1/4 милята на Лорда, ДелСол-а и други приказни герои

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 22 Юли 2005 14:16

Az ne bih pravil takiva eksperimenti. ako karash s mnogo lean mixture mojesh da si izgarmish dvigatelia. siguren sam che edno vakumche niama da navredi tolkova no ima mnogo drugi metodi. naprimer Seafoam se kazva preparatut. zasmukva se prez vakum i chistel nagari mnogo uspeshno
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
PAKETA_1
Мнения: 642
Регистриран на: 21 Фев 2005 09:54

Мнение от PAKETA_1 » 11 Авг 2005 11:12

Днес, отново в последния момент се разбрахме отново да отидем на Драг Стрипа. Този път и Алтезата се влючи - "Дръжте се други марки, тойотите пристигат" - помислих си аз. Уговорихме се със "Голфовете" (така вече ще наричам Кану Тойотахейтъра, Марто и Ванко) дойде и Дечев с неговия 350Z, едно БМВ 325, един Нисан Сентра SE-R, и едно Камаро V6 което беше умряло от гъдел и даже пича си беше забравил T-top-овете и него въобще не го пуснаха да се състезава.

Първо малко пред-история, Кану и Алтезата от един месец се заяждатна кой колата е по бърза (защото е очевадно коя е по-хубавата...алтезата много ясно biggrin.gif )...разменят злобни SMS-си...
Кану си смени колекторите, въздушния филтър, махна катализатора и прекара една тръба уж като заборник да духа на...(не на това което си мислите tongue.gif )...на въздушния филтър. Алтезата и той има долу горе същите модификации (без тръбата дето духа). Лорда както знаете сложи малко по голямо турбо, регулирани клапани, нова гарнитура и дъмп-клапата след даун-пайпа, а Дечев явно спокоен от миналата си победа си беше сложил в колата ДВД. Въобще, очакваше се една интересна битка за най бърза махленска кола.

Първо излязоха Кану и Алтезата разбира се - Светна зелено, отлепиха и двете коли бяха една до друга през цялото време като Кану победи със някакви хилядно от секундата, а Времето им беше 15.2 сек. Предишното най-добро време на Лорда беше 15.5, при първото си пускане той направи 15.2 със затворена дъмп-клапа, и след това 15.0 и 14.8 със отворена. Нямаше много коли и нямаше чакане, Кану не слезе под 15.1 (също като миналия път) и почна видимо да се ядосва и да недоумява как след толкова модификации и пари колата му не е по бърза. Алтезата слезе до 15.17 и не успя по-добре.

Последва малко прекъване в програмата, спомняте ли си онази турбо шейна която ни събра очите миналия път? Тя пак беше там , но вече въобще не беше вървежна защото се появиха три Джет-коли (за тези които не знаят какво е джет-кола, представете си един много голям скейтборд от арматурно желязо със реактивен двигател). Гледката и шума са неуписуеми и ще изчакам някой да качи снимки и филмче да ги видите, но ще ви издам че едната направи 1/4 милята за 5.5 сек при някакви си 281 мили/ч.

След това кратко прекъсване, Лорда ми предложи аз да му пробвам Супрата - направо бях поласкан, мерси Лорде. "Ще и скъсам гъза!" - помислих си аз когато той се отдалечи, защото той в последно време и мисли чете (но само ако е наблизо). Тъй като ми беше за пръв път изобщо, не очаквах да направя кой знае колко добро време. Наредих се, газ, направих добъ старт, добра реакция (0.1 сек), обаче в последните 50 метра не успях да ръгна четвърта достатъчно бързо...помислих че съм се изложил, докато на връщане Лорда ми извика "Браво бе, 14.8", т.е. неговото най-добро време. При второто ми пускане направих 14.9 защото тръгнах при по високи обороти и много превъртяха гумите. Лорда обаче като видя че аз успях да направя добро време, дори и след като минах последните 50 метра по инерция, реши че в тази кола хляб има и може да се слезе до 14.5, и след няколко опита успя да слезе до 14.6, а когато направи съвсем неочакваното 14.3сек , аз той и алтезата бяхме на седмото небе.

Кану междувременно все не можеше да слезе под 15.1 и се скъсваше от яд (аз не му се присмивах този път защото положението наистина беше сериозно, пък и всички знаем че както един Голф може да се развали всеки момент, така и на притежателя на Голфа може да му стане нещо, и както има край него разни отверки, щанги, току що взела че станала някоя беля - например взел че нападнал голфа със щанга щото не върви разбираш ли)...Стана време за тръгване, всички се приготвиха, само Кану още се опитваше с пяна на уста да си подобри времето, той и още два три Сивик-а (и те бесни tongue.gif )
Пет минути преди да затворят пистата се появи Кану със свирещи гуми на паркинга, усмихнат като Смядовски радиатор, крещейки "14.8, Ей, най накрая"

Ето и времената за деня, по ред на класиране в махленската група:
1. Лорда, Супра МК3 - 14.3 сек
2. Дечев, 350Z - 14.5сек (от ДВД-то ще е)
3. Кану, Голф3 - 14.8 сек
4. Марто, Голф4 - 15.13 сек
5. Алтезов, Алтеза - 15.17сек
6. Ванко, Голф4 - 15.4сек
7. Пич 1, БМВ 325 - 15.9 сек
8. Пич 2, Сентра SE-R - 16.нещо си сек (май от шофьора беше)

За голяма радост на всички тойота фенове победата я взе Лорда, Кану този път нямаше какво лошо да каже и мълчеше като никога до сега. Всички Голфаджии се заканиха, че почват да модифицират за да бият Лорда. Как да им обясни човек на тези хора че дори и да го победят, Голфа Тойота няма да стане...пък и няма да го бият - Лорде казвай какъв е следващия проект по Супрата wink.gif

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 11 Авг 2005 11:30

Ракетка батковото - журналист дреме в тебе !
Остави съдържанието настрана (мкар и то да е великолепно) - стила стила ме кефи мене яко ! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

El Camino

Мнение от El Camino » 11 Авг 2005 11:35

Ей, РАКЕТА, велик си! biggrin.gif
Хиля се с глас на работата и ако не ме уволнят днес, направо ще празнувам! Супер са резултатите!

Абе, Лорда да не е пуснал тайното оръжие бил случайно? Със затворена клапа на ауспуха ли кара? biggrin.gif

b_d

Мнение от b_d » 11 Авг 2005 12:51

И аз се присъединявам. Мисля да те предложим за Pulitzer :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Номер 1 си.

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 11 Авг 2005 15:04

Strashen reporter si Mite! Vsiaka sutrin tebe cheta vmesto vestnik!
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 11 Авг 2005 19:49

Mitak, nqma6 gre6ka!!! :thumbsup:
Iskreno si priznavam, 4e mi stana gusto na du6ata kato go 4etqh!biggrin.gif
Sega denqt mi 6te vurvi mnogo po-dobre, 6te mi spori.

A samo iskam da vi kaja kakvo si predstavqm kato mi kaza, 4e Golf-adjiite sa se zakanili na Suprata?!? laugh.gif
Predstavqm si edna izpravena(na zadnite kraka) kafqva me4ka i okolo neq nqkakvi proskubani ku4eta, koito samo laqt, no ne smeqt da se priblijat! laugh.gif biggrin.gif tongue.gif

belejka: Izvinqvam se, 4e sravnqvam golfadjiite s ku4eta! :whistle:

Evala PAKETA!!!
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Гост

Мнение от Гост » 12 Авг 2005 02:05

Znachi az nqmashe da se registriram tuk makar redovno da ima kakvo da po-procheta vyv foruma, no si vikam tva opliuvane li be ili poroi?!? Mitashki priznavam te...verno imash darba, mnogo interesno i uvlekatelno e napisan postinga ti, evala bratche, smenai pristilkata s pisalka,no nali znaesh dobrite jurnalisti ne priemat nichiq strana a tochno i bezpristrastno otrazqvat sybitiqta....a tova si beshe chist rasizam.....no vse pak nemoga da te sydq, tva si e TOYOTA forum i novinite se otrazqvat po tipichen za TOYOTA fenovete stil: "Дръжте се други марки, тойотите пристигат"
ni6to 4e samo ednata toyota uspq da izklasi sled ednomesechen prestoi v garaja, pretyrpqvaiki osnoven remont na glavata, smqna na turbina i t.n.(siguren sam znaete podrobnosti za midifikaciite) i to ostana i sled tiq vsichki modifikacii pak da go biq i napravo neznam togava kakvo sheshe da pravi, sheshe da se otkaje za vinagi ot taq marka sigurno tooth.gif a nishto che az sam na samo 0.5 secundi s moq NA dvigatel koito e i po malak! A syshto taka interesen fakt e che i drugata toyota ne samo be bita ot mene sled vsichkite tiq zakani, ami i MKIV Golf-a go bi syshto(koito e po4ti stock s iskliuchenie na cold air intake!).

I vse pak beshe super merupriqteie i vsichki se predstavihme mislq mnogo dobre hele pa TOYOTITE! :pottytrain2: :pottytrain2: :pottytrain2:


When life passes you, downshift and floor the motherf**ker!

Аватар
K-A-N-U
Мнения: 1232
Регистриран на: 12 Авг 2005 01:17
Местоположение: Wheeling, IL

Мнение от K-A-N-U » 12 Авг 2005 02:18

OOOOOOOOOoooooooppppppSSSSssss az mai lekichko sam zabravil da se ident-na predi da si napisha komentara laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Аватар
PAKETA_1
Мнения: 642
Регистриран на: 21 Фев 2005 09:54

Мнение от PAKETA_1 » 12 Авг 2005 04:45

Кану, мой човек, We ride together, we die together...Нали ми трябва отрицателен герой...няма друг човек който да познавам достатъчно добре за да не ми се разсърди и да не кара Тойота...разбери ме sad.gif

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 12 Авг 2005 05:31

a be kanu-to mnogo dobre se e predstavil, za naturelka, napravo mnogo dobre! :)
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 12 Авг 2005 08:39

Не е истина - това за "отрицателния герой" ме уби хахахахаах !
Кану батка - не се дразни, въпрос на време е ФауВето ти да мутира в Тойотка - вече си тук и бацила те е заразил :whistle:

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 12 Авг 2005 09:53

Anonymous написа: ni6to 4e samo ednata toyota uspq da izklasi sled ednomesechen prestoi v garaja, pretyrpqvaiki osnoven remont na glavata, smqna na turbina i t.n.(siguren sam znaete podrobnosti za midifikaciite) i to ostana i sled tiq vsichki modifikacii pak da go biq i napravo neznam togava kakvo sheshe da pravi, sheshe da se otkaje za vinagi ot taq marka sigurno tooth.gif a nishto che az sam na samo 0.5 secundi s moq NA dvigatel koito e i po malak! A syshto taka interesen fakt e che i drugata toyota ne samo be bita ot mene sled vsichkite tiq zakani, ami i MKIV Golf-a go bi syshto(koito e po4ti stock s iskliuchenie na cold air intake!).
KANU, za kav po malak dvigatel govorish pak ti, dvigatelia ti e s tochno 0.2L po malak ot na Lorda, verno negovia e turbiniran, no ne zabraviai che i govorish za kola koiato teji s 700lb poveche ot tvoita, tozi fakt ne vidiah kade go spemena kat iskash da si tolkoz obektiven. sasto gledam kak razpraviash kolko modifikacii e napravil Lorda i kolko vreme e izkarala kolata mu v garaja, ami da imash nesto da kajesh za tvoita kat si tragnal da govorish??? stoto tvoita ima po malko modifikacii i e stoiala po malko v garaja??? mani tova che Mitaka e spomenal gore che imash high flow filter i headeri, vsichki znaem che tova dalech ne e vsichko. v kraina smetka tova niama i nikvo znachenie koi kolko modifikacii e napravil, kolko litra mu e dvigatelia, dali ima turbo ili kolko mu teji, v sluchaia edinstvenoto koeto imashe znachenie e kolko ti e vremeto na 1/4mile. inache si prav, imash po dobro vreme ot moito, s 0.3sec, no ne zabraviai i kak mojeshe da si govorim kat se darpahme edin do drug wink.gif evala i na Marto, i toi ima po dobro vreme (0.04sec). ta kakvo dokazahme s tova? che Mitashki ne e bezpristrasten? hm, gledam e postval na vsichki ni vremenata :whistle:
->

Аватар
PAKETA_1
Мнения: 642
Регистриран на: 21 Фев 2005 09:54

Мнение от PAKETA_1 » 12 Авг 2005 13:47

Искам допълнително да доуточня...Кану Е, повтарям "Е" отрицателен герой във всички мои истории и преживявания. Всичко отрицателно в него обаче се изчерпва със това че има Голф и не го е срам да го кара rolleyes.gif . Голфовете, и Фолцвагените като цяло са направени с една единствена цел - Да изпъкват другите коли и по спецялно тойотите като по-добри.

Кану обаче е супер пич и страхотен приятел...например досега не се е оплакал че всяка седмица поне по 3 пъти му ходим на гости, непоканени, гледаме филми, играем на Гранд Туризмото, опустошаваме хладилника му, омърляме му къщата и си отиваме по среди нощти. Съжалявам, Кану обаче просто няма по идеален човек за ролята. Ако толкова те притеснява, ще ти измисля псевдоним и всеки ще се прави , че не знае за кого говоря biggrin.gif wink.gif

Търпението което Кану има към нас, според мен идва пак от факта че притежава голф ( не е лесно постоянно да се разправяш с проблеми по колата laugh.gif ). Мисля да спра до тук обаче, всичко си има граници.

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 12 Авг 2005 14:52

Има голям напредък браво Лорде показа какво може колицата евлата яко се забавлявате Алтезов аиде дай малко повече газ де :thumbsup:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 83 госта