Полиране, пастиране и ваксиране на автомобили!

Най-добрите сервизи, магазини и предлагани услуги за вашата Toyota
Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Полиране, пастиране и ваксиране на автомобили!

Мнение от ivanestio » 30 Ное 2010 18:50

EXTERIOR CAR DETAILING

Здравейте!Искам да отправя една покана към Вас!Дано модераторите на форума не го сметнат за нахално,че моето предложение ще е вид реклама, но нали този форум е за това да си помагаме. Мога да бъда полезен на интересуващите се как и с какви препарати да поддържат своите автомобили.
Занимавам се с пастиране и полиране на автомобили -„EXTERIOR CAR DETAILING”. Имам всички необходими машини и препарати за да направя един автомобил да стане като нов,а новият и добре изглеждащ да бъде полиран и запазен(запечатан) да изглежда така за по-дълго време.Използвам само професионални продукти от високо качество,което гарантира качествено изпълнение на услугата, която Ви предлагам.
Освен боята на колата обработвам и пластмасовите и гумени детайли по автомобила.
Цялата кола се захабява с времето от слънце,миещи препарати ,дъждове,сняг(примесен със солта която се ръси зимата по пътищата),пясък ,прах и всички други външни фактори.Боята има нужда от поддръжка!
В зависимост от захабеноста на боята използвам до няколко вида пасти, за да се получи идеалният гланц,след което прявя запечатка с “Carnauba Wax”,която предпазва получения гланц за дълго време.
Извършвам услугата на място при клиента,което спестява разкарване от ваша страна да докарвате колата ,след това да идвате да я вземете.
Има само няколко условия които трябва да бъдат изпълнени от Ваша страна :мястото да е закрито(без пряка слънчева светлина),по възможност гараж,навес или други подобни ,за да се избегнат външните фактори като: прах,влажност на въздуха и други такива, да има един работещ контакт в близост и автомобила да е измит преди това и добре подсушен(ако имате подходящи условия аз сам ще го измия и подсуша преди процедурите за да съм сигурен ,че е безупречно чист).
Времето за работа по автомобила зависи от това какво желае собственика му,може да отнеме от един до няколко дни работа.
Ако Вие държите вашият автомобил да изглежда добре и това естествено да Ви радва и да го карате със самочуствие, може да се обънете към мен !
ТЕЛЕФОН : 0886 34 93 43, 0879 34 93 24 Иван
e-mail:exteriorcardetailing@abv.bg
https://sites.google.com/site/exteriorcardetailing/
Последно промяна от ivanestio на 16 Дек 2010 13:01, променено общо 2 пъти.

Аватар
TATI
Мнения: 2747
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти
Обратна връзка:

Мнение от TATI » 30 Ное 2010 19:29

Да беше казал колко струва това удоволствие. Някак си не е много етично да прелагаш някаква услуга, без да упоменеш колко ще струва на крайния потребител това удоволствие.
И преди да си започнал с това, че за всеки автомобил е индивидуално, просто напиши ориентировъчни цени:
седан, еди колко си лева
комби, еди колкос си лева
хечбек, еди колко си лева
и т.н.
Ламарините на всеки тип купе не са кой знае колко раззлични.
Така написано си е чиста проба реклама, а безплатна реклама няма!
Успех все пак!
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
miLen4o
Мнения: 1033
Регистриран на: 21 Юли 2007 18:42
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Мнение от miLen4o » 30 Ное 2010 20:06

И аз искам да попитам, ако е възможно да дадеш някакъв снимков материал?И с какви пасти работиш?
A car without TURBO is like a man without BALLS!

Аватар
nikolov22
Мнения: 704
Регистриран на: 16 Дек 2008 00:34
Местоположение: Варна-Русе

Мнение от nikolov22 » 30 Ное 2010 20:11

TATI написа:Да беше казал колко струва това удоволствие. Някак си не е много етично да прелагаш някаква услуга, без да упоменеш колко ще струва на крайния потребител това удоволствие.
И преди да си започнал с това, че за всеки автомобил е индивидуално, просто напиши ориентировъчни цени:
седан, еди колко си лева
комби, еди колкос си лева
хечбек, еди колко си лева
и т.н.
Ламарините на всеки тип купе не са кой знае колко раззлични.
Така написано си е чиста проба реклама, а безплатна реклама няма!
Успех все пак!
абре не е така точно че са еднаки селиката и версото са в един клас примерно задния калник и предния капак нямат нищо общо като големина или пък броните така че е нормално да варират цените а да не говорим че някои кли са на половината кола с лаисна матова която не се пастира но пак трябва да има някаква ориентировачна цена от --до
живей на скорост живота е кратък https://www.facebook.com/AnkarRuse?ref=hl

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 30 Ное 2010 20:40

Извинявам се за това, че не съм написал цени ,но ако те интересува нещо за конкретен автомобил,ми пиши на ЛС, ще ти пратя цена няма нищо скришно .За ламарините си прав ,че не са кой знае колко различни ,но аз не полирам ламарини,а боята или лака върху тях,различни неща са.Има толкова захабени бой, че се налага да се обработват с няколко вида по абразивност пасти, което е неколкократна обработка на целия автомобил.
Просто не считам за необходимо да пиша цени ,за да си прави някой проверка с това или пък да си вика "О, тоя взема скъпо"или "Тоя зема ефтино ,значи нищо не прави".
Има коренна разлика с цените на автомивките и специализираните за целта места и мен.Аз нямам работодател и работя за себе си и затова старанието ми е по - голямо,а работника му е все едно как ще го направи , нали заплатата си му върви, пък и да го изгонят ,защото не се справя ще дойде друг на негово място ,така е по автомивките,некомпетентен персонал с любителски машини(ъглошлайф примерно с 11 000 оборота в минута при положение ,че оборотите на полир машина са от 600 до 2 800 в минута ,сам си направи извода).Когато цената устройва клиента той си решава,това найстина е вид реклама ,но ще е от полза на хора който не знаят към кого да се обърнат,пък и аз съм готов да откликвам и на въпроси как да се поддържа един автомобил с което смятам ,че ще бъда също полезен.
Аз примерно за да направя нещо по автомобила си първо разучавам всички варианти, отзиви от форуми,начини дори по който и сам да си помогна(ако мога)и чак тогава отивам в сервиз, всеки гледа да спести некой лев ,ама в случай най добре е да пипа човек който разбира,дано съм от полза и извинявяй ако нещо съм те засегнал!

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 30 Ное 2010 20:55

Колега прав си за лайсната, която не се пастира,но пък нея обработвам с друг препарат за да няма контраст(хубаво полирана кола с гадни бледи лайсни),обработвам и хромираните детайли,гумените уплътнения по вратите ,и всички други пластмасички отвън.(И ВСИчКО ТОВА ВЛИЗА В ЦЕНАТА)
И да подчертая услугата е мобилна ,аз идвам при Вас на място и Вие може да наблюдавате цялата процедура (ако имате време) и да не се притеснявате какво ви се случва с колата докато сте я оставили в някой сервиз(мога да кажа доста неща по този въпрос и примери с изпатили хора ,но не искам да хуля никого все пак става въпрос за друго)
Да кажа също ,че колата се пастира ,полира и накрая ваксира за да се запечати(което е задължително ,а ти като я оставиш в някой сервиз от къде да знаеш , че е направено точно така,разбираш го след 4-5 измивания на автомобила,когато няма и помен от гланц.Това е като да построиш хубава къща,ама да не сложиш покрив).
Разяснявам начина си на работа за заинтересовани хора относно това което предлагам.Пишете ми на e-mail:emkata_bk@abv.bg ,изпратете няколко снимки на автомобила ,за който се интересувате и ще ви дам цена.

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 30 Ное 2010 21:09

А колегата със желанието да види снимки ,мога да кажа ,че не съм фотограф ,а се занимавам с полиране,затова гледам да обърна внимание на това какво се случва докато работя по някоя кола отколкото да я снимам.
По добра реклама от доволния клиент ,който може да те препоръча на някой друг няма, а и толкова "фотошоп" мога да вкарам за да те излъжа и ефекта ще е нулев,ако нямаш нужда от такъв тип услуга,която предлагам а просто искаш да си чатим,казвам го без да се заяждам просто изказвам мнението си.
Ако има клиента коментар по свършената от мен работа, това се отстранява за моя сметка, но за мой късмет още не ми се е случвало!

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 30 Ное 2010 21:36

Относно пастите забравих да спомена,работя с продукти на "SONAX",от който съм много доволен!Имам клиенти на който обработвам колите и с други в пъти по скъпи продукти, но това вече е по желание на клиента и по предварителна уговорка,защото има доста солени цени за манияци ето ти пример:http://www.swissvax.us/merchant.mvc?Scr ... Code=WAXES
Така че цената също може да се промени и според желанието на собственика на автомобила.Много продукти има на нашия пазар, но те са за масова употреба(хоби серий),и са на достъпни цени за всеки да си полира на воля на ръка ,но ефекта е до две три измивания.
Ефекта за автомобила с пастите с който работя е достатъчно задоволителен,другото са капризи на клиента.
Ако питаш един човек с какво уиски би искал да се напие,ще ти каже ,че иска да е най хубавото ,но дали може да си го позволи е друг въпроса,така че желанието е според възможностите има за всекиго!
При липса на продукт се поръча и се чака да пристигне,защото немога да държа наличности на пасти и вакси от XXXX лева,някакси не е рентабилно!

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 30 Ное 2010 22:23

Ето още някой от продуктите и разликата в цените.Това са два вида вакси:
1.http://www.sonax.com/Car-Care/Products/ ... reme-Wax-1 тя е с цена 30 лв. за кутията и другата
http://www.sonax.com/Car-Care/Products/ ... nauba-care
която е 80 лв. нанасят се като запечатка накрая и то ръчно и се избърсват ръчно което е труд от моя страна(с една кутия се обработват няколко автомобила ,но давам пример как може да се променя цената.
Тези вакси може и вие да си ги слагате ,на 3 месеца ръчно ,но първо трябва да е пастиран и полиран автомобила иначе ефекта е гаден.
Още един продукт от който съм доволенhttp://www.sonax.com/Car-Care/Products/ ... t-Nano-Pro
Това прави уникална визия на автомобила,но комплекта струва 90 лв.,а малкото шишенце в което се крие разковничето стига за 1 Голф,за по-голям автомобил трябват 2 ,а при този продукт се оставя в супер изолиран гараж колата мин 12 часа нещо като лак е,трябва да съхне без прах и слънчева светлина.
Давам пример за някой от продуктите без да съм рекламно лице на тази фирма, просто ме попитахте с какви неща работя и аз обясних ,надявам се достатъчно изчерпателно!
Последно промяна от ivanestio на 30 Ное 2010 22:28, променено общо 1 път.

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 30 Ное 2010 22:25

2 снимки биха били много по-полезни от дългите ти обяснения smile.gif

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 30 Ное 2010 22:30

smile.gif

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 30 Ное 2010 23:01

1
Прикачени файлове
SP_A0603.1.JPG
SP_A0603.1.JPG (292.44 KiB) Преглеждано 6766 пъти

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 30 Ное 2010 23:02

2
Прикачени файлове
две
две
SP_A0606.1.JPG (275.25 KiB) Преглеждано 6764 пъти

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 30 Ное 2010 23:10

3
Прикачени файлове
работя до късно!
работя до късно!
P4090739.JPG (79.26 KiB) Преглеждано 6758 пъти

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 30 Ное 2010 23:12

4
Прикачени файлове
Полото съм го правил на улицата ,че нямаше каде!
Полото съм го правил на улицата ,че нямаше каде!
PB210372.JPG (109.19 KiB) Преглеждано 6756 пъти

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 115 госта