Истории с една Тойота :)

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Истории с една Тойота :)

Мнение от agent dust » 22 Дек 2005 21:23

http://whyturbothat.com/corollamain.html

тука един тип е описал приключенията си с една Корола и различните двигатели, които е опитал.
Once I had the Honda finished I decided that I'd blown up enough motors in my Corolla and I parted it out.
а е опитал какво ли не :)
status: за БАН

Аватар
PAKETA_1
Мнения: 642
Регистриран на: 21 Фев 2005 09:54

Мнение от PAKETA_1 » 22 Дек 2005 21:54

Пънки ако мапише една история ще му се обадят от Тойота да го позрдавят...да знаеш laugh.gif laugh.gif laugh.gif

b_d

Re: Истории с една Тойота :)

Мнение от b_d » 22 Дек 2005 22:15

maggkrabar написа:http://whyturbothat.com/corollamain.html

тука един тип е описал приключенията си с една Корола и различните двигатели, които е опитал.
Once I had the Honda finished I decided that I'd blown up enough motors in my Corolla and I parted it out.
а е опитал какво ли не :)
Аз на този не му вярвам много-много. Твърди, че прави 300 коня със сликове на стандартния заден мост и че е счупил колата от юркане. Това няма как да го повярвам. 260-280 коня с обикновени гуми и хлъзгане може би е възможно, но не и със сликове. Да не говорим как си вярва, че е щял да влезе в 12 секунди. Е как не - то така става - с настройки на око на 1.6 (1.8) двигател и става самоует. Стандартна електроника + пигибек = приказки от 1001 нощ.
В разказа има и доста технически неверни неща от типа JDM smallport 4AGZE, а ми говори и има на картинката дебитомер. Летят тесли, прелитат ниско wacko.gif wacko.gif wacko.gif

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 22 Дек 2005 22:20

bad_dog, ама то у нас положението е същото :) в тунинг форума има какви ли не щуротии от тоя род и все за нископрелитащи самолети.

тоя тип поне е подхождал с размах :) аз не мога да преценя къде лъже, малко са ми знанията, но ме кефи
status: за БАН

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 24 Дек 2005 04:51

300 konia sa postijimi samo sas piggyback, no sa predelni. niama da sa 300 v negovia sluchai ama 250 sas sigurnost moje da e imal

az skoro planiram da imam 200-220 na 1.3l motor tai che smiatai, i edinstvenata elektronika koiato planiram da izpolzvam e S-AFC2
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

b_d

Мнение от b_d » 24 Дек 2005 11:29

ugabuga написа:300 konia sa postijimi samo sas piggyback, no sa predelni. niama da sa 300 v negovia sluchai ama 250 sas sigurnost moje da e imal

az skoro planiram da imam 200-220 na 1.3l motor tai che smiatai, i edinstvenata elektronika koiato planiram da izpolzvam e S-AFC2
300 коня може да са постижими за двигателя (има и такива по 600 коня с този блок), но не са постижими за задния мост и трансмисията. Особено със сликове и 250 няма да са постижими. Просто смятам, че пича силно се надценява.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 24 Дек 2005 19:16

bad_dog написа:
ugabuga написа:300 konia sa postijimi samo sas piggyback, no sa predelni. niama da sa 300 v negovia sluchai ama 250 sas sigurnost moje da e imal

az skoro planiram da imam 200-220 na 1.3l motor tai che smiatai, i edinstvenata elektronika koiato planiram da izpolzvam e S-AFC2
300 коня може да са постижими за двигателя (има и такива по 600 коня с този блок), но не са постижими за задния мост и трансмисията. Особено със сликове и 250 няма да са постижими. Просто смятам, че пича силно се надценява.
4e k'vo kato e sus slikove?!? :help:
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 24 Дек 2005 19:38

ми със сликове не могат да превъртят лесно водещите колела - сцеплението е голямо. при голяма мощност се чупят скорости, диференциал, съединителя превърта, късат се тампони - тези части трябва да се подменят с усилени, които да издържат на големия въртящ момент.

bad_dog, знаеш ли какъв е ресурса на T50 кутията - Katsuhiro Ueo дрифти със сток T50 кутия, а колата му е към 200кс. чудя се коя е най-кекавата предавка - 2-ра?
status: за БАН

b_d

Мнение от b_d » 24 Дек 2005 22:40

Значи по принцип дават скоростните кутии и задния мост на АЕ86 да издържат на около 220 коня.
По-скоро проблема не е в пика на конете ами в кривата на въртящия момент - т.е. атмосферка ( Ueo ) ще има по-малко проблеми от турбо колица, защото тя ще достигне пик на конете, когато вече е набрала скорост и има сцепление.
Иначе са известни коли с 250-280 турбо коня, които карат със стандартните Т50 и диф., но не със сликове.
От друга страна Battle Version беше писал в една статия, че след като му писнало след всяко дрифт състезание да поправя LSD си инсталирал заден мост от Nissan S13 - опция, която иска много работа, но която силно ме блазни в по-далечно бъдеще. АЕ86 с независимо окачване wink.gif wink.gif wink.gif

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 25 Дек 2005 00:08

bad_dog написа: ...инсталирал заден мост от Nissan S13 - опция, която иска много работа, но която силно ме блазни в по-далечно бъдеще. АЕ86 с независимо окачване wink.gif wink.gif wink.gif
Tova ne trqbva6e da go kazva6, 4e 35GT-R-kata sega 6te dotur4i da razpravq kak toyotasdjii swap-vali 4asti ot Nissan!
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

b_d

Мнение от b_d » 25 Дек 2005 09:18

Japanese_fever написа:
bad_dog написа: ...инсталирал заден мост от Nissan S13 - опция, която иска много работа, но която силно ме блазни в по-далечно бъдеще. АЕ86 с независимо окачване wink.gif wink.gif wink.gif
Tova ne trqbva6e da go kazva6, 4e 35GT-R-kata sega 6te dotur4i da razpravq kak toyotasdjii swap-vali 4asti ot Nissan!
То има и по-лесен swap от Тойота, но в Европата няма откъде да се намери, докато НИсани се намират по моргите :whistle: :whistle:

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 25 Дек 2005 16:18

bad_dog, няма ли да е по-лесно да се изръсиш за KAAZ LSD - доста по-здраво е от сток LSD-то на АЕ86. Тоя swap към независимо окачване отзад каква цел има и как би пазил LSD-от? Може би ползата е от това, че LSD-то на нисана е по-яко?

По принцип проблема на механичното clutch type LSD e, че при продължително натоварване прегрява зловещо. Затова се монтира кулер, поне малко да се охлади. Аз твърдо съм решил да си направя такъв кулер, не би трябвало да е трудно - трябва да се направят две отливки по профила на дифа - една отдолу и една отзад, да се излеят алуминиеви форми, които да пасват добре, от едната страна ще са равни и към тях лесно ще се монтират охладителни радиатори. при закрепването формите ще се намажат с някаква топлопроводима паста - като тази, която се слага на вентилатора, когато се закрепва към процесора на PC-то. другият вариант е купуване на кулер, ама е много скъп. Мисля, че изработката на това нещо не би трябвало да е трудно, имам човек, който ще ми помогне за изработване на формите и отливките.

какво е вашето мнение по въпроса?
status: за БАН

Гост

Мнение от Гост » 25 Дек 2005 18:54

maggkrabar написа:Може би ползата е от това, че LSD-то на нисана е по-яко?
Да, на нисана е доста по-здрав. Освен това моето 4AGE ще стане 4AGTE по някое време живот и здраве. Не на последно място - целия заден мост ме дразни. Трябва да сменям лагери (около 200лв.) + ремонтен комплект (около 350лв) или по-як диф. - около 1500лв. Не че не мога да ги дам - но има ли смисъл... Варианта със задницата от Силвия ми допада, защото се надявам да я намеря евтино. Рязането, заварките и допълнителните детайли да ми ги правят приятели и да мина с голямо намаление. Идеята е като продам накрая задния мост от тойотата да ми е излязло наистина евтино. Засега обаче ЛСД-то ми работи - само единия лагер на полуоска шуми, но скоро ще го оправя и него. Като подкарам каручката.

b_d

Мнение от b_d » 25 Дек 2005 18:56

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

гост

Мнение от гост » 02 Яну 2006 22:25

Господа, имам въпроси:
1. Смятам да си купя Корола 1,3 - 1,4 до 1,6 максимум... - за около 13-14000 лв повече не мога... та някой знае ли кой прави хубави, еластични тампони, които да напъхвам между витките на пружините преди лов - да повдигна купето с 4 - 8 см?
2. Някой да продава смислена Корола - до 3-5 години и до 110 0 - 140000 км?

Иначе от Лендкрузърите, използвани от ООН в Камбоджа и по други мисии през 1991 - 1993 по-универсални, проходими, надеждни, икономични и пр. май няма. Става дума за серийно производство, без специални доработки, които виждам, че правите...Дори скачах с един от тях - първо сам, после - с 4 човека...
Благодаря ви.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта