Prius XW30 1.8 2ZR-FXE HSD /2009–2015/ - Акумулатор / стартова батерия ?

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 09 юни 2009 17:28

Мнениеот Akima » 17 яну 2017 11:50

Така съм съгласен. :thumbsup:

Ето и една полезна тема от мен - http://prius-club.su/index.php/topic,2717.0.html. :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Hursa
Регистриран: 10 окт 2011 21:22

Мнениеот Hursa » 18 яну 2017 18:56

BOz написа:Източник Приус е с ляв плюс и с борд B00.

Понеже и аз се заглеждах по акумулаторите, ще се опитам да добавя. Май тези "стандартни" размери, дадени от Akima са единствените подходящи - 187x127x227, поне от тези предложения - които аз намерих. Намерих в нета подобни на бош, варта и exide - не знам как се чете, все с тези размери.
Оригиналния акумулатор е по дълъг - с около 40 мм и малко по-нисък от този стандарт (това на по стария аурис). Но тъй като ширината е тази, то такъв размер би влязъл в "гнездото". Фиксиращата скобата също би го "обхванала" без проблеми. (Мисля, че би станал и акумулатор с "десен плюс", ако се постави на 180 градуса в гнездото - предполагам, че няма да има проблем с кабелите - но не съм сигурен.)
Има маркуче, което чрез накрайник се монтира в отвор от към "плюса" на оригиналния акумулатор - и извежда отделяните газове извън купето. Разгледах подходящия акумулатор на бош, който го имаше в близък магазин - има два отвора за отвеждане на газовете - по един на двете къси страни. (Предполагам, че и за другите марки е така.) Накрайника на маркучето е 8 мм диаметър, контактната част е дълга 25-30 мм (не помня точно) и има радиални канали за по добро "уплътнение" (а също и зъбче 2х2 мм в основата на накрайника, до маркуча - заради това зъбче не се опитвайте да завъртите накрайника, просто го издърпайте). На акумулатора на бош отвора е около 5.5 мм (до колкото го измерих с един пластмасов шублер). Мисля, че е добре да си изработите преходник (или два - втория за затапване на втория отвор) - от отвор 8 мм на 5.3 мм външно - за отвора на "неоригиналния" акумулатор - за да изведете газовете (може би трябва да се използва някакъв уплътнител за фиксиране на преходника в отвора на акумулатора). (На мен ми направиха два от тефлон smile.gif .)
Auris Е15 Hybrid

Потребителски аватар
BOz
Регистриран: 24 сеп 2013 18:06

Мнениеот BOz » 09 фев 2017 17:50

В тон с тази тема да споделя, че видях в Приус поставен акумулатор с изводи по DIN стандарт, вместо стандартните JIS терминали.
На собственика не му е пречило да набута неподходящ акумулатор, разчеквайки и набивайки клемите на автомобила, за да може да ги надене върху неподходящия акумулатор. От негова страна отговора е ясен - може да стане такъв акумулатор. От моя страна твърдо заявявам, че такъв акумулатор не може да стане. Въпрос на интерпретации, очевидно. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 09 юни 2009 17:28

Мнениеот Akima » 09 фев 2017 17:55

BOz написа:Източник На собственика не му е пречило да набута неподходящ акумулатор, разчеквайки и набивайки клемите на автомобила

След време като разбере колко струват ще му се доплаче. stretcher.gif

Слагайте предписаните компоненти - затова тази марка все още е еталон за здравина/макар и не както преди/. :thumbsup: :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Върни се в “Хибридно задвижване - Hybrid Synergy Drive (HSD)”