Идеи за подобряване на 7A-FE

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Elboriso
Мнения: 76
Регистриран на: 22 Апр 2007 21:43
Обратна връзка:

Идеи за подобряване на 7A-FE

Мнение от Elboriso » 11 Яну 2008 20:47

Намрелил съм си испускателни колектори за 7A-FE + High flow катализатор и разпределителни валове. В един селика форум намерих една статия за настройки на 7A-FE там пишеше да настрои горивната смес и "timing advance 2-8 degrees" което не го знам точно какво е.
Бихте ли ми обяснили. :help: :thumbsup:

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 11 Яну 2008 21:08

ami az bih go podobril kato mu lepna edna glava ot 4age za da stane 7age + steel rods i forged pistons ili 4agze pistons i turbo ili supercharger.

Tia raboti s timing-a i katalizatori, shte imat minimalen efekt.
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Re: Идеи за подобряване на 7A-FE

Мнение от LordDigital » 11 Яну 2008 22:02

Elboriso написа:Намрелил съм си испускателни колектори за 7A-FE + High flow катализатор и разпределителни валове. В един селика форум намерих една статия за настройки на 7A-FE там пишеше да настрои горивната смес и "timing advance 2-8 degrees" което не го знам точно какво е.
Бихте ли ми обяснили. :help: :thumbsup:
Timing Advance = Предварение.
Изображение

b_d

Мнение от b_d » 12 Яну 2008 00:05

ugabuga написа:ami az bih go podobril kato mu lepna edna glava ot 4age za da stane 7age + steel rods i forged pistons ili 4agze pistons i turbo ili supercharger.

Tia raboti s timing-a i katalizatori, shte imat minimalen efekt.
И ще ти излезе по-скъпо отколкото да си купиш GT4 :thumbsup:

Elboriso
Мнения: 76
Регистриран на: 22 Апр 2007 21:43
Обратна връзка:

Мнение от Elboriso » 12 Яну 2008 00:16

Важна е идеята разполагам с това, и това ще правя. А за парата колкото толкова. smile.gif

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 12 Яну 2008 00:43

Elboriso написа:Важна е идеята разполагам с това, и това ще правя. А за парата колкото толкова. smile.gif
борисо -бъркаш...
1.пойнтересувай се какво точно целиш,,след това колко ще ти излезе,,и след това го съпостави с цената на готови решения със същите характеристики..
2ра стъпка--когато реалистично прецениш както искаш да направиш- повози се в подобна кола и виж-дали те удовлетворява,,,,
3 та стъпка....прецени колко още години ще искаш да притежаваш този автомобил и дали искаш да се жениш за него или ще преглътнеш равнодушно финансовата загуба при продажбата му..

Аватар
Troshko
Мнения: 2094
Регистриран на: 24 Яну 2006 11:58
Местоположение: София

Мнение от Troshko » 12 Яну 2008 15:14

bad_dog написа:
ugabuga написа:ami az bih go podobril kato mu lepna edna glava ot 4age za da stane 7age + steel rods i forged pistons ili 4agze pistons i turbo ili supercharger.

Tia raboti s timing-a i katalizatori, shte imat minimalen efekt.
И ще ти излезе по-скъпо отколкото да си купиш GT4 :thumbsup:
Аз точно това се опитвах да му намекна на събрание-то laugh.gif ,но той просто иска да си направи неговта кола конкретно !!!

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 12 Яну 2008 15:23

belchilov написа:
bad_dog написа:
ugabuga написа:ami az bih go podobril kato mu lepna edna glava ot 4age za da stane 7age + steel rods i forged pistons ili 4agze pistons i turbo ili supercharger.

Tia raboti s timing-a i katalizatori, shte imat minimalen efekt.
И ще ти излезе по-скъпо отколкото да си купиш GT4 :thumbsup:
Аз точно това се опитвах да му намекна на събрание-то laugh.gif ,но той просто иска да си направи неговта кола конкретно !!!
тоше -не му правиш услуга кат му намекваш,,направо си му го кажи smile.gif

след редица тунинг инвестиций.. няма да постигне и вървежа на крайно занемарен и запушен 3с-ге.. еле на нормален,който го има стандартно в неговия модел тойота...

Elboriso
Мнения: 76
Регистриран на: 22 Апр 2007 21:43
Обратна връзка:

Мнение от Elboriso » 12 Яну 2008 15:53

Май не сте ме разбрали, аз искам кола която да ми доставя удоволствие, и моята го прави, а че ще дам 3-4 хиляди за подобрения е просто да си начеша крастата. Нито ще се състезавам с нея за да е 100000000 коня, нито после ще чакам да ми възвърне инвестицията. wink.gif

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 12 Яну 2008 16:51

Elboriso написа:Май не сте ме разбрали, аз искам кола която да ми доставя удоволствие, и моята го прави, а че ще дам 3-4 хиляди за подобрения е просто да си начеша крастата. Нито ще се състезавам с нея за да е 100000000 коня, нито после ще чакам да ми възвърне инвестицията. wink.gif
охх написах ти поема,ма реших да не ти развалям хатъра,,и успех на начинанието,,каквито и цели да има :thumbsup:

ще помагаме с теоритичната част,,,,ти ще си по финансовата,,,само намери някой майстор-кандидат милионер за техническата

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 12 Яну 2008 16:51

Тогава мисли за 4АГЕ глава + модификации. Било то турбота или отделни карбуратори/ИТБ но с ограничение в обороти преко сили 7000 в минута.
И да, правилно си се ориентирал - под 3000 лева едва ли ще се получи завършено решение на нормално ниво като качество.

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 12 Яну 2008 17:06

jamie написа:И да, правилно си се ориентирал - под 3000 лева едва ли ще се получи завършено решение на нормално ниво като качество.
Оптимист....
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 12 Яну 2008 18:24

verno napravo zabravih za 3sgte-to

miii za 3-4 hilki mojesh da si vzemesh napravo edin stock 3sgte i si gotov.
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

TOYOTA-SPORT
Мнения: 90
Регистриран на: 15 Май 2007 01:55

7A-FE

Мнение от TOYOTA-SPORT » 12 Яну 2008 18:32

:thumbleft: Браво на Борис за ентусиазма smile.gif ,
а някои знае ли някъкви други варианти за подобряване на 7А-FE,освен изпускателните колектори за 7A-FE + High flow катализатор и разпределителни валове?А въпроса с чип-тунинга например,как точно стои rolleyes.gif ?Няма ли да се включат момчетата със Селиките Т20 във дискусията тук...? smile.gif
Всеки може да дава газ,но не всеки може да кaра бързо...

TOYOTA-SPORT
Мнения: 90
Регистриран на: 15 Май 2007 01:55

7A-FE

Мнение от TOYOTA-SPORT » 12 Яну 2008 18:46

:thumbleft: Браво на Борис за ентусиазма smile.gif ,
а някои знае ли някъкви други варианти за подобряване на 7А-FE,освен изпускателните колектори за 7A-FE + High flow катализатор и разпределителни валове?А въпроса с чип-тунинга например,как точно стои rolleyes.gif ?Няма ли да се включат момчетата със Селиките Т20 във дискусията тук...? smile.gif
Всеки може да дава газ,но не всеки може да кaра бързо...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 98 госта