Странно държане на нивото на батерията

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Потребителски аватар
BOz
Регистриран: 24 сеп 2013 18:06

Мнениеот BOz » 06 юли 2017 09:55

AlexPP написа:Източник Като свърши бензина (аз винаги чакам да падне на 2 черти нивото на горивото и пълня до горе) и заредя пак, вече ще изчаквам да зареди батерията на място преди да потегля и ще видя какъв разход ще даде. Предпочитам да изчаквам, щото някакси не ми харесва звука на двигателя, когато батерията падне на 2 черти.

В твоята ситуация по-ценно ще бъде, че ще пазиш батерията и няма да я "амортизираш" толкова много с такива големи цикли на заряд-разряд постоянно с всяко тръгване.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Потребителски аватар
WoLF
Регистриран: 05 май 2016 09:21

Мнениеот WoLF » 06 юли 2017 13:41

Моя двигател гасне след достигане на 3 черти...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
BOz
Регистриран: 24 сеп 2013 18:06

Мнениеот BOz » 17 яну 2018 16:30

BOz написа:Източник Следва проверка на всички елементи в какво състояние са. Това е трудната и времеемка част, предвид подръчните материали, с които разполагам и ме хвана малко неподготвен тепърва да правя нещо специализирано за целта и използвах малко жокер. Но както и да е.

Аз леко полека си копая в тази насока и имам вече готов демо продукт, който да зарежда, разрежда, балансира и всичко необходимо, специално направен за клетките на тия хибриди.
Първоначалните тестове текат, та някой ако изпадне в беда и има желание да минем през жив тест за възстановяване на батерията, нека го изпробваме. За жалост времето ми е толкова ограничено в последно време, че ако не отделя време в часовете от 02 до 04 сутринта (примерно), то трудна работа, със скоростта на охлюв. sleep.gif
Ако и там мине, то следва да го изпълня в мултиканален режим и да прави цялата батерия наведнъж и да имам/е/ възможност за възстановяване на батерията в рамките на един ден да кажем. :whistle:

Изображение
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Потребителски аватар
WoLF
Регистриран: 05 май 2016 09:21

Мнениеот WoLF » 18 яну 2018 17:31

:thumbsup: punk.gif
ИзображениеИзображение

Върни се в “Хибридно задвижване - Hybrid Synergy Drive (HSD)”