vapros za punky

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Публикувай отговор
Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 22 Окт 2004 00:12

DUCO написа:Tova go znam oba4e ne moga da namerq 4itav motor puk ne mi sa davat pari za nov,tui 4e mi kaji dali kolqnovia val e su6tiq kato moq
hmmm, porzatursi se iz neta, i mezduvremenno mi dai tochnite razmeri na tvoyat kolyanov val, a az tuka shte mina prez edna morga tam ima kol. val ot 3S-GTE shte g izmerya i shte ti kaza. haide kato mi pratish tvoite rameri tuk, shte ti namerya tezi na 3s-gte i shte gi sravnim, stava li taka smile.gif biggrin.gif :thumbsup:

DUCO

Мнение от DUCO » 22 Окт 2004 13:18

Na men mi trqva val ot 3s-gte nali vi pisah 4e tuka ima edna celica koqto q davat evtino no nqma val,ako moje6 da proveri6 kolko 6te struva tozi tam i eventualno po natatuk da mi go prati6 6te stane super.Ina4e tazi tuka e bila karana na rally i e super ima rolbar,sportni sedalki,oka4vane samo deto e v edni maistori deto bez pari iskat da napravqt motora i nameriha nqkvi lageri po tqh 6laifaha vala i trqva da vi e qsno ko e stanalo :thumbsup:

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 22 Окт 2004 15:33

Всички 3S мотори имат еднакви валове - по размер. Единствените разлики са дали е кован или лят. Смело може да сложиш вал от 3SFE, 3SGE на 3SGTE - ще пасне. Виж, доколко ще може после да го форсираш до 700 коня - няма да можеш :-))) Предполагам обаче поне 250 ще понесе !

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 22 Окт 2004 21:58

jamie написа:Всички 3S мотори имат еднакви валове - по размер. Единствените разлики са дали е кован или лят. Смело може да сложиш вал от 3SFE, 3SGE на 3SGTE - ще пасне. Виж, доколко ще може после да го форсираш до 700 коня - няма да можеш :-))) Предполагам обаче поне 250 ще понесе !
ponasyat i po 450kc (na kolelata) bez da sa otvaryani otvutre tezi dvigateli, vozil sum se na takuv, prosto e strashilishte!
:thumbsup: smile.gif

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 22 Окт 2004 22:00

DUCO написа:Na men mi trqva val ot 3s-gte nali vi pisah 4e tuka ima edna celica koqto q davat evtino no nqma val,ako moje6 da proveri6 kolko 6te struva tozi tam i eventualno po natatuk da mi go prati6 6te stane super.Ina4e tazi tuka e bila karana na rally i e super ima rolbar,sportni sedalki,oka4vane samo deto e v edni maistori deto bez pari iskat da napravqt motora i nameriha nqkvi lageri po tqh 6laifaha vala i trqva da vi e qsno ko e stanalo :thumbsup:
eto che se izyasniha neshtata: ne ti tryabva da kupuvash drug val, samo si kachi tvoya! hem po-evtino, hem si sigurne che e v dobro sustoyanie (pone taka se nadyavam).
uspehi,
punky :thumbsup: smile.gif cool.gif

duco

Мнение от duco » 26 Окт 2004 20:22

a tozi dvigatel deto go znae6 kolko pari struva celia i ima li skorostna kutia i zaden diferincial.I ako ne te zatrudnqva da proveri6 moeto oka4vane su6toto li e kato na 3s-gte 6toto tq originalno si e dosta po razduta ot moita.To sigurno ot zade nqma da e no pone ot pred dali sa ednakvi nosa4ite i poluoskite

duco

Мнение от duco » 26 Окт 2004 20:28

Jamie v drugia forum nqkoi be6e pisal 4e si kupil KONI za celica kolko struvaha i ot kude bqha moga li da si pru4am i az

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 27 Окт 2004 03:28

duco написа:a tozi dvigatel deto go znae6 kolko pari struva celia i ima li skorostna kutia i zaden diferincial.I ako ne te zatrudnqva da proveri6 moeto oka4vane su6toto li e kato na 3s-gte 6toto tq originalno si e dosta po razduta ot moita.To sigurno ot zade nqma da e no pone ot pred dali sa ednakvi nosa4ite i poluoskite
az da sum ti kazval che ima cyal dvigatel? kazah ti za kol.val, drugo nyama (moze bu bielite sa oshte tam, no ne sum siguren). kol.val shte e sigurno 100-150evro (shtot e ot Celica turbo).
a ti vzemi i kato vidish celika turbo kato tvoyata, se navedi i ya razgledai. spirachkite sa i po-golemi ot tvoyata, tova sum siguren. rezervoarut i e razlichen, i zadnicata sushto. ti si slozi purvo dvigatelyat na tvoyata, puk posle gledai da smenyash skorostni kutii, zadni mostove rezervoari i pr!!!
uspehi,
punky smile.gif

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 27 Окт 2004 10:59

duco написа:Jamie v drugia forum nqkoi be6e pisal 4e si kupil KONI za celica kolko struvaha i ot kude bqha moga li da si pru4am i az
Не знам за Селика ! За Корола - да. Каква ти е Селиката - имам къде да питам за КОНИ-та ?

duco

Мнение от duco » 27 Окт 2004 14:52

moita celica e st 182 , i sum razglejdal turbo celica i ne vidqh nikva razlika v spira4kite nito otpred nito otzade samo 4e turboto si e po razduta pitah edin priqtel toi ima takava kaza 4e imalo flanci i zatova e taka,no puk proverqvah amortisiorite sa malko po razli4ni,vsu6tnost samo ugula na zahva6tane za 6enkela e drugo i zaradi tova si mislq 4e e po 6iroka.
Punky ako si kupq samo butala i turbo i gi puhna v moq dvigatel 6te moga li da go forsiram pove4ko,ne6to drugo trqva li da sa smenq

duco

Мнение от duco » 28 Окт 2004 22:49

Punky hodih da govorq sus tezi mom4eta sus celicata zna4i tqhniqt val bil 52mm na 6iikite na bielite te kazaha 4e bil nqkuv tuningov.Posle hodih pri maistora deto sa dali da 6laifa vala toi kaza 4e vala e absolutno zdrav samo 4e bielite sa se zatvorili malko no tova ne bilo problem samo 4e tezi ne sa kupili originalni lageri a nqkvi drugi i sq trqva da sa 6laifa bloka,i na edinia cilindur imalo malka qzvi4ka.
Zna4i ako moje6 da proveri6 dali si4ki valove sa na tozi razmer i tozi deto go znae6 ima li bieli i lageri i stavat li ne6to.
Ina4e koplata e super,poru4ali sa i stukla i hodovata 4ast bila idealna
haide 4ao duco :thumbsup:

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 29 Окт 2004 04:47

duco написа:Punky hodih da govorq sus tezi mom4eta sus celicata zna4i tqhniqt val bil 52mm na 6iikite na bielite te kazaha 4e bil nqkuv tuningov.Posle hodih pri maistora deto sa dali da 6laifa vala toi kaza 4e vala e absolutno zdrav samo 4e bielite sa se zatvorili malko no tova ne bilo problem samo 4e tezi ne sa kupili originalni lageri a nqkvi drugi i sq trqva da sa 6laifa bloka,i na edinia cilindur imalo malka qzvi4ka.
Zna4i ako moje6 da proveri6 dali si4ki valove sa na tozi razmer i tozi deto go znae6 ima li bieli i lageri i stavat li ne6to.
Ina4e koplata e super,poru4ali sa i stukla i hodovata 4ast bila idealna
haide 4ao duco :thumbsup:
ti mai ne si si vzel pouka ot istoriyata na tezi momcheta! LAGERITE dolu tryabva da sa perfektni! dori tezi bieli da sa sus lagerite, ti kakvo, da ne bi da iskash da spestish 100lv, i da gi kachish na dvigatelyet????? dry.gif
kakvoto i da pravish, vaznoto e da slozish NOVI i TOCHEN razmer lageri, za predpochitane originalni (TAIHO). shtom ima yazva na cilindura, zabravi za tozi blok... ako ne planirash da slagash po-shiroki putala sled kato cilindrite se izshlaifat do nov razmer, i veche nyama yazva!
ti naistina tryabva da reshish KAKVO ISKASH DA NAPRAVISH, i posle da hvurlyash pari!
sega, shte prodavash tvoyata, i shte kupuvash turbo celicata, ili shte slagash turbo sistema na toyata, ili shte forsirash naturalno tvoyata, ili kakvo?
vzemi obyasni kakvo si zamislil, da moga da ti pomogna! :help:

haid pomisli dobre, i pishi,
punky smile.gif cool.gif

duco

Мнение от duco » 29 Окт 2004 13:59

Po princip iskam napravo da si zema turbinata celica samo 4e te sa dosta skupi-stava vupros za zdravite.Sega ima dve s povredi koito vurvqt na sqkvi barteri ednata e za koqto ti pisah zna4i proverqvah nqma lageri na toq razmer ina4e ne e problem da si kupq novi.A za drugata tq e v Pazarjik i ne znam za6to no sobstvenika vurvi na sqkvi barteri kato kazva 4e kolata e perfectna samo nqma suedinitel, napravo gram nqma kolata ne otlepq izob6to-i mi se struva 4e ne6to drugo ne e nared stoto toi moje da si kupi edin suedinitel koito daje i s pritiskatela ne e 4ak tolkova skup i da si q prodade spokoino za po solidna suma, na vsi4ko otgore toi ima i serviz,ina4e dvigatelq raboti normalno samo deto turboto ne zarabotva na mqsto no to mai e normalno.No po princip na men mi haresva drugata o6te pove4e 4e e s rolbari , ima i nqkuv potenciometur deto kato go razvurti6 i po4va da hvur4i ogun ot auspuha kakto raboti na oboroti-kazaha mi 4e se uveli4ava intervala na pruskane na duzite.
MIslq 4e ti obqsnih kakvo to4no iskam sorry ako ne6to sum ta iznervil smile.gif

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 29 Окт 2004 15:59

Ducо,
02/9311443 - питай за лагери. Бас държа че ще откриеш Тайхо на цена под 100-така комплект основни + биелни.
Това с потенциометъра НЕ Е добре ! Може да са обеднили сместа и да е увреден сериозно мотора - гледай буталата в главата за следи от топене/детонации !

duco

Мнение от duco » 29 Окт 2004 17:33

Mnogo ti blagodarq jamie ponedelnik 6te se obadq.A za dvigatelq nali pisah 4e si4ko e nared samo deto ima malka qzvi4ka na 4 cilindur ina4e butalata sa dobre . Te ne sa q karali taka samo sa q zapalili i posle q otvorili za da i smenqt lageri.
:thumbsup:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта