Проблем с малкия акумулатор на RAV4 Hybrid

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Проблем с малкия акумулатор на RAV4 Hybrid

Мнение от slowtraveler » 19 Мар 2018 20:37

Възможно е и акумулаторчето да е зле... Натискай ги...
Пусни им писмо на Тойота Болканс, като ги предупреди, че ще бъдеш принуден да се обърнеш към КЗП и нагоре по стълбицата на Тойота...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
smsdeliverer
Мнения: 102
Регистриран на: 06 Юли 2010 12:30
Местоположение: Пловдив
Автомобил: LEXUS NX300H F sport
Обратна връзка:

Проблем с малкия акумулатор на RAV4 Hybrid

Мнение от smsdeliverer » 19 Мар 2018 21:10

slowtraveler написа: че ще бъдеш принуден да се обърнеш към КЗП
Aко колата се води на фирма КЗП, няма да помогне.
Трябва натискане, по принцип след всяко влизане в сервиз се обаждат от Тойота, там също хубаво трябва да ги насолиш :)

Колега dio_fan, какво стана с тяхното твърдение, че колата има завишена консумация в покой, объркали ли са се ohmy.gif ?
Lexus NX 300H F sport

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Проблем с малкия акумулатор на RAV4 Hybrid

Мнение от slowtraveler » 19 Мар 2018 21:17

Да, ако се води на фирма КЗП няма работа...
Със служебните автомобили съм се оправял с писма... Да, често комуникацията завършва с 'ама що трябваше чак там да пишете', след като преди това съм им обяснявал, че ще е грешка ако не подходят сериозно към проблема... tooth.gif

Обаче така и не разбрах в края на краищата :
1. Каква е консумацията в покой?
2. Измерван ли е акумулатора с товарна вилка?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
dio_fan
Мнения: 22
Регистриран на: 02 Сеп 2014 10:03
Местоположение: София

Проблем с малкия акумулатор на RAV4 Hybrid

Мнение от dio_fan » 20 Мар 2018 06:07

Обаче така и не разбрах в края на краищата :
1. Каква е консумацията в покой?
2. Измерван ли е акумулатора с товарна вилка?
Първият път ми се обадиха да ме питат дали съм монтирал нещо допълнително, защото "автомобилът има повишена консумация на ток в покой". След като на следващия ден ми се обадиха да отида да си го взема и ми казаха, че му няма нищо и аз попитах този въпрос - какво стана с повишената консумация. Отговорът беше: "Ами то след като го заключиш и 30 мин след това консумацията става 30 мА." Иди разбери какво става ...
Aко колата се води на фирма КЗП, няма да помогне.
Трябва натискане, по принцип след всяко влизане в сервиз се обаждат от Тойота, там също хубаво трябва да ги насоли
Автомобилът е личен, не е през лизинг, затова се ослушват. Принципно имам един недостатък, че подхождам към хората с добро винаги, но явно тук с добро няма да стане. Както казва колегата slowtraveler, писма трябват, а не думи :thumbsup:
Така или иначе, писмо до Тойота ще пратя, защото още първия път ме отсвириха, което не е ОК.
Мисля си да изчакам и днес и да се обадя на един приятел адвокат и да го питам какво може да се направи и дали да не заведа направо едно дело с основание на това, че не желаят да поемат следгаранционното обслужване на автомобила.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Проблем с малкия акумулатор на RAV4 Hybrid

Мнение от slowtraveler » 20 Мар 2018 07:46

Колега, имам доста голям опит с легална борба в подобни случаи...
Винаги успешни... Първо се почва от официално запитване в сервиза, и изискване на официален писмен отговор за причината за проблема... Без това няма как да минеш към следваща стъпка...
Разбира се - официалното запитване можеш още на това ниво да го пратиш като копие и в централата :) И обикновено още на това ниво се оказва нужното съдействие..

Обаче - да разбирам, че автомобилът не е гаранционен?
В такъв случай много отдавна не бих се занимавал с официалния сервиз, а просто бих отишъл при що годе нормален близък/удобен магазин за акумулатори...
Където биха измерили безпроблемно и консумацията, и остатъчния капацитет на батерията, и съответно - навярно отдавна бих подменил акумулатора tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
dio_fan
Мнения: 22
Регистриран на: 02 Сеп 2014 10:03
Местоположение: София

Проблем с малкия акумулатор на RAV4 Hybrid

Мнение от dio_fan » 20 Мар 2018 14:40

slowtraveler написа: Обаче - да разбирам, че автомобилът не е гаранционен?
Не, гаранционен е. Автомобилът е на 4 месеца, закупен от ТМ Ауто - Изток. Извинявам се, ако съм те подвел.
slowtraveler написа: Разбира се - официалното запитване можеш още на това ниво да го пратиш като копие и в централата И обикновено още на това ниво се оказва нужното съдействие..
Тъкмо сега пиша мейл. Да го има черно на бяло! :)

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Проблем с малкия акумулатор на RAV4 Hybrid

Мнение от slowtraveler » 20 Мар 2018 15:05

Да, подведе ме с това tooth.gif :
dio_fan написа: дали да не заведа направо едно дело с основание на това, че не желаят да поемат следгаранционното обслужване на автомобила.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Проблем с малкия акумулатор на RAV4 Hybrid

Мнение от mfandakov » 20 Мар 2018 15:24

Не мога да повярвам че отварят на човека такива дертове с 4 месечен автомобил.
Някъде пише ли в упътването "Не си купувайте нова хибридна Тойота ,ако ще я карате......понякога!!!!!
Това е нов автомобил на който аз по презумпция трябва да разчитам.
Кви са тия работи...малко караш.
Натискай ги и това е. :thumbsup:
worthy.gif

Аватар
WoLF
Мнения: 2584
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Проблем с малкия акумулатор на RAV4 Hybrid

Мнение от WoLF » 21 Мар 2018 09:39

Стила ти на каране не е чак толкова извратен, че да излиза от "нормалната употреба по предназначение"... Ще имат много здраве от мене, а ти само писмено разговаряй вече с тях :thumbsup:
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Проблем с малкия акумулатор на RAV4 Hybrid

Мнение от BOz » 21 Мар 2018 14:08

dio_fan написа: "Ами то след като го заключиш и 30 мин след това консумацията става 30 мА."
Директно с това становище искаш отговор на зададен от теб въпрос. Ако автомобила не е каран 6 дни, то от акумулатора ще бъде изчерпани ~4.5Aч от капацитета му. Демек 10%. И как ако от акумулатор, от който е взет 10% от капацитета му, същия ще бъде изтощен и да не може да запали автомобила в последствие?
Елементарните сметки показват, че със зареден акумулатор в твоя случай, то ще може да запалиш минимум и след месец престой. Да не навлизаме в тезата, че след 14-тия ден (по спомен) хибрида ти ще влезе в още по-тежък сън и изключва да кажем безключовото влизане, което трябва да смъкне консумацията още повече.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
dio_fan
Мнения: 22
Регистриран на: 02 Сеп 2014 10:03
Местоположение: София

Проблем с малкия акумулатор на RAV4 Hybrid

Мнение от dio_fan » 21 Мар 2018 17:35

Малко раздвижване по темата:

Обадих се днес на търговеца, от когото купих автомобила. Той сега е на някаква управленска позиция. Излезе разбран и ми обеща съдействие. И след има- няма час- два ми звънна приемчика. Някак си, чак днес колата отказала да запали. Имат съмнения, че от алармата било. Не била вързана правилно и харчела много ток. Сега я вързали, както смятат, че трябва да бъде. Зареждали акумулатора и утре трябва да има резултат.

Не мога да разбера, при условие, че и предния път я разкачаха, защо още тогава не са го видели? Нещо ми се губи логиката на нещата ... А и ако беше така, защо колата 3 месеца си работи безотказно и изведнъж - фишек?! Нека да ме извиняват, ако неправилно ги обвинявам, но според мен гадаят и скоро пак ще има посещение. Ама тогава направо със документите, да ми дадат оферта и да си я вземат. Че аз на тази кола разчитам, не е като да е някоя кола за 5к, че да си купя и втора, за резерва ...

Силно се надявам да са успели да решат проблема, защото, по стечения на обстоятелствата, в момента ползвам колата за пътуване в провинцията и 3 пъти ме дъни предотпускарско и честно казано вече не съм сигурен, че мога да тръгна на дълъг път с нея ... Винаги ще го има онзи момент, в който се качиш, натиснеш старт бутона и ... сърцето прескача 2 пъти по- бързо, докато очите предадат до мозъка и той нализира дали "READY" светва или не. Представям си лятото, отиваш в Гърция и ... търсиш някой българин, да го помолиш за ток. worthy.gif

А последният път, когато ме остави, беше много забавно, защото вземах ток от един много стар Опел Омега 1, беше 18:30 и целия блок се прибираше от работа и се изреди да гледа как кола на 28 години дава ток на чисто нова Тойота хибрид. mad.gif Страхотна реклама за Тойота и за хибридите им ... shutup.gif Един съсед, който за втори път ме вижда да ми дават ток, ме бъзика дори дали кабелите за ток вървяли с колата или отделно съм си ги купил blush.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Проблем с малкия акумулатор на RAV4 Hybrid

Мнение от slowtraveler » 21 Мар 2018 17:52

Хаха... Споко - приятел с RX последно вземаше ток от дърт голф :) Е, послушал си музика в колата и то на габарити или на фарове :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Проблем с малкия акумулатор на RAV4 Hybrid

Мнение от jim_beam » 18 Юли 2018 23:24

И аз съм сигурен, че проблема е в алармата. Колкото пъти са ми монтирали в БГ аларми на колите, винаги съм имал ядове след време с акумулаторите.
Деактивирай я генерално, нали така и така имаш каско!
Сто пъти по-добре е да има скрито ключе за прекъсване на някоя ел. верига, поне няма да товари акумулатора.
Тойота надали има каквато и да било вина за тия побългарявания, ама... Професионална аларма би трябвало да има отделен акумулатор ако е въпрос, но както и да е. Или нещо от рода на Bear lock.
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Проблем с малкия акумулатор на RAV4 Hybrid

Мнение от slowtraveler » 19 Юли 2018 00:00

Така бе на времето - сирената си бе със собствено захранване... Обаче поради гадния начин на експлоатация умираше бързо акумулатора, а и трудно се проверяваше :)
Проблем с тукашните аларми ? Да, на някои от автомобилите... Опел Зафира 3 месеца ни търкаше нервите с внезапно влизане в авариен режим (без възможност да подадеш газ), след което не палеше до откачане на акумулатора... След сменено ЕКУ, дросел и още нещо, разкараха алармата (гаранционно разбира се) - оставиха я само като сигнализация..
Фиат Добло лекотоварно ни бяха сложили датчици навсякъде без товарното пространство - кради си на воля (хванах го веднага и го домонтираха по гаранция) :)
На Маздата бе заводска - никакъв проблем. Същото е и на Кашкая, но допълнителна аларма - по CAN шина (няма дистанционни и т.н.). На Кашкая ме дразни единствено левашки стърчащият светодиод... Но няма повишен разход...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
mytoyo
Мнения: 12
Регистриран на: 24 Юни 2007 23:22
Местоположение: София

Проблем с малкия акумулатор на RAV4 Hybrid

Мнение от mytoyo » 10 Яну 2019 13:09

slowtraveler написа: 21 Мар 2018 17:52 Хаха... Споко - приятел с RX последно вземаше ток от дърт голф :) Е, послушал си музика в колата и то на габарити или на фарове :)
Здравейте колеги,
прочетох темата и се замислих, има ли някаква специфика при подаването на ток на хибриден от друг автомобил? Карам РХ на 5г. и вчера замерих 12V-ия акумулатор. При нестартиран двигател мултицета показа 11.8 V. Не знам дали това е индикация, че е време за нов? А междувременно ако се наложи, как да ми дадат ток с кабели?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта