Toyota Sera

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 29 Мар 2005 06:14

i kakvo tochno shte mu podurjash na kupeto?!!?

az moia tercel go karam 2 godini i po kupeto nishto ne sam podurjal. tenekiite moje vseki tenekidjia da gi opravi. janti i gumi niama smisal da govoria. amortisiori mogat da se nameriat. prujinite niama nujda da gi smenia .. edinstvenoto neshto e schupenoto staklo.

sega veche ako stava vapros za hodovata chast i t.n. moje da e malko po-trudno no spored men si struva.

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 29 Мар 2005 09:59

Фарове, стопове, мигачи и габарити, брони, панели по купето - капаци, врати, калници, стъклата (както си казал). За ходовата - най-вероятно Терселски неща ще станат - ако е на тази база.
Само за информация - на далеч по-масовата АЕ86 един заден стоп тук е 100 Евро при дилъра, един габарит е 105 лв (55 Евро).
На тази стъклата трябва да са само от дилъра - просто е абсурд да се намерят иначе. Не можеш да си купиш нищо за нея в морга - нито българска, нито на запад.

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 29 Мар 2005 18:20

mda. a be ako ne se bluska problemi niama da ima haha :)

a otnosno tia stukla goliama prostotia! poradi tazi prichina mnogo prototipi no stigat do proizvodstvot - shtoto ne sa praktichni. izglejda cool kolata i sigurno e hubavo da se chuvstvash siakash si v convertable ama ...

btw ne se znae. dosta dvigateli 5efhe se vnasiat v US. siguren sam che ako se govori s pravilnite hora moje dase nameri neshto na snosna cena ($200+)

Kolkoto povece se zamisliam moje bi az ako biah ne bih ia kupil ili ako go napravia shte e samo zaradi dvigatelia.

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 29 Мар 2005 18:22

jamie написа:ugabuga, eдна кола която седи над 2 години е с мотор за ремонт. "период".
Има специални масла за промивка - по-добри са отколкото флъша, тук ги има и струват само 15-тина лева за цялата промивка. Проблема не е там - проблема е основно в дългото стоене и в рядкото купе -----> огромни разходи за ремонт/поддръжка. Двигателя е най-малкия проблем.....
kvi sa tia masla za promivka. az sam chuval horata prosto kupuvat eftino leko maslo.
btw moite klapani sa hidravlichni i si mislia che moje bi neshto e zapusheno i zatova traka niakoi ot tiah. kaji marka niakakva da pogledna da vidia dali shte nameria neshto tuk

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 30 Мар 2005 00:17

ugabuga написа: kvi sa tia masla za promivka. az sam chuval horata prosto kupuvat eftino leko maslo.
btw moite klapani sa hidravlichni i si mislia che moje bi neshto e zapusheno i zatova traka niakoi ot tiah. kaji marka niakakva da pogledna da vidia dali shte nameria neshto tuk
Ami to ima razli4ni mneniq za promivaneto na DVG predi smqna na masloto. Az ne znam to4nio kakvo e masloto, nqkoj tuk kaza, 4e miri6elo na nafta. Znam, 4e Punky i ALTEZZA-ta sa tvurdo protiv tezi promivki. Nqkoi daje kaza, 4e mojelo da ti blokira motora sled tova, no edno mom4e kaza, 4e nqma problem. Pregledaj edna ot temite za smqna na maslo v "Tehn vuprosi" ili "Obti temi".

Az dokolkoto si spomnqm ba6ta mi promiva6e edin put i ne e ima problemi. Masloto izglejda6e mnogo svetlo(kato olio na tzvqt) i mnogo rqdko. No ne znam kakva marka e bilo.

P.S.
TI 6to ne si otvori6 kapaka na glavata i da po4isti6, ako e vuzmojno?!?
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 30 Мар 2005 10:07

Промивното масло е по-тънко и с него НЕ СЕ КАРА.
Само на място работи малко мотора - после се излива и се слага нормалното масло.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 30 Мар 2005 15:54

jamie написа:Промивното масло е по-тънко и с него НЕ СЕ КАРА.
Само на място работи малко мотора - после се излива и се слага нормалното масло.
Koj e kazal, 4e se kara?!? tongue.gif
Toj dvigatelq raboti nqkakwi si minuti, moje bi nqj-mnogo 5.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 30 Мар 2005 16:52

az biah tozi koito kaza che mirishe na nafta (tova e flush-a). sushto taka az biah tozi koito kaza che si promiva dvigatelia vseki pat i niamam problemi.

ako mahna kapaka ne moga da pochstia glavata zashtoto niama kak da brukna tam kadeto varvi masloto

a be shte prodaljavam da si izpolzvam flush-a i tova e

Аватар
Lubo_car
Мнения: 86
Регистриран на: 22 Яну 2005 22:40
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от Lubo_car » 01 Апр 2005 08:01

ugabuga mersi za mnenieto. ZA 4astite koito 6te mi trqbvat, tova e nai-lo6oto, 4e i az neznam zasega kakvo to4no bi bilo neobxodimo. Za stykloto, govoril sym s edni xora koito sa pravili sy6toto tova styklo. V smisal - tq kato e do6la kolata se e s4upilo i v momenta e pleksiglasovo i pak e s4upeno. AKo q vzema eventualno pak 6te mi napravqt pleksiglasovo. Cenata mislq, 4e e dobra - 300 leva bez da sym q "komentiral" :P! Na kolata za vyn6en vid i trqbva boqdisvane poneje otpred e padnal laka i. Ina4e izgnilo nqma nikyde. Mnogo me pritesnqva motora. Az NE sym go palil, i to4no tova si mislq, ne bix iskal da go palq ei taka samo za "proba" kakto e stoqla tolkova vreme. No i sy6tevremenno nqmam realna ideq na kakvo "dereje" e v momenta. Sy6to taka salona mnogo me pritesnqva. SUma ti i vreme e stoql sys s4upena gorna 4ast na imenno tova golqmo styklo na vratata, i to to4no ot gornata 4ast na tavana, otkyde vlizat bez problem vsi4ki bokluci i vodi i absolutno vsi4ko vytre. Salona e poxaben, vypreki, 4e az o4akvax mnogo po zle da e , no vse pak, neznam dali 6te e "goden". Mnogo se dvuomq dali da se probvam da q zapalq i da q pokaram malko predi da q kupq eventualno, poneje realno neznam kak e i xodovata 4ast de. No ima i ne6to drugo. Tq samata cena 6te e fiksirana, kolkoto i zabelejki da i otkriq, tozi sobstvenik koito se qvqva, nqma da svali poneje nego vyob6te ne go interesuva tazi kola i nqma da ima efekt. No ot druga strana 6te iskam da razbera pone malko realnoto i systoqnie poneje e golqma dilema za men :P Utre 6te se opitam da q snimam i da pusna snimki tuk da vidite za kakvo govorq to4no.
VRC-VarnaRacingClub 2001
Mazda RX-7 FC TII
0899-87-86-88

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 01 Апр 2005 09:53

Според мене тая машина е невероятна. Честно ти казвам, ако не беше с десен волан, сигурно щях да се навия аз да я взема /ако ти се откажеш/. Мнооу ме кефи. Но ако я вземеш, не се излагай с плексигласов джам. По-добре провери колко ще ти излезе да го поръчаш и ако можеш да си го позволиш вземи си истински. Гледах в един сайт, че в Джапан в момента такава кола е 3800-4500 USD, е верно в перфектно състояние...
Незнам аз по принцип все си купувам редки коли, тва е просто находка! Но верно ше ти глътне яко кинти unsure.gif

Аватар
Lubo_car
Мнения: 86
Регистриран на: 22 Яну 2005 22:40
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от Lubo_car » 02 Апр 2005 22:44

iska6 li da ti okaja sydeistvie za kolata, za pokupka eventualno, az li4no ne sym se svyral sys sindika, no ne e problem, 6te mu se butne nqkoi lev i ot 3500 6te q svalim na 1500, ili az pone taka si mislq de :PPP! Stoqla e tolkova vreme 6te stoi i o6te malko, ako eventualno si prodam ae-to 6te q vzema 100%, no zasega proekta ae86 e na preden plan, ako taka moga da se izrazq:P!
VRC-VarnaRacingClub 2001
Mazda RX-7 FC TII
0899-87-86-88

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 04 Апр 2005 11:58

Десния волан ме дразни много, това е компромис с който едва ли бих се примирил sad.gif

Аватар
Lubo_car
Мнения: 86
Регистриран на: 22 Яну 2005 22:40
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от Lubo_car » 05 Апр 2005 00:14

e tuka nemoga da pomogna :-), no ima izxod, brat4eda mi be6e pital, 8 bona za obry6tane na direkciqta s 4astite i rabotata v kar kom varna, regionalniqt dilar, :-))), dobre , 4e e bil sednal kato mu kazali sumata :P!
VRC-VarnaRacingClub 2001
Mazda RX-7 FC TII
0899-87-86-88

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 05 Апр 2005 21:50

the_rider написа:Десния волан ме дразни много, това е компромис с който едва ли бих се примирил sad.gif
samo si predstavi kak nemozash da vidish ide li neshto v nasreshtnoto, a pred teb se taralyanka edin MAZ opushvaiki sveta, s 30km/h, i suvsem shte poludeesh... wacko.gif sad.gif

Аватар
Lubo_car
Мнения: 86
Регистриран на: 22 Яну 2005 22:40
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от Lubo_car » 05 Апр 2005 23:30

to ako e MAZ hubavo ( sega kupixa mnogo novi takiva tuka) , ama kato e 4avdar ili nqkoq madara e togava ve4e ....:PP!
VRC-VarnaRacingClub 2001
Mazda RX-7 FC TII
0899-87-86-88

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта