може ли AE86 да вдигне 250, 300, 400?

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Speeddaemon 1
Мнения: 107
Регистриран на: 04 Мар 2008 01:16
Местоположение: Pleven
Обратна връзка:

Мнение от Speeddaemon 1 » 12 Мар 2008 19:59

bad_dog написа:АЕ86 не може да вдигне над 210, да не говорим да ги поддържа.
Значи "Прекрасната кола за дрифт" не ставааа.Великото АЕ86.Ще се върна на първмоначалната идея. :whistle: Съгласен съм сас колегите за годините, но аз подменям всичко със ново.Така че... този проблем отпада.За това и го права, а не че имам излишни пари.
korolla-konspekt

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 12 Мар 2008 20:02

Представям си те как дрифтиш с 200 ....
И не само тебе - кой да е. Дрифта основно се води около 80км/ч примерно, с 4Х4 става и на повече (паъурслайд).
Королата не е крузър че да вдига 300 и да ги поддържа. За това си има Супри.

Аватар
domi
Мнения: 58
Регистриран на: 11 Дек 2006 06:18

Мнение от domi » 12 Мар 2008 20:07

E, че как, бе! 240 км/ч вдига! Сток файнъл гиър, сток скоростна кутия, 7500 оборота в минута, на 20-клапанов Блактоп. Сериозно, Калифорнииците го постигнаха... разбира се по надолнище.
Иначе съм съгласен с Джейми - даже с на братото WRX-а нямаше много смисъл да се круузи над 130 - разхода на гориво става невероятно грозен. При същата скорост Королата може да се движи със +/- същия разход, макар и много по-шумно. xD

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 12 Мар 2008 20:16

jamie написа:Представям си те как дрифтиш с 200 ....
И не само тебе - кой да е. Дрифта основно се води около 80км/ч примерно, с 4Х4 става и на повече (паъурслайд).
Королата не е крузър че да вдига 300 и да ги поддържа. За това си има Супри.
абе да ти кажа и супрата 300 трудно ще ги държи....леле по хубавите ни пътища...
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Speeddaemon 1
Мнения: 107
Регистриран на: 04 Мар 2008 01:16
Местоположение: Pleven
Обратна връзка:

Мнение от Speeddaemon 1 » 12 Мар 2008 20:17

jamie написа:То стига че гумите трябва да са с безумен скоростен индекс и НОВИ !
Ама и останалото не е за подценяване - все пак най-младата АЕ86 е на 21 години....

Пич, тези колици /например омега/, който са със обикновенни гуми и желязни джанти били ми казал /посочвам и марката на колата/ със какви числа са и т.н.Аз съм се постарал да си купя поне за 147лв. парчето във "Радиала"-Спорт-контакт.А това аверче беше с просто обикновенни гуми /защото се познаваме/.Изпреварва ме, като аз се движа с трима вътре със 180км/ч.Каква е неговата скорост?А това става преди да се влезе във първия Богров.Или вие си мислите, че тук е някакво плямпало или човек от вятърните мелници... happy.gif В един момент ми хвалите тази кола в друг не.А аз се обръщам тук за професйонален съвет към вас.Ако несте ме разбрали, значи съм сбъркал аудиторията-за което съжелявам.Не може със един курник /товарен фабричен ИЖ/ да карам със 160, а със кола по която съм хвърлил 10 бона да не може да пръдне.Какъв е смисълът тогава...?Очаквам професйоналисти, а не хора който искат да кажат нещо и да не мога да ги разбера.Не искам да обиждам никой, който ме разбрал, разбрал.
korolla-konspekt

Speeddaemon 1
Мнения: 107
Регистриран на: 04 Мар 2008 01:16
Местоположение: Pleven
Обратна връзка:

Мнение от Speeddaemon 1 » 12 Мар 2008 20:22

jamie написа:Представям си те как дрифтиш с 200 ....
И не само тебе - кой да е. Дрифта основно се води около 80км/ч примерно, с 4Х4 става и на повече (паъурслайд).
Королата не е крузър че да вдига 300 и да ги поддържа. За това си има Супри.
Радвам се че ме просвещаваш колега, но вече споменах-не ме интерсува дрифта и несъм се интерсувал... излишно е да пиша, ако не четете. dry.gif
korolla-konspekt

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 12 Мар 2008 20:22

Speeddaemon 1 написа:
jamie написа:То стига че гумите трябва да са с безумен скоростен индекс и НОВИ !
Ама и останалото не е за подценяване - все пак най-младата АЕ86 е на 21 години....

Пич, тези колици /например омега/, който са със обикновенни гуми и желязни джанти били ми казал /посочвам и марката на колата/ със какви числа са и т.н.Аз съм се постарал да си купя поне за 147лв. парчето във "Радиала"-Спорт-контакт.А това аверче беше с просто обикновенни гуми /защото се познаваме/.Изпреварва ме, като аз се движа с трима вътре със 180км/ч.Каква е неговата скорост?А това става преди да се влезе във първия Богров.Или вие си мислите, че тук е някакво плямпало или човек от вятърните мелници... happy.gif В един момент ми хвалите тази кола в друг не.А аз се обръщам тук за професйонален съвет към вас.Ако несте ме разбрали, значи съм сбъркал аудиторията-за което съжелявам.Не може със един курник /товарен фабричен ИЖ/ да карам със 160, а със кола по която съм хвърлил 10 бона да не може да пръдне.Какъв е смисълът тогава...?Очаквам професйоналисти, а не хора който искат да кажат нещо и да не мога да ги разбера.Не искам да обиждам никой, който ме разбрал, разбрал.
батка, а представяш ли си в туй ИЖ ако набиеш 10 бона, ква резня ша стане...леле а па как спира и колко е устойчиво по завоите, не е истина...
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 12 Мар 2008 21:13

Speeddaemon 1 написа:
jamie написа:То стига че гумите трябва да са с безумен скоростен индекс и НОВИ !
Ама и останалото не е за подценяване - все пак най-младата АЕ86 е на 21 години....

Пич, тези колици /например омега/, който са със обикновенни гуми и желязни джанти били ми казал /посочвам и марката на колата/ със какви числа са и т.н.Аз съм се постарал да си купя поне за 147лв. парчето във "Радиала"-Спорт-контакт.А това аверче беше с просто обикновенни гуми /защото се познаваме/.Изпреварва ме, като аз се движа с трима вътре със 180км/ч.Каква е неговата скорост?А това става преди да се влезе във първия Богров.Или вие си мислите, че тук е някакво плямпало или човек от вятърните мелници... happy.gif В един момент ми хвалите тази кола в друг не.А аз се обръщам тук за професйонален съвет към вас.Ако несте ме разбрали, значи съм сбъркал аудиторията-за което съжелявам.Не може със един курник /товарен фабричен ИЖ/ да карам със 160, а със кола по която съм хвърлил 10 бона да не може да пръдне.Какъв е смисълът тогава...?Очаквам професйоналисти, а не хора който искат да кажат нещо и да не мога да ги разбера.Не искам да обиждам никой, който ме разбрал, разбрал.
Коментара поред:
И аверчето ти, и ти сте просто мъртви. Само дето още не го знаете. Коментирам 180 на входа на Богров.
Аз с СР5-ка АЕ86 дето е 74 коня съм обръщал километража към Пловдив с 4 души в колата. Това дава 190. Е и ?
С келявия ИЖ ще ускоряваш като Чавдар от градския транспорт. АЕ86 ГТС го прави за 2 пъти по-малко време. С ИЖ-а можеш да завиеш. С Королата можеш да го направиш при двойно по-голяма скорост също толкова спокойно. Обобщено - ако пусна ИЖ-а и Королата на една писта - преднината на АЕ86 ще е към 1/3 дължината на пистата при финиширането. Което е огромна разлика.
И последно - но не по важност: не си разбрал какво представлява тази Корола. Това не е крузър. Нито товарен камион. Нито джип. Това е кола за контрол. Нарича се дрифт - именно в тази дисциплина проличава колко добре владееш колата. Е, АЕ86 е добра именно в нея. Също както и Нисан 200SX примерно. ИЖ-а там хич го няма. И Омегата.
Ако търсиш просто транспорт и то с 240 - купи си Супра. Ако търсиш "индивидуалната кола" (защото няма две еднакви - модифицирани АЕ86) и искаш да усещаш контрола - АЕ86.

Speeddaemon 1
Мнения: 107
Регистриран на: 04 Мар 2008 01:16
Местоположение: Pleven
Обратна връзка:

Мнение от Speeddaemon 1 » 12 Мар 2008 21:55

Колеги, аз просто исках да разбера достатъчно ли е як мотора на тази АЕ за да се откажа от понтиаковия който е 3.5 като отделно от това трябва да си поръчам компютър за него, като отделно от това трябва да си поръчам ел. и т.н. и т.н.Просто търся по-лекия начин да продължа със промените на колата ми във сърцето.Искам колата и по байрите да може да си върви без притеснения.Но не със 150.А иначе и волвото ми върви със 230.Но мен си ме кефи королата и искам да вложа подходящо пари във нея.Или по-точно във нейната промяна.Във това състояние едвали ще върви из байра със скорост над 150 и със 4+1 и всичката техника която има в багажника.Във момента ми гори 17/100 газ, но неможе да ме задоволи.Въпреки че на 3-та върти гуми.Какво от това?Ако можете да предложите мотор на тойота със приблизителни коне около 250 /име или модел на колата/ и след това да го турбинирам.
korolla-konspekt

Аватар
domi
Мнения: 58
Регистриран на: 11 Дек 2006 06:18

Мнение от domi » 12 Мар 2008 22:03

Ето ти лесния отговор - 3SGE BEAMS, от Японската Altezza. 2 литра моторище, вади над 200 коня по рождение, със едно турбо ще извади достатъчно въртящ момент, че да ти изкара колата по всеки асфалтиран баир в родината. Ако искаш повече - 1JZ, или по-новия 2JZ. Това са на Тойота моторите за висока мощност и момент. От натурално аспириран 1.6 никога няма да извадиш повече въртящ момент отколкото от Американския 3.5, а [гурутата да ме поправят ако съм в грешка] по баира въртящия момент ще ти свърши повече работа, отколкото максимална мощност... освен ако не теглиш ремарке.
Айде със здраве.

Speeddaemon 1
Мнения: 107
Регистриран на: 04 Мар 2008 01:16
Местоположение: Pleven
Обратна връзка:

Мнение от Speeddaemon 1 » 12 Мар 2008 22:18

domi написа:Ето ти лесния отговор - 3SGE BEAMS, от Японската Altezza. 2 литра моторище, вади над 200 коня по рождение, със едно турбо ще извади достатъчно въртящ момент, че да ти изкара колата по всеки асфалтиран баир в родината. Ако искаш повече - 1JZ, или по-новия 2JZ. Това са на Тойота моторите за висока мощност и момент. От натурално аспириран 1.6 никога няма да извадиш повече въртящ момент отколкото от Американския 3.5, а [гурутата да ме поправят ако съм в грешка] по баира въртящия момент ще ти свърши повече работа, отколкото максимална мощност... освен ако не теглиш ремарке.
Айде със здраве.

Ето за това говорех!Ударих шайба на човека във София който се занимава само със американски мускули.И той ми каза същото за байрите.Не мога да се сетя за името му.Препоръча даже митсубиши, но не съм фен на тази марка.Това ме разколеба и за това си карам и се мъча с този мотор.Не е лесно да си крастав, момчета.Хахаха.
korolla-konspekt

El Camino

Мнение от El Camino » 12 Мар 2008 22:46

Аве некой модератор няма ли да изчисти темата за тунинг на АЕ86 от мнения на осъзнаващ се тинейджър?

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 12 Мар 2008 22:47

kvo da ti kaja az ot 1.3L s turbo vadia 150 kw i 200Nm moment.
Kolko ima toia pontiac?

shti kaja kolko, poslednia 3.5L koito se slaga na G6 e 162kW i 290Nm, samo deto G6 teji s 50% poveche ot moiata kola.

osven tova ne vijdam kakva e prichinata da karash s 250kmph?
zakade barzash tolkova? Suprata i sas 300 shte te vozi no zashto? Shte te duhne edin viatar i si gotov.
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Speeddaemon 1
Мнения: 107
Регистриран на: 04 Мар 2008 01:16
Местоположение: Pleven
Обратна връзка:

Мнение от Speeddaemon 1 » 13 Мар 2008 00:15

ugabuga написа:kvo da ti kaja az ot 1.3L s turbo vadia 150 kw i 200Nm moment.
Kolko ima toia pontiac?

shti kaja kolko, poslednia 3.5L koito se slaga na G6 e 162kW i 290Nm, samo deto G6 teji s 50% poveche ot moiata kola.

osven tova ne vijdam kakva e prichinata da karash s 250kmph?
zakade barzash tolkova? Suprata i sas 300 shte te vozi no zashto? Shte te duhne edin viatar i si gotov.
Ще пратиш ли едно фото на твоята?Ако може.Двигател и отвън.
korolla-konspekt

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 13 Мар 2008 11:25

От описанието стигам до извода че колегата просто има нужда от това:
http://www.youtube.com/watch?v=uYcOpXEszNk

И не, изобщо не се ебавам с него. По подобни съображения си взех подобно - като си запазих и АЕ86-цата де tongue.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта