По АЕ86ците ... общи приказки

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
El Camino

По АЕ86ците ... общи приказки

Мнение от El Camino » 03 Окт 2005 18:17

На срещата обсъдихме някой такива дреболийки, ама други останаха да ме дразнят, пък не ми се пускат 1000 теми та аре тука:).
Примерно си мислех да питам, на всички АЕта ли ауспухните тръби нагряват толкова в краката на шофьора? rolleyes.gif
Не че нещо, то зима иде, ама по някога имам усещането, че ми се топи чипика, особено както ми се налага да си навирам крачетата на страни (на тънката стена на обувките).

Пак в тоя смисъл - всичките ли АЕ86ци са толкова шумни или гърнетата на нашите са побългарявани? (предполагам и неприсъствалите на срещата са в течение на това "колко", благодарение на blue)

Друго, друго... до седалката долу вдясно има едно като лостче - пласмасово и дълго около 20-30 см. Някой да му е намерил предназначението? biggrin.gif

На задните ми спирачки са ми спестили 2 от 3 чифта пластинки и скърца като каруца. Минавам през селата на газ, че да не се чува това:). Случайно някой търсил ли е (намирал?) подобни?

Oстаналото го забравих сега cool.gif

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 03 Окт 2005 20:57

nagriavaneto siguren li si che ne e ot transmisiata?

garnetata ot zavoda sam siguren che ne sa mnogo shumni.

tova dalgoto plasmasovo ot liavo na sedalkata, predstava si niamam za kakvo govorish, no parvoto nesto koeto mi hrumva, da ne bi da e rachka det da promenia po niakakav nachin naklona na sedalkata, naprimer samo za pod badjacite ili pak niakoi drug agal?

kakvi sa tez 3 chifta plastini? ti sas diskove li si otzad? ako da, to tirabva da imash 4 chifta plastini, po edin na nakladka. ujasno skarcane na spirachki ne vinagi idva samo ot lipsa na plastinite, ami i ot materiala na nakladkata i momentnata i temperatura.
->

El Camino

Мнение от El Camino » 03 Окт 2005 21:32

Ами нагряването не е от скоростната кутия май. Точно под краката ми минава ауспуха и ако вдигна оборотите усещам как почва да пари.
Това дълтото пластмасовото тръгва от там дето е хванат колата и е наистина много странно. Като беше свалено имаше някакъв ход нагоре надолу, ама така и не го хванах за какво е.
Пластините са 2 по 2 и една 3та, ето как ги дават по схемата:

Изображение

Пък на моята само горните са си там. Скърцането спира само като понатисна спирачката, та да хванат задните, иначе като карам си е нон стоп и дразни много:(. Бтв. накладките на същото това колело отзад бяха износени неравномерно - едната беше наред, но другата беше само в горната си част. Не знам дали това няма отношение по проблема.

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 03 Окт 2005 22:55

ми аз докарах колата от Варна до София, пържих я няколко пъти, не ми е направило впечатление да грее нещо. да не би тръбата да опира в пода на купето?

El Camino, утре ще търся някаква страна ръчка около седалките, гаранция! още не съм я забелязал smile.gif

аз пък като натисна спирачката леко и се чува някакво стържене отзад, иначе го няма като спирам по-силно или като е отпусната спирачката.

пък за шума - честно да си кажа по-шумна ми допада. даже в сайта 4AGE прочетох, че някои махали капака на ангренажа да е по-фешън звука. получавало се някакво кефещо свистене :)
status: за БАН


ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 04 Окт 2005 10:01

El Camino написа: Пластините са 2 по 2 и една 3та, ето как ги дават по схемата:



Пък на моята само горните са си там. Скърцането спира само като понатисна спирачката, та да хванат задните, иначе като карам си е нон стоп и дразни много:(. Бтв. накладките на същото това колело отзад бяха износени неравномерно - едната беше наред, но другата беше само в горната си част. Не знам дали това няма отношение по проблема.
ta za plastinite, nesto ne mi e iasno za koi tochno govorish wacko.gif . koi sa 2 po 2, tova koeto e dadeno kato anti-squeal shims li? i koia e tazi 3-ta, atni-rattle spring li? ta koi lipsvat i koi sa tam? inache ako e shumna do kat karash i spira kat natisnesh spirachkata, proveri da ne bi da opira diska v goliamata lamarina det e zad nego(backing plate). stom nakladkite se iznosvat neravnomerno, vazmojno e edin ot plazgachite(tez det izglejdat kat pironi i pozvoliavat na spirachnia aparat da se dviji ot chasta det darji nakladkite, na poslednata kartinka se vijda samo gornia, predpolagam che dolnia e s rezba na kraia che da moje da se vadi, pak gornia si stoi taka) da e rajdiasal i da ne se dviji kat horata, proveri dali vsichko se dviji svobodno kakto triabva.
->

cj
Мнения: 485
Регистриран на: 17 Сеп 2004 11:23
Местоположение: Варна, България
Обратна връзка:

Мнение от cj » 04 Окт 2005 13:39

Както казах на Ел Камино на срещата, моята също ГРЕЕ. Предполагам, че е от аспухната система. Ел Камино, ти имаш ли катализатор?
Към хората, чиито ае86 не греят: имате ли катализатор?
1984 Тойота Корола 4AGE 20v
2007 Субару Импреза STi
Изображение

El Camino

Мнение от El Camino » 04 Окт 2005 13:49

cj написа:Както казах на Ел Камино на срещата, моята също ГРЕЕ. Предполагам, че е от аспухната система. Ел Камино, ти имаш ли катализатор?
Към хората, чиито ае86 не греят: имате ли катализатор?
Имам средно гърне, което е сменяно най - вероятно със задното (Walker са и двете) и са сменяни скоро. От това и от това, че нямам ламбда сонда и моята е една от първите, съдя че нямам и не съм имал. Но за греене грее и то сериозно. Дори килимчето в краката ми има дупка - явно е прегаряно.
Сега се замислям дали средното гърне не опира в купето.. ама си мисля, че не беше такъв случая при мен.

Алтеза, само горните две пластинки ги има моята. Сега ще направим една поръчка за пластинки и водачи и се надявам да се смени всичко и да се оправи. Може да е опирал в спирачката, ако действително водача не води добре и не връща.
А шума е скърцащ и се мени с оборотите, т.е има някаква неравномерност някъде и това ме притеснява. В най - лошия случай крив диск wacko.gif

hiero
Мнения: 32
Регистриран на: 10 Яну 2005 12:14

Мнение от hiero » 04 Окт 2005 14:20

I moqta ne gree. Za smetka na towa shumeneto se okaza, che e predimno ot zadniqt lager. Mnogo stranno, auspuha izobshto ne e tolkowa shumen kolkoto si misleh.
Za plastinkite - na moqta sushto lipswaha i drunkashe ujasno. Slojih gi sled izwestno wreme i se okaza, che ediniqt spirachen apaarat pochti ne e wrushtal... Sled kato gi slojsih shte ti sturje dosta dokato se napasnat otnowo nakladkite.

El Camino

Мнение от El Camino » 04 Окт 2005 14:24

hiero написа:I moqta ne gree. Za smetka na towa shumeneto se okaza, che e predimno ot zadniqt lager. Mnogo stranno, auspuha izobshto ne e tolkowa shumen kolkoto si misleh.
Hiero, auspuha ti ne e shumen, shtoto kato si otzad da slushash, ne mojesh da dawash gaz be tongue.gif
Lager skoro smenqh - bqh pisal, ako ti trqbwa!

Greeneto e tochno na izdutinkata w krakata na shofiora..

hiero
Мнения: 32
Регистриран на: 10 Яну 2005 12:14

Мнение от hiero » 04 Окт 2005 15:19

El Camino написа:
hiero написа:I moqta ne gree. Za smetka na towa shumeneto se okaza, che e predimno ot zadniqt lager. Mnogo stranno, auspuha izobshto ne e tolkowa shumen kolkoto si misleh.
Hiero, auspuha ti ne e shumen, shtoto kato si otzad da slushash, ne mojesh da dawash gaz be tongue.gif
Lager skoro smenqh - bqh pisal, ako ti trqbwa!

Greeneto e tochno na izdutinkata w krakata na shofiora..
Wutre beshe ludnica w moqta kola. Trqbwaha si tapi za ushi :(
Wutre nishto ne gree + towa az nqmam nikakwa izolaciq na poda. Znachi trqbwashe da mi se raztopqt podmetkite :)

El Camino

Мнение от El Camino » 04 Окт 2005 15:31

Emi zimata shti e studeno na krakata pyk togawa biggrin.gif tongue.gif Ama qwno ima nqkakyw problem s nashite de.

Na teb shumowete ot lagera li bqha? Shtoto shumna.. i w moqta radioto ne se chuwa, ama e ot dwigatelq.

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 04 Окт 2005 20:05

и моята е шумна - къде от двигателя, къде от гърнето. нямам катализатор. задния десен лагер се чува как ръмжи :)

El Camino, за издувката под скоростния лост ли говориш? там не е ли скоростната кутия?
това греене си мисля че най-вероятно е от гърнето - някоя тръба опира в пода, или има дупка и от там излизат горещи газове - от какво друго да е? ако идваше от скоростната кутия щеше да грее и от другата страна - издувката е симетрична.
status: за БАН

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 04 Окт 2005 22:34

poruchai si kit plastinki ot toyota, skurcaneto idva ot tyah, i neravnomernoto inosvane! po princip, kogato nakladkata i doide vreme za smyana, ednata plastinka pochva da opira v diska, i da skurca neprekusnatao, za da te nakara da gi smenish! ponyakoga plastinkite gi slagat naopaki, i te pochvat da opirat!
gree, zashtot ti lipsva lamarinnata izolaziya, otdavna e izgnila i mahnata, dai da ti napravyat druga!

gurnetata sa shumni, shtot ne sa originalnite. ako slozite katalizator, tova shte e MNOGO DOBUR shumoizolator!
prosto katalizator, i posle edno zadno gurne!

pozdravi,
punky
wink.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 103 госта