Vapros za Megasquirt

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Аватар
sskk87
Мнения: 128
Регистриран на: 03 Яну 2008 18:45
Местоположение: Smolyan

Vapros za Megasquirt

Мнение от sskk87 » 16 Апр 2008 11:11

imam jelanie da si sloja megasquirt zaedno sas vsi4ki neobhodimi 4asti za nego-modela e celica 5 gen. 156hp
Ta vaprosa mi e sledniq:
ot kade ili ot koi moga da si go kupq i eventualno koi moje da mi napravi nastroikite
kolko izliza palniq komplekt kato pari?
kakvi sa mu strani4nite efekti?
4etoh dosta,no v mrejata ne6tata sa dosta razvodneni i ne mojah da razbera po4ti ni6to.Ako ima nqkoi koito e postavql takova ustroistvo neka da pi6e tuk.Otkrih edna tema tuka v na6iq forum kadeto punkara razqsnqva za megasquirt,no dokolkoto razbrah toi sam si go e pravil i edva li 6te se saglqsi da mi postavi i bna men takav,taka 4e vseka informaciq e dobre do6la!
Pozdravi!!!

Аватар
Staff_Ko
Мнения: 32
Регистриран на: 02 Мар 2008 14:34
Местоположение: Варна

Mega Scuirt

Мнение от Staff_Ko » 17 Апр 2008 10:52

Здрасти маняк.
Аз имам MR-2 /156 к.с./ и също ще си купувам "Голямата Отверка" ама първо ще сменя двигателя си с 2000 VVTi или 2000 Turbo и след това ще си купя "отверката" че да се човъркам още по-надълбоко.
Та, един мой приятел отдавна има на Голф ГТИ 1.8 и му върши перфектна работа. До колкото знам версия 1.0 на хардъера струва около 250 лв, а версия 2.0 с 16 Битов процесор струва около 800 лв + херметически затворена алуминиева кутия и лого на нея. Някъв от Видин ги продава в БГ но отнема около 1 месец да го получиш. Не е удобно да ти дам тела на моя авер с Голфа, ама го потърси в Skype :
NikiGTI
NikolaiGTI
едно от тези две имена в Шумен е. Ако трябва го потърси по част от името, само гледай да е от Шумен. Друг с такъв ник няма. Мисля че неговият е купен втора употреба, но той ще може да те опъти и за нов.
Ако имаш проблем с откриването на Николай, ми пиши пак тук, а аз през това време ще му звънна да го питам дали да ти дам номера му.
Съжалявам за неудобството кооето ти създавам.
Дръж ме в течение какво си направил по въпроса, защото аз по принцип задължително ще сменям двигателя, но така или инъче остава вълнението по въпроса как точно влияе Mega Scuirt на Toyota.
Чао за сега.
П.С. Моля те уведоми ме ако чуеш някой да продава един от въпросните два модела двигатели които ме интересуват.
Без С.Т.Р.А.Х.

Toyota MR2 1UZ-FE

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Mega Scuirt

Мнение от rudolf » 17 Апр 2008 11:35

Staff_Ko написа:Здрасти маняк.
Аз имам MR-2 /156 к.с./ и също ще си купувам "Голямата Отверка" ама първо ще сменя двигателя си с 2000 VVTi или 2000 Turbo и след това ще си купя "отверката" че да се човъркам още по-надълбоко.
Та, един мой приятел отдавна има на Голф ГТИ 1.8 и му върши перфектна работа. До колкото знам версия 1.0 на хардъера струва около 250 лв, а версия 2.0 с 16 Битов процесор струва около 800 лв + херметически затворена алуминиева кутия и лого на нея. Някъв от Видин ги продава в БГ но отнема около 1 месец да го получиш. Не е удобно да ти дам тела на моя авер с Голфа, ама го потърси в Skype :
NikiGTI
NikolaiGTI
едно от тези две имена в Шумен е. Ако трябва го потърси по част от името, само гледай да е от Шумен. Друг с такъв ник няма. Мисля че неговият е купен втора употреба, но той ще може да те опъти и за нов.
Ако имаш проблем с откриването на Николай, ми пиши пак тук, а аз през това време ще му звънна да го питам дали да ти дам номера му.
Съжалявам за неудобството кооето ти създавам.
Дръж ме в течение какво си направил по въпроса, защото аз по принцип задължително ще сменям двигателя, но така или инъче остава вълнението по въпроса как точно влияе Mega Scuirt на Toyota.
Чао за сега.
П.С. Моля те уведоми ме ако чуеш някой да продава един от въпросните два модела двигатели които ме интересуват.
поинтересувай за управлението на VVT-то..с механично или електронно управление е,,да не си дадеш парите напразно..

а какво очаквате да получите с монтаж на гол мегаскуирт?

Аватар
Staff_Ko
Мнения: 32
Регистриран на: 02 Мар 2008 14:34
Местоположение: Варна

MR2

Мнение от Staff_Ko » 18 Апр 2008 11:04

OK, trqbva da e elektronno ako e sled '94...Apak za drugiqt vapros...Kakvo ima6 predvid pod "gol" Mega Squirt - ako nqma turbo li, kakav 6te e rezultata...
Без С.Т.Р.А.Х.

Toyota MR2 1UZ-FE

Аватар
Slayer
Мнения: 115
Регистриран на: 21 Ное 2007 13:23
Местоположение: Пловдив

Re: Mega Scuirt

Мнение от Slayer » 18 Апр 2008 11:07

Тук можеш да намериш Megasquirt - http://www.dek.bg
GT-Four ST205

Аватар
Slayer
Мнения: 115
Регистриран на: 21 Ное 2007 13:23
Местоположение: Пловдив

Re: MR2

Мнение от Slayer » 18 Апр 2008 11:16

Staff_Ko написа:OK, trqbva da e elektronno ako e sled '94...Apak za drugiqt vapros...Kakvo ima6 predvid pod "gol" Mega Squirt - ako nqma turbo li, kakav 6te e rezultata...
Ако двигателя ти ще е сток, е по-добре да си го управляваш със сток електрониката. Ако мислиш да го въртиш на повечко обороти или на високо налягане на турбото (или и двете :evil2: ) - тогава има смисъл от стендалоун (Megasquirt напр.).
GT-Four ST205

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Re: MR2

Мнение от diver » 18 Апр 2008 20:05

Slayer написа:Ако двигателя ти ще е сток, е по-добре да си го управляваш със сток електрониката. Ако мислиш да го въртиш на повечко обороти или на високо налягане на турбото (или и двете :evil2: ) - тогава има смисъл от стендалоун (Megasquirt напр.).
ахам...и ще си го ремапва стоковото ЕКУ как точно?!
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

b_d

Re: MR2

Мнение от b_d » 18 Апр 2008 22:48

diver написа:
Slayer написа:Ако двигателя ти ще е сток, е по-добре да си го управляваш със сток електрониката. Ако мислиш да го въртиш на повечко обороти или на високо налягане на турбото (или и двете :evil2: ) - тогава има смисъл от стендалоун (Megasquirt напр.).
ахам...и ще си го ремапва стоковото ЕКУ как точно?!
Ако двигателят е сток - ремапване не му трябва.

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Re: MR2

Мнение от diver » 19 Апр 2008 10:31

bad_dog написа:Ако двигателят е сток - ремапване не му трябва.
За какво тогава му е мегаскюирт изобщо?! Освен другото, ако сади двигател, едно окабеляване със оргиналното ЕКУ хич не съм убеден, че ще е по-лесно отколкото окабеляване с някой друг стендалоун. Пък и възможност за ремапване винаги е полезна според мен biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Инак живота с тойота скучен tongue.gif
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Аватар
Staff_Ko
Мнения: 32
Регистриран на: 02 Мар 2008 14:34
Местоположение: Варна

MR-2

Мнение от Staff_Ko » 20 Апр 2008 13:12

Kato mu doide vremeto /pari da ima/ za tuning 6te vidim...
Без С.Т.Р.А.Х.

Toyota MR2 1UZ-FE

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта