Toyota Supra MKIV Bulgaria

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Публикувай отговор
Аватар
poli
Мнения: 846
Регистриран на: 02 Май 2006 16:21
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от poli » 09 Дек 2008 15:44

манги-фирмиа-кола-продава
КЕФ ЦЕНА НЯМА

1.Тoyota Glanza V Turbo-290ps-RHD
2.Toyota Previa-156ps-LHD
3.Toyota Corolla AE86-165ps-LHD
4.Mazda RX7 FD-500ps-RHD
5.Subaru Justy 68ps-LHD

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 11 Дек 2008 17:44

Bass_Man написа:Бате във Враца и по-големи метаморфози са наблюдавани :thumbsup: !
Внушаваш си laugh.gif laugh.gif laugh.gif В резерват северозапад, таквиз неща не се случват нивгаш ....
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 11 Дек 2008 18:23

diver написа:
Bass_Man написа:Бате във Враца и по-големи метаморфози са наблюдавани :thumbsup: !
Внушаваш си laugh.gif laugh.gif laugh.gif В резерват северозапад, таквиз неща не се случват нивгаш ....
Сигурно съм сънувал нещо biggrin.gif .

LilScrappy
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Дек 2008 12:22

Мнение от LilScrappy » 15 Дек 2008 21:19

Пичове така ли стоят нещата
Ако си купя Supra от UK тука за да е карам с Английски номер трябва всяка година да хода до УК да си плащам данъка
А и въпроса ми тука в БГ какви пари ще трябва да отделя за застраховката и гражданската, ако колата е 340, 280, 240 коня ?

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 15 Дек 2008 21:50

Със сигурност за да си платиш данъка не трябва да ходиш до кралството ! 100% може и по банка .
А относно застраховките до колкото разбирам застрахователите се правят малко на дръж ми шапката и си слагат каквито цени си искат на колите с чужди номера .

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Рошко » 15 Дек 2008 23:08

LilScrappy написа:Пичове така ли стоят нещата
Ако си купя Supra от UK тука за да е карам с Английски номер трябва всяка година да хода до УК да си плащам данъка
А и въпроса ми тука в БГ какви пари ще трябва да отделя за застраховката и гражданската, ако колата е 340, 280, 240 коня ?
Кола с чужда регистрация никоя застрахователна компания няма да ти направи вече! (Говоря за гражданска отговорност). Единственият вариант за застраховка е така наречената Гранична застраховка, но тя е със срок на валидност максимум 3 месеца, а цената й е... :censored: Преди време проверявах за един клиент с Омега 2.5 и беше 220 лв за 1 месец! Така че пичове, като внасяте "самолети" си направете добре сметката, че или трябва да платите акциз от няколко хилки, или да си плащате по 2-3 хилки за застраховка на година!

Аватар
Nedkow
Мнения: 1773
Регистриран на: 26 Фев 2008 00:25
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 1 път

Мнение от Nedkow » 15 Дек 2008 23:59

LilScrappy написа:Пичове така ли стоят нещата
Ако си купя Supra от UK тука за да е карам с Английски номер трябва всяка година да хода до УК да си плащам данъка
А и въпроса ми тука в БГ какви пари ще трябва да отделя за застраховката и гражданската, ако колата е 340, 280, 240 коня ?
Прехвърли колата на някой възрастен без ПТП та в Англия и застраховката ще ти излезе ефтина данъка ще се плаща по банка ама остава най големия проблем за UK МОТ, ако ти говори нещо, защото ако твоя човек не си закара колата за преглед му идва глоба wink.gif така че застраховката от 200-400 лв. на месец ще ти се стори приказка :thumbsup:

b_d

Мнение от b_d » 16 Дек 2008 09:32

1.6 VVT-i написа:
LilScrappy написа:Пичове така ли стоят нещата
Ако си купя Supra от UK тука за да е карам с Английски номер трябва всяка година да хода до УК да си плащам данъка
А и въпроса ми тука в БГ какви пари ще трябва да отделя за застраховката и гражданската, ако колата е 340, 280, 240 коня ?
Кола с чужда регистрация никоя застрахователна компания няма да ти направи вече! (Говоря за гражданска отговорност). Единственият вариант за застраховка е така наречената Гранична застраховка, но тя е със срок на валидност максимум 3 месеца, а цената й е... :censored: Преди време проверявах за един клиент с Омега 2.5 и беше 220 лв за 1 месец! Така че пичове, като внасяте "самолети" си направете добре сметката, че или трябва да платите акциз от няколко хилки, или да си плащате по 2-3 хилки за застраховка на година!
Това твърдение ми звучи странно, защото преди регистрация в КАТ се изисква да е направена Гражданска отговорност. С други думи трябва да се направи докато колата още е без или с чужда регистрация. Което явно си противоречи с горното твърдение.

Аватар
b0by
Мнения: 436
Регистриран на: 25 Мар 2008 15:38
Местоположение: София

Мнение от b0by » 16 Дек 2008 09:48

bad_dog написа:
1.6 VVT-i написа:
LilScrappy написа:Пичове така ли стоят нещата
Ако си купя Supra от UK тука за да е карам с Английски номер трябва всяка година да хода до УК да си плащам данъка
А и въпроса ми тука в БГ какви пари ще трябва да отделя за застраховката и гражданската, ако колата е 340, 280, 240 коня ?
Кола с чужда регистрация никоя застрахователна компания няма да ти направи вече! (Говоря за гражданска отговорност). Единственият вариант за застраховка е така наречената Гранична застраховка, но тя е със срок на валидност максимум 3 месеца, а цената й е... :censored: Преди време проверявах за един клиент с Омега 2.5 и беше 220 лв за 1 месец! Така че пичове, като внасяте "самолети" си направете добре сметката, че или трябва да платите акциз от няколко хилки, или да си плащате по 2-3 хилки за застраховка на година!
Това твърдение ми звучи странно, защото преди регистрация в КАТ се изисква да е направена Гражданска отговорност. С други думи трябва да се направи докато колата още е без или с чужда регистрация. Което явно си противоречи с горното твърдение.
Така е , и на полицата освен рама и данни за автомобила друго няма! А рег.номер не се записва никаде!

LilScrappy
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Дек 2008 12:22

Мнение от LilScrappy » 16 Дек 2008 10:07

Ми ивентуално ако си купя такава кола
няма да имам немерение да е регистрирам с Бг номер
как ли пък не ще им дам хилядарки на тея мушеници за акциз
мисълтами беше за застраховката че всичко може да се случи
А що се отнася до акциза очаквали се да се премахне скоро този закон или няма такава опастност

Едит:
И това в сила ли е още:!
за автомобили с мощност на двигателя над 157,5 kW по системата SAE - 57,14 лв. за 1 kW.

Аватар
Slayer
Мнения: 115
Регистриран на: 21 Ное 2007 13:23
Местоположение: Пловдив

Мнение от Slayer » 16 Дек 2008 10:53

LilScrappy написа: И това в сила ли е още:!
за автомобили с мощност на двигателя над 157,5 kW по системата SAE - 57,14 лв. за 1 kW.
В сила е, както и това:
2. за автомобили с мощност на двигателя над 150 kW по системата DIN - 60 лв. за 1 kW;
GT-Four ST205

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 16 Дек 2008 12:13

мисля че тая тяма се разтяга вече няколко пъти ...
ако си вкарам от ук ама такова ама онакова...
да се бодне една важна с основните глупости(че е безумно скъпо и т.н) в нея и хората да четат и да си мечтаят...

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Рошко » 16 Дек 2008 19:42

bad_dog написа: Това твърдение ми звучи странно, защото преди регистрация в КАТ се изисква да е направена Гражданска отговорност. С други думи трябва да се направи докато колата още е без или с чужда регистрация. Което явно си противоречи с горното твърдение.
ВЕрвай ми, така е... Вариантите са 3:
1. Ако колата е с транзитни номера, е явно, че е вкарана за да се регистрира - тогава се издава БГ ГО и с нея отиваш в КАТ да си я регистрираш.
2. Ако е изобщо без номера (вкарана на автовоз, със съответните документи) - пак се издава БГ ГО и с нея отиваш в КАТ да я регистрираш

И в двата случая, след регистрацията в КАТ, трябва да отидеш в застрахователната компания или при брокера, сключил полицата, за да нанесат българския рег. номер на полицата ти.

3. Когато автомобилът е с рег. номер от чужда държава (което е видно от документите на автомобила, които трябва да представиш на този, който ти сключва полицата - талон на колата) - тогава не може да ти бъде издадена БГ ГО и за да я регистрираш в КАТ, е необходимо да сключиш споменатата вече Гранична застраховка, която е в размер на 200, 300, 400 лева...

ВЕрвай ми така е ;) (Виж ми профила tongue.gif )

b_d

Мнение от b_d » 16 Дек 2008 20:03

1.6 VVT-i написа:
bad_dog написа: Това твърдение ми звучи странно, защото преди регистрация в КАТ се изисква да е направена Гражданска отговорност. С други думи трябва да се направи докато колата още е без или с чужда регистрация. Което явно си противоречи с горното твърдение.
ВЕрвай ми, така е... Вариантите са 3:
1. Ако колата е с транзитни номера, е явно, че е вкарана за да се регистрира - тогава се издава БГ ГО и с нея отиваш в КАТ да си я регистрираш.
2. Ако е изобщо без номера (вкарана на автовоз, със съответните документи) - пак се издава БГ ГО и с нея отиваш в КАТ да я регистрираш

И в двата случая, след регистрацията в КАТ, трябва да отидеш в застрахователната компания или при брокера, сключил полицата, за да нанесат българския рег. номер на полицата ти.

3. Когато автомобилът е с рег. номер от чужда държава (което е видно от документите на автомобила, които трябва да представиш на този, който ти сключва полицата - талон на колата) - тогава не може да ти бъде издадена БГ ГО и за да я регистрираш в КАТ, е необходимо да сключиш споменатата вече Гранична застраховка, която е в размер на 200, 300, 400 лева...

ВЕрвай ми така е ;) (Виж ми профила tongue.gif )
Това определено е полезна информация.

IVOtuning
Мнения: 330
Регистриран на: 13 Авг 2006 22:37
Местоположение: Испания
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от IVOtuning » 16 Дек 2008 20:38

1.6 VVT-i написа:
bad_dog написа: Това твърдение ми звучи странно, защото преди регистрация в КАТ се изисква да е направена Гражданска отговорност. С други думи трябва да се направи докато колата още е без или с чужда регистрация. Което явно си противоречи с горното твърдение.
ВЕрвай ми, така е... Вариантите са 3:
1. Ако колата е с транзитни номера, е явно, че е вкарана за да се регистрира - тогава се издава БГ ГО и с нея отиваш в КАТ да си я регистрираш.
2. Ако е изобщо без номера (вкарана на автовоз, със съответните документи) - пак се издава БГ ГО и с нея отиваш в КАТ да я регистрираш

И в двата случая, след регистрацията в КАТ, трябва да отидеш в застрахователната компания или при брокера, сключил полицата, за да нанесат българския рег. номер на полицата ти.

3. Когато автомобилът е с рег. номер от чужда държава (което е видно от документите на автомобила, които трябва да представиш на този, който ти сключва полицата - талон на колата) - тогава не може да ти бъде издадена БГ ГО и за да я регистрираш в КАТ, е необходимо да сключиш споменатата вече Гранична застраховка, която е в размер на 200, 300, 400 лева...

ВЕрвай ми така е ;) (Виж ми профила tongue.gif )
аз от моя опит с вноса на автомобили мога да потвърдя следното/
застраховки ГО ми правят на автомобили с испански номера(редовни номера), нито са спирани от движение, нито са с транзитни номера...
единственото условие е колата да е в БГ, и не издават Зелена Карта докато не се регистрира в БГ автомобила
цената на застраховката е като на вс. останали
компанията е интерамерикан

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 119 госта