цената на парктроник на тойота

kohinora
Мнения: 64
Регистриран на: 13 Дек 2009 13:42

цената на парктроник на тойота

Мнение от kohinora » 27 Дек 2009 01:35

Колеги,каква е цената на оригиналния парктроник на тойота/преден и заден/ ? Някой има ли идея защо искат 1600лв. Кой какъв има и какъв е оригиналния. В Нисан попитах там е 1200лв. Руснаците говорят за 740 долара. Какво да правя ? Трябва да слагам на Ауриса на жена ми. Какъв да избера ?

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 27 Дек 2009 03:56

Избери си нормален, като цена над 200лв е НАПЪЛНО НЕНОРМАЛНА wink.gif Преди няма и седмица свалих "оригиналня" троник на Круйзера, за който са броени 1800лв - искам да ти кажа, че като цяло е по-зле от тези, които един приятел предлага по 50лв laugh.gif Ако искате ще направя снимки, за да не излезе, че правя реклама или нещо. Просто лъжат и мажат и слагат какви ли не лайна, пък на тази цена и 10 години гаранция са малко laugh.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Мнение от slowtraveler » 27 Дек 2009 09:24

Мечо е прав...
Имали сме 2 тойоти с 'оригинални' парктроници.
Версото дойде с нещо, дето приличаше на оригинално - само звуков сигнал, и бутонче със светодиод на оригиналното място. При движение напред парктроника (и светодиодчето) се включваше под 11км/ч както си е по книжка.
Бе много капризно към зацапване на сензорите (особено предните).

Преди година пристигна и РАВ4, където за 'оригинален парктроник' до колонката бяха цопнали един дисплей, дето ги има по китайските парктроници...
Та останах с впечатлението, че нашите 'търговци' понякога не поръчват парктроника на производителя, а вземат от клиента пълната сума, пък слагат в някой местен сервиз китайски парктроник...
Така-че аз лично бих си взел парктроник впоследствие, а не бих плащал луди пари за 'оригиналния'...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
horeishio
Мнения: 186
Регистриран на: 29 Фев 2008 08:05
Местоположение: Велико Търново

Мнение от horeishio » 27 Дек 2009 12:49

Аз съм с китайски, с 4 датчика. Има дисплей+звуков сигнал и говор. Отчита вярно. Не е капризен. Вече 2 години работи безотказно.
Изображение
Toyota Carina E Wagon, GLI,4AFE,1.6,(99 Hp),1996;
Toyota Avensis Wagon III,2ZR-FAE,1.8 (147 Hp), 2009;
Toyota Sequoia Platinum 2014
Благословен да бъде този, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!

kohinora
Мнения: 64
Регистриран на: 13 Дек 2009 13:42

Мнение от kohinora » 27 Дек 2009 13:10

Добре,съгласен съм с Вас,но притеснява ме факта на монтаж и по-точно действието на сензорите. Как става това със скоростта,при мен е 15 км/ч.-да се изкл. и вкл. В един сервиз ми обясняват как трябва да се паркира, даваш на задна и от светлината се вкл. предните и задните,като изкл.задната монтират нещо/екстра,допълнително се заплаща/ което оставя 30 сек. вкл. предните. После ще ми кажете за копче,ама как се обяснява на жена,кога да вкл. и изкл. някакво си копче,аз няма да се сещам всеки път. Тези неща са за удобство,не да ни обременява допълнително. Ами ако трябва на преден да паркиращ или да се доближиш до някой,как работят предните. Никой не обяснява тези неща. В сервизите като взема да питам и не могат да ми отговорят, казват че най-вероятно в фирмените сервизи бъркат в компютъра,за да изкл. и вкл. около 15-20 км/ч. Те дори не знаят със сигурност. Какво правят толкова в тези сервизи,някой няма ли да се порови. Що за майстор на парктроник е този който не може да ми отговори на този въпрос,та дори втори километраж да ми монтира на партроника цената в фирмените сервизи е 1600-1800лв. Опитвам се да предизвикам някаква дискусия,но тук се говори само за 50-100лв. и колко по-евтино да е. Та Ние караме коли за по 50 бона, и тези китайски пищялки с псевдо дисплеи не ми се вижда нормално.

Аватар
tihomirn
Мнения: 71
Регистриран на: 29 Окт 2009 19:47

Мнение от tihomirn » 27 Дек 2009 13:54

имам тойота авенсис 2007 с парктроници отзад и отпред оригинални от тойота.1800лв ми взеха плюс 90 лв за копчето което изключва предния парктроник.за удобството нямам думи то е доказано.с копче което се монтира под волана се изключва предния иначе на всеки сфетофар ще пищи.на пасат 6 е така ужас.иначе от тези които слагат в тойота съм доволен.не пречи замърсяване или нещо такова.трябва само да научиш при какво разстояние как писука

Аватар
tihomirn
Мнения: 71
Регистриран на: 29 Окт 2009 19:47

Мнение от tihomirn » 27 Дек 2009 13:55

забравих 4 точки отпред и 4 отзад.по добре от по 2 отпред и 2 отзад

Аватар
Creep
Мнения: 120
Регистриран на: 17 Апр 2009 16:48
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Creep » 27 Дек 2009 14:00

1800 лв. за парктроници?! На някои от нас колите им струват толкова!
Изображение
Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Мнение от slowtraveler » 27 Дек 2009 14:25

kohinora написа:..... Та Ние караме коли за по 50 бона, и тези китайски пищялки с псевдо дисплеи не ми се вижда нормално.
Колега, точно това ти казвам, че на РАВ-ката 'оригиналния' парктроник, за който взеха куп пари беше от тези 'китайските псевдо-дисплеи', монтиран до колонката вляво...

А по-оригиналния на Версото много прилича на описанието на парктроника на tihomirn, включително копчето със светодиода за изключване на предния парктроник.
Но след 1г експлоатация започна да пищи постоянно, и се оказа, че иска по-чисти датчици (колата винаги бе много чиста - колегата я мие доста често).
Пищенето спираше, като избърша предните датчици...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

kohinora
Мнения: 64
Регистриран на: 13 Дек 2009 13:42

Мнение от kohinora » 27 Дек 2009 15:11

Аз имам на моя Авенсис оригинален с бутон за изкл.,знам какво е. Просто питам не може ли нещо друго да се направи като тези от тойота ? На Нисан оригиналния е 1200,на Опел 900,защо на Тойота е толкова скъп ????? Искам нещо да действа като оригиналния,да се вкл. при запалването и да изкл. при скорост от 15 км/ч. Иначе все сензори,какво толкова. Не ми трябват дисплеи загрозяващи интериора. Само да може да действа по този начин.

dilalaz
Мнения: 30
Регистриран на: 02 Авг 2008 11:58
Местоположение: Варна

Мнение от dilalaz » 27 Дек 2009 17:57

А бе колеги, много от вас са като мен - с 30 и повече години шофьорски стаж, за какво са ви тия парктроници, толкова ли не можете да паркирате един прост автомобил? Вярно, че е удобство, а и трафикът вече е много интензивен, ама когато карахме соцавтомобилите някой да беше чувал тази дума??? wacko.gif
Toyota Corolla Sol 1.6 VVT-i MMT

Аватар
Creep
Мнения: 120
Регистриран на: 17 Апр 2009 16:48
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Creep » 27 Дек 2009 18:05

dilalaz написа:А бе колеги, много от вас са като мен - с 30 и повече години шофьорски стаж, за какво са ви тия парктроници, толкова ли не можете да паркирате един прост автомобил? Вярно, че е удобство, а и трафикът вече е много интензивен, ама когато карахме соцавтомобилите някой да беше чувал тази дума??? wacko.gif
Проблемът с моята Corolla е, че задницата е много повдигната. Когато паркирам, в задното стъкло виждам само предното стъкло на автомобилът зад мен. Ако зад мен има стена, а не автомобил, след няколко паркирания се свиква с габаритите, обаче когато зад теб има автомобил, недай си Боже нисък, тогава може и само тавана да му се вижда. Повреме на абитуриентските балове тази година, зад мен на светофара спря едно Ferrari, от което се виждаха само девойките, които се бяха изправили в него (беше кабрио). От самото Ferrari нищо не се виждаше през задния ми прозорец :) :) :)
Изображение
Изображение

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 27 Дек 2009 23:38

Аз съм само със задни сензори, които са Кобра и ми ги монтираха в J&J Co (до Библиотекарския институт на разклона за Аерогарата). Струваше ми 290 лв. преди 2 години (за съжаление не бях направил никакво проучване и действах малко прибързано).
Там ме изпратиха мои познати, които работят в ТМ Ауто и ми казаха, че карат там новите и гаранционните коли за тази екстра. Датчиците и начина на работа са АБСОЛЮТНО еднакви с тези на "фабричните".
Колкото до предни сензори смятам, че са полезни при Ленд Крузер, но при Корола, Авенсис или Версо са почти безполезни (само една излишна пищялка).

Там ми монтираха и алармата, която също е както са "оригиналните" от ТМ Ауто, същата пищялка и се командава от дистанционното на ключа заедно с централното заключване, а се деактивира с код чрез даване на контакт с ключа и броене на миганията на диода - цена по спомен 210 лв, но може да бъде и по-голяма в зависимост от броя и вида на датчиците, които и "накичиш" (моята е с шок и обемен).
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Владислав
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Окт 2009 18:40
Местоположение: София,България

Мнение от Владислав » 28 Дек 2009 00:31

"Оригиналните" сензори на Тойота за европейския пазар наистина са производство на "Кобра".А "Джей енд Джей" са техния официален вносител.НО те не монтират аксесоарните сензори на ТМ Ауто.Комплектите на "Джей енд Джей" са на 90% еднакви с тези на ТМА.А гаранционно монтирани сензори си се обслужват от Тойота.При закупуване на сензори с нов автомобил-3 години гаранция,при по-късен монтаж-1.А иначе за 4+4 сезора наистина е 1600 сумата-СОЛЕНО...Само задни-600.Предните се самоизключват наистина от компютъра на автомобила,и наистина понякога се влияят от мръсотия.Имай предвид,че не дай Боже нещо да стане 1 сензор е с прекрасна цена от 100 и нагоре лева...Иначе по-хубаво от оригиналното си няма-и бутон за управление си имаш и в цвета на автомобила ще ти ги боядисат,но...
Младежи,уважавайте старостта-тя е вашето бъдеще...

Toyota Corolla 2001 VVT-i 1.6

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 28 Дек 2009 00:45

Боядисването на сензорите се плаща допълнително!
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 52 госта