno tvardo i vapreki che e snijena moga da minavam po legnali policai sas 25mph (okolo 35kmph) bez da udriam tamponite, taka che iavno ima dostatachno goliam hod.

sega triaba alignment da napravia i balans na gumite i sled tova samo karane karane karane dokato se ogreze :)
maika mi i dadoh da napravi 1 krugche i tia niakva mnogo se nakefi. ne shte da sliza ot kolata. tongue.gif
Samo da ne stanes nekoi den ,da ides da karas i da se okaze che maicheto e dignala kolata da tyrka gumite:P

Eibacha pone na moita mi se storiha dosta tryrdi ,vyv kombinacia sys Koni Sport dori i Koni-to da go napravq nai-meko ,kato mina prez nekoq dupka imam chustvoto che celiq interior cha se razpadne! ,verno ne se usesta koi znae kakvo ,ma shuma ot UDARA e uzasen - inak ima stabilnost zestoka ,qvno vseko nesto si se plasta!
Изображение

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 03 Май 2005 14:17

ti pa koga si vze eibachs ta i sas koni adjustables. uj tight budget beshe kato se vidiahme v chicago, sia ne samo tragna kolata ami i mods kupuvash :)

da otnachalo kato minah prez niakoia druga dupka i na men mi se stori che e malko tvardichko ama ne bash chak tolkova. az btw sam sas chisto novi kyb-gr2's. horata kazvat che triabva da me izkarat okolo 2 godini. togava shte smeniam sas tein :)

na zavoi osht ene sam ia probval shtoto mi se stori che se darji stranno ( mi kak niama kato pochti na 3 gumi saam karal) ei sia otivam da napravia alignment i balans i shte hodia da ia vrutkam :))

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 04 Май 2005 18:58

napravih alignment i balans. kolata e bomba, veche na niakolko zavoia se parzaliah no e mnogo predskazuema. super e. verno dranchi na dupkite ama kvo da praish :)

sega samo triabva da smenia zadnite gumi da gi sloja otpred che prednite mi sa kato galoshi.

kolata trudno se kara na bavni oboroti. davi se edna takava, pridarpva, gazovete smardiat ... porachah nov O2 sensor pa da vidim. i ne moje da zagree kato karam. termostata mai zalepnal ta sha go smeniam dnes sled rabota. i novo rele za ventilatora shte slagam che postoianno se varti kato go vklucha.

na WOT obache varvi mnooogo iako! vozih edin kolega veso i kato vkluchih na 3-ta vze da stava strashno i toi samo vika - ole male, ole male i se darji za vratata
hahaha :)

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 04 Май 2005 19:13

ugabuga написа:napravih alignment i balans. kolata e bomba, veche na niakolko zavoia se parzaliah no e mnogo predskazuema. super e. verno dranchi na dupkite ama kvo da praish :)

sega samo triabva da smenia zadnite gumi da gi sloja otpred che prednite mi sa kato galoshi.

kolata trudno se kara na bavni oboroti. davi se edna takava, pridarpva, gazovete smardiat ... porachah nov O2 sensor pa da vidim. i ne moje da zagree kato karam. termostata mai zalepnal ta sha go smeniam dnes sled rabota. i novo rele za ventilatora shte slagam che postoianno se varti kato go vklucha.

na WOT obache varvi mnooogo iako! vozih edin kolega veso i kato vkluchih na 3-ta vze da stava strashno i toi samo vika - ole male, ole male i se darji za vratata
hahaha :)
Da ne ti otkine samo dryzkata na vratata:)

Tez Iaponski motori btw imat li EGR? Stoto az ochakvah na moita ot tova koeto sym chel po forumite ,EGR valvata da e stuck open ,i da prai tocno takiva mizerii na niski oboroti kato ne e karana otdavna....
Изображение

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 05 Май 2005 14:34

ne niama EGR. i vapreki tova vsichki minavat emissions bez problemi. da se nadiavame che i az shte mina. nali znaesh kav sam marko totev kato doide vreme za emissions :) do sega ne sam imal kola koiato da e minala :)

a greshka, hondata mina :)

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

reshih da napravia edin update

Мнение от ugabuga » 01 Юни 2005 03:07

ei vi tuka malko snimki da vidite novata boia cool.gif
naprao mi padna cheneto kato otidah da ia vzema!

http://ecocomplex.rutgers.edu/~hkourtev ... ndex7.html
aide chakam komentar

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: reshih da napravia edin update

Мнение от Japanese_fever » 01 Юни 2005 04:14

ugabuga написа:aide chakam komentar
UBIEC! cool.gif
Mnogo qko si q napravil! :thumbsup:
Za6to se otkaza ot side scirts i zadniq spojler?!? Verno zadniq ne izglejda6e mnogo dobre, no strani4nite za6to ne gi vijdam?!? ohmy.gif
No 6tom taka si re6il i taka izglejda strahotno!!! Bravo!
Edinstveno 6te popitam kakvo misli6 po vuprosa s djantite(rims) i zadnoto gurne, za6toto izglejda nezavyr6ena, osobeno s tezi djanti?!? :whistle:
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: reshih da napravia edin update

Мнение от Japanese_fever » 01 Юни 2005 04:15

Otzad s diskovi spira4ki li si, 4e taka mi se vidq ili sa barabanni?!? mellow.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 01 Юни 2005 05:37

spirachki - otzad sam s diskovi

gurne - v momenta v koito mina pregled slagam full 3" mandel bent exhaust (sledovatelno i novo garne sas stainless steel tip of MagnaFlow :))

janti - niama kinti za sega, pone za tezi janti koito az iskam. moje bi sled niakolko meseca, no i tezi kato gi pogledash dostatachno dulgo ne sa tolkova loshi ;) kato iztarkam gumite (mnogo skoro) shte si vzema ot grobnicata edni 14"-ki za $50-60 puk shte prodaljavam da sabiram za 15"-ki

otnosno sideskirts i zadna bronia - te nishto ne praviat tai che mi triabvat da mi tejat, osven tova zadnata ne me kefeshe, za da napravia skirts kato horata shteshe mnogo trud da ide, a da gi kupia shte triava da platia $200, tai che vse gubia i se otkazah :) prednata pone sega cepi vazduha na 2" po-nuisko taka che da se nadiavame che pone niakakva faida ima ot neia. ako ne drugo pone dobre izglejda

osven tova slojih i kalobrani. dolu gore dobre se poluchi no iska malko izpipvane. shte snimam utre i shte pusna oshte snimki.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 88 госта