Дали е реална обявата ?

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Аватар
EMPEROR
Мнения: 542
Регистриран на: 07 Юли 2008 13:31
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от EMPEROR » 14 Юни 2011 16:43

Значи тука взехме да си говорим за турбо Супри, за модифицирани Супри, за 2000лв. в бензин... а истината е, че цялата работа е въпрос на пари. И тука трябва да се намеси DanielzZz и да каже с какъв бюджет разполага и тогава да се мисли какво да се взима. Всичко останало са празни приказки.

Аватар
SLADURA
Мнения: 142
Регистриран на: 26 Яну 2006 20:58
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от SLADURA » 14 Юни 2011 18:26

@mar29 да ... и взимането на повреден автомобил е опция, но само при положение, че имаш добър приятел майстор или ти самият не си майстор ...

@EMPEROR - напълно съм съгласен с последният пост :)

@DanielzZz - кажи какъв е бюджета .. ще помогнем с търсенето :thumbsup:
T O Y O T AИзображение

mar29
Мнения: 216
Регистриран на: 12 Окт 2010 18:21
Местоположение: България

бюджет

Мнение от mar29 » 14 Юни 2011 18:48

SLADURA написа:@mar29 да ... и взимането на повреден автомобил е опция, но само при положение, че имаш добър приятел майстор или ти самият не си майстор ...

@EMPEROR - напълно съм съгласен с последният пост :)

@DanielzZz - кажи какъв е бюджета .. ще помогнем с търсенето :thumbsup:

Да колега,напълно съм съгласен с това,че вземането на повреден автомобил си е опция.Дадох примера,като по този начин дадох идея на колегата,че и това е вариянт-поне ще знае за какво е платил.Лошото е да платиш като за здрав,а да вземеш "позакрепен за продажба"............разбираш какво имам предвид.
Аз си мисля,че колегата иска да вземе СУПРА и да я кара.Абсолютно съм съгласен със съвета ти,че ТРЯБВА ДА ВЗЕМЕ ТОВА,КОЕТО ТЪРСИ,а не с идята,че сега ще вземе каквото има,а в по-добри времена ще преправя и увеличава мощността.
Ред е на колегата да сподели за бюджета

Аватар
DanielzZz
Мнения: 247
Регистриран на: 15 Юли 2009 13:59

Мнение от DanielzZz » 14 Юни 2011 19:43

И аз съм на същото мнение...
Срам ме е от бюджета ми ... има-няма 10к blushing.gif ...
Просто знам,че ще съжалявам ако избера атмосферка.Имам чувството,че ще се влачи като охлюв...не се влияя от хорското мнение,но човек като види Супра и си представя бърза кола,а не 1500кг с едва 230 коня. dry.gif
Изображение
Everything else is just transportation...

Аватар
Win_XP
Мнения: 146
Регистриран на: 16 Яну 2009 15:22
Обратна връзка:

Мнение от Win_XP » 14 Юни 2011 23:09

И аз бях на това мнение, но исках супра и си взех атмосферка защото не издържах, вече повече от година си я карам и съм много доволен от колата tongue.gif скоро ще има GTE wink.gif

Аватар
DanielzZz
Мнения: 247
Регистриран на: 15 Юли 2009 13:59

Мнение от DanielzZz » 15 Юни 2011 01:12

Аз все още се държа,явно имам силна воля и голям инат. happy.gif
Изображение
Everything else is just transportation...

Аватар
SLADURA
Мнения: 142
Регистриран на: 26 Яну 2006 20:58
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от SLADURA » 15 Юни 2011 09:15

Предполагам си се регистрирал в тоя форум http://www.mkivsupra.net/
- Има няколко супри Twin & Single Turbo .. които да са под 5к Паунда .. дори има и за 3к ... но са автоматици .. предполагам търсиш 5/6 скоростна ръчка ?! А такава не открих за под 7к в Английски лири :( ....

Не знам .. ако има някой в Българя с автомат GTE, пробвай го .. според мен ще си върви доста прилично ... а и няма да ти се налага да сменяш скорости с лявата ръка :-) ...
btw не знаех, че има 6 скоростен тип-троник на супра от 97 година .... баси .. на моята ГТ4-ка само това ми липсва :-)

Поздрави
T O Y O T AИзображение

Аватар
EMPEROR
Мнения: 542
Регистриран на: 07 Юли 2008 13:31
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от EMPEROR » 15 Юни 2011 09:29

С 5к паунда вече си му минал бюджета smile.gif Все пак трябва да я докара и регистрира. А и повечето Турбота за по 5к не са много стока.
Плюс това една проста сметка:
NA -> TT - 1600 pounds
Auto -> 6sp - 3000 pounds
Т.е. излиза по-сметка да се вземе NA 6sp и да се насади ТТ мотор, отколкото да се вземе ТТ Auto и да се насажда ръчка, ама това вече го дъвкахме много пъти.
Единствената Супра дето се вписва в бюджета на колегата е някоя NA 5sp, евентуално фейслифтова (ако успее да си намери). Имаше една такава за 2500 паунда преди седмица. Другия вариант - в момента има една фейслифтова NA Auto за около 2700 паунда и като ходиш за нея, да си докараш и един ТТ мотор от UK... и да си останеш с ТТ Auto...
Има и една като моята - фейслифт NA 6sp, беше за 4000 паунда само преди няколко дни (сега пак са я вдигнали на 4500), само че нея беше ходил да я гледа човек и в общи линии е била под сяква критика...

Колкото до mkivsupra.net форуа и аз съм регистриран там и имам платен мембършип, както и още колеги от форума, така че винаги може да ти съдействаме.

С тези пари обаче или си за NA 5sp/Auto или теглиш кредит и зимаш ТТ... други опции на този етап нямаш - sorry!
DanielzZz написа:
Просто знам,че ще съжалявам ако избера атмосферка.Имам чувството,че ще се влачи като охлюв...не се влияя от хорското мнение,но човек като види Супра и си представя бърза кола,а не 1500кг с едва 230 коня. dry.gif
А тва е пълна тъпотия, извинявай че ти го казвам. Аз съжалявам много в момента, че продадох атмосферния мотор, вместо да си го карам. Колата върви много прилично, въпреки тея "едва" 225 коня... Работата не е в конете, а във въртящия момент, ама това е една друга тема, дето не и е мястото тук smile.gif

Аватар
DanielzZz
Мнения: 247
Регистриран на: 15 Юли 2009 13:59

Мнение от DanielzZz » 15 Юни 2011 09:50

Автоматика няма да ми върши работа,колата трябва да става и за дрифт...Иначе щях да си купя една МР2ка и да си карам живота laugh.gif .
Относно мк4супра.нет,не нямам рег.,но EMPEROR ми предложи съдействие преди време biggrin.gif .
Ако не издържа да събера още пари,евентуално ще си взема атмосферна ръчка и тогава почва ново събиране за ГТЕ...
А между другото,до колко коня държи 5 степенната кутия ?Наистина както ЕMPEROR каза,най-добрият вариант е 6сп. N/A.,защото Гетрага е адски здрав.
Изображение
Everything else is just transportation...

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 15 Юни 2011 10:39

DanielzZz написа:...да става и за дрифт....
wacko.gif

Аватар
DanielzZz
Мнения: 247
Регистриран на: 15 Юли 2009 13:59

Мнение от DanielzZz » 15 Юни 2011 12:19

Под дрифт имам предвид леко хлъзване на някой завой,не дрифтачка без акерман и с 60 градуса steering lock.
Изображение
Everything else is just transportation...

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 15 Юни 2011 12:22

мк3 не става ли за проекта

Аватар
Win_XP
Мнения: 146
Регистриран на: 16 Яну 2009 15:22
Обратна връзка:

Мнение от Win_XP » 15 Юни 2011 12:30

DanielzZz написа:Под дрифт имам предвид леко хлъзване на някой завой,не дрифтачка без акерман и с 60 градуса steering lock.
Що си мислиш че автомата не става за това което говориш, незнам дали си се возил но се качи първо и пробвай, мога да ти кажа че дори атмосферката автомат с гуми 275/19 отзад си я въртя по кръговите перфектно :)

Аватар
DanielzZz
Мнения: 247
Регистриран на: 15 Юли 2009 13:59

Мнение от DanielzZz » 15 Юни 2011 12:32

Как ще направя clutch kick на автомата ?
МК3 не ми харесва.
Тая графитната Супра има ли LSD ?
Изображение
Everything else is just transportation...

Аватар
Win_XP
Мнения: 146
Регистриран на: 16 Яну 2009 15:22
Обратна връзка:

Мнение от Win_XP » 15 Юни 2011 12:39

DanielzZz написа:Как ще направя clutch kick на автомата ?
МК3 не ми харесва.
Тая графитната Супра има ли LSD ?
Моята има LSD ако питаш за нея, но е рядкост да намериш атмосферка с LSD, иначе по темата, ти си знаеш, нещата не са баш така ама айде :thumbsup: успех с търсенето и дано си намериш кола.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта