Препоръчайте тенекеджии и бояджии в Плевен и в София

Най-добрите сервизи, магазини и предлагани услуги за вашата Toyota
Лексус
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Ное 2014 10:19

Препоръчайте тенекеджии и бояджии в Плевен и в София

Мнение от Лексус » 12 Ное 2014 10:32

След градушката още трудно се намират бояджии и тенекеджии а и не всички изправят ямките с подходящите приспособления. Повечето ползват обратен чук с електрод, при което се изгаря покритието на ламарината от обратната страна и след това бързо корозира.
Добре е да има отзиви за работата им така, че колегите да знаят как да се насочат.

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: Препоръчайте тенекеджии и бояджии в Плевен и в София

Мнение от ss_mitko » 12 Ное 2014 19:58

Аз от сервиз който използвам съм доволен. Проблема е, че датата на която трябва да оставя колата за ремонт е май 2015. За това не мога да ти го препоръчам.

Лексус
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Ное 2014 10:19

Re: Препоръчайте тенекеджии и бояджии в Плевен и в София

Мнение от Лексус » 12 Ное 2014 20:51

В Плевен в сервиза на оторизирания дилър на Тойота записват за февруари - март, а в София положението е още по-лошо, но ако не сте с възлагателно писмо от застрахователя цените им ще ви се видят много надути, а качеството е неясно защото клиента не може да види как му оправят колата.
Когато ходех със стария си Хайлукс в такива доверени сервизи дори не можеха да ми кажат с колко ще се оскъпи поръчката ако включа още един-два детайла защото застр. компания при която бях тогава имаше лимит за 2-ро и следващо застр. събитие за годината, а за гледане на колата преди да се китва и боядисва също не можеше да се говори. Освен това тези сервизи са презадоволени от клиенти и не им пука дали някой ще изрази недоволство.
За това пожелах да ми преведат обещетението вместо да ми дават възл. писмо с идеята да намеря малък сервиз или майстор, на който ще възложа и допълнителна работа, а имам и втора кола за оправяне без каско.

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Re: Препоръчайте тенекеджии и бояджии в Плевен и в София

Мнение от мехаННика » 12 Ное 2014 22:38

При така зададените параметри на търсенето, май единствен вариант е да си обучиш някой, да му купиш нужните приспособления и после гледаш за качеството. С 15-20х евро си готов за PDR. И почваш да следиш къде падат градушките по континента.

Лексус
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Ное 2014 10:19

Re: Препоръчайте тенекеджии и бояджии в Плевен и в София

Мнение от Лексус » 13 Ное 2014 09:28

Не е тайна, че в провонцията цените на услугите са наполовина спрямо София. Преди градушката и в София имаше майстори, които работеха при занижени цени и се стрямаха да си създадат повече клиенти. Предполагам, че до 4-5 месеца вече тази истерия от градобитни коли ще приключи. Хубавото на форума е, че се получава обратна връзка за работата на майстора. По същия начин си избрах гуми като се съобразих освен с официалния им рейтинг и с отзивите на клиентите и така се оказа, че не толкова често най-скъпите гуми са най-добри. Имам координати на двама такива майстори от София, препоръчани от приятел, който ги е ползвал след като ги е намерил от форума на VW, но заради градушката и идвамата са заети, а и нямат достатъчно дълга камера за Хайлукса ми.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта