съвет за корола комби

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
dobatadobrev
Мнения: 54
Регистриран на: 27 Авг 2010 09:45

съвет за корола комби

Мнение от dobatadobrev » 08 Сеп 2010 18:26

Искам да си купя Корола комби 2.0 Д-4Д 90.Всякакви съвети по огледа са ми от полза. :help:
Последно промяна от dobatadobrev на 09 Сеп 2010 23:43, променено общо 1 път.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 08 Сеп 2010 20:54

Стандартен оглед.
Няма някакви по-специфични слаби места. Все пак като на всяко комби е хубаво да се огледа задното окачване и по-специално амортисьорите. Но дори да са за смяна не е болка за умиране.
При огледа на багажника ще си съставиш мнение как е експлоатиран автомобила - като семейно комби или като служебна товарна кола.
Вече 3 години карам такава и съм с прекрасни впечатления - автомобил, който ми служи добре във всички ситуации в моя живот (семейство с 2 деца).
Въпреки, че е дизел динамиката му е отлична.

П.С. В mobile.de има доста голям брой и мисля, че ще можеш да си намериш някоя добра. От тези които са в момента обявени в БГ нито една не ми "хваща око", поне по снимки.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

dobatadobrev
Мнения: 54
Регистриран на: 27 Авг 2010 09:45

Мнение от dobatadobrev » 08 Сеп 2010 23:32

На какъв разход е градска експлоатация при тебе и имал ли си провлем с качеството на горивото.Утре мисля да ходя на оглед с по вещ от мен и ....?

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: съвет за корола комби

Мнение от Bass_Man » 08 Сеп 2010 23:34

dobatadobrev написа:Искам да си купя Корола комби 2.0 Д-4Д 90.Всякакви съвети по огледа са ми от полза. :help:
Коя година е ?

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 08 Сеп 2010 23:56

В София минавам всеки ден от резиденция Бояна до Подуяне през НДК и Ректората + друго шофиране по града - разхода е: лято с климатик 6,8 л/100 км, а зимата е 7,6 л/100 км. Извънградското ми е между 5,2 и 5,6 л/100 км в зависимост от трасето и натоварването на автомобила. Изпитвам истинско удоволствие да изкачвам нагорнища и да изпреварвам с тази кола. smile.gif
Зареждам през повечето време на Лукойл, а само в най-лютите студове слагам Алпин дизел от ОМВ и не съм слагал никакви добавки. Имам и един приятел с Корола Версо 2,2 D4-D, който също никога не е слагал добавки от нова до сега /около 90 000 км/. Мисля, че при правилен подбор на бензиностанциите вероятността за проблеми е много малка.
Дай линк за да видя какво си харесал.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 09 Сеп 2010 07:27

В Русе приятел има такава.Беше на "Дунавтурс" и я купи от тях.Над 200 хилки е,отвън е малко занемарена,обаче не му е направила абсолютно никакъв проблем досега.Не им знам модификациите-неговата на фаровете отдолу има нещо като закръгляне към бронята/не го описах много правилно/.Абсолютно безгрижно комби-само си кара.

dobatadobrev
Мнения: 54
Регистриран на: 27 Авг 2010 09:45

Мнение от dobatadobrev » 09 Сеп 2010 10:50

Колата е регистрирана май 2003.Съжалявам но съм невеж в информатиката така ,че линк....? Обявена е в мовиле гр.Габрово.Обявени са две коли но става дума за една и съшта.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 68 госта