YACCO - маслата на световните рекорди (10-15% отстъпка)

Най-добрите сервизи, магазини и предлагани услуги за вашата Toyota
Публикувай отговор
dimkaraganchev
Мнения: 601
Регистриран на: 03 Юни 2010 18:23
Местоположение: гр. Сопот
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Re: YACCO - МАСЛАТА НА СВЕТОВНИТЕ РЕКОРДИ (10% отстъпка)

Мнение от dimkaraganchev » 03 Ное 2013 09:47

Japanese_fever написа:
YACCO-BG написа: Това не е препоръка. Това е обяснение на терминологията. Разликата е доста голяма!
Коя терминология, колега, коя?
Как коя? Тази, която визира, кои масла са всесезонни. А 10W40 е именно такова. Както и 15W40. А дали да се използват за България и за конкретни двигатели е съвсем, ама съвсем различен въпрос.

Аватар
YACCO-BG
Мнения: 81
Регистриран на: 26 Окт 2009 17:52
Местоположение: Пловдив

Re: Re:

Мнение от YACCO-BG » 03 Ное 2013 11:02

Japanese_fever написа:
YACCO-BG написа: Това не е препоръка. Това е обяснение на терминологията. Разликата е доста голяма!
Коя терминология, колега, коя?
Няма да изпадам в подробности, но накратко нещата стоят така:
- "едносезонни" (или още "моноградни", monograde oils) са масла, които имат само един индекс по SAE - примерно SAE10, SAE20, SAE30 и т.н. Колкото по-високо е числото, толкова по-гъсто е маслото. ПРИМЕР: известното всекиму масло М10Д - е едносезонно масло с вискозитетен клас SAE30, което значи, че при ниски температури (0-20 градуса) маслото е много гъсто за да смаже двигателя и освен ако не сте прежалили двигателя (или ако колата не е лада или москвич), не слагате такова масло в двигателя при ниски температури. Когато загрее маслото до работна температура, няма проблеми и може да се кара без големи натоварвания.

- "всесезонни масла" (или още мултиградни масла, multigrade oils и т.н.) са тези, които имат два индекса по SAE, като след първия индекс има буквата "W" - примерно SAE 15W40, 10W40, 5W40, 0W40, 5W30 и т.н. Първият индекс е така нареченият студен индекс (winter) - 5W, 10W, 15W - това означава, че при ниски температури (0-20 градуса) маслото е по-рядко в сравнение със SAE30, SAE40 и може много по-добре да смазва двигателя, особено при отрицателни температури. Но при работна температура, тази течливост би се оказала фатална за двигателя. Тук идва вторият индекс - той показва вискозитета на маслото в работна температура (около 100 градуса). По-просто казано - при ниски температури, маслото има един вискозитетен клас, а при високи - друг. Така всесезонното масло може да смазва добре при ниски температури и също така издържа на по-високи натоварвания (температури). Едносезонните масла могат само едно от тези неща.

Та това колега, е терминология. Препоръката е съвсем друго нещо. НИКОГА не съм препоръчвал минерално масло на клиентите си, повече от 4 години вече. Полусинтетика съм давал цени на клиенти, които изрично искат полусинтетика или искат нещо по-евтино. Почти винаги препоръката ми е била синтетично масло. Дори и колите, които аз съм карал ('93, '95 година) съм ги карал със синтетично масло, дори със състезателно масло, без знечение на 100, 200 или 300 хиляди километра са били.

поздрави,
Антон Тодоров
Изберете подходящото масло YACCO за вашия автомобил - YACCO България - каталог ТОЙОТА
YACCO - МАСЛАТА НА СВЕТОВНИТЕ РЕКОРДИ
- всички видове масла за Автомобили, Мотоциклети, Трансмисии

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Re:

Мнение от Japanese_fever » 03 Ное 2013 17:52

Колега задрвейте!
Първо - от кой източник изкопирахте горния цитат, може ли да го имам като линк?
Второ - горното е неточно, защото monograde не означава "едносезонно" (не говоря за буквалния превод, а за това какво означава самия термин), както и multigrade не означава "всесезонно"!
Трето - W не идва от winter, a от weight, това е английската дума, която използват за плътност/гъстота на маслото.
Четвърто - Вие ми говорите с някакви плюсови и минусови темп., но не видях конкретна температура под която monograde масла не трябва да се използват.
Има една темп. граница на околната среда, под която вече трябва да се използва масло 5W, вместо 10W и Вие като търговец на масло и такъв, който си мисли че знае всичко за маслата трябва да я знае. Та колко градуса е тази граница (ще Ви подскажа - темп. е отрицателна).
НИКОГА не съм препоръчвал минерално масло на клиентите си, повече от 4 години вече.
Никъде не съм говорил за минерално масло, говоря по принцип за маслата. И също, защото гледм че имате пропуски и при сравнението на 100% синтетични и минерални масла, искам само да ви припоня, че ако две масла са обозначени еднакво, то те имат еднакъв вискозитет, независимо дали едното е синтетично, а другото минерално. Т.е. синтетично и минерлано масло обозначени с 10W40 имат еднаква гъстота при съответните темп. (както казахте 100°С работна и минусовата чакам вие да ми я кажете).
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
YACCO-BG
Мнения: 81
Регистриран на: 26 Окт 2009 17:52
Местоположение: Пловдив

Re: YACCO - МАСЛАТА НА СВЕТОВНИТЕ РЕКОРДИ (10% отстъпка)

Мнение от YACCO-BG » 04 Ное 2013 10:15

Нямам източник, аз съм го писал.
Превода на български е грешен. На английски няма едносезонни и всесезонни масла. Това са си наши измислици.
Weight - означава тежест. И няма нищо общо с плътността. А пък вискозитета е съвсем друго нещо, на български най-добрия превод е "течливост". Във всичките източници, които съм използвал W си означава студен индекс.

Минималната температура за изпозлване на дадено масло е опомената в техническата информация за маслото. Там има данни за вискозитета при 100 градуса, при 40 градуса, динамичен вискозитет при -30 градуса и най-важната характеристика - "pour point" - това е температурата, при която маслото започва да става като каша и губи способността си да се разлива (да тече). Тези температури примерно при 5W** маслата са около -40 градуса. Разбира се това е гранична температура, която не бихме искали да достигнем. Така че ако сложим 10-15 градуса разлика, температурата, при която може да се използва маслото става около -30 градуса. При 10w** е около -20(-25) ... При 15w** е около -10(-15) градуса. А при моноградните, примерно SAE 30 е лятно масло - само при плюсови температури и т.н.
Тук мога да изпиша още много редове, но мисля, че в интернет има достатъчно информация. Единствения проблем е, че всеки източник се разминава с другите с по 5-10 градуса при определянето на температурите.

поздрави,
Антон Тодоров
Изберете подходящото масло YACCO за вашия автомобил - YACCO България - каталог ТОЙОТА
YACCO - МАСЛАТА НА СВЕТОВНИТЕ РЕКОРДИ
- всички видове масла за Автомобили, Мотоциклети, Трансмисии

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: YACCO - МАСЛАТА НА СВЕТОВНИТЕ РЕКОРДИ (10% отстъпка)

Мнение от Japanese_fever » 05 Ное 2013 07:26

YACCO-BG написа: динамичен вискозитет при -30 градуса и най-важната характеристика - "pour point" - това е температурата, при която маслото започва да става като каша и губи способността си да се разлива (да тече).
Weight значи тежест, ако се превежда буквално, но в терминологията за масла се използва като плътност или гъстота.
Не съм сигурен, че най-важната характеристика на едно масло е "pour point". Най-важната според мен e HTHS (High Temp. High Shear), който тест се прилага при темп. 150°С - там вече се гледа как маслото смазва въртящите се елементи с най-голямо натоварване като например лагерите на коляновия вал. Защото, както споменахме в една друга тема в Техн. раздел тук темп. на маслото не е еднаква навсякъде по време на работа, там, където има най-много триене и натоварване темп. може да е до 50°С по-висока. От там е и предназначението на този тест. Обикновено по-гъстите масла се представят по-добре на този тест, но всичко зависи най-вече от добавките в самото масло.
Аз лично с масло 10W и 15W не бих си карал колата при темп под нулата. Карах 1-2 седмици с 10W при минусови темп. и шума от клапаните е осезаемо по-голям, отколкото с 5W, с което не се забелязват никакви шумове.
Последно промяна от Japanese_fever на 12 Ное 2013 06:27, променено общо 1 път.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
YACCO-BG
Мнения: 81
Регистриран на: 26 Окт 2009 17:52
Местоположение: Пловдив

Re: YACCO - МАСЛАТА НА СВЕТОВНИТЕ РЕКОРДИ (10% отстъпка)

Мнение от YACCO-BG » 05 Ное 2013 09:32

Колега, не виждам смисъл да ги обясняваме тези неща надълго и нашироко. Темата е за продажба на масла, не "кой е по - по - най"
Най-важен е вискозитета на маслото при ниска температура, защото над 70-80% от износването на двигателните части става при студения старт, когато в първите 3-5-10-20 оборота НЯМА МАСЛО, което да смаже каквото и да е .... Колкото по-добро е маслото, толкова по-малко ще са оборотите на сухо. Докато влезе в работна температура, маслото няма същите смазочни качества и ако се развиват високи обороти при студено масло, износването е огромно.
HTHS фактора е важен при по-големи натоварвания от средностатистическия автомобил - Оффроуд каране, дълго време поддържане на високи обороти, каране на писта, състезания. Затова е важен само за специални групи хора.

И стига вече сме спамили темата. Има достатъчно информация, по книги и в интернет за тези неща. Ако трябва, направете друга тема и там може да пишем повече.

поздрави,
Антон Тодоров
Изберете подходящото масло YACCO за вашия автомобил - YACCO България - каталог ТОЙОТА
YACCO - МАСЛАТА НА СВЕТОВНИТЕ РЕКОРДИ
- всички видове масла за Автомобили, Мотоциклети, Трансмисии

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: YACCO - МАСЛАТА НА СВЕТОВНИТЕ РЕКОРДИ (10% отстъпка)

Мнение от Japanese_fever » 06 Ное 2013 04:31

YACCO-BG написа: Най-важен е вискозитета на маслото при ниска температура, защото над 70-80% от износването на двигателните части става при студения старт, когато в първите 3-5-10-20 оборота НЯМА МАСЛО, което да смаже каквото и да е .... Колкото по-добро е маслото, толкова по-малко ще са оборотите на сухо.
Точно за това, колега, не трябва да споменавате 10W масло като всесезонно, защото не е. Под всесезонно аз разбирам 4 сезона като през зимата темп. пада мин. до -10°С. Както е примерно в Северна България. Всесезонно масло може да се каже на 5W маслата, защото с тях може да караш при всякакви температури. После хората се чудят защо им горяли масло колите сменят сегменти, бутала, лагери, а не се замислят с какво масло да карат преди това. Слушат пишман майстори, слагат гъсти масла, за да им спадне разхода на масло. После идва един момент, в който двигателя е за основен ремонт, не заради друго, заради неправилен вискозитет масло.
И трябва да ми балгодарите, че ви качвам темата по-нагоре, иначе Виe имате ограничение на това!
Поздрави и със здраве!
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
YACCO-BG
Мнения: 81
Регистриран на: 26 Окт 2009 17:52
Местоположение: Пловдив

Re: YACCO - МАСЛАТА НА СВЕТОВНИТЕ РЕКОРДИ (10% отстъпка)

Мнение от YACCO-BG » 02 Дек 2013 20:09

biggrin.gif
Изберете подходящото масло YACCO за вашия автомобил - YACCO България - каталог ТОЙОТА
YACCO - МАСЛАТА НА СВЕТОВНИТЕ РЕКОРДИ
- всички видове масла за Автомобили, Мотоциклети, Трансмисии

Аватар
YACCO-BG
Мнения: 81
Регистриран на: 26 Окт 2009 17:52
Местоположение: Пловдив

Re: YACCO - МАСЛАТА НА СВЕТОВНИТЕ РЕКОРДИ (10% отстъпка)

Мнение от YACCO-BG » 09 Яну 2014 14:11

biggrin.gif
Изберете подходящото масло YACCO за вашия автомобил - YACCO България - каталог ТОЙОТА
YACCO - МАСЛАТА НА СВЕТОВНИТЕ РЕКОРДИ
- всички видове масла за Автомобили, Мотоциклети, Трансмисии

Аватар
YACCO-BG
Мнения: 81
Регистриран на: 26 Окт 2009 17:52
Местоположение: Пловдив

Re: YACCO - МАСЛАТА НА СВЕТОВНИТЕ РЕКОРДИ (10% отстъпка)

Мнение от YACCO-BG » 27 Яну 2014 15:52

cool.gif
Изберете подходящото масло YACCO за вашия автомобил - YACCO България - каталог ТОЙОТА
YACCO - МАСЛАТА НА СВЕТОВНИТЕ РЕКОРДИ
- всички видове масла за Автомобили, Мотоциклети, Трансмисии

Аватар
YACCO-BG
Мнения: 81
Регистриран на: 26 Окт 2009 17:52
Местоположение: Пловдив

Re: YACCO - МАСЛАТА НА СВЕТОВНИТЕ РЕКОРДИ (10% отстъпка)

Мнение от YACCO-BG » 10 Фев 2014 21:41

:thumbsup:
Изберете подходящото масло YACCO за вашия автомобил - YACCO България - каталог ТОЙОТА
YACCO - МАСЛАТА НА СВЕТОВНИТЕ РЕКОРДИ
- всички видове масла за Автомобили, Мотоциклети, Трансмисии

easy rider
Мнения: 48
Регистриран на: 27 Ное 2013 18:08
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 4 пъти

Re: YACCO - МАСЛАТА НА СВЕТОВНИТЕ РЕКОРДИ (10% отстъпка)

Мнение от easy rider » 10 Фев 2014 22:23

И трябва да ми балгодарите, че ви качвам темата по-нагоре, иначе Виe имате ограничение на това!
Поздрави и със здраве!

А защо,приятелю, който отваряш очите на искащите да видят,щадиш тези,дето и Христос е изгонил от храма?
Аз, лично, чета с интерес твоите постинги-написани са със знание и сериозен труд, който им дава вътък.
Жив и здрав.
Toyota Corolla 1,3 4e-fe,1998

Аватар
YACCO-BG
Мнения: 81
Регистриран на: 26 Окт 2009 17:52
Местоположение: Пловдив

Re: YACCO - МАСЛАТА НА СВЕТОВНИТЕ РЕКОРДИ (10% отстъпка)

Мнение от YACCO-BG » 13 Фев 2014 17:43

delete
Изберете подходящото масло YACCO за вашия автомобил - YACCO България - каталог ТОЙОТА
YACCO - МАСЛАТА НА СВЕТОВНИТЕ РЕКОРДИ
- всички видове масла за Автомобили, Мотоциклети, Трансмисии

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Re: YACCO - маслата на световните рекорди (10-15% отстъпка)

Мнение от ufer » 19 Мар 2014 09:11

Интересува ме кой магазин в Бургас предлага Вашето масло и как можем да разберем дали не е менте, поне по опаковката? Бих искал да го пробвам, но в тази държава не знам на кой да вярвам. Знам за Еконт, но искам да го взема от магазин.

Аватар
YACCO-BG
Мнения: 81
Регистриран на: 26 Окт 2009 17:52
Местоположение: Пловдив

Re: YACCO - маслата на световните рекорди (10-15% отстъпка)

Мнение от YACCO-BG » 20 Мар 2014 09:36

ufer написа:Интересува ме кой магазин в Бургас предлага Вашето масло и как можем да разберем дали не е менте, поне по опаковката? Бих искал да го пробвам, но в тази държава не знам на кой да вярвам. Знам за Еконт, но искам да го взема от магазин.
Дистрибуторите ни в страната са изписани тук - http://yacco-bulgaria.com/contacts.html
Ментета няма. Всичката продукция се произвежда от един завод във Франция. От там идва директно тук в Пловдив. След това се разпределя по дистрибуторите. При поръчка от тук или от онлайн магазина- стоката тръгва от склада на вносителите в Пловдив. Но за форума има предвидени бонуси.

поздрави,
Антон
Изберете подходящото масло YACCO за вашия автомобил - YACCO България - каталог ТОЙОТА
YACCO - МАСЛАТА НА СВЕТОВНИТЕ РЕКОРДИ
- всички видове масла за Автомобили, Мотоциклети, Трансмисии

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта