АЕ86 тема с въпроси!!!

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 19 Апр 2011 21:44

F20C написа:Браво,браво колата е супер и добре си я стягаш :) трябва да дойдеш някоя неделя да и се порадваме на живо :whistle:
Колкото до маслото аз мога да се изкажа много положително за Motul Gear 300 Competition 75w-140, което е с 6 лв по скъпо от 75w-90.Скоростите и дифф-а са с него.Скоростите влизат чудесно и на топло и студено.
:thumbsup: това съм набелязал за следващия сет уп

Аватар
F20C
Мнения: 273
Регистриран на: 27 Май 2009 17:39
Местоположение: София

Мнение от F20C » 21 Апр 2011 14:23

bel_air написа:Абе никой ли не ПОДАРЯВА Селика-супра джанти бе... laugh.gif

какво не им харесваш на твоите 15ки, размера? biggrin.gif
отзад 10мм фланец или там колкото влиза в зависимост от ЕТ-то на джантата и ще стане още по красива :thumbsup: tongue.gif
If in doubt....Flat out!!!

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 21 Апр 2011 21:20

F20C написа:Браво,браво колата е супер и добре си я стягаш :) трябва да дойдеш някоя неделя да и се порадваме на живо :whistle:
Колкото до маслото аз мога да се изкажа много положително за Motul Gear 300 Competition 75w-140, което е с 6 лв по скъпо от 75w-90.Скоростите и дифф-а са с него.Скоростите влизат чудесно и на топло и студено.
А принципно с някакво друго имал ли си проблем ? Или въобще някакъв проблем с влизането на скоростите ?

Аватар
F20C
Мнения: 273
Регистриран на: 27 Май 2009 17:39
Местоположение: София

Мнение от F20C » 21 Апр 2011 21:34

Bass_Man написа:
F20C написа:Браво,браво колата е супер и добре си я стягаш :) трябва да дойдеш някоя неделя да и се порадваме на живо :whistle:
Колкото до маслото аз мога да се изкажа много положително за Motul Gear 300 Competition 75w-140, което е с 6 лв по скъпо от 75w-90.Скоростите и дифф-а са с него.Скоростите влизат чудесно и на топло и студено.
А принципно с някакво друго имал ли си проблем ? Или въобще някакъв проблем с влизането на скоростите ?
преди беше с 75w-90 скоростната.карах го някъде около 4 месеца и не съм имал проблеми на студено масло, но 2-3 пъти се случи в обороти след 7200 да не влезне 3та скорост(на работна температура).смених го защото имах 75в-140 в повече.
If in doubt....Flat out!!!

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 21 Апр 2011 21:40

въобразил съм си че избора на масло е свързан с износването и запазването на ресурса на детайлите,в зависимост от приложението им,,,,а не толко с моментното поведение на детайлите....принципно,щом колата може и без масло да се движи,,,известно време.

bel_air
Мнения: 26
Регистриран на: 28 Дек 2007 01:01

Мнение от bel_air » 30 Апр 2011 02:49

Полибущ ол араунд biggrin.gif
Монтирах полиуретана... Мислех, че ще ми стигнат няколко часа за цялата операция и помолих да ползвам гаража на бащата на един мой приятел. Е, успях да се справя за половин ден... Той ме изплаши, че не мога да ги сменя до вечерта и аз се разбързах, затова не направих много снимки. Странно задните къси линкове на моста излязоха доволно криви (от удара, който е имала колата отзад в ляво) - само те го бяха отнесли, а не дългите, но ги изправихме. Няколко болта бяха също клеасали и се налагаше намесата на оксижен и флекс, но като цяло беше безпроблемно. Колата е доста по-твърда така, а при спиране я усещам много по стегната..(преди имах чувството, че нещо се разхожда отпред като спирам). Като цяло доста съм доволен. Пак ми се разхлопа рейката, и ще я сваля да и направят втулките. След това предполагам RCA и реглаж.
Искам да се допитам до хората с такива коли за сетъп за окачването. Поносими цени, какво от къде, защо. Смятам следващото нещо, което ще направя да е смислено окачване, но наистина се нуждая от съвет. Какви амортисъори да избера? Какви килограми на пружините? Отпред coilover или не? Всякакво инфо ще е от помощ, така че не бъдете скромни. Ето малко снимки:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 01 Май 2011 10:30

Тез линкове лесно ли се изправиха ?

Некой хора нещо май пак са потривали !
Последно промяна от Bass_Man на 01 Май 2011 23:31, променено общо 1 път.

bel_air
Мнения: 26
Регистриран на: 28 Дек 2007 01:01

Мнение от bel_air » 01 Май 2011 11:40

Да доста лесно се изправиха. Нагряхме ги и и ги oгънахме докато ги докараме що годе в прилична форма. Rudolf ми каза, че си мисли, че са кухи, но се оказа, че са сa solid.

Аватар
ghost rider
Мнения: 167
Регистриран на: 14 Дек 2004 19:54
Местоположение: sofia

Мнение от ghost rider » 01 Май 2011 18:56

Само дългите са кухи.

bel_air
Мнения: 26
Регистриран на: 28 Дек 2007 01:01

Мнение от bel_air » 22 Юли 2011 23:47

Разочарованията продължават. В началото си мислех, че съм си купил мазда 323, а сега се оказа, че колата е и със задно предаване... потресен съм :censored: хихих, а сега сериозно:
Поразтече се помпата на съединителя и си поръчах ремонтен комплект и пластинки за задните апарати.
Сложих и RCA и минах реглаж на предницата отново... от теча на помпата в коша беше паднала боята и свалих сервото и боядисах с червено пак.. и сервото боядисах защото и то беше шупнало. Понеже колата като я карам по сериозно и ми загряваше, реших да промия охладителната система. Доста боклуци излязоха, но маи нямаше особен ефект.
Налях Мотул спирачна течност и сложих нови накладки и пластинки отзад както и изравнени дискове. Незнам защо, но нямам грам ръчна, въпреки, че си натегнах ръчната, върнах буталцето и уж се обра всичкия луфт между накладката и пръстите на самия апарат.. абе беше голяма мъка на дрифт дей-а без ръчна. Незнам дали накладките не са просто много зле... Някакви Делфи са... Бюджетни laugh.gif
Успях да покарам малко на Калояново и съм много щастлив, въпреки че ми се пръсна радиатора.... Първоначално реших да карам със семперита за да си запазя йокохамите, но колата вървеше ужасно през предница и се бях отегчил доста сериозно, защото си мислех, че аз бъркам нещо, но после сложих йокохамите отпред и колата се пързаляше само със спирачка...даже се поувлякох и се пръсна радиатора...Ама се надявам скоро да дойде новия.. Ето малко снимки
laugh.gif

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

bel_air
Мнения: 26
Регистриран на: 28 Дек 2007 01:01

Мнение от bel_air » 01 Авг 2011 01:53

Ако някой може да помогне - търся си TPS за мап версията на 4АГЕ-то, защото моя се разпадна като гръмна радиатора.
Също си търся цялата система за масления радиатор. Тоест радиатор, маркучи и сандвича на масления филтър. А щях да забравя - понеже искам да си сменя дигиталното табло с обикновенното си търся датчик за налягането на маслото (аз имам само лампа). Също си търся и датчик за нивото на бензина, който е в резервоара. Ако някой тук евентуално ги има тези неща за продаване ще съм му благодарен да драсне два реда. biggrin.gif

Аватар
ghost rider
Мнения: 167
Регистриран на: 14 Дек 2004 19:54
Местоположение: sofia

4arkove

Мнение от ghost rider » 05 Авг 2011 21:40

Privet!imam6 gi vsi4kite 4arkove+karter(koito su6to 6te ti trqbva) za 100kinta ob6to :thumbsup: zvunkai ako te interesuvat za da po4vam da gi tursq!Pozdravi!

bel_air
Мнения: 26
Регистриран на: 28 Дек 2007 01:01

Мнение от bel_air » 06 Авг 2011 14:43

Имаш лично Миро!
Дойде новият радиатор biggrin.gif
Понеже е по-голям се наложи да направя нови скоби за захващането горе, но мисля че станаха здраво. Покарах я малко нагоре и не загряваше, но времето си беше студено. Ще я тествам и на по-горещо. Ето малко снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Калояново SUNSET!!!

Изображение

Изображение

П.С Снимам я докато е хубава, не че нещо biggrin.gif

Аватар
F20C
Мнения: 273
Регистриран на: 27 Май 2009 17:39
Местоположение: София

Мнение от F20C » 06 Авг 2011 15:37

ухааа радиатора изглежда доста готин smile.gif
би ли споделил от къде го поръча и колко ти излезна като $$?
поздрави
If in doubt....Flat out!!!

bel_air
Мнения: 26
Регистриран на: 28 Дек 2007 01:01

Мнение от bel_air » 07 Авг 2011 01:29

Ибейски е... 152 долара е с перките и капачката комплект. Доставката е 80 долара. Ако искаш мога да ти дам линк на продавача в ибей, но ти като напишеш той изкача най-отпред. Имаше малко разкарване по митници и прочие още 50-тина лева...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта