Максимално предварение на 4A-FE

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Vokil » 05 Мар 2009 23:33

Здравейте отново голямо благодаря на Басмен за хубавото напомняне да взема стръбоскопа :) както и на всички останали че взехте участие в темата ми с обсъжданията си ме провокирахте да погледна нещата от различен ъгъл :) Сега малко отговори : Ползвам добре познатия едис на форд с шайба 36-1 зъба и индуктивен датчик както и мегаскуирт с таблици 12х12 .Днес като закачих стръбоскопа и си направих допълнителни белязи за на шайбата за 20;40;60;80 градуса установих че въпреки че живите данни показват 78 градуса реално максимума е 40 и то до 2000 обоота после незнайно защо се връщат на закованите от едиса 10 шайбата и датчика съм ги нацелил с точност до 0,5мм ако не ме лъже окото, тоест там всичко спи.Махнах мегаскуирта и след малко бъзикане запалих колата на газ и само с едиса закова си на 10 градуса и не мръдна от тях при всякакви обороти (то така и трябва да си е ) та сега остават две възможности или не6то се цака мегаскуирта или кабела който връща сигнала от него към едиса утре 6те проверя кабела пък мегаскуирта незнам още как ще го тествам.
Последно промяна от Vokil на 26 Дек 2009 18:15, променено общо 1 път.
Човек и добре да живее умира .......

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 05 Мар 2009 23:48

Е няма защо да ми благодариш :thumbsup: ! Това си е пътя на логиката . След , като знаеш как функционират елементите от една система , изолираш тези от , които зависят показателите и започваш да ги разнищваш докато не разбереш къде е проблема .
А EDIS-а може да връща аванса на 10 градуса след 2000 rpm защото сигнала , който го управлява може да добива недопустима или неразбираема за него форма и големина.

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Vokil » 07 Мар 2009 23:34

Днес и поиграх с настройките на мегаскуирта и се оказа че пак си ме насочил в правилната посока.Оказва се че едиса има нещо като защита и просто не позволява предварения над 40-45 градуса и забива на 10.Затова като съм задавал тези големи предварения ми е правило впечатление че не и стигат на колата как да и стигат 10 градуса :) Но главния проблем е в това че в софта за настройка ,мегатун има опция да ти генерира примерни таблици с които, да запалиш и да се ориентираш какво става.После да донастроиш е да ама при мен се генерират едни таблици с минимално предварение 50 градуса от там се е почнало.За празния ход ми се сториха много и ги намалих и затова всъшност стигах до 40 и после надолу.След днешните настройки имам напредък в еластичността на двигателя и сякаш започвам да се доближавам до оригиналните ускорения на колата сега осъзнавам защо няма чиптунинги за 4A-FE .Трудно можеш да направиш настройки като японците :) И все пак ако някой видял темата ми каращ с мегаскуирт и 4А двигател иска можем да обменим таблици :)
Човек и добре да живее умира .......

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 08 Мар 2009 00:12

Както ти казах малко по-напред Bad_Dog кара 4AGE турбо с мега ама явно е зает човека нещо . Като се появи съм сигурен , че ще ти даде някой малко по-практичен съвет :thumbsup: . До тогава експериментирай ама не се хвърляй на 45 градуса да не предобриш положението . Карай до към 35 докато не си сигурен какво става . Защото ако уцелиш кофти бензин може да стане чудо .
Трупай опит сега с това чудо на техниката , че токувиж и аз съм минал на мега след някой друг ден и ще ми трябва и на мене помощ tongue.gif .

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Vokil » 10 Мар 2009 23:48

От тестовете тия дни установявам че разхода ми си е нормален и колата е еластична колкото преди което ме обнадеждава.Скоро ще се наложи да си измаисторя един маслопровод за турбината и да свалям главата и картера за подмяна на сегменти вложки и биелни лагери. И да зглобявам но вече с подложка и две гарнитури на главата :)И после ще видим колко километра ще изкара двигателчето след тая гавра.Пък за съвети ако се захванеш с мегаскуирта колкото мога ще давам :)
Човек и добре да живее умира .......

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

...

Мнение от rudolf » 11 Мар 2009 01:21

вокил,,ти всъщност с 4afe или с 4age си???
нали си чувал че карантийте им не са еднакви,,демек 4афе-то се говори че има по нежни бутала и биели???...аз незнам,но отчитам че е хубаво да си провериш

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Vokil » 13 Мар 2009 21:21

С 4A-FE съм и действително биелките са по-тънки от тези на силното 4A-GE и буталния ми болт е 18 а на силното GE 20 но пък има GE s тънки биели и тънък болт като моя.Ясно ми е че доста ще се изнасили двигателя но колкото изкара пък междувременно си мисля за бутала от 7A-FE и все още незная какви биели ще им прикача :)))
Човек и добре да живее умира .......

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 14 Мар 2009 01:18

Vokil написа:С 4A-FE съм и действително биелките са по-тънки от тези на силното 4A-GE и буталния ми болт е 18 а на силното GE 20 но пък има GE s тънки биели и тънък болт като моя.Ясно ми е че доста ще се изнасили двигателя но колкото изкара пък междувременно си мисля за бутала от 7A-FE и все още незная какви биели ще им прикача :)))
1вите версий са с 18мм бутални и 40м биелни лагери,както и с по слаб 3 ръбов блок,срещу 7 кантов при турбо и по късните версий.,но идеята ми беше че и при същия стандарт, слуховете бяха че 4аге е с по здрави карантий заводско Forged бутала ,,,не говоря за размери,а за материал.
какъв е слисъла да търсиш 7афе бутала???

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Vokil » 27 Мар 2009 01:30

По здрави са и с 20мм бутален болт и са със същия външен диаметър 81 :) но тогава ще стане сложно с биелите.Така че в началото ще пробвам с оригиналните чаркалаци пък ще видим колко ще изкарат :) Само да ми остане малко време за тая работа.
Човек и добре да живее умира .......

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта