Годишен технически преглед във Варна ?

Най-добрите сервизи, магазини и предлагани услуги за вашата Toyota
Аватар
foho
Мнения: 73
Регистриран на: 08 Окт 2007 19:19
Местоположение: Пазарджик

Мнение от foho » 02 Ное 2010 23:13

nikolov22 написа:ела при нас срещу метро от горната страна колегите ще те минат без много огледи само светлини щи гледат гражданска да имаш
носи си и стрария преглед,лична карта,големия талон или номер на двигатела
сервиза се води хит ауто,хелискар,лада ,даихатсу,едни жълти врати до ромпетрол
Всички такива пунктове за ГТП в които "УЖ" се извършват прегледите трябва да бъдат затворени... mad.gif thumbdown.gif
Toyota Yaris P10 998 VVT-i '01
ex Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i '03
ex Toyota Corolla E10 2.0 D '96

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4890
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 149 пъти
Получена  благодарност: 137 пъти

Мнение от slowtraveler » 03 Ное 2010 08:10

foho написа:....

Всички такива пунктове за ГТП в които "УЖ" се извършват прегледите трябва да бъдат затворени... mad.gif thumbdown.gif
Миналата година ме домързя да отида до пункта, който посочих - до Шел.
Отидох в пункт над КАТ (май бе СБА)...
Колата няма НИКАКВИ проблеми - все пак е на около 25х.км...
И тъпунгерите (все едно виждах катаджиите на едновремешните пунктове), я накичиха като коледна елха със всякакви датчици...
Опитваха се да мерят газовете при абсолютно студен автомобил (температурата навън бе -10С, а пункта е на 300-400м от местостоянката на автомобила). Мръщеха, се, че нещо техниката им не работела както трябва
И накрая в яда си след толкова загубено време (прегледа бе около 30-40 минути) дори забравих да взема касов бон (не ми издадоха).

Прегледа в пункта до ШЕЛ (под аспаруховия мост) ми отне 10 минути. Като включваше слизането на момчето в канала (колата бе мръсна и мокра - навън валеше), и направи пълен оглед на ходовата част. Каза например кой тампон или маншон е тръгнал да се износва и т.н., което може да ми създаде проблем при следващ преглед.
И най-важното - всичко е ОК - можеш да караш спокойно още 1година.
Всичко с усмивка, безпроблемно и експедитивно...
Та тея дето УЖ са много стриктни бяха гола вода, и според мен точно тях трябва да ги затворят...


П.С. Десс, пункта се намира като тръгнеш от ЖП Гара в посока Аспарухов мост. Подминаваш ЕОН (Енергото), и веднага след него, още преди входа на бензиностанция ШЕЛ - вдясно.
Последно минавах преглед там преди 2 години, но съм минавал 3-4 пъти и не вярвам да са свалили качеството на услугата.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
foho
Мнения: 73
Регистриран на: 08 Окт 2007 19:19
Местоположение: Пазарджик

Мнение от foho » 03 Ное 2010 10:00

slowtraveler написа:
Прегледа в пункта до ШЕЛ (под аспаруховия мост) ми отне 10 минути. Като включваше слизането на момчето в канала (колата бе мръсна и мокра - навън валеше), и направи пълен оглед на ходовата част. Каза например кой тампон или маншон е тръгнал да се износва и т.н., което може да ми създаде проблем при следващ преглед.
И най-важното - всичко е ОК - можеш да караш спокойно още 1година.
Всичко с усмивка, безпроблемно и експедитивно...
Та тея дето УЖ са много стриктни бяха гола вода, и според мен точно тях трябва да ги затворят...
@slowtraveler съгласен съм с теб, в по-горния си пост имах в предвид относно псевдо прегледи на видимо амортизирани автомобили на по 200-300+к км или 10 -15+г., които застрашават безопастността по пътищата с неизправни светлини, спирачки и т.н и т.н, пунктове в които автмобилите минават ГТП само по документи ... :thumbsup:
Toyota Yaris P10 998 VVT-i '01
ex Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i '03
ex Toyota Corolla E10 2.0 D '96

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Мнение от desSs » 08 Ное 2010 19:39

в крайна сметка ще минавам в СБА. платих днес каското и ГО към ДЗИ, и споменах на брокерите, че и преглед трябва да минавам. предложиха ми да доплатя 7 лева към ГО-то, и да мина в СБА, като на място платя още 6 лева, тоест прегледа ми излиза общо 13 :)

Аватар
nikolov22
Мнения: 704
Регистриран на: 16 Дек 2008 00:34
Местоположение: Варна-Русе

Мнение от nikolov22 » 08 Ное 2010 22:22

foho написа:
nikolov22 написа:ела при нас срещу метро от горната страна колегите ще те минат без много огледи само светлини щи гледат гражданска да имаш
носи си и стрария преглед,лична карта,големия талон или номер на двигатела
сервиза се води хит ауто,хелискар,лада ,даихатсу,едни жълти врати до ромпетрол
Всички такива пунктове за ГТП в които "УЖ" се извършват прегледите трябва да бъдат затворени... mad.gif thumbdown.gif
колега тука си с голяма грешка щото почти съм сигурен че и твоята кола първо няма да мине истински преглед второ закона в българия те задължава да минаваш прегледи щото инъче пари няма значи задължава те да имаш-3-4 човека (специалисти) така от там колата да мине през стенд за спирачки,стенд за изгорелите газове там почти никои не минава трябва да се проверят светлините,течове на течности отдолу,всичко по ходовата част и да сиси платил данъка да имаш гражданска ,да няма одрано никаде по колата,и чак тогава ако минеш да си платиш 36лв мога отговорно да кажа че 80% от колите поне на едното условие няма да отговарят и съответно няма да ги пускат и съответно цял ден ще работят колегите и няма да вземат една стотинка и на втория ден са фалирали та мисълта ми е докато не вкарат новия закон за камерите по пунктовете,директната връзка с даи и дикато не се заплаща прегледа дори и от които не може да го издържи няма управия ама да не се окаже че няма да останат коли
живей на скорост живота е кратък https://www.facebook.com/AnkarRuse?ref=hl

Аватар
nikolov22
Мнения: 704
Регистриран на: 16 Дек 2008 00:34
Местоположение: Варна-Русе

Мнение от nikolov22 » 08 Ное 2010 22:27

foho написа:
slowtraveler написа:
Прегледа в пункта до ШЕЛ (под аспаруховия мост) ми отне 10 минути. Като включваше слизането на момчето в канала (колата бе мръсна и мокра - навън валеше), и направи пълен оглед на ходовата част. Каза например кой тампон или маншон е тръгнал да се износва и т.н., което може да ми създаде проблем при следващ преглед.
И най-важното - всичко е ОК - можеш да караш спокойно още 1година.
Всичко с усмивка, безпроблемно и експедитивно...
Та тея дето УЖ са много стриктни бяха гола вода, и според мен точно тях трябва да ги затворят...
@slowtraveler съгласен съм с теб, в по-горния си пост имах в предвид относно псевдо прегледи на видимо амортизирани автомобили на по 200-300+к км или 10 -15+г., които застрашават безопастността по пътищата с неизправни светлини, спирачки и т.н и т.н, пунктове в които автмобилите минават ГТП само по документи ... :thumbsup:
а и за справка такива коли при нас без светлини и спирачки ги връщат и във доста лош външен вид
живей на скорост живота е кратък https://www.facebook.com/AnkarRuse?ref=hl

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 08 Ное 2010 23:27

ГТП трябва да се минава както в Германия.
Вкарваш автомобила в упълномощен сервиз, те го преглеждат, отстраняват всички неизправности и ти дават сертификат за годност и екологичност на МПС-то заедно с фактура за извършените ремонти и самия преглед. Така по пътищата ще се движат само изправни автомобили, независимо от възрастта им.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
foho
Мнения: 73
Регистриран на: 08 Окт 2007 19:19
Местоположение: Пазарджик

Мнение от foho » 08 Ное 2010 23:41

@nikolov22 , Колега, относно изправността на автомобила ми няма как да твърдиш дали покрива или не изискванията за техническа изправност. Всяка година когато минавам ГТП, прегледа протича около 25-30 мин. което включва проверка газове, ходова част, светлини, спирачки и т.н. след което бива издаван документ за техническа изправност. Бих те посъветвал да пишеш малко по-разбираемо за напред, тъй като почти нищо не разбрах от предишния ти пост.... но не ми е нужно да ми обясняваш не искам да влизам в безмислени спорове. mad.gif

@zi_zi_top +1 :thumbsup:

@desSs Доволна ли си от пункта където ти направиха прегледа?
Toyota Yaris P10 998 VVT-i '01
ex Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i '03
ex Toyota Corolla E10 2.0 D '96

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Мнение от desSs » 09 Ное 2010 07:30

foho написа:@desSs Доволна ли си от пункта където ти направиха прегледа?
още не съм ходила - гражданската ми влиза в сила утре, и тогава като мина през СБА ще ти кажа :)

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Мнение от desSs » 11 Ное 2010 08:43

ходих вчера, но това ми е първият ТП в живота, тъй че колко са кадърни нямам идея. навряха нещо в ауспуха /предполагам да мерят изгорелите газове/, сложиха кабел и отпред при двигателя ама къде точно не знам, щото бях зад колата. после казаха ела да проверим спирачките. като завъртяха предните колела, един седи до мене и вика натисни плавно спирачката. изпълнявам аз, оня отвътре дето е на компютъра крещи че нищо не станало. айде пак и така три пъти, оня накрая са ядоса и излезе отвътре и се разкрещя да съм натискала рязко спирачката, щот няма да разпише. та на четвъртия път с рязко натискане разгеле стана rolleyes.gif минах и на задните колелета, после ми провериха и пожарогасителя, платих, налепиха ми лепенки и това беше.
на мен ми излезе общо 17 лева - 7 при застрахователя като допълнение към ГО, и на място още 10 /7 за прегледа + 3 за пожарогасителя/. иначе струва 30 лева за леки коли, пожарогасителя отделно.
та така, 2012-та пак :)

user123
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Окт 2011 14:07

ГТП

Мнение от user123 » 27 Окт 2011 14:16

Минах ГТП зад затвора в двора на SEAT нов е пункта и съм много доволен. Много бързо и адекватно работиха. Има малко барче за по кафе докато ми прегледат колата. Едната ми светлина отзад не работеше момчетата веднага ми намериха крушка смениха я и съм много доволен. Който му трябва препоръчвам му го.

slynce2007
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Яну 2012 10:46

Мнение от slynce2007 » 02 Яну 2012 10:55

nikolov22 написа:ела при нас срещу метро от горната страна колегите ще те минат без много огледи само светлини щи гледат гражданска да имаш
носи си и стрария преглед,лична карта,големия талон или номер на двигатела
сервиза се води хит ауто,хелискар,лада ,даихатсу,едни жълти врати до ромпетрол

още ли работиш там, че трябва да мине колата преглед, и колко струва прегледа

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта