АЕ86 тема с въпроси!!!

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Аватар
DanielzZz
Мнения: 247
Регистриран на: 15 Юли 2009 13:59

Мнение от DanielzZz » 17 Дек 2010 08:33

Поздравления...супер екземпляр. :thumbsup: Снимката с Domo-Kun сякаш е излязла от Initial.D,само дето ти е червена колата.
Сега е сезона и да направиш някое видео. biggrin.gif
Изображение
Everything else is just transportation...

bel_air
Мнения: 26
Регистриран на: 28 Дек 2007 01:01

Мнение от bel_air » 18 Апр 2011 17:01

Алоха... Реших да попиша какво става с колата, въпреки, че то не е много.
Взех си друг заден мост със шпер и полуоски, както и друга скоростна кутия. Преди месец може би сложих кутията и и налях Motul 75W90. Имах малко затруднения, защото се оказа, че трябва да сменя и камбаната, понеже дупката за лоста на съединителя е от другата страна.. странно предполагам защото е японка... Опитахме се да обърнем и да сложим просто помпата на съединителя от другата страна, но за кофти късмет се оказа, че е от друга кола и щуцера за обезвъздушаването пречи - не може да се монтира отдясно. Както и да е сменихме камбаната и сложихме кутията, добре, че един познат ми помогна, защото не успях да развия болтовете на камбаните за да ги сменя...(нямам хубави ключове).
Събрахме всичко и отидох да я пробвам..Беше доста свежо, защото ен ми изкачаше втората както преди. Ичаках да позагрее колата покарах я малко спокойно и после я поръчках... На високи обороти няма проблеми и изхърквания (с предишната кутия се случваше постоянно и даже си мислех, че в мен е грешката). Скоростите са малко по-шумни от старата кутия, но пък влизат доста по добре. Втората е дърво, когато е студена, но все пак е 200 годиша кутия. Та се надявам ако имам свободно време да си поиграя с другата кутия, да видя кво има вътре и евентуално да сменя синхронизатори и муфа, но това по нататък.
Шпера го сложих преди около седмица... Малко тъпо от моя страна, но не замерих полуоските. Лагерите бяха добре. Смених само дифа и полуоските, като си останах с моя кожух. Качих всичко на колата налях Motul 90PA и отидох за тест кръгче. Няма вибрации. С малко по- висока скорост се чува един звук, който предполагам, че е от лагерите на дифа.. Не е виене ами по скоро металически звук не мога да го опиша и аз, който се чува от средата а не от края ан моста, където са лагерите. Преди когато смених лагера се чуваше ясно от едната страна , а сега това се чува от средата, но е слабо доловим шума. Ако някой знае какво може да е сподели...
Със шпера нещата са други... Въпреки, че не го знам на какъв хал е...определено го усещам като заключи...
Обикновенно ходя да карам вечер по балкана и сега с него усещаннето е страхотно. Гумите са 195/45 R15 Yokohama S-drive отпред и Semperit sport 195/45/R15 отзад.
Със спирачките в момента съм пас, защото още свиквам с колата и предполагам, че ще ми дойде муза и финанси.Отзад съм си взел нови накладки и от двата моста ще направя един комплект читави дискове и така. Взел съм си готина спирачна течност, но за момента няма да я слагам.
От USA дойдоха разпънки за отпред и отзад, както и полиуретанови тампони... Много им се зарадвах като ходих да си ги взема от пощата.. аз се смея.. митничаря ме гледа лошо лошо.. Незнам кво им е на тия хора :Д:Д
Ами тва е за сега. надявам всичко да е ок да свиквам с колата и да знам какво искам от нея и малко по малко да се сдобивам с други железа...
Ето малко снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Аватар
ghost rider
Мнения: 167
Регистриран на: 14 Дек 2004 19:54
Местоположение: sofia

Мнение от ghost rider » 18 Апр 2011 17:33

COOL!Искам и аз два такива стикера като тези на задните стъкла!

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 18 Апр 2011 19:55

ghost rider написа:COOL!Искам и аз два такива стикера като тези на задните стъкла!
не му давай,,той и без тях е бърз,,,дай на мен:)

bel_air
Мнения: 26
Регистриран на: 28 Дек 2007 01:01

Мнение от bel_air » 18 Апр 2011 20:15

Абе никой ли не ПОДАРЯВА Селика-супра джанти бе... laugh.gif

Аватар
ghost rider
Мнения: 167
Регистриран на: 14 Дек 2004 19:54
Местоположение: sofia

Мнение от ghost rider » 18 Апр 2011 21:04

Тва за стикерите сериозно! wink.gif

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 18 Апр 2011 23:54

Аве как ти включва кутията с тоз Мотул ?

bel_air
Мнения: 26
Регистриран на: 28 Дек 2007 01:01

Мнение от bel_air » 19 Апр 2011 00:36

Ами..в мануал-а пише, че такова масло трябва в кутията. Не, че отбирам много от масла, де. Прочетох и тук там и затова си взех такова... Може би трябваше и тук да се допитам незнам. Иначе скоростите имам проблем само като са студени и по конкретно с 1-ва и 2-ра- трудно влизат. Иначе после са супер (на съм карал чисто нова Т50), но нямам проблеми с включването. С какво масло трябва да я карам кутията? Някаки съвети?

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 19 Апр 2011 01:18

Ами аз за това те питам понеже съм пробвал на няколко коли с мотул за скорости и съм чувал отзиви и хората повтарят това , което казваш ти и при мен случая беше същия . Маслото си е течно не , че е станало на грес обаче нямат включване пущиняците докато загрее . А и като загрее пак влизат малко твърдичко . Имаше тук таме едни разказвачи дето разказваха , че мотула бил само за здрави кутии и тн глупости .
Просто го източи това внимателно и пробвай с нещо друго с подходящ вискозитет . Гледай да е синтетично или полу-синтетично и да го дават GL4/GL5 така би трябвало да пази максимално чаркалаците без да е агресивно .

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 19 Апр 2011 17:52

Bass_Man написа:...
Ти ако си мслиш ,че кемоионска трансмисия (r154) мое да я накараш да включва като ората :whistle:
Изображение

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 19 Апр 2011 18:19

по груб спомен ,съм останал с впечалтение че т50 имала месингови"фтулки???" което изисквало..???

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 19 Апр 2011 18:39

LordDigital написа:
Bass_Man написа:...
Ти ако си мслиш ,че кемоионска трансмисия (r154) мое да я накараш да включва като ората :whistle:
Не говоря за R154 ! На Супера не съм слагал Мотул тогава вече бях малко недоволен .

Аватар
EMPEROR
Мнения: 542
Регистриран на: 07 Юли 2008 13:31
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от EMPEROR » 19 Апр 2011 19:37

LordDigital написа:
Bass_Man написа:...
Ти ако си мслиш ,че кемоионска трансмисия (r154) мое да я накараш да включва като ората :whistle:
Тииииии за Гетрак чувАл ли си, че така смело се обаждаш... tongue.gif Там пускаш волана, за да мое с двете ръце да смениш скорост laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Аватар
F20C
Мнения: 273
Регистриран на: 27 Май 2009 17:39
Местоположение: София

Мнение от F20C » 19 Апр 2011 19:45

Браво,браво колата е супер и добре си я стягаш :) трябва да дойдеш някоя неделя да и се порадваме на живо :whistle:
Колкото до маслото аз мога да се изкажа много положително за Motul Gear 300 Competition 75w-140, което е с 6 лв по скъпо от 75w-90.Скоростите и дифф-а са с него.Скоростите влизат чудесно и на топло и студено.
If in doubt....Flat out!!!

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 19 Апр 2011 20:22

Колата изглежда чудесно! :thumbsup:
Успех със задачите!
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта