Безплатно паркиране в София

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
BOz
Регистриран: 24 сеп 2013 18:06

Мнениеот BOz » 01 авг 2017 12:10

Енев написа:Източник В София не са го приели, за съжаление

Има ли информация някъде за предложението, че не е прието? Самото обсъждане и т.н.
За съжаление тази институция никога няма да се "наяде". Най-вероятно това е и причината за отхвърлянето на предложението, ако въобще е обсъждано. То не стига, че хибридите и без това са супер рядко явление, ама явно не искат да изпуснат и 2 стотинки на земята.
Същото като с гласуването за зелени зони напоследък. Лозенец - иди-дойди, близко е до центъра и се връзва. Ама Красно село? И минават с номера - жителите искали. Чакай бе, кой иска да плаща за паркиране бе. Баси и измислиците. Много ме дразни това. Вместо да излязат по телевизията и да кажат - искаме да взимаме повече пари, то измислят някакви супер доводи, които и да си с АйКю под 80, то пак няма как да те забаламосат...
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Потребителски аватар
Енев
Регистриран: 05 апр 2016 16:59

Мнениеот Енев » 01 авг 2017 17:59

Потвърдено ми беше от общински съветник.
За другото съм напълно съгласен, кой предпочита зелена зона пред наем на гараж или паркомясто?!
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!

Auris Hybrid Touring Sports 2016

rovers
Регистриран: 20 ное 2015 16:18

Мнениеот rovers » 02 авг 2017 13:11

Енев написа:Източник За другото съм напълно съгласен, кой предпочита зелена зона пред наем на гараж или паркомясто?!

Аз
Живея в зелена зона, колата ми е уличница и помня много добре какво беше преди да се въведе зоната. Е, ако някога започнат да се спазват правилата на Жълтата зона тогава ще е по-добре. Наема на гаража за половин месец е цената за паркиране в зелена зона за година.
Колкото до това Хибридите да не плащат, най-вероятно ще отоворя кутията на пандора и ще ми се нахвърлите, но мнението ми е, че в един хибрид няма нищо екологично.
T25 2.2 150 hp 2008

Потребителски аватар
BOz
Регистриран: 24 сеп 2013 18:06

Мнениеот BOz » 02 авг 2017 15:44

rovers написа:Източник Колкото до това Хибридите да не плащат, най-вероятно ще отоворя кутията на пандора и ще ми се нахвърлите, но мнението ми е, че в един хибрид няма нищо екологично.

Всяка вечер ако спреш на Орлов мост в задръстването и си си отворил хубаво прозореца, ще запееш съвсем друга песен защо един хибрид е много по-екологичен. Само от това, да не навлизаме в дискусиите там за производството му и всякакви митове, които са разбутани вече много отдавна.

п.п. Между другото по последни данни "Приус" е най-хейтвания и обсъждан автомобил в последното десетилетие. tooth.gif

п.п.2 Това ми е и първия автомобил, който като го изкарам от гаража (подземен паркинг) не ми се налага да го изключвам докато натоваря детето. Дори и "стандартен" автомобил с Евро-6 (бензинов, за дизела въобще не говоря) съседа като го изкара от гаража и като работи 1 минута на едно място, и веднага се усеща тежка миризма във въздуха. Това като е студен. Сутришното обогатяване на горивото е просто огромно като разлика. Дизела като го прибирам дори и ако трябва по някаква причина да се забавя над минута, винаги го изключвам, колкото и да не ми се иска. Особено ако съм го запалил студен.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Върни се в “Хибридно задвижване - Hybrid Synergy Drive (HSD)”