Полиране, пастиране и ваксиране на автомобили!

Най-добрите сервизи, магазини и предлагани услуги за вашата Toyota
Аватар
miLen4o
Мнения: 1033
Регистриран на: 21 Юли 2007 18:42
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Мнение от miLen4o » 25 Мар 2011 17:44

Айде и аз пред всички.
Извинението се приема.
И като цяло мисля ,че е много полезно за съфорумците да четат всяко едно нещо step by step!
П.П. Това "професионално" си има повърхност ,не е само за благозвучие!
A car without TURBO is like a man without BALLS!

Аватар
Monza
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Яну 2011 12:49
Местоположение: Sofia

Мнение от Monza » 25 Мар 2011 21:11

Колега колкото и да се бориш с мелниците,все пак живееш в България за съжеление.Аз съм бояджия с двайсетина години опит и мога да кажа,че си професионалист в областа и си обичаш работата.
Пожелавам ти успех и търпение. :thumbsup:

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 07 Апр 2011 13:11

За да Ви бъда полезен, ще дам няколко съвета относно това как да възвърнете блясъка на автомобила си изгубен през зимата и да го подготвите за дългоочакваното хубаво и топло време, а същевременно той да е предпазен от лошо влияещите фактори съпровождащи тези приятни сезони.Тук няма да обсъждам важните неща касаещи техническата поддръжка на автомобила, а само неща свързани с хигиената му и неговия блясък.
1.Основното, което се прави за автомобила при смяната на сезоните е подмяната на гумите с летни.Не пренебрегвайте гумите и джантите, захвърляйки ги в мазето без да сте ги почистили старателно , а следващата зима да се тюхкате заради окаяното им състояние.След като направите смяната, независимо дали е в комбинация с други летни джанти, а не само гуми, е добре да измиете старателно гумите и джантите, особено от вътрешната страна, която през цялата зима е била трудно достъпна за измиване.Ако не разполагате с удобства в къщи, предполагам, че на нито една автомивка няма да ви откажат услугата измиване на гуми и джанти.Почиствате ги старателно от полепналия спирачен прах, който в комбинация със солта хвърляна по пътищата зимата е образувал налеп върху джантата.Той се почиства с мека или средно твърда четка, за да не се нарани покритието на джантата и подходящ препарат за джанти.Никога не използвайте телена четка за да почиствате джантите!Щателно с помощта на отвертка премахнете камъчетата набили се дълбоко в грайферите на гумата, после може да намажете гумите със силикон за гуми, за да запазят еластичността си и да намалите тяхното стареене, докато отлежават за другия зимен сезон.Поставяйте гумите(без значение с джанти или без) легнали една върху друга, а не изправени!За по-големите маниаци препоръчвам джантите да се обработят с вакса, с цел запазване на лаковото покритие.
2.След което се спираме на старателното измиване на автомобила, като не се пренебрегват места , където може да има остатъци от зимната мръсотия, примесени със сол и луга, а тези примеси са пагубни и създават предпоставки за корозия на купето на автомобила.Такива места са в участъците около пантите на вратите , решетката пред радиатора и самият радиатор, под калниците, където може да се намеси и гъба в случай, че не пада упоритата мръсотия от тях, хубаво се измива автомобила и отдолу.Около гумените уплътнения на вратите също има наслагвания, които се почистват старателно, като пъхате и прокарвате кърпа, между ламарината и самото уплътнение.
3.В следващия момент се спираме на други неща касаещи екстериора, като захабеното лаково покритие, което се поправя с качествено пастиране или полиране на автомобила, в зависимост от захабения вид, а последвалата запечатка с Carnauba Wax, ще предпазва лака на вашият автомобил през идващите горещи месеци, съпроводени с още неблагоприятни фактори, освен слънчевите лъчи.Не си мислете, че като сте измили колата лака е чист, отгоре има натрупана мръсотия(оксидация), която скрива истинския блясък на колата , а тази оксидация се маха поне с полиране за да е чиста повърхността и да поеме по-добре ваксата.Не прибягвайте до мазила с които да освежите лака на автомобила, защото те не полепят по него, а върху мръсотията върху му, което според мен е разхищение на време за поставяне и пари за такива препарати, независимо дали го правите вие или някой друг, след няколко измивания и няма да има и следа от такава обработка.Затова препоръчвам да се обърнете към специалист за обработка на боята на вашият автомобил.
4.Надничайки в купето, откриваме колко много са изцапани стелките вътре, затова е добре да се изперат, а колата да се остави да се проветри, за да се изпари, натрупалата се влага под тях, създаваща неприятна миризма в купето.Изчистваме прозорците старателно с подходящи кърпи и препарат за стъкла, след което обръщаме внимание и на пластмасовите елементи в интериора(табло, кори на вратите и др.).Тях може да изчистите със доста препарати, които се предлагат на пазара, но в случая препоръчвам да не са със силикон, а да са по-скоро мляко за почистване на такива елементи, тъй като силикона само ще замаже мръсотията върху тях.Използвайте хубава микрофибърна кърпа, като когато пръскате препарат, го пръскайте върху кърпата и после разтривайте, а не директно върху елементите в интериора, така ще предпазите другите детайли от този препарат, а и той ще се разнася пo- равномерно.След това на който му харесва детайлите да са по-лъскави, може да използва силиконов препарат, който ще запечата добре изчистената повърхност.Другите елементи от салона на купето в зависимост от това дали е кожа или друга материя, да се почистят със съответния препарат, или само с влажна памучна кърпа, като след това се оставят вратите на автомобила отворени за да изсъхне вътре.Предполагам в топлото време всеки носи и по-светли цветове дрехи,изтеглете целите предпазни колани и избършете и тях с влажна кърпа, за да предпазите дрехите от изцапване.Изчистете старателно с прахосмукачка отвътре, дори това да ви е правено на автомивките, все пак вие ще отделите повече време и старание за това, изчистете също и багажника.Не почиствайте волана, скоростния лост и ръкохватката на ръчната спирачка с препарати, тях избърсвайте само с влажна кърпа.Тези детайли не са нужни да са лъскави, а да са чисти за да имате по-добър захват , а същевременно и сигурност при шофиране.
5.Със затоплянето на времето се появяват и насекоми, които се лепят по боята на автомобила, особено шофирайки с висока скорост(обикновено при извън градско пътуване).Тези насекоми когато се размажат в лака отделят вещества, които разяждат лаковото покритие, ако вие не предприемете навреме мерки за отстраняването им.Затова след дълги пътувания или в случай когато има много полепнали насекоми по лака и по предното стъкло на автомобила е добре той да бъде измит веднага, за да запазите блясъка му.Понякога киселината на тези насекоми, така уврежда лака на автомобила от престоя си върху него, че спасението за заличаване е само пребоядисване, което не е препоръчително от финансова гледна точка.Не си мислете, че само с вода и гъба ще махнете тези налепи от насекоми, за тях си има специални препарати, с които се третира повърхността .Набавете си подходяща за сезона течност за чистачки, която има добър измиващ ефект и няма да замазва полепналите насекоми по стъклото, а ще ги изчиства, с което ще повиши и сигурността ви на пътя заради подобрената видимост.
6.Още един неблагоприятен фактор за блясъка на автомобила, са започващите асфалтирания на улиците, и възможността да попадне асфалт върху автомобила, който много трудно се маха, въпреки, че и за него си има специален препарат.Затова съвета ми е избягвайте такива улици, дори и да се наложи да заобикаляте повече, а ако вече сте попаднали в такава, карайте с ниска скорост, за да не загребват гумите парченца пресен асфалт, който ще се лепи по джанти, долната част на калниците, праговете, вратите и задната броня, останалите участници в движението може и да ви освиркат с клаксони, заради ниската скорост, но нали те няма да ви платят почистването на автомобила от асфалта, ако дадете повечко газ.В случай на полепване все пак, не чакайте то само да падне, а се обърнете за помощ в някоя автомивка или при специалист.
7.В следващите сезони зачестяват и „подаръците” оставени от птичките върху автомобила.За такива случай винаги си носете в жабката мокри кърпички с които нежно да избърсвате лака от тези птичи екскременти, които са доста опасни за лаковото покритие, оставайки върху него след продължителен престой неприятни петна, затова отстранете ги навреме, колкото и да не е приятна процедурата по отстраняването им.
8.Дърветата отделят също смола и други вещества лепящи се на малки капчици(точици) върху лака.Не може винаги да паркирате там, където няма дървета, но при обилно полепяне на такива смоли върху лака е добре автомобила да бъде измит, колкото се може по-скоро.Понякога за премахването им в изсъхнало състояние, спасението е само професионално машинно пастиране или полиране, всичко друго само ще увреди лака на автомобила ви.
9.Сега отново е време да обработите външните: гумени държачи на стъклата, пластмасовите небоядисани елементи и уплътненията на вратите, с подходящите препарати за освежаване и поддръжка.Обработени с такива препарати, те не само ще бъдат добре почистени а същевременно и предпазени от горещите слънчеви лъчи, които ускоряват процеса на стареене на тези материали.
10.Това са основните неща с които трябва да се съобразите за да запазите автомобила си в лъскав вид и да избегнете излишни разходи , а за да е по-добре защитена боята на вашият автомобил и вие да се радвате на блясъка в тези слънчеви дни, поглезете го с пастиране или полиране, допълнителният защитен слой вакса пък, ще съхрани блясъка за дълго време.

https://sites.google.com/site/pastirane ... rolet-lato
Последно промяна от ivanestio на 07 Апр 2011 14:39, променено общо 1 път.
Поздрави!
https://sites.google.com/site/exteriorcardetailing/
e-mail: exteriorcardetailing@hotmail.com
0886 34 93 43 и 0879 34 93 24
Иван

Аватар
Raya
Мнения: 1790
Регистриран на: 10 Апр 2009 12:17
Местоположение: Варна

Мнение от Raya » 07 Апр 2011 13:20

Поставяйте гумите легнали една върху друга, а не изправени!
Тук има грешка, или сте забравили да уточните "гуми с джанти".
....--Celica 1.8_00г--Avensis 1.6_00г--Avensis 1.8_05г--....

Аватар
miLen4o
Мнения: 1033
Регистриран на: 21 Юли 2007 18:42
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Мнение от miLen4o » 08 Апр 2011 09:30

Само да допълня някои неща които колегата не е споменал...
1.Хубаво е да се почистят и лостчетата на чистачки и мигачи/фарове.Върху тях се образува доста мръсотия.Не е манящина ,а хигиена biggrin.gif Почистването става с влажна кърпа и повечко търкане.Тук също може да се включат и повечето натискани копчета ,като аварийни,градуси на климатроника,врътки на парното и т.н.
2.Тъй като през цялото лято се ползва климатик/климатроник е желателно да се почистят въздуховодите.Това се прави както професионално в сервиз за климатици и някои автомивки,така и самите Вие може да го направите.На пазара има доста препарати във формата на спрей.Употребата е доста лесна.Със спрея върви в комплект и едно дълго мъркуче което се пъхва във въздуховодите.Когато стигне края започва да се пръска и издърпва помалко(едновременно).За по големите любители на чистия въздух се препоръчва и филтър на купе/климатик с активен въглен.
3.Почистването на стъклата включва и сваляне на стъклото до долу,по този начин може да почистите улейчетата по които се движи стъклото.Аз препоръчвам това да става с препарат за стъкла с алкохол+парцал.Всеки по своя лична преценка може да прецени с какво да бръкне там.Аз го правя с отверка ,но внимавам да не нараня уплътнението.По този начин също се улеснява и движението на прозореца.
A car without TURBO is like a man without BALLS!

niki60
Мнения: 147
Регистриран на: 14 Фев 2007 12:27
Местоположение: VARNA 1999-toyota corolla AE 111 2007-honda accord sport
Обратна връзка:

Мнение от niki60 » 10 Апр 2011 11:51

колата ми е 4 годишна,полирал съм я само веднъж при десо , а иначе няколко пъти съм ползвал продукти на търтъл ,сега съм купил карнауба вакс на сонакс ..какво би ме посъветвал да ползвам преди карнаубата ?

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 11 Апр 2011 19:13

Правилно си разбрал, че преди това трябва нещо да направиш, това ме радва и показва, че темата се чете с разбиране.
От това,че си си купил такава хубва вакса, предполагам, че ще отделиш средства и работа и за другите материали.Лично аз преди мазне с вакса, ако само ще се придава блясък и защита ползвам за светли цветове на Сонакс продукта "Profiline Nano Polish & wax Nano Pro" http://www.sonax.com/Professional-Vehic ... e-Valeting в който има допълнително карнуба и после с вакса става удивително, а за тъмните цветове ползвам на 3М паста № 9376 Ултрафинна http://www.irbis.bg/articledetails.php?ArticleID=93 .И в двата случая го правя машинно с най-меката, финна и антихолограмна гъба, синята релефна на 3М и меката връзка между гъбата и машината, правя го машинно, обработвайки целия автомобил преди ваксирането, на ръка не е същия ефекта, но с повече търкане с хубави кърпи и съответно супер мека гъба(продават се едни апликатори за ръчно разнасяне на паста с три вида гъбки, от които ползваш най-меката) може да се получи задоволително, за в домашни условия.Както рабираш идеята е да се махне наслояването на мръсотия, да се отстранят финните драскотинки, като паяжинки и холограмите.Това е моят съвет, някой може да те посъветва и друго, но все пак питаш мен и аз ти отговарям, а и тези методи са изпитани и работят, не си ги съчинявам.Преполагам си взел вакса от Премиъм клас и ако не направиш нищо преди нея е само разхищение, изхождайки от цената на ваксата.Това е като да се парфюмира човек със скъп парфюм, но да не се е къпал една седмица , представи си го, така би се чувствала и колата, като засмърдял з...к :censored: biggrin.gif

П.П. Не ти го написах на лично, защото е полезен съвет и за другите интересуващи се, разполагащи с желание и средства да го направят сами.
Поздрави!
https://sites.google.com/site/exteriorcardetailing/
e-mail: exteriorcardetailing@hotmail.com
0886 34 93 43 и 0879 34 93 24
Иван

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 21 Апр 2011 21:28

Смятам да споделя един сериозен проблем свързан с преводите върху препаратите за автомобилна поддръжка.Това е нещо сериозно и може да увредите сериозно вашият автомобил, четейки превода на български на даден препарат, а така е с почти всички продукти.Понеже ползвам различни препарати на различни фирми и при всички е едно и също, некомпетентни преводачи, а уж фирми с име а се излагат така, даже те не осъзнават, че по този начин препарата няма да работи както трябва заради грешния превод и клиента няма да повтори да го купи, защото е скапан, а той всъщност е добър ама преводача е прост.Понеже давам съвети кое как да правите, бъдете внимателни и четете оригиналния надпис, а ако не е на езика, който владеете се консултирайте с друг владеещ този език.Аз винаги късам превода и си чета оригинала.Даже и Сонакските препарати, дето вносителя е голяма фирма, са със сбъркани преводи, а червената им серия, която е от хоби серията и с която вие ще работите сами е с един и същи превод за препарати с различна абразивност и купувайки си един за да си лъснете колата примерно, я надрасквате до неузнаваемост, понеже препарата е шлайфпаста и после кой е отговорен.Правил съм им даже забележка, а те се подхилват и чак се правят , че не знаят за какво говоря, ама тяхната фирма цялата е така, даже нямат специалист по автомобилни репаратури и по-точно по системите за полиране, та като им отидеш в офиса трябва да знаеш конкретно какво търсиш, няма кой да ти предложи нещо.Сонакс може да продават и да имат уникални неща, но вносителя за БГ не става.Последния проблемен продукт с който се сблъсках е на Нигрин , един нов препарат за измиване на джанти, а дистрибутор е фирма Авторай(явно ползват едни и същи преводачи), в случая най лошото е, че продукта е от магазинната мрежа, дето всеки може да го купи и да го ползва в домашни условия.Ползвал съм и други неща на Нигрин и имат някой сполучливи неща, а и моя препарат беше свършил.На превода на опаковката пише,че се впръсква върху джантите и се отмива след 15 минути с вода, късам аз превода и отдолу чета немския надпис, а и даже е подчертано, че препарата трябва да стой на джантата не повече от 2 минути и се отмива.Вие ако го използвате по българското описание ще свалите и лака на джантата или пък ще станат супер гадни дефекти по него, а ако сте дали за джантите доста парички няма да ви е приятно.Добре, че тези преводачи не превеждат листовките на лекарствата, че ще уморят някой, но некадърния им превод не е извинен с нищо, нали затова им е платено.А като скапете нещо с някой препарат със сгрешен превод, мислите ли, че фирмата вносител ще възстанови щетата, защото аз мисля, че няма?Извода е да се чете и спазва оригиналния надпис.Чудно е даже как е одобрен продукта за пускане на пазара с такива преводи или както всичко в БГ и тука си е затворил някой очите, защото примерно били напечатали стикерите с превода вече.На един надпис на ваксата на Сонакс за 5 изречения написали:карбонова, корнобова, карнубува, а правилното е карнауба вакса, ама тоя дето превежда може би е втори клас, да, това не е фатално, но това се чете от хората и показва колко е некадърна фирмата вносител за БГ „Сенакс”.Омаловажават факта, че с препарат да речем за 20-50 лв., ще скапеш нещо за хиляди левове, без да поеме никой вина за това, нали си им направил оборот като си го купил, а дали ще ти свърши работа….българска му работа.Внимавайте и четете хубаво надписите!

Весели Великденски празници на всички!
Ето едни мои видеа от последната ми работа!
http://www.youtube.com/watch?v=kXoij9vUH9s
http://www.youtube.com/watch?v=GpZCKFZpysY
Последно промяна от ivanestio на 24 Апр 2011 14:57, променено общо 3 пъти.
Поздрави!
https://sites.google.com/site/exteriorcardetailing/
e-mail: exteriorcardetailing@hotmail.com
0886 34 93 43 и 0879 34 93 24
Иван

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 21 Апр 2011 22:43

Благодаря за инфото :thumbsup: и щом е редовен номер това с преводите сезирай компетентните органи... и един съвет от мен- винаги като превите нещо важно правете проверка :thumbsup:

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 30 Апр 2011 15:45

Може и да не е уместно да ви покажа следващото видео, понеже е немски автомобил, но все пак......
http://www.youtube.com/watch?v=xRUe-973Yes

И в допълнение относно ваксата, още едно видео!
http://www.youtube.com/watch?v=bBCHzZS5bhs
Поздрави!
https://sites.google.com/site/exteriorcardetailing/
e-mail: exteriorcardetailing@hotmail.com
0886 34 93 43 и 0879 34 93 24
Иван

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 01 Май 2011 11:09

Добре изглежда колега явно влагаш нужното старание :thumbsup: ! Дано само не ти омръзне с времето !

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 05 Май 2011 11:53

Благодаря за похвалата, шефе!
Аз съм на принципа, че когато се върши нещо или ще е както трябва или по-добре да не се захващам!Имам се за отговорен човек и затова се старая всичко да е наред!Ето още малко видео!
http://www.youtube.com/watch?v=YEPykN2Wegs
Поздрави!
https://sites.google.com/site/exteriorcardetailing/
e-mail: exteriorcardetailing@hotmail.com
0886 34 93 43 и 0879 34 93 24
Иван

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 10 Май 2011 14:11

Със следващия си пост, който ще е малко дълъг smile.gif не искам да засегна никого, а просто да дам информация за някой неща.Специално към Миленчо не се сърди приятелю, че пак намесвам автомивките, не казвам нищо против теб или твоята автомивка, говоря за други, а техните работници като прочетат поста, ще се сетят за кого става въпрос.Не се обиждай от нищо виждам професионализъма и старанието в теб и твоята работа дори само от разговорите , които сме водили.Да вметна, че с Миленчо въпреки първоначалните ни разногласия се чуваме по телефона и си говорим, като приятели, а скоро ще се видим понеже на няколко пъти се разминаваме!
Ства въпрос за цените, качеството на услугите и всичко свързано с детайлинга!Днес една моя тема беше изтрита в един друг форум понеже публикувах моите видеоклипове, за да стане ясно на всички не само на мои клиенти какво качество да изисквате при едно пастиране, но явно съм вдигнал летвата на другите колеги и модератора, който също пастира ми изтрива всичко, с оправданието, че съм за платения раздел, тези пояснения и клипове ги пускам, за да знаете вие като клиенти за пастиране при който и да било, какво трябва да получите, аз не претендирам , че съм най-добрия и не съм, но се старая, все пак не мога да пастирам всички коли в София, а и не се натискам да е така.Когато давате толкова пари за една такава услуга и оставяте някъде кола за 2000 лв.-20 000 лв. или 200 000 лв.,, да знаете какъв трябва да е очаквания ефект.Дано не стана досаден и в този форум, но е добре ако в България всеки потребител си търси правата когато плаща за нещо и да му е ясен ефекта.Извинявам се на колегата KIKI ,че в предишно ЛС бях малко груб, но ме хвана в лош момент, ти за мен си голям професионалист и оценявам високо твоята работа, дано не се засегнеш от нищо в този ми пост.
Предполагам всеки от вас е питал или разглеждал цените за тези услуги на автомивки и т.н., разлика има.Там ви обясняват как работят с пасти от известни фирми в бранша, а на повечето места като оставите колата и се вадят едни пасти дето и аз не съм чувал за тях, абсолютни боклуци, за без пари и почва едно шлайфане, да някой ще си каже, е то като е добър пастировача може да пастира със всичко, да ама какъв ще е ефекта.Вие отивате някъде и си остявяте колата за да бъде просто пастирана или да бъде пастирана и вие реално да сте доволен от ефекта, защото ако искате да си дадете някъде парите ефекта да ги хвърлите на улицата е същия.Кажете ми на коя автомивка сте виждали колега като пастира, да си свети с прожектори, освен лампите на тавана, нямат друго нищо... и какво виждат като работят?Ако някой е виждал такава автомивка, да пише ще отида лично да стисна ръката на шефа им и да се извиня.С тези писания веднага ще се сдобия с врагове от автомивки, но нека завишат малко качеството на тези услуги, защото така трудно такива като мен ще изчистят името на този вид дейност, винаги ще си остават приказките колко вреди пастирането на лака, как после става за пребоядисване и , че даже след пастиране става по-зле лака, да става ама като не се изчистят забележките от пастирането с полиране.На автомивки обясняват как за 2-3 часа, ще ви пастират колата, помислете сами , какво ще свършат за това време, това е време само за една стъпка, а при тях е пастиране с яко шлайфане и мацане с ефтина вакса, после вие си тръгвате с холограми и нардасквания по автомобила,изпоцапани пластмасови елементи, защото не знаете какво трябва да очаквате като ефект.На повечето автомивки даже коронния им номер, защото им е по лесно е да измият накрая автомобила, за да си изчистят пастата, е това е като да си с отворена рана и да наливаш в нея йод, колата след пастиране не е добре да се мие веднага, нека ваксата поеме нека се възтанови лака, все пак се показва нов пласт от него, все още недокоснат от атмосферните и други фактори, като безконтактното миене със скапани препарати и други.Едно перфектно полиране може да се скапе само след едно нескопосано миене, а на повечето места, не влагат никакво старание, да не ви скапят боята/лака.Мият колата, после си перат гидорийте по земята, от където си вземат и достатъчно песъчинки и си шкурят на воля, а после вие и плащате за това.Ако щете и всеки ден да пастирате после ако измиете някъде където мияча ви попива от гумите към тавана, че така му било по удобно, другия ден пак ще сте за полиране.Все пак това не е процедура, която създава ненадраскваемо покритие, а само изчиства драскотините, а с полирането и ваксата, се гони максимална издръжливост, но трайността зависи от вашите грижи и отговорност за автомобила.
На една известна автомивка, шефа й, за да не го крадат хората му дето пастират(като им даде всички пасти и те си отсипват за вкъщи и после си доработват частно) им дава, когато дойде кола, в една чаша от кафе до половината паста и да се оправят, после се почват едни разреждания с вода и търкане на сухо , защото това не стига до никъде, а с една паста какво ще прави, ако има нужда, а ще има от друг вид абразивност, а и повечето пасти са на петролна основа и как се разрежда с вода не ми е ясно, но е факт.На друга автомивка са започнали да предлагат една от моите услуги"Поставяне на нано лак" като цената пак е по-ниска от при мен, при тях е 300 лв., при мен повечко, но пак се запитайте в кое по точно обезопрашено и не влажно хале, правят тази процедура, когато те нямат такова, единия маже с лака, другия до него мие и хвърчи вода навсякъде, вие си помислете за ефекта след такава манипулация при тях, а за облепяне на автомобила даже не са и чували, те даже не знаят може би , защо се прави такова опаковане преди работа, но какво им пука, че ще нажулат лайсни, уплътнения и т.н., нали колата не е тяхна, пък и да я скапат ще вдигат рамене вие ще си платите и така, случката с последното Ауди от клипа ми е подобна.Боядисват му колата на човека, с новите бой на водна основа, като боядисването не е в камера с подходяща температура, а в гаража, после ефекта е отвратително боядисан автомобил.Бояджията се опитва да се измъкне с пастиране, обаче доскапва нещата, защото това не е неговата област, а после дава колата на клиента уж боядисана, с извинение, че другото не може да оправи, клиента си плаща и идва при мен за пастиране, на клипа виждате един прясно боядисан автомобил, не съм му снимал стечовете, а сумата за боядисване е добра да знаете.
Ако решите, че някъде(автоцентър, автомивка, друг колега и т.н.) може да получите по-високо качество на по-достъпна цена,отидете при тях, без да се изтъквам, не съм най-добрия, има и други добри колеги в тази област, а аз ще приема предизвикателството , защото съм го правил вече, СЛЕД КАТО СИ ВЗЕМЕТЕ АВТОМОБИЛА ГОТОВ И ПАСТИРАН, елате да ви направя един детайл, да речем врата, калник или друго, за да видите какво найстина е трябвало да получите за тези пари.Аз ще направя детайла безплатно, защото после така или иначе вие ще оставите автомобила да ви го допастирам, за което ще си платите за цялата процедура въпреки, че е пастиран вчера да речем, понякога е много по-трудно да изчистиш ефекта от едно нескопосано пастиране, отколкото да почнеш непипан автомобил.
А честно да ви кажа, цените на препаратите се качват постоянно, незнайно поради какви причини и да ви каже някой, че ще ви пастира за 60-80 лв., това е смешно, при положение, че трябва да я обиколи цялата кола, поне с три пасти(пастиране, полиране, финна обработка полиране), а цената на последната ми паста на 3М-Ултрафинна от онзи деншното ми пазаруване е 70 лв. на едро литъра(вярно не е за една кола), но като вкарате ценово и другите пасти от истински фирми, а не Car-Plan,ще получите цената от 80 -100 лв. за консумативи, а наем гараж, ток, работа, а другите амортизираши се елементи.Гъбата на 3М за основното пастиране струва 27 лв.(цена на едро), и е за около 5 пъти пастиране, после в коша, а микрофибърните кърпи, които също се скапват.Даже мойте цени са ниски, след всички изброени неща.Това не са тайни за които пиша, а реални неща, в които всяко нещо струва пари, да вземете и дори хартиеното ми тиксо за опаковане на една кола, за една кола две ролки тиксо за общо 6-8 лв. и още много други дребни неща, който не се стремя да се сещам и обяснавяйки тези неща не искам да се вайкам, че не остава нищо за мен, но реално да не си мислите, че виждаш ли тоя с паста за 20 лв. извършва и продава услуга за 150-170 лв., а много мои колеги вземат и доста повече пари за подобни услуги.
Най съм възмутен от факта с изтритата ми тема в другия форум, с което целта е била не да ми се вземат пари за рекламата ми, а да ви се скрият от вас клиентите, нещата от кухнята на детайлига, защото явно не всеки работи така, а според мен така е правилно.Очаквам този колега да се намеси и в този форум, защото така или иначе, ще прочете това, но изтриването на темата ми не му прави чест.Не съм имал достатъчно мнения в неговия форум за да имам такава тема, какво общо има това с моите клипове, чиито коментар гласеше"Какво трябва да очаквате от едно Пастиране".
П.П.Благодарности на екипа от форума на TOYOTA, за подкрепата в тази тема, и се извинявам на читателите, ако понякога прекалявам с писането ама, няма начин, ако продавах кафе за 0,50 лв.,, щях да бъда кратък и да напиша"Свежо и ароматно-0,50 лв.", но в случая е друго....
Ето още едно изчерпателно видео!
http://www.youtube.com/watch?v=w4tYS4Xj9A4
Поздрави!
https://sites.google.com/site/exteriorcardetailing/
e-mail: exteriorcardetailing@hotmail.com
0886 34 93 43 и 0879 34 93 24
Иван

Аватар
maximalnia
Мнения: 24
Регистриран на: 13 Май 2009 15:21
Местоположение: Blagoevgrad

Мнение от maximalnia » 12 Май 2011 09:27

поздравления колега за работата която вършиш! Аз само искам да попитам защо мислиш, че SONAX са най - добрите? Какви други си ползвал и защо не си доволен? :thumbsup:

п.с. и по кратък отговор, моля! в рамките на 2 - 5 изречения! :P

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 12 Май 2011 11:49

Благодаря, приятел!
По твоя въпрос за съжаление мога да напиша книга, защото няма как да бъда кратък!Това е въпрос за един семинар, на който да говоря поне два часа! biggrin.gif
Във времето съм пробвал и все още експериментирам с различни продукти, когато срещна трудност в работата си!Не казвам, че Сонакс са най-добри, но в сравнение с другите фирми предлагащи такива продукти и изобщо продукти за автокозметика на нашият пазар, те са начело, заедно с другия лидер 3М, чиито продукти внася фирмата „Ирбис”, казвам тези неща без да съм някакво рекламно лице на тези фирми и без да имам облаги от това.За да получиш точен и изчерпателен отговор трябва да ти изброявам прпаратите с които работя и съм работил и да ги анализирам един с друг.Примерно избрал съм абразива на Сонакс, защото е на водна основа в сравнение със този на 3М, който е на петролна, а ефекта от двете е един и същ, но с разлика, че от този на 3М после ме боли глава от миризмата, въпреки по-високата ми оценка за него, но нали и здравето ми е важно и ето ти решението на проблема ми, но пък Сонакския абразив заради водната си основа не е токлова икономичен и ми излиза малко по-скъпичко с него ,но пък за сметка на това пестя от Аналгин и Аулин. laugh.gif Предимството на горепосочените от мен продуктови марки е , че дават по-голяма производителност, за по-малко време, което от своя страна ми позволява да обработя кола с повече препарати за да стане уникално гладка и с перфектен блясък.В някой части от моята работа ползвам неща и на „Нигрин”, избрал съм техни продукти които при мен работят:препарат за измиване на джанти, друг за подхранване на гуми, и т.н.И как съм стигнал до тях, като и Сонакс имат такива?Много просто, ползвал съм същите препарати Сонакски и те не стават или поне не съм получил удовлетворяващ ефект, което значи, че и мой клиент също може да не е доволен и затова търся по-добрия аналог.Тука нещата са като с всички хранителни продукти на пазара ни, има много фирми за пройзводство на колбаси да речем, ама и ти не би си купил кренвирши от 3 лв., а ще си вземеш такива от 8 лв.(ако изобщо пък някой ги яде тези неща, имам роднина която е технолог в това производство и ако почна да пиша, ще станете вегетарианци ).Комбинирам продуктите за сега изцяло на Сонакс и 3М.
За другите, защо не стават?Тука мога да изброя всички останали фирми които така или иначе срещате по магазинната мрежа, така, че ще ви спестя няколко реда.
Ефектите от тях :ниско качество на обработения детайл, ниска производителност(искам да кажа, че има такива дето и цял ден да търкаш ефекта е нищожен, а даже и без пастата , а само с гъбата е същото).бърза амортизация на гъбите от фирми дето ги продават за 8-12 лв.(има и Български производители), по-скъпата гъба, да речем зелената на 3М, която е като мемори пяна и е 27 лв. дава супер добър и бърз ефект, защото съчетанието гъба-паста е много важно.Използвам и неща от Car System, но към всеки автомобил подхождам индивидуално и си избирам с какво да работя и комбинирам продуктите, а от друга страна има и много други фактори при избора ми.Нека да даде и коментар и niki60 от форума, относно Карнаубата.С него си писахме няколко лични съобщения( а си пиша и доста други хора и не само от този форум) , той е от Варна и искаше сам да си направи колата с вакса, поради изгубеното доверие в тамошните майстори , моля го той да напише един отзив за нея, все пак е човек ползвал продукта и то сам и може да каже мнение, без то да е реклама на неговата работа, защото той не се занимава с пастиране и не рекламира дейността си.
Ще гледам да приключвам и в заключение, ще кажа, че се избирам подходящите продукти, според начина им на действие и ползата за мен от тях, просто тези които изброих по горе се наложиха с качеството си над всички други.На чуждия пазар има и други продукти на лидери в тази сфера, (пробвал съм някой), но вече говорим за други много по високи цени, което ще оскъпи и услугите ми, а даже и сега според някои от вас са ми високи, затова и предлагам различен вариант на обработка за всеки клиент, пък той сам да си реши, като най-ниските цени са ми тези които съм предложил в сайта си, а те могат да скочат двойно ако сложа от продуктите ми от по висок-клас.Сигурно ще решите, че съм дървен философ, но това все пак е моята област и сфера на работа, в която мога да бъда доста обширен с обясненията си, но този въпрос ако го погледна от друга страна, го виждам като въпрос провокация, ако ти защитаваш интересите на други продуктови марки и се занимаваш с детайлинг.Ако искаш и ти да се убедиш в разликата в качеството на каквото и да било от продуктите на две фирми, купи си най лесно, вакса Търтъл и вакса Сонакс, тествай ги , следи за факторите:трайност, ефект и полза от нея и ще се убедиш в думите ми.Разликата ще я усетиш още като си ги купиш, Търтъл струва около 14-16 лв., а на Сонакс кутийката с карнаубата е 85 лв.(цена директно от вносителя) и не е 1 литър, а е колкото кутията крем Нивеа за ръце -200мл.
Виждам, се занимаваш с внос на масла, ако си решил да внасяш продукти за детайлинг и искаш да си избереш марка, вземи каквото те интересува от фирмите на които си се спрял и ще се разберем, да дойдеш при мен с твоята кола и ще пробваме всичко на нея, така ще се убедиш и ще си сигурен, че това дето ще внесеш и ще предложиш на пазара е качествено!
Съжалявам, че бях толкова словоохотлив, но немога да съм кратък!
Поздрави!
https://sites.google.com/site/exteriorcardetailing/
e-mail: exteriorcardetailing@hotmail.com
0886 34 93 43 и 0879 34 93 24
Иван

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта