TOYOTA Soarer 1JZ GTE

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Публикувай отговор
FEARKiril
Мнения: 168
Регистриран на: 18 Окт 2009 21:30

TOYOTA Soarer 1JZ GTE

Мнение от FEARKiril » 18 Окт 2009 22:23

Здравейте Колеги
Казвам се Кирил от Стара Загора. Приятно ми е.
Току що се регистрирах в форума като причината е че преди няколко дни съвсем случайно се сдобих с това:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Много ми е интересно има ли изобщо други Соарери в българия?

Аватар
Troshko
Мнения: 2094
Регистриран на: 24 Яну 2006 11:58
Местоположение: София

Мнение от Troshko » 18 Окт 2009 22:31

Това е интерсена колица ,честито :thumbsup:
Аз лично не съм срещал в бг ,но не е изкючено да има wink.gif

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Vokil » 18 Окт 2009 23:46

Красавица е браво :)
Човек и добре да живее умира .......

FEARKiril
Мнения: 168
Регистриран на: 18 Окт 2009 21:30

Мнение от FEARKiril » 18 Окт 2009 23:54

Истината е че колата е доста занимарена, но за сметка на това я взех повече от изгодно. Има доста работа по нея докато заприлича на достоен представител на марката като този:
http://www.youtube.com/watch?v=ORP8YrX9 ... re=related
Но за всичко си има време.
Today, Tomorrow, TOYOTA :hello1:

Аватар
F20C
Мнения: 273
Регистриран на: 27 Май 2009 17:39
Местоположение: София

Мнение от F20C » 19 Окт 2009 01:15

честито колега,колата е страшна happy.gif
аз съм виждал един два такива в Сф,но със сигурност не разполагат с твоя двигател :whistle: :thumbsup:
If in doubt....Flat out!!!

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 19 Окт 2009 01:32

Интересна кола ,практически почти няма екземпляри извън япония. Изолациите и оборудването не са съвсем като на Лексуса на DelSolFen от форума ,но пак са на изключително високо ниво :thumbsup:
Изображение

Аватар
poli
Мнения: 846
Регистриран на: 02 Май 2006 16:21
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от poli » 19 Окт 2009 08:49

Честито за Соаера,със здраве да си го караш и много безаварийни километри.
Ако беше и с ръчни скорости щеше да стане супер дрифтарка biggrin.gif
КЕФ ЦЕНА НЯМА

1.Тoyota Glanza V Turbo-290ps-RHD
2.Toyota Previa-156ps-LHD
3.Toyota Corolla AE86-165ps-LHD
4.Mazda RX7 FD-500ps-RHD
5.Subaru Justy 68ps-LHD

hopebg
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Окт 2009 15:06

a

Мнение от hopebg » 19 Окт 2009 09:23

Chestito za mashinata.Dopredi 1 gidnina i az razpolagah s takava.
udobna i nai veche krasiva.Varveja i ne e ochkvaniq za 2.5 tuin turbo no e dobre.Kakto kaza poli dobre shteshe da e rachka no sa 1na 100 sigurno i sa v pati po skapi.Nadqvam se da te radva, problemi s moqta ne sam imal osven razhoda na gorivo,a kefa na dalgo patuvane e palen.
Karai si q sas zdrave biggrin.gif

Аватар
levin86
Мнения: 218
Регистриран на: 04 Авг 2009 17:15

Мнение от levin86 » 19 Окт 2009 10:56

Честито колега, да те слуша много и ти да я глезиш - тойотките са така много глезене и после много гъдел в корема.Даже ако си мераклия(да пързаляш) мисля че скорстите от 2JZ стават :)

...а едно въпросче ми изкочи:като гледам си я взимал от англия, акциз плаща ли? и ако да колко ?
>just do it...sideways<

FEARKiril
Мнения: 168
Регистриран на: 18 Окт 2009 21:30

Мнение от FEARKiril » 19 Окт 2009 16:39

Да 6-степенният Гетрак от 2JZ GTE пасва прекрасно но струва 1500 паунда :(
Аз съм се насочил към R154 но това е бъдещ проект. Засега ще си я обслужа и ще се занимая с външният и вътрешен вид на колата. Мисля че поне като за начало ще ми създава много усмивки понеже досега съм каръл кола с двойно по-малко конски сили.
Що се отнася за акцизи мисля да не плащам rolleyes.gif
Но ще я регистрирам след нова година.

FEARKiril
Мнения: 168
Регистриран на: 18 Окт 2009 21:30

Мнение от FEARKiril » 24 Окт 2009 00:01

Здравейте Колеги

Колата все още не е дошла но трудностите почнаха.
Вчера реших да подърся елементарните неща за обслужване на един двигател: масла, филтри и ремаци. Отидох в единственият специализиран магазин за авточасти за японски автомобили който знаех в Стара Загора, и се оказа че никаде в тяхните каталози няма такава TOYOTA Soarer.

Въпроса ми е понеже имаше Supra мога ли да ползвам водна помпа от 2JZ GTE. Второ какво масло трябва да се налива на тази кола задължително ли да е пълна синтетика. Засега се спрях на Mobil1 5W30 или да търся оригиналното тоьотско. Има ли нещо специфично което е добре да се смени на мотора освен гореизброените и евентуално свещи.

п.с. По последни данни колата престига в Сряда :blob5:
Благодаря
Кирил

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 24 Окт 2009 00:31

FEARKiril написа:Здравейте Колеги

Колата все още не е дошла но трудностите почнаха.
Вчера реших да подърся елементарните неща за обслужване на един двигател: масла, филтри и ремаци. Отидох в единственият специализиран магазин за авточасти за японски автомобили който знаех в Стара Загора, и се оказа че никаде в тяхните каталози няма такава TOYOTA Soarer.

Въпроса ми е понеже имаше Supra мога ли да ползвам водна помпа от 2JZ GTE. Второ какво масло трябва да се налива на тази кола задължително ли да е пълна синтетика. Засега се спрях на Mobil1 5W30 или да търся оригиналното тоьотско. Има ли нещо специфично което е добре да се смени на мотора освен гореизброените и евентуално свещи.

п.с. По последни данни колата престига в Сряда :blob5:
Благодаря
Кирил
Обтегача на ангренажа е същия като на 2JZ ,но самия ангренажен ремък е различен от 2JZ ,това е единственото нещо което си заслужава да сменяш за сега - водните помпи на тез мотори са хипер корави и ако не тече НЕ я ПИПАИ.

Серпантин Ремъка е един ,и може да го подбереш по дължина от каталозите. Стъпката е като на 2JZ

За въпроса ти дали водна помпа от 2JZ става ,отговора е че зависи от това със какъв вентилатор си ,ако е вентилатор на хидро нишка 100% не става ако са електрически или през виско амбриаж требе да се види колко зъба ти е сенсора на коляновия вал (преброи ги като сменяш ангренажа).

Друго задължително облечи във термо шлаух всичките коилове (6 цлиндъра ,6 свещи и към всяка една си има отделни бобини коилс). На 1JZ тез са голем проблем. Аз лично им слагам яко незасъхващо масло ,некакво на силиконова основа и после термо шлаух и сушуар.

Ако има нещо друго конкретно - питаи.
Изображение

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 24 Окт 2009 08:30

LordDigital написа:водните помпи на тез мотори са хипер корави
ako vaprosnata vodna pompa e kat na IS300, to togaz sa tolkoz koravi, che triabvashe da se smenia oshte predi da i e iztekla garanciata :whistle:
->

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 24 Окт 2009 09:01

ALTEZZA написа:
LordDigital написа:водните помпи на тез мотори са хипер корави
ako vaprosnata vodna pompa e kat na IS300, to togaz sa tolkoz koravi, che triabvashe da se smenia oshte predi da i e iztekla garanciata :whistle:
Кое - помпата на IS300 от тез китаиските мИнтета от след 2000-та година ли? :whistle: :whistle:
Изображение

FEARKiril
Мнения: 168
Регистриран на: 18 Окт 2009 21:30

Мнение от FEARKiril » 24 Окт 2009 09:56

Благодаря за отговорите.
Перката ми е със силиконов съединител. А водната понпо поне на външен вид прилича на такава от 2JZGTE. Лошото е че самата помпа се е разтекла и като цяло предишният собственик е карал колата само с вода и всичко е едни ражди да се e*e. Задалжително трябва да сваля радиатора и да прочистя цялата система. Кажете ми някакъв препарат който да използвам за целта или и чиста вода би свършила работа.
А що се отнася за бобините ще ги свия с термо-шлаук, но целта е да се предпазят от топлината на двигателя ли, или друда? И как да проверя дали мойте не са вече заминали?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта