Сервиз АВТОФАР - никога повече!!!

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, miLen4o

SAMOOEL
Регистриран: 22 фев 2012 12:59

Мнениеот SAMOOEL » 03 дек 2015 14:36

Здравейте колеги,

Бих искал да споделя с Вас какво мисе случи през лятото при посещение на сервиз АВТОФАР (Люлин, София), за да може да не се случва и с Вас.

В началото на Лятото реших да отида да си проверя климатика (по-точно нивото на фреона) . . . Сега като се замисля не знам защо ми хрумна тази идея при положение, че климатика ми си работеше съвсем нормално. Все пак реших, че карам моята Тойота от 8-9 години и никога не съм проверявал нивото на фреона.

Отидох във въпросния сервиз, обясних за какво съм, приемчикът взе колата, а мен ме прати в чакалнята. След около 20-тина минути дойде при мен и ми каза "ами вие нямате фреон и климатика ви не работи" . . . . Моляяяя . . . поисках веднага да погледна как така нямам фреон, като предишния ден ползвах климатика и всичко си беше наред. Отидох при автомобила, включих климатика и . . . наистина нямаше студен въздух, само вентилатора си духаше. Беше ми обяснено, че предишния ден е било по-студено и съм бил в заблуда, че климатика работи. Казаха ми също така, че преди да заредят с фреон, трябва да ми отстранят "теча" - това било установено с "апаратура" - надули системата и налягането падало!!!

Започнаха да ми обясняват как трябва да оставя колата при тях и след ден-два ще ми се обадят да дойда да си я взема . . . . Попитах ги какво ще струва, а те - ами като я оправим токава ще ви кажем, сега не знаем какви части ще са необходими . . . .

Всичко това започва да ми "намирисва", взех си колата и си тръгнах.
На следващия ден намерих майстор, на когото мога да се доверя и той установи следното:

1) Системата няма загуба на налягане, т.е. теч НЯМА

2) Фреонът ми си е бил наличен, но от АВТОФАР са го "дръпнали" - това бе доказано, като със специална лампа осветихме и намерихме пресни следи от фреон точно там, където от Автофар ми закачиха специалната "апаратура", за да надуят системата . . .

Заредих си нов фреон без да правя каквото и да е ремонти и цяло лято нямах никакви проблеми.

Моят съвет е: НЕ ходете в сервиз Автофар и НИКОГА не си оставяйте колата без надзор - ще ви повредят нещо здраво, за да ви натоварят с измислена сума за труд и още повече за части, а нищо няма да направят.

Безаварийни километри на всички колеги!!!

MOHAX
Регистриран: 08 ное 2016 14:36

Мнениеот MOHAX » 08 ное 2016 15:18

Здравейте,
Имах подобни преживявания със сервиз Автофар. Колата ми влезе за смяна на пистов ремък. Два пъти се връщах - единия път с пътна помощ - стигнах до Константин Величков и колата започна да вибрира и трябваше да спра. Последно като си взех колата бяха ми написали на бележката, че антифриз са ми доливали. За 10-15 лв антифриз. Тръгвам - и ми светва лампата за антифриза! Това беше преди около 2 години. Тази година, в друг сервиз ми казаха, че едната ролка на ремъка не се върти. В момента колата ми е в сервиз за смяна на пистов ремък, който пак е на "салата".
Единственото свястно нещо, което са свършили е, че са избрали приемчика с едни такива много светло сини очи - като те погледне и 30 % ти минава гнева, ама само първия път. (жена съм) Не карам Тойота, но не мисля, че в случая има значение. Не ходете там! Това е люлинско-мутрафонско място, където няма да се погрижат добре за колата ви!

Потребителски аватар
WoLF
Регистриран: 05 май 2016 09:21

Мнениеот WoLF » 09 ное 2016 10:14

С такива приемчици и такива "майстори" ясно са се таргетирали към госпожици със сериозни пропуски в знанията... Шегата настрана - ако тези са такива некадърници или по-скоро доста кадърни в измамите ще имат посещения ми се струва dry.gif bash.gif
Изображение
Изображение

Върни се в “Черен списък на некоректни търговци и сервизи”