И още една MR2 AW11

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Аватар
becko
Мнения: 29
Регистриран на: 05 Май 2007 22:49
Местоположение: София
Обратна връзка:

И още една MR2 AW11

Мнение от becko » 01 Мар 2008 00:04

Като продължение на темата на Ravshark:

Меракът винаги е голям и финансите никога не стигат, но по-важното може би са приоритетите. Благородно завиждам на Ravshark, че машинката му изглежда толкова добре и се надявам скоро и моята да я вкарам за основно пребоядисване.

За сега се ограничавам с ремонтите които са необходими и следвам правилото, че "всеки един ремонт е добър повод за тунинг". За съжаление се оказа, че предишния собственик е правил много БДС. Толкова много неща бяха преправяни все едно, че е Москвич. Но както и да е - страста оправдава средствата.

Иначе я вкарах в бокса, защото незнайно как прегря, при положение, че стрелката на температурата не се е качвала повече от половината и то на място?! Та реших да сменя гарнитурата на главата и всички други гарнитури, гумички и т.н. Тъкмо да видя какво е положението под капака. Оказа се, че всичко е перфектно.

Но излена друго нещо - изпускателният колектор се оказа спукан и аз реших (следвайки идеята на jamie) да потърся правен колектор, а не лят. Затова се спрях на това:
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 0199000323
и много се радвам, че го спечелих. Сега чакам моят човек да ми го прати.

В предницата се чуваше едно чукане след като бях сменил всички чудеса отдолу и пак тропаше. Оказа се, че са заминали тампоните на макферсона. И bambo ми даде добрата идея вместо да купувам тампони, да си направя camber plates.
Та се свързах с jamie, за да ми спретне едни. И тъй като нямаше размерите, казах на майстора ако може да свали единият тампон, за да го откопирам. Оказа се, че предните пружини са рязани (ама брутално). И разбира се амортесьорите бяха заминали също. Решението беше ясно - ще се търсят амортесьори и пружини. В крайна сметка си поръчах това:
http://cgi.ebay.co.uk/D2-Adjustable-Sus ... m153.l1262
Малко ме беше страх, защото това ми беше първата поръчка от ebay, а парите никак не са малко. Но бях много щастлив като пристигнаха и сега чакат да им дойде реда да ги качваме.

Така между другото се оказа, че и дистрибуторната капачка е счупена, капачката на радиатора също. За всеки случай си купих и термостат заради загряването. Така също смених и свещите и кабелите, цилиндърчетата на съединителя, самият съединител и ... имаше и други неща, но общо взето е това. Затова сега ще трябва да почакам малко с оправянето на външният вид. wacko.gif

Иначе от самото начало се опитвах да направя фаровете да се отварят малко, но не успях да измисля елегантен начин. Не ми се искаше да режа щангите им затова просто оставих тази идея за друг път. И в един момент видях това:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... N.m313.lVI
и го купих. Всъщност незнам дали е точно каквото очаквам, но ще си проличи като пристигне. rolleyes.gif

Така също реших, че и това ще имам нужда:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayI ... N.m313.lVI
защото мразя да нямам информация. mad.gif

Тъй като скоростите ги усещах малко дълги реших да си направя шорт-шифт. Но не ми се даваха $25 за тази планка:
http://www.twosrus.com/catalog/product_ ... cts_id=114
затова в гаража с малко тестове си направих една. По-добре е, но може да се желае и още и затова си поръчах това:
http://www.twosrus.com/catalog/product_ ... cts_id=113
Мисля тази седмица да отида някъде да изкарат още една такава планка (за bambo) и да направят чертеж от който може да се изкарат други такива. Не мисля, че е необходимо и други да дават толкова пари за нещо толкова елементарно.

Ами това е за моята машина. Да ми е жива и здрава и все така да ме радва. biggrin.gif

Аватар
becko
Мнения: 29
Регистриран на: 05 Май 2007 22:49
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от becko » 01 Мар 2008 00:12

А ето и малко снимки:
Прикачени файлове
А това е баба ми. :-)
А това е баба ми. :-)
baba.jpg (68.9 KiB) Преглеждано 3731 пъти
А това е релето за стъклата ... Просто не ми се говори.
А това е релето за стъклата ... Просто не ми се говори.
bds2.jpg (53.57 KiB) Преглеждано 3731 пъти
Така изглежда след монтаж на шорт-шифта.
Така изглежда след монтаж на шорт-шифта.
shortshif1.jpg (69.69 KiB) Преглеждано 3731 пъти
Така изглежда лоста за скоростите преди ...
Така изглежда лоста за скоростите преди ...
shortshif2.jpg (75.44 KiB) Преглеждано 3731 пъти
За това искат $25 ?! Не разбирам ...
За това искат $25 ?! Не разбирам ...
shortshif.jpg (69.4 KiB) Преглеждано 3731 пъти

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Мнение от desSs » 01 Мар 2008 00:20

бабето ruulz biggrin.gif

Аватар
Troshko
Мнения: 2094
Регистриран на: 24 Яну 2006 11:58
Местоположение: София

Мнение от Troshko » 01 Мар 2008 10:08

desSs написа:бабето ruulz biggrin.gif
Знаех си че няма да издържиш и ще се намесиш wink.gif

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Мнение от desSs » 01 Мар 2008 11:41

belchilov написа:
desSs написа:бабето ruulz biggrin.gif
Знаех си че няма да издържиш и ще се намесиш wink.gif
сори, ше кликна на изход :thumbsup:

Аватар
Troshko
Мнения: 2094
Регистриран на: 24 Яну 2006 11:58
Местоположение: София

Мнение от Troshko » 01 Мар 2008 15:31

desSs написа:
belchilov написа:
desSs написа:бабето ruulz biggrin.gif
Знаех си че няма да издържиш и ще се намесиш wink.gif
сори, ше кликна на изход :thumbsup:
Сега ако ще се цупиш знаеш,че :love3:

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 01 Мар 2008 19:03

baba ti izglejda mnogo i se kefi. Dade li da i napravi eno krugche? haha :)

az na moita baba dadoh dokato kolata beshe oshte avtomatik. Na edin parking ia vrutka ama gaaaaz laugh.gif laugh.gif
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
hyankov
Мнения: 1417
Регистриран на: 11 Сеп 2006 22:05
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от hyankov » 01 Мар 2008 20:16

4estita koli4ka kolega!
ugabuga написа:baba ti izglejda mnogo i se kefi. Dade li da i napravi eno krugche? haha :)

az na moita baba dadoh dokato kolata beshe oshte avtomatik. Na edin parking ia vrutka ama gaaaaz laugh.gif laugh.gif
Aide da organizirame systezanie mejdu babite vi laugh.gif
Subaru Impreza III Hatchback (2009) - 2.0R MT, 150 hp
Toyota Avensis (2000) - 2.0 D-4D (личен рекорд - 4.1л/100км) - SOLD
Toyota Corolla LE (2000) - 1.8, 125 hp - SOLD

Аватар
becko
Мнения: 29
Регистриран на: 05 Май 2007 22:49
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от becko » 02 Мар 2008 00:26

Баба е страшна и е с предимство: има 3-ти крак - бастуна. Само че така става само с една ръка и ще ми заминат скоростите или ще кара само напред, ама сигурно на нея няма да и пука. w00t.gif

Баба ми е страшна фенка - само си седя в нея и се радваше като дете. Страшна е просто. :thumbsup:

Дано като остарея да съм като нея. Надявам се да съм дядо, ама то никога не знае човек какво може да му се случи. stretcher.gif

Аватар
Ravshark
Мнения: 32
Регистриран на: 22 Авг 2007 20:11
Местоположение: София

Мнение от Ravshark » 02 Мар 2008 20:22

super ti e kolicata ama i moita q 4aka preboqdiswane 4e na mesta emnogo izblednqla vse pak e 20godi6na boqta
a za toq short shifter malko info osven 4e hoda na losta e po maluk drugo imali
Караите колите си с разум!?!Но не бавно
MR2 AW11 1.6 4A-GE twin camp

Аватар
becko
Мнения: 29
Регистриран на: 05 Май 2007 22:49
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от becko » 03 Мар 2008 01:04

Ами хода е по-малък и по-бързо се сменят скоростите. Много е удобно, защото не ти падат оборотите. Обаче тъй като се измества щангата, вкарването на скоростите става по-трудно.

Затова, след като доста четох по форумите, си взех хубаво масло за скоростите Red Line MT90. За съжаление е скъпо (16 евро 946 ml - на нас ни трябват 2,5 литра, което са си 3 опаковки) и го няма в България, затова си го поръчах от Гърция. Определено се усети разлика особено на високите обороти. Преди в 6к оборота много трудно влизаше другата скорост, а сега е без проблем (но пък и старото масло беше много зле).

Така че това е идеята на този шорт-шифт - по-бърза смяна на скоростите.

Аватар
Ravshark
Мнения: 32
Регистриран на: 22 Авг 2007 20:11
Местоположение: София

Мнение от Ravshark » 03 Мар 2008 18:08

като се видим за фаровете може да поговорим за този шифтър
Караите колите си с разум!?!Но не бавно
MR2 AW11 1.6 4A-GE twin camp

Аватар
becko
Мнения: 29
Регистриран на: 05 Май 2007 22:49
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от becko » 03 Мар 2008 22:27

Разбира се, даже ако до тогава е излезнала от бокса ще го усетиш сам.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта