Vupros za MK IV ?

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 15 Окт 2005 01:03

Е не ти е лесно от прочетеното до тук.тук в този форум може да разчиташ все някой ще ти каже някакво инфо хората са доста запознати повечето от тях живеят извън Бг.Надявам се тази кола да завърви много се изговори за нея всеки я чакаше да излезне и тя да се види дано скоро стане Успех

supra_mania
Мнения: 29
Регистриран на: 13 Окт 2004 17:34
Местоположение: Burgas

Мнение от supra_mania » 15 Окт 2005 01:05

ami kato govorih s horata ot titan me uveriha che moje da izkara 900+ ama sega nee dori zavodski 320 i kakvo da ti kaja samo pari,pari a nasreshta nishto,ako iskash moga da ti kaja vsichko koeto sum pravil po neia to ne e taina

supra_mania
Мнения: 29
Регистриран на: 13 Окт 2004 17:34
Местоположение: Burgas

Мнение от supra_mania » 15 Окт 2005 01:06

ami blagodaria i az na tova vse oshte se nadiavam

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 15 Окт 2005 01:09

[quote="supra_mania"]ami kato govorih s horata ot titan me uveriha che moje da izkara 900+ ama sega nee dori zavodski 320 i kakvo da ti kaja samo pari,pari a nasreshta nishto,ako iskash moga da ti kaja vsichko koeto sum pravil po neia to ne e taina[/quote]


Какво си правил по нея аз да не кажа голяма дума ама ти си Хвърлил едно само от тук в Бг 10 20 хил или се бъркам

supra_mania
Мнения: 29
Регистриран на: 13 Окт 2004 17:34
Местоположение: Burgas

Мнение от supra_mania » 15 Окт 2005 01:37

ami kato nachalo si napravih bpu++ kita i sled tova i vzeh:
1 HKS 2835 full turbo kit
2 Ferrea valve -full kit
3 JP i sled tova JUN pistons kit 87.0
4 HKS Type R Front Mount
5 HKS Ti-Race 4"
6 TMS Custom Carbon Fiber Driveshaft
7 TRD slip dif
8 TMS Line Lock Kit
9 B&M Short Shifter
10 RPS Carbon / Carbon Clutch
11 Greddy Oil Cooler Kit
12 Titan Motorsports Supra Intake Manifold
13 HKS Twin Power Ignition
14 ARP Head Stud
15 HKS Cam Gear
16 Greddy/ Carillo Rodst
17 Greddy Headgasket
18 Electric Water Pump for mkiv
19 Greddy Timing belt
20 HKS 272 Degree Duration Cams
21 AEM Standalone ECU
22 Greddy Electronic 60mm Peak / Hold Boost Gauge
23 Greddy Electronic 60mm Peak / Hold Air/Fuel Gauge
24 Greddy Electronic 60mm Peak / Hold Oil Pressure Gauge
25 Greddy Electronic 60mm Peak / Hold Temp Gauge
26 AEM Single Channel UEGO Kit - AEM Wide Band
27 Blitz Dual Turbo Timer DC II
28 GTECH Pro Road Racer
29 GReddy E-01 Profec Electronic Boost Controller
30 HKS Racing Blow Off Valve Type 2
31 Fluidine radiator
32 TRD Oil Filler Cap
33 Sparco Aluminum Pedal Sets
34 Supra 98 Headlights
35 98 Toyota Supra Taillights
36 Clear 93-98 Supra Turn Signals
37 93-98 Supra Strut Tower Bar by Greddy
38 Sparco Torino 2
39 Sparco Racer Steering Wheel
40 Sparco Harness Bar Kit
41 H&R regoliruemo okachvane

mai tova e vsichko malko razburkano go napisah dano ne sum propusnal neshto

supra_mania
Мнения: 29
Регистриран на: 13 Окт 2004 17:34
Местоположение: Burgas

Мнение от supra_mania » 15 Окт 2005 01:39

propusnah gorivnata sistema : titanmotorsports 850 cc full systems

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 15 Окт 2005 03:48

supra_mania:)

Радвам се че си се върнал във форума ,викам да забраим старите разправии и да опитаме със добро.

Според мен имаш 2 възможности:

1.Да я дадеш на Тони (Келеша) или Васко Орешков (ПроСпеед) да ти я настроят.

Със Келеша има проблем ,що ша стане "Conflict of Interest" понеже не е тайна за никого ,че прави колите на Мишо - заради тва предполагам не ти обръща внимание иначе него го познавам лично и гарантирам 1000% за възможностите му да настрои колата АКО МЕХАНИЧНО мотора е сглобен добре.

За ПроСпеед ... 1-во аз от Васил Величков знам съвсем други данни за Дайното им хем съм във връзка със него от още преди да го купят. Орешков не го познавам лично ,но доколкото съм чел е капацитет що се отнася до настройки. Със сигурност има изключително високо професинално ниво при настройки на Мотек ,настройвал е и друго СтандАлоне (разни екзотики като тази за ТТ-от на Величков). Принзипно СтандАлоне имат много подобна философия на настройките ,така че за мене лично той ша може да го настрой. При тях правиха единствената друга МК4 ТТ във българия (тази със десния волан) ,верно не можа да стане от първия път ма последно маи са я уцелили.

При всеко едно полужение нема кво да ги търсиш и двамата за настройки АКО НЕ СИ 1000% сигурен че механично мотора в сглобен както трябва. 7mGTE i 2jZ-GTE моторите за ИЗКЛЮЧИТЕЛНО трудни за работа със заводски части ,а камоли като почнеш да слагаш ковани бутала и така нататъка. Допуските са убиствени малки и ако некоим маистор го е карал УЕКО УЕКО през простото ,нито един Тюнер не би могъл да ти помогне защото основата ти е крива. Със тези CosWorth бутала ти имаш ВЪЗМОЖНО НАИ-ДОБРОТО КОЕТО ПАРИТЕ МОГАТ ДА КУПЯТ (Дето марко със 1500 коня супрата вика ,ако можех да купувам бутала директно от CosWorth бих го направил ,ма понеже не мога ги взимам от JUN) - не даваи на разни тъпаци да ти опропстят инвестициите ,доколкото знам ползваш услугите на някакъв Тойота сервиз във Бургас ,аз лично не бих им имал вяра.


Сега другия вариант е да си настроиш сам колата. Ще отнеме ацки много време и четене ,трябва ти задължително ШорокоЛентова Сонда която да закачиш за централата. Нема да те лъжа ,че съм виждал АЕМ - аз работя със Паразити ,ма от това което съм чел АЕМ има вход 0 до 5 волта (линеен ) от ШирокоЛентова сонда ,тва трябва да ползваш за обратна връзка като правиш картите и задължително да Логваш абсолютно всичко. Можем да помагаме със каквото можем тука и със доста труд да усшееш накрая ... но АЕМ е доста доста сложно - толкова сложно ,че без Дайно (особено за Изпреварването) не съм напълно убеден дали ша стане. Аз Тюнвам без Дайно ,ма разчитам на оргиналното ЕКУ да се занимава със Тайминга (даже не го знам колко е ,сега си разработвам система да го записвам във логовете) ,всичко останало верно настроивам на улицата.

С16 бензина между другото вече не е актуален откакто Марко спря да го ползва и SP спряха да го препоръчват. Във България обаче не може да купиш никакво Раисинг гориво така или иначе ,вариантие са или да купуваш добавки и да слагаш във ОМВ 100 (както прави Величков) или чисто и просто да настроиш колата да работи на МАКСИМУМА за ОМВ100 бензин ,АЕМ следи за детонации така че това няма да е проблем ,единствено вместо да получил 800 коня на колелата от тоя Сетъп - ша спреш на около 700 да речем - това пак е убиствено много ,гарантирам ти че 265 гуми ша ги палиш на 4-та!

Ами тва е от мене ,ако има със нещо друго да мога да помогна - питаи смело. Не забравяи че имаш колата със наи-голям потенциал за 1/4 миля във цяла българия ,нещата които имаш са наи-доборо което парите ИЗОБЩО могат да купят (единственото което ти липсва е по-сериозна работа по главата) - ма със други думи ... потенциала е безграничен , стратегия за използването му е майката :thumbsup:
Изображение

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 15 Окт 2005 10:08

WOW, dosta goliam spisak si i napazaruval na taz Supra. ta az ne sam koi znae kolko na vatre v nestata, ta i ne moga i da ti pomogna s koi znae kolko, osven ako ne se otnasia nesto do STOCK sastoianieto na kolata. no inache imam vaprosche za TRD LSD-to, az si msleh che diferenciala s koito idva kolata moje da izdarji dosta, vse pak e Torsen LSD, ima li naistina faida ot TRD LSD-to? TRD oil cap niama da te pitam za kakvo ti e. btw, HKS adjustable cam gear, predpolagam che si vzel dve, edna za intake-a i edna za exhaust-a(te sa ednakvi), tiah che da gi naglasish ti triabva dino, no pri povecheto Supri mislia che gi slagat gore dolu 2 gradusa intake i 6 gradusa exhaust. ne znam dali tova bi bilo taka i pri uslovie che ti imash i HKS cams, hubavo e da razpitash hora iz Supra forumite.
->

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 15 Окт 2005 11:19

Помоли келеша да погледне колата, поне да е ясно състоянието и в момента. След това ако той не иска да се занимава - Проспийд ще се оправят (но ще е СКЪПО).

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 15 Окт 2005 12:20

supra_mania написа:a tova za izduvaneto e tochno taka dokato beshe na 1.3 niamashe problem ama kato ia napraviha na 1.5 stana kofti.Ami az biah toga va s butala na JP i ako pitash men ne uspiaha da razchetut pravilno instrukciite i za tova stana taka ama...........
ya po-dobre kazi kakuv EFI polzvash, koya versiya i pr.
ako dadesh poveche info, shte moga eventualno da ti pomogna.
ima nyakolko neshta v tvoya spisak, deto spored men, ne sa nuzni, i moze bi burkat naeshtata, no tova samo ot pruv pogled!

punky smile.gif

Гост

Мнение от Гост » 16 Окт 2005 23:26

supra_mania написа:ami blagodaria i az na tova vse oshte se nadiavam
mladej 100000000 puti ti kazah 4e KELESHA shte ti napravi kolata !!!!
na kakyv ezik da ti go kaja oshte ???
ako iskash vlez v oshte 40 foruma i napravi zapitvane i tam :whistle:
nakarai pesho da ti q napravi :whistle: onq profesor sas sinqta astra biggrin.gif

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 17 Окт 2005 15:26

wow tia mods kato gi chetoh si predstavih edna kamara pari :)

radvam se che ima takiva entusiasti i v BG
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 19 Окт 2005 20:35

http://toyotabg.com/viewtopic.php?p=2244#2244

Съжалявам за преплитането - моля пишете в актуалния Тойота форум (www.toyotabg.eu)

El Camino

Мнение от El Camino » 20 Окт 2005 21:12

jamie написа:http://toyotabg.com/viewtopic.php?p=2244#2244

Съжалявам за преплитането - моля пишете в актуалния Тойота форум (www.toyotabg.eu)
A ti ako mi kajesh kak Toni e pisal tam i TI kak go otkri towa mnenie, shta cherpa neshto za rojdenniq den! wacko.gif biggrin.gif

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 20 Окт 2005 22:55

El Camino написа:
jamie написа:http://toyotabg.com/viewtopic.php?p=2244#2244

Съжалявам за преплитането - моля пишете в актуалния Тойота форум (www.toyotabg.eu)
A ti ako mi kajesh kak Toni e pisal tam i TI kak go otkri towa mnenie, shta cherpa neshto za rojdenniq den! wacko.gif biggrin.gif
Cherpi gabariti red-white :-)
Ask google (1 option)
e-mail abonament (2 option - my case)

Onzi forum e de-face-nat samo - ziv e otdolu no nikoi veche ne go polzva.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта