7mGTE ,newPage

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Публикувай отговор
Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 25 Окт 2007 17:54

Gledaiiki snimkite samo optegacha ima nqakakva dopirna tochka... moje bi da se izmestva pri po visoki RPM i da turka optegacha wacko.gif
Изображение
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 25 Окт 2007 18:35

V35GTR написа:Gledaiiki snimkite samo optegacha ima nqakakva dopirna tochka... moje bi da se izmestva pri po visoki RPM i da turka optegacha wacko.gif
I az tova si misleh, ama nali Lorda kaza, 4e sa go gledali nqkolko 4oveka i az vikam da si traq.
Lorde proveri KAPAKA na remaka da ne turka otvutre nqkude!
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 25 Окт 2007 19:00

V35GTR, това на снимката не е обтегача на ремъка, а края на коляновия вал, на който се затяга ремъчната шайба, чието развиване толкова е измъчило Лорда. Като единствена зъбчатка с борд, най-логично е именно тя да изтрива ремъка, алуминиевият капак също би могъл да е причина за това, но тогава по него би имало очевидни следи. Според мен обаче, ремъкът се измества навън и се търка в ръба на обтегача, увеличих снимката и се виждат следи от гумата по ролката. Освен това нараняванията на ремъка се откъм плоската му страна, доколкото се вижда зъбите са си ОК, затова изключвам борда на долната забчатка като причина.
Прикачени файлове
Obtegach.JPG
Obtegach.JPG (125.52 KiB) Преглеждано 4077 пъти

b_d

Мнение от b_d » 25 Окт 2007 20:11

Според има нещо тотално криво в сглобката и ремъкът се измества и трие там, където Хеки е показал. Аз бих прегледал дали някое от колелата не "бие".

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 26 Окт 2007 00:12

бат Асене, и аз точно това си помислих. обикновено проблемът е в някоя паразитна ролка, и рядко в обтегача. ако по някаква причина е чукнато гнездото където се стяга ролката, се получава мустак който не и позволява да застане правилно. на субарата тва е редовен проблем при недоглеждане, там при цепене на блокът понякога се получава подобен мустак и затова после го минаваме с пилата - иначе ролката застава накриво и ремъка ходи напред. не се сещам да има начин да е от основна ролка - на някой от валовете, все се получава от паразитна ролка - или накриво застанала, или незатегната
status: за БАН

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 26 Окт 2007 08:44

За тоз ангренаж ... метате ме у много дълбоки мисли ,за сега все още не мога да окрия подобен проблем по Супра Формуте ,ама ясно не търся правилно.

Ще видим тоя дето го сглоби какво ша каже за проблема ,и ще тръгнем от там.
Изображение

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 26 Окт 2007 16:04

XEKi, Greshka! Ne znam zashto reshih che tova e obtegacha no kakto i da e. Misalta mi behse che ima rub koito da zakacha! Problema che under load, Lorda nqama nachin da vidi tochno kade obilra osven ako ne qa slojat na nekoe dyno i da vidadt kak i kade opira!
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 27 Окт 2007 00:07

LordDigital написа:За тоз ангренаж ... метате ме у много дълбоки мисли ,за сега все още не мога да окрия подобен проблем по Супра Формуте ,ама ясно не търся правилно.

Ще видим тоя дето го сглоби какво ша каже за проблема ,и ще тръгнем от там.
Lorde ima li veroqtnost remaka da ne e bil opunat po predpisanoto?
Za6toto, ako e bil po-otpusnat ili po-opunat su6to moje da se polu4i zakusvane.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 08 Ное 2007 22:34

Някакво развитие ?
:whistle:

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 22 Ное 2007 06:58

Etooo kakva bila vrytkata sys Shiftera

(Za informacia ,na dzipkite transmisiata e systata kato na 7m-GTE Supra ,samo deto nema 2-ta remontni prozoreca ot strani)

http://www.brian894x4.com/Shifter.html

Prichinata za tva che losta mi hodeshe iz cqloto kupe e .... che TOZI BUSHING PRI MENE LIPSVA!!! oti ne mozah da go sloza ,kato ne e mozal i tozi obraz:

Изображение

I poneze ot staria nemasha absolutno nisto ostanalo ,resih che sha ostane kato neizpolzvana chast :whistle: i ostana ... i si eba maikata wink.gif
Изображение

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 22 Ное 2007 07:02

Ono si pishelo na web-a na proizvoditelq na tva plastmasovo dryvce ,ama koi da chete

http://www.marlincrawler.com/docs/shift ... index.html
Изображение

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 25 Ное 2007 04:01

LordDigital написа:
500 - moze i da gi gonq ,ma vyv momenta sym na nivo 0 :whistle:
Kakvo stana sus zaltnite butala i debeliq val?

Nqkakvi novini? KAkvo mu beshe, 4e raboteshe kato dizelak? dry.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 25 Ное 2007 11:42

Japanese_fever написа:
LordDigital написа:
500 - moze i da gi gonq ,ma vyv momenta sym na nivo 0 :whistle:
Kakvo stana sus zaltnite butala i debeliq val?

Nqkakvi novini? KAkvo mu beshe, 4e raboteshe kato dizelak? dry.gif
Vse oste chakam da se nakaniat da otvorqt motorq...
Изображение

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 05 Дек 2007 06:23

Кой сака пръцФорманс - го получава:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 05 Дек 2007 06:41

Сега малко разсъждения (на глас) (въпреки че не ми са отДава много).

От пръв поглед човек ша каже веднага - ХИПЕР БЕДНА СМЕС ,детонации във невсвяс от там мотора влиза във стадии на полуразпад.

Да ама от къде ша стане това? За първите 150мили имам почти 100% logs ,за следващите 50 верно по-малко ,но всичко на всичко една едиствена ръчка не съм я записвал със лаптопа. Смесите си беха добре ,EGT-тата 50 градуса по-ниски от преди ,промяната на картите спрямо предишния мотор е праткически нищожна.

Може попма да е изтрещела ,може регулатор на налягане - тва всичко ша се провери да речем ама ме съмнява.

Тоз мотор за мене си беше ебан от самото начало ,мноо чаткаше нещо вътре ама лоошо чаткане. Какво ще да е било ,че да изкара 300км и после да почне да гори масло обаче?

Дали е възможно да е прогорило първо между 5 и 6 цилиндър гарнитура ,от там като домино ефект 5 и 4-ти (пропагацията става през някаква форма на Pre-Ignition) ,спрямо следната таблица базирана на работата на този мотор това е теоритично възможно:

Изображение


П.С. Снимки на свещите няма ,ма едната от тях е била напрао потрошена вероятно от парчета от буталото.
Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 96 госта