WideBand

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

WideBand

Мнение от ALTEZZA » 16 Авг 2005 22:52

Lorde, dai malko info za WideBand-a det go imash, ot de e, kvi pari e, a i sensori ot kade moje da se vzemat otdelno
->

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 17 Авг 2005 01:14

Jameev mi dade tova URL:

http://www.msefi.com/msinfo/PWC/lsupur.htm

Ako kupuvas ,vzimai naprao 2 i cha delnem shippinga.
Изображение

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 17 Авг 2005 02:09

mislia che kavto i 4wire O2 sensor da vzemesh triabva da stane.
btw kva marka e tvoia wideband? i kakvi dopalnitelni djadji triabva da se kupiat za da log-va informaciata i t.n.
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 17 Авг 2005 08:52

ugabuga, меренето на сигнала на WBO2 не е проблем, въртела е захранването към него :-)
Евтините версии са BOSCH LSU4, скъпите са UEGO NTK - то обаче се слага и стандартно на доста Хонди VTI например (т.е. намира се и по моргите, макар че ламбда на старо = котка в чувал).

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 17 Авг 2005 09:16

LordDigital написа:Jameev mi dade tova URL:

http://www.msefi.com/msinfo/PWC/lsupur.htm

Ako kupuvas ,vzimai naprao 2 i cha delnem shippinga.
na tazi stranica izbroiavat razni part nomera na VW O2 sensori, a kade ima info za samata djadja det gi chete i gi predava kam komputara? imash li stranica ot det moje da se kupi, iskam prosto da go razlgedam. inache sensorite sa si prosto O2 sensori, taka li? az si misleh che sa A/F sensori. ta kakto i da e, te mogat da se nameriat i v dealer na VW, nali? no predpolagam za poveche kinti de.
->

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 17 Авг 2005 09:31

http://www.zeitronix.com/Products/zt2/zt2.htm

Altezza, мисля че точно това е модела при Лорда.

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 17 Авг 2005 22:59

OK, sensor ste vzema sigurno, obache nakrainika(buksata) s koito idva ste mi svarshi li rabota, t.e. ste moga li s nego da go svarja direktno kam WideBand-a ili mi triabva drug nakrainik da tarsia?
->

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 18 Авг 2005 08:51

Кабела (от куплунга на O2 sensor to the WideBand module) ,ча ти е подарък от мене - имам един дето го взех когато купувахме на едро.
Изображение

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 18 Авг 2005 09:16

iasno, znachi ste gledam ili da poracham edin sensor ili moje napravo da vzema edin ot dealera i da navarja rabotata. ste triabva da mi dadesh toz kabel obache za da sam gotov s vsichko i da svarzvame WideBand da vidim kvi cifri ste izvadia. osven ot sensora, kvi drugi kabeli triabva da svarja?
RPM
TPS
kvo drugo?
->

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 18 Авг 2005 09:21

ALTEZZA написа:iasno, znachi ste gledam ili da poracham edin sensor ili moje napravo da vzema edin ot dealera i da navarja rabotata. ste triabva da mi dadesh toz kabel obache za da sam gotov s vsichko i da svarzvame WideBand da vidim kvi cifri ste izvadia. osven ot sensora, kvi drugi kabeli triabva da svarja?
RPM
TPS
kvo drugo?
Ami cha trebe RPM ,TPS ,i tova e obsto vzeto.

Za apexi-t cha ti trebat tezi + oste razni drugi kabeli - viz nekyde kakva mu e instalaciata.
Изображение

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 18 Авг 2005 09:30

jici za zahranvane ste triabvat li?
inache APEXito e lesno, niakade iz IS foruma biah vijdal podrobni instrukcii kak da se svarje, prosto triabva da se razrovia da gi nameria. obache triabva parvo da svarjem widebanda da vidim dali izobsto ima smisal ot A/FC.
->

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 18 Авг 2005 09:53

ALTEZZA написа:jici za zahranvane ste triabvat li?
inache APEXito e lesno, niakade iz IS foruma biah vijdal podrobni instrukcii kak da se svarje, prosto triabva da se razrovia da gi nameria. obache triabva parvo da svarjem widebanda da vidim dali izobsto ima smisal ot A/FC.
Da zahranvane cha trebe(+12 ,GND). Systo kato opcia nema da e losho da vidim dali imas pin za Fuel Trima na tvoita kola. Tova e rezima vyv koito raboti komputara ,ma tova cha byde dobre da go znaem kogato doidem da naglasqme Apexi-to (ako vidim che ima megdan). Na moita imam PIN i se kazva TCCS Fuel Trim.
Изображение

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 18 Авг 2005 10:55

mi eto instrukciite kak se svarzva SAFC-a kam moito ECU
http://my.is/forums/showthread.php?t=21 ... connectors
tam ne vijdam da se spomenava fuel trim. a i kvo e fuel trim, znam che se izmerva v % i informaciata idva ot MAF sensora, no sam do tam. inache znam che i fuel trim se izmerva s nashia scan tool , ako tova pomaga wacko.gif
->

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 22 Авг 2005 20:06

ba si te sa dosta skupi tia widebands!

gledam LM-1 koeto mi e poznato ta sigurno sa hubavi sa sas UEGO sonda varviat po okolo $340 na ebay!!!

Sando ia dai podrobnosti tvoia otde go vze, kolko pari i kvi chasti vkluchva. stiga si sa oslushval, po gore te pitah i tai i ne kaza tochno.
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 23 Авг 2005 01:08

ugabuga написа:ba si te sa dosta skupi tia widebands!

gledam LM-1 koeto mi e poznato ta sigurno sa hubavi sa sas UEGO sonda varviat po okolo $340 na ebay!!!

Sando ia dai podrobnosti tvoia otde go vze, kolko pari i kvi chasti vkluchva. stiga si sa oslushval, po gore te pitah i tai i ne kaza tochno.
Znaci moq go vzeh direktno ot:



http://www.zeitronix.com/Products/zt2/zt2.htm

Cenite sa takiva kakvito sa na web-a im. Po nekoga ima group buys - ma mnogo razpraviq i chakane.

Moito e pylen komlekt ,sys EGT sensor i BoostSensor.


LM-1 moze i da ima nekoi hubavini po Software-to (taka pone kazvat) ma az licno ne sym ubeden. Systo taka vse si mislq che te rabotqt sys statata sonda sys koqto e e i ZT2.
Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 63 госта