7mGTE ,newPage

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Публикувай отговор
Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 05 Дек 2007 07:37

dry.gif sad.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 05 Дек 2007 20:55

бе не е бедна сместа, клапаните и буталата са почернели. много е лъскав нагарът по буталата wacko.gif мерена(или смятана) ли ти е степента на сгъстяване? авансът е бил ок по логовете, нямаш лошо ЕГТ - има разрушения, ама не личи да са от детонации - на мен ми прилича на механично разрушаване. с каква хлабина са буталата и какъв е ключът на сегментите? тази чернилка ми прилича на масло
status: за БАН

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 06 Дек 2007 00:49

^
Bate to kato se e s4upilo butaloto vsi4ko e stanalo u maslo.
Otdelno edno to butalata prili4a vse edno zahar e zagorqla na nego. dry.gif


Lorde edin tup vupros, ama ti napravili istinski brake-in, kakto beshe opisan i go beshe pusnal tuka v razdela "Tehnicheski ?-si" ili po burzata procedura? :whistle:
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 06 Дек 2007 03:10

maggkrabar написа:бе не е бедна сместа, клапаните и буталата са почернели. много е лъскав нагарът по буталата wacko.gif мерена(или смятана) ли ти е степента на сгъстяване? авансът е бил ок по логовете, нямаш лошо ЕГТ - има разрушения, ама не личи да са от детонации - на мен ми прилича на механично разрушаване. с каква хлабина са буталата и какъв е ключът на сегментите? тази чернилка ми прилича на масло
Степента не знам да е мерена ,ма требеше да бъде към 8.5 според Ross. Според мен е възможно механично разрушаване ,със последвали детонации от нахлълото масло във цилиндъра - даи напрао на перформънс форума...
Изображение

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 06 Дек 2007 03:30

Japanese_fever написа:^
Bate to kato se e s4upilo butaloto vsi4ko e stanalo u maslo.
Otdelno edno to butalata prili4a vse edno zahar e zagorqla na nego. dry.gif


Lorde edin tup vupros, ama ti napravili istinski brake-in, kakto beshe opisan i go beshe pusnal tuka v razdela "Tehnicheski ?-si" ili po burzata procedura? :whistle:
Byrzata ,TRD procedurata e prekaleno konservativna -vyv dnesko vreme taka brake-vat vsicki:
Изображение

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 06 Дек 2007 16:29

ba si. A masloto otkadee doshlo?
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 06 Дек 2007 21:27

и на мен това ми е мисълта, много чернилката. виждал съм не един двигател помлян от детонации, но такава чернилка нямаше. единият беше каран няколко хиляди километра с пробити бутала, по същият начин - но отвътре беше съвсем лъскаво
status: за БАН

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 07 Дек 2007 06:32

maggkrabar написа:и на мен това ми е мисълта, много чернилката. виждал съм не един двигател помлян от детонации, но такава чернилка нямаше. единият беше каран няколко хиляди километра с пробити бутала, по същият начин - но отвътре беше съвсем лъскаво
Izkam da Blagodaria na kolegata maggkrabar ,che razbuli misteriata. Vsicko e iasno ,motora e nekadyrno sgloben ili Garniturata e negramotno podbrana (dylza da otbeleza che nito edno ot dvete ne e bilo moe zadylzenie ,daze ne znaeh do dneska kakyv razmer tocno garnitura e polzvana). Rezultata e che oste ot pyrvia den chatkase kato dizel ot udari na butala vyv klapnite.

Ето и снимките със всички видими белези:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

del_sol_fen
Мнения: 533
Регистриран на: 23 Яну 2005 01:08
Местоположение: Chicago, US of A

Мнение от del_sol_fen » 07 Дек 2007 08:38

Radvam se che se e iziasnil problema. Iskam da te pitam, te kade stoiat po vuprosa? Priemat li che e tiahna greshkata i shte ia popraviat li ... ili kakvo shte stava?
-------------------------------------------------
"...coming up on the Clock Channel ..... Six O'Clock..."

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 07 Дек 2007 15:54

wow, shtom chatkat butalata nachi ama MNOGO nekadurno e sgloben. Ti ne beshe li kazal che niakvi guru-ta sa ti gi sglobiavali.

Ei zatva trebe si gi sglobish sam.
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 07 Дек 2007 17:04

+1, baba supra shte i trebe tripple bypass!
ugabuga написа:wow, shtom chatkat butalata nachi ama MNOGO nekadurno e sgloben. Ti ne beshe li kazal che niakvi guru-ta sa ti gi sglobiavali.

Ei zatva trebe si gi sglobish sam.
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 07 Дек 2007 17:34

del_sol_fen написа:Radvam se che se e iziasnil problema. Iskam da te pitam, te kade stoiat po vuprosa? Priemat li che e tiahna greshkata i shte ia popraviat li ... ili kakvo shte stava?
Za sega tishina na fronta ,2-3 dena razmisyl sym mu dal da si pomisli mnogo dobre kakvo e naprail wink.gif
Изображение

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 07 Дек 2007 17:39

ugabuga написа:wow, shtom chatkat butalata nachi ama MNOGO nekadurno e sgloben. Ti ne beshe li kazal che niakvi guru-ta sa ti gi sglobiavali.

Ei zatva trebe si gi sglobish sam.
Guru de ,pone 3 7m-GTE ima zad gyrba si ,2 ot tqh sa 500+. Kolichetvoto 1JZ builds ne sa mi mnogo qsni ,ma sa nad 5. Qvno vseki pravi greski ,tva go razbiram i zarad tva sym gotov da mu dam vtori shans - ako ne go vzeme => charge back na Creditnata karta ,voina i nakraq si kupuvam 1JZ ili 2JZ i priklucvam sys crazy builds :whistle:
Изображение

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 07 Дек 2007 17:40

V35GTR написа:+1, baba supra shte i trebe tripple bypass!
ugabuga написа:wow, shtom chatkat butalata nachi ama MNOGO nekadurno e sgloben. Ti ne beshe li kazal che niakvi guru-ta sa ti gi sglobiavali.

Ei zatva trebe si gi sglobish sam.
To e qsno ,ama doktora deto cha go prai e mnoo symnitelen mad.gif
Изображение

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 07 Дек 2007 21:05

Явно Балканския Синдром налазва и щатите .
И тва е там , направо не искам да си представям някой наш гуру каво може да постигне ...................
Принципно към 2JZ трудна ли е конверсията ?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта