ТМ Ауто София Запад трябва да оглавява този списък

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, miLen4o

Потребителски аватар
gimara
Регистриран: 27 фев 2014 18:56

Мнениеот gimara » 03 дек 2017 12:46

hellrider написа:Източник определено обмислям следващият закупен от мен автомобил Тойота да дойде от Пловдив...

Те щото са цвете за мирисане.....
Toyota Corolla Verso 1.8, 2008

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 03 дек 2017 16:57

Колеги, че то така излезе, че няма сервиз, който да е цвете за мирисане :)
Според мен проблемът е повече психологически - в сервиз отиваш при проблем, губиш време, създават ти дискомфорт (оставяйки си колата там) и на всичкото отгоре си плащаш :)
Дори и без проблем понякога е изнервящо... Ето например преди месец посетих оторизирания сервиз на Мерцедес/Джип и направиха пълен преглед на автомобила освен ТО... Нямаше никакъв проблем...
Решавам да си сменя сам гумите, поставям крика на място, което според мен е много здраво - здрав профил, захванат с болтове върху 'шасито', и укрепвайки още повече окачването (триъгълен профил между неподвижни части на купето)... Започвам да повдигам и ми се стори, че нещо леееко помръдна... Веднага смъкнах крика да огледам мястото - оказа се разхлабен як болт.
Тъй-като там е едното място за повдигане на автомобила на подемник, то стъпката крие този болт и е напълно нормално да не забележиш, че е развит... Дали са виновни? Не смятам, че на тяхно място при повдигане на автомобила на подемник бих забелязал развития болт...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
kostadinnm
Регистриран: 09 яну 2013 21:20

Мнениеот kostadinnm » 04 дек 2017 20:49

Toyota Yarispz написа:Източник Добре че тойотите по принцип са корави машини и рядко се налага да ходят в сервиз tooth.gif
междо другото искам неискам трябваше да си закарам в официален сервиз единия автомобил тия дни, защото ми изгоря крушка (да вметна това го отчитам като единствената повреда откак колата е излязла от магазина в далечната 2008г. w00t.gif ) а смяната и е като на френски автомобил(т.е. френска инДЖинерна мисъл)без разглобяване не става wacko.gif...
ако се наложи някъде на път под надзора на КАТ да се прави таз сложна манипулация boxed.gif :censored:...

Пасажерския мигач в калника или на фара за мъгла беше - за тях едва ли ще те спрат?!
Corolla 2006 2.0 D-4D | sedan, SOL

Потребителски аватар
Toyota Yarispz
Регистриран: 20 яну 2015 00:02

Мнениеот Toyota Yarispz » 05 дек 2017 20:54

kostadinnm написа:Източник
Toyota Yarispz написа:Източник Добре че тойотите по принцип са корави машини и рядко се налага да ходят в сервиз tooth.gif
междо другото искам неискам трябваше да си закарам в официален сервиз единия автомобил тия дни, защото ми изгоря крушка (да вметна това го отчитам като единствената повреда откак колата е излязла от магазина в далечната 2008г. w00t.gif ) а смяната и е като на френски автомобил(т.е. френска инДЖинерна мисъл)без разглобяване не става wacko.gif...
ако се наложи някъде на път под надзора на КАТ да се прави таз сложна манипулация boxed.gif :censored:...

Пасажерския мигач в калника или на фара за мъгла беше - за тях едва ли ще те спрат?!

замина крушката на левия фар! Нали имаше един момент когато КАТ искаха да носим резервни крушки и ако се наложи да ги сменяме напът....
tooth.gif Toyota

Потребителски аватар
kostadinnm
Регистриран: 09 яну 2013 21:20

Мнениеот kostadinnm » 05 дек 2017 21:05

Toyota Yarispz написа:Източник
kostadinnm написа:Източник

замина крушката на левия фар! Нали имаше един момент когато КАТ искаха да носим резервни крушки и ако се наложи да ги сменяме напът....

тойота yaris 2008-ма хеч owners manual -> стр. 281
Corolla 2006 2.0 D-4D | sedan, SOL

Върни се в “Черен списък на некоректни търговци и сервизи”