Въпроси преди закупуване на Corolla E12 D4D

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
graver
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Сеп 2011 12:37

Въпроси преди закупуване на Corolla E12 D4D

Мнение от graver » 10 Сеп 2011 13:14

Здравейте,

Решили сме да сменяме автомобила и съм харесал Corolla 2.0 D4D 116 к.с. произведена през 2004-а година.
Колата е регистрирана и собственика си я кара.
Имам няколко въпроса и предварително се извинявам ако са задавани многократно преди :help:

1) Аз съм от Русе, тук има сервиз на Toyota (www.toyota.bg/ruse) и накратко: компетентни ли са там и ще бъдат ли обективни ако отида да погледнат колата (Нищо лично, просто знам как се справят в сервиза на Опел например)
2) Може ли да се разбере истинският пробег на автомобила. Колата има дребни забележки по външния вид, но не е нищо страшно. На километража изписва пробег на който въобще не вярвам- 142 к.
Причините са 3- ск лост е поизносен, уплътнението на шофьорската врата е в позакъсано, волана изглежда облечен с нова кожа (не ми прилича на заводския)
3) Конкретно за двигателя d4d- разбрах че 2.0 е в модификации за Е12- 90, 110 и 116 кс- каква е разликата по между им, този 116 кс надежден ли е? Турбото и ГНП с какъв ресурс са? Турбото С променива геометрия ли е?
4) Окачаването като звено в тези автомобили как е? Собственика каза че е сменял биалетки... С алуминиеви носачи ли е или не? Отзад е независимо предполагам?
5) Повечето съвременни автомобили страдат от проблеми с електрониката- как стоят нещата с този модел?
6) И накрая, но със сигурност не на последно място- има ли нещо специфично за което да гледам и на което на което трябва да обърна внимание, някакви "детски болести" на модела?

Наясно съм, че да се поддържа Toyota не е като да подържаш голф 2 да речем, но качеството се заплаща и съм решил че следващата ще е от тази марка!

Сърдечно благодаря на всички отзовали се smile.gif

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 10 Сеп 2011 14:35

Здравей,
1.) Мисля,че няма причина да се съмняваш в компетентността на сервиза на Тойота в Русе. Всяка година печелят приза за най-добър сервиз на Тойота в България.
3.) 2.0 D-4D е в две версии взависимост от годината на производство. 110 коня е предишната версия,която се монтира на Авенсис 1. Такава Корола Е12 няма. 116 коня е следващата версия-монтира се на Авенсис 2 и Корола Е12. Турбината не е с променлива геометрия и има турбо дупка при потегляне примерно. Турбото и ГНП са с голям ресурс. Все пак турбината до голяма степен зависи от начина на експлоатация от предишния собственик освен от собствената си здравина.
4.) Окачването е неразрушимо. Наистина МНОГО ЗДРАВО. Не е с алуминиеви носачи, не е ауди,слава богу. Отзад е с греда.
5.) Корола няма никакви проблеми с електрониката. Както и останалите Тойоти.
6.) Няма детски болести тази кола. Много е изчистена,типична Корола.

И една Корола излиза по-евтино за поддръжка от Голф 2, защото Королата посещава сервиза само за смяна на масло и филтри.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

graver
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Сеп 2011 12:37

Мнение от graver » 10 Сеп 2011 20:28

Благодаря за бързите и подробни отговори! Явно модела е корава машинка и си заслужава.

Остана въпрос 2) който е свързан с 1) и хората от сервиза би трябвало да си свършат съвестно работата.
Да си призная това че уплътнението на шоф. врата е позакъсано ме притеснява- навежда ме на мисълта че колата е карана доста, не като да не е. Ще видим какво ще кажат за състоянието на конкретния екземпляр в сервиза

Ако все пак някой има друго мнение или наблюдения ще съм доволен да ги сподели smile.gif

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от lederman » 10 Сеп 2011 21:19

на моя Авенсис топката на скоростния лост беше доста износена на 80К км. взех я от ТМ Ауто и разчитам на километража.
има доста теми, тук във форума за износени топки на скоростите.
уплътнението на вратата може да е скъсано от небрежна употреба?

а 145К км за 7 години ми изглежда съвсем нормално, това е по малко повече от 20К на година (средно). аз навъртам толкова с нормална семейна употреба.
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 10 Сеп 2011 21:52

graver написа:Благодаря за бързите и подробни отговори! Явно модела е корава машинка и си заслужава.

Остана въпрос 2) който е свързан с 1) и хората от сервиза би трябвало да си свършат съвестно работата.
Да си призная това че уплътнението на шоф. врата е позакъсано ме притеснява- навежда ме на мисълта че колата е карана доста, не като да не е. Ще видим какво ще кажат за състоянието на конкретния екземпляр в сервиза

Ако все пак някой има друго мнение или наблюдения ще съм доволен да ги сподели smile.gif
Уплатнението на шофьорската врата може да се закъса и без много голям пробег.Жената например вечно си закача металните или пластмасови шноли от фризурата по гуменото уплатнение и по тапицерията в горния край на купето покрай вратата. Отделно дето вечно е поне с четири пръстена и една халка на дясната ръка(все още) и без да иска драска топката на скоростния лост и кожата на волана.И това за 18 000 км.Тези дефекти не знам защо са се наложили като показатели за голям пробег.Според мен други неща трябва да гледаш.Занеси я в квалитетен сервиз да я огледат и това е.Иначе според мен модела е железен.Взимай я. :thumbsup:

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 10 Сеп 2011 22:01

ммда,пробег от 20-25к на година си е напълно нормален.изключения винаги има,но ако е карана само в бг надали е възможно да са повече.
ако е от италия,испания или германия може и да е от изключенията.
износен ск. лост,волан не са критерий,последно време качеството на материалите не е най-доброто.
е,моята е почти на 100к и е като нова,поне волана и топката на ск. wink.gif
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
mvb87
Мнения: 16
Регистриран на: 16 Май 2015 17:06
Местоположение: Батак
Автомобил: Т27, 2.0D4D, 124hp
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Покупка на Corolla

Мнение от mvb87 » 16 Май 2015 17:31

Здравейте, от доста време чета темите тук във връзка с модела Корола. Доста приятно изненадан останах от една информация, която получих преди една седмица за служебна Корола на 300 000км без да е сменяно нищо по ходовата част. Знам, че има доста писано по тази тема, но ако сметнете, че не досаждам бих Ви помолил да ми отговорите на няколко въпроса.
Ще започна с информация за мен. Казвам се Мартин и имам Peugeot 307, 1.6 HDi, 110hp, 2005г. Преди това имах 206, 2.0 HDi. Сега съм на път да си взема Корола около 2005г., дизел. В мобиле.бг преглеждам ежедневно всички обяви над 2005г. Виждам, че моделите от 2004г. са с различен фар, а 2005г с по-нов. Това предполагам, че се води фейслифт. И така нека да започна с въпросите.

1. Ясно е че Тойота Корола е здрава кола. На коя от двата варианта да наблегна, преди фейса или след?
2. Преди фейса виждам дизелови агрегати с мощност 90hp. след това само 1.4 е с тази мощност и то само автоматици. Искам здрав мотор дори и той да е 90hp, разхода не е фактор тук. С Пежака пътувам по над 15 000км годишно на този етап. Ако желаете мога да споделя какво ме дразни в него, като мотор, окачване и т.н.т., но мисля, че няма смисъл. biggrin.gif Кой мотор да гледам и коя година да е колата? Фейслифтовите много ми допадат визуално с новата черта на фара.
3. Съединителите как са при дизеловите мотори - 2.0 D4D 90hp, 2.0D4D 116hp - едномасови маховици или двумасови и каква е цената, ако се наложи замяна на целия комплект? При Пежо се заменя с едномасов, но не на всички агрегати.
4. Мисля, че 2.0 D4D 116hp не е с ангренажен ремък, а с верига?
5. Вярно ли е ако все пак се навия на автоматик, че са доста претенциозни коли (1.4 D4D)?
6. Как возят Вашите Тойоти, защото 307 вози, като Голф, ужасно друсане, калпави пластмаси по вратите, ниска шумоизолация.... и ред други проблеми? Единствен два плюса за мен са хубав интериор и нисък разход на гориво.

Мисля да спра до тук с въпросите, защото станаха доста, но съм доста сериозен в намеренията си да си взема Корола.
Благодаря Ви предварително и се извинявам, ако това е поредната локумена тема.....

Хубав ден от мен :)
7.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Въпроси преди закупуване на Corolla E12 D4D

Мнение от Akima » 16 Май 2015 20:12

Марто,
добре дошъл.

http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f ... 1&start=45. :thumbsup:

Моля да ползваш търсачката преди да пускаш теми - нямаме сили и желание да повтаряме едно и също,защото сме заети да си караме Тойотите. wink.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Re: Въпроси преди закупуване на Corolla E12 D4D

Мнение от veso_hds » 16 Май 2015 22:15

Колега, Акима ти е дал домашно за четене.Аз само ще ти кажа,че Королата е най-продаваната кола в света за всички времена.Имам наблюдения от Нова Зеландия-там всяка втора кола е Корола.Моите близки там изобщо не дават да се спомене друга марка.На няколко години си сменят автомобилите,но винаги-Корола.
Номерът е да попаднеш на читав екземпляр.Успех! :thumbsup:
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
mvb87
Мнения: 16
Регистриран на: 16 Май 2015 17:06
Местоположение: Батак
Автомобил: Т27, 2.0D4D, 124hp
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Въпроси преди закупуване на Corolla E12 D4D

Мнение от mvb87 » 17 Май 2015 11:36

Както и предположих, темите са дъвкани многократно..... приемам забележката :)
Благодаря за линка, прочетох всичко. Само още един въпрос имам към вас. Колко според вас струва една Корола 2005г., дизел, фейслифт на пазара? Има доста коли в сайтовете в момента. Дори една доста накипрена в Пловдив ми хвана окото :)

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Въпроси преди закупуване на Corolla E12 D4D

Мнение от nowyaris » 17 Май 2015 22:04

В 100% от случаите жените се кипрят за да скрият някои недостатъци,които имат.Търси нещо нормално като външен вид и задължително пълна проверка в читав сервиз - по възможност на Тойота.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 63 госта