Traction Control (ESP) или ала бала - китайска гад!

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Аватар
SLADURA
Мнения: 142
Регистриран на: 26 Яну 2006 20:58
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Traction Control (ESP) или ала бала - китайска гад!

Мнение от SLADURA » 03 Яну 2011 13:12

http://www.youtube.com/watch?v=phrfUvKYZpA
Ето едно интересно клипче с наличието на наша любима кола СУПРА на което се вижда разликата в старта на колата с тракшън контрол...
Интерисува ме - някой от вас знае ли къв е принципът на работа на този тракшън (не на заводския ... ами на тоя дето се добавя - като на въпросната супра) .. ииии дали ще е толкова ефективен при поднасяне на колата в екстремни зимни условия - колкото заводските тракшъни ?

Аз лично днеска гледах ей така wacko.gif като видях че се продава тракшън сетъп във английския форум за GT4-ки ... и се замислих дали да не си взема и аз ? ...

За това реших да се посъветвам първо тук ... кажете какво мислите за това чудо на китайската електроника? :)

P.S. очаквам скоро да се появят хиляди такива из нашия пазар - както се случи със ксеноните и парктрониците :D
P.S. А ако се съберем групичка ентусиасти - може да поръчаме 5-10 броя от Китай директно ... амм навити ?
T O Y O T AИзображение

Аватар
DanielzZz
Мнения: 247
Регистриран на: 15 Юли 2009 13:59

Мнение от DanielzZz » 03 Яну 2011 14:34

Че на TRC-то какво му е ?
Изображение
Everything else is just transportation...

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 04 Яну 2011 02:19

Първо виж каква е разликата между TRC и VSC да кажем . Кога и как работи за да ти се изяснят малко нещата .
Иначе не знам колко пари си ги гледал но истинските тракшъни са доста скъпи и ги има колкото искаш универсални , които могат да се сложат на всичко що е на колела . И принципно има смисъл за доста направени коли при , които вече преценката на шофьора не може да компенсира загубата на сцепление .

intelman
Мнения: 210
Регистриран на: 04 Ное 2008 09:33
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от intelman » 04 Яну 2011 03:54

кво му е спира въздуха без крака ти да го иска ...
Супрата не е зимна кола около 6 човека успяхме да я вкараме в гаража за зимата след като беше наваляло :)

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Мнение от Akima » 04 Яну 2011 03:57

Да не сте я носили на ръце?! wacko.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
EMPEROR
Мнения: 542
Регистриран на: 07 Юли 2008 13:31
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от EMPEROR » 04 Яну 2011 08:18

Май имаше впредвид, че 6 Супри зазимиха... а не че 6 човека са зазимили 1 Супра laugh.gif

Аватар
F20C
Мнения: 273
Регистриран на: 27 Май 2009 17:39
Местоположение: София

Мнение от F20C » 04 Яну 2011 11:56

EMPEROR написа:Май имаше впредвид, че 6 Супри зазимиха... а не че 6 човека са зазимили 1 Супра laugh.gif
миналата година бяхте по смели biggrin.gif

колкото до "тракшън контрол", това е една много удобна екстра за хора които нямат пълен контрол над автомобила си или за такива които ги мързи да имат контрол(както и на басман вариант, сигурно има и други за които не се сещам сега ) :thumbsup:
If in doubt....Flat out!!!

Аватар
Win_XP
Мнения: 146
Регистриран на: 16 Яну 2009 15:22
Обратна връзка:

Мнение от Win_XP » 04 Яну 2011 16:15

intelman искаше да каже че я вкарвахме няколко човека, щото се пързаля като шейна, а мойта си я карам зимата даже вече я сефтосах в един знак biggrin.gif biggrin.gif

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 04 Яну 2011 17:28

Win_XP написа:intelman искаше да каже че я вкарвахме няколко човека, щото се пързаля като шейна, а мойта си я карам зимата даже вече я сефтосах в един знак biggrin.gif biggrin.gif
какъв беше знака :censored:

Аватар
Raya
Мнения: 1790
Регистриран на: 10 Апр 2009 12:17
Местоположение: Варна

Мнение от Raya » 04 Яну 2011 17:38

mitoko написа: какъв беше знака :censored:
Сигурно "stop" .......те, суприте, трудно спират laugh.gif

Аватар
EMPEROR
Мнения: 542
Регистриран на: 07 Юли 2008 13:31
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от EMPEROR » 04 Яну 2011 17:50

F20C написа:
EMPEROR написа:Май имаше впредвид, че 6 Супри зазимиха... а не че 6 човека са зазимили 1 Супра laugh.gif
миналата година бяхте по смели biggrin.gif
Не е до смелост... почти всички предадохме атмосферките и слагаме охлюви... До средата на февруари се надявам да има още сняг wink.gif
Win_XP написа:intelman искаше да каже че я вкарвахме няколко човека, щото се пързаля като шейна, а мойта си я карам зимата даже вече я сефтосах в един знак biggrin.gif biggrin.gif
Е хайде да ти е честито drunk.gif И също така да не се повтаря :thumbsup:

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Re: Traction Control (ESP) или ала бала - китайска гад!

Мнение от andrian999999 » 04 Яну 2011 20:34

SLADURA написа:.. ииии дали ще е толкова ефективен при поднасяне на колата в екстремни зимни условия - колкото заводските тракшъни ?

Аз лично днеска гледах ей така wacko.gif като видях че се продава тракшън сетъп във английския форум за GT4-ки ... и се замислих дали да не си взема и аз ? ...

За това реших да се посъветвам първо тук ... кажете какво мислите за това чудо на китайската електроника? :)
ми незнам за какво ти са тия електроники за твойта кола, тя нито поднася нито превърта гуми на сухо сигурно ако я направиш 400к.с може и да ти потребва а за сняг със такива системи губиш много от кеф , ускорение и....
по мой бегли наблюдения на сухо си се държи като кола с предно предаване , ако може да свалиш 100кг отпред сигурно ще стане доста по добре ама нема откъде

FEARKiril
Мнения: 168
Регистриран на: 18 Окт 2009 21:30

Мнение от FEARKiril » 04 Яну 2011 21:58

intelman написа:кво му е спира въздуха без крака ти да го иска ...
Супрата не е зимна кола около 6 човека успяхме да я вкараме в гаража за зимата след като беше наваляло :)
Моята двама се мъчехме да я вкараме в гаража, ама голям зор ти казвам. Обаче тракшана още на острова го изкормих и нямам и намерение да го връщам :)

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Мнение от Akima » 04 Яну 2011 22:03

Еми продай го на SLADURA и да приключваме.

Супра не съм карал,ама май да "зазимиш" такава кола е като да колиш прасе - трябва ти помощ и пада бягане из двора! biggrin.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
SLADURA
Мнения: 142
Регистриран на: 26 Яну 2006 20:58
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Re: Traction Control (ESP) или ала бала - китайска гад!

Мнение от SLADURA » 05 Яну 2011 09:34

andrian999999 написа:ми незнам за какво ти са тия електроники за твойта кола, тя нито поднася нито превърта гуми на сухо сигурно ако я направиш 400к.с може и да ти потребва а за сняг със такива системи губиш много от кеф , ускорение и....
по мой бегли наблюдения на сухо си се държи като кола с предно предаване , ако може да свалиш 100кг отпред сигурно ще стане доста по добре ама нема откъде
И аз се чудя дали ще ми трябват тия електроники но в завой с мръсна газ и лятото поднася като за световно :) ... а относно конете .. ми на там е тръгнала - ама ще видим ... по скоро ще стане около 330/340 - все пак мисля да си ходя с нея на работа ...
Определено тракшъна ще е последното нещо което ще и купя ... интересуваше ме дали има запознати с тия афтърмаркет тракшъни и подобни на него системи ...

Захванал съм се с проекта ... но за това ще си отворя скоро нова тема :) ... Като за начало до седмица ще ми пристигнат: downpipe, Apexi Power FC и спортен колектор ... още не мога да взема решение къв филтър да и сложа :whistle: - дайте идея ...
T O Y O T AИзображение

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта