Зелено TAXI

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
gh0s7r1d3r
Мнения: 399
Регистриран на: 18 Ное 2010 00:28

Мнение от gh0s7r1d3r » 28 Мар 2012 20:16

В момента телефона за поръчки не работи, защото има малко коли, а интереса е огромен. Цената е с 30-тина процента по-висока от на смръдливите жълтури. Винаги ще избера новия приус и с 50% по-висока цена, понеже рядко ги ползвам именно защото са гнусни. Изключение правят Евролийз такси - там шофьорите са на заплата, колите се мият всеки ден и чалга няма!
SUBARU Outback 3.0 H6 2005
Toyota Yaris Sol 1.3 VVTi 2008

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 28 Мар 2012 20:46

Този проблем е вече общоевропейски - във Виена са ме возили турци, иракчани и иранци, които са си "натюр" в Мерцедеса - по жилетка или домашен пуловер, смърдящи на манджа и тютюн, в Хамбург последния път ме вози един афганистанец, който спря върху пешеходната пътека за да сляза (без да му мигне окото :whistle: ) и миришеше на туршия. В Париж един китаец и един арабин, пак абсолютно натурални. laugh.gif
За разлика от БГ никой не пушеше в колата!!!
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Мнение от Not_active_user_1 » 28 Мар 2012 22:58

Радвам се, че някой хора са надскочили балканската си същност и са започнали да мислят перспективно и модерно.
Ето и една възможност на хората, клиентите да се докоснат до Приус и да видят за какво става на въпрос. smile.gif

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Мнение от Not_active_user_1 » 28 Мар 2012 23:06

zi_zi_top написа:Този проблем е вече общоевропейски - във Виена са ме возили турци, иракчани и иранци, които са си "натюр" в Мерцедеса - по жилетка или домашен пуловер, смърдящи на манджа и тютюн, в Хамбург последния път ме вози един афганистанец, който спря върху пешеходната пътека за да сляза (без да му мигне окото :whistle: ) и миришеше на туршия. В Париж един китаец и един арабин, пак абсолютно натурални. laugh.gif
За разлика от БГ никой не пушеше в колата!!!
В такситата в Европа, другата, а не нашата е абсолютно забранено да се пуши не само на път, а по принцип. Имат хигиенни изисквания, имат и контролни органи, които ги проверяват често. Не от фирмата, а от съответната община. Относно индивидите, които са шофьори е вярно, че можеш да се натъкнеш на всякакви националности, но идиоти и криминални елементи, като нашите няма никъде. wink.gif

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 28 Мар 2012 23:09

zi_zi_top написа:Този проблем е вече общоевропейски - във Виена са ме возили турци, иракчани и иранци, които са си "натюр" в Мерцедеса - по жилетка или домашен пуловер, смърдящи на манджа и тютюн, в Хамбург последния път ме вози един афганистанец, който спря върху пешеходната пътека за да сляза (без да му мигне окото :whistle: ) и миришеше на туршия. В Париж един китаец и един арабин, пак абсолютно натурални. laugh.gif
За разлика от БГ никой не пушеше в колата!!!
Тук има араби, които карат с чаршафа, но на никой не му пречи.
Никой не пуши, забранено е, аз мириса на манджи не си спомням вече, защото рядко ползвам такси.
Всеки си слуша неговата музка (от съответната страна) и не му дреме. laugh.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

damyan
Мнения: 12
Регистриран на: 02 Фев 2012 16:42

Мнение от damyan » 29 Мар 2012 12:02

Идеята е много добра,макар и да не съм сигурен че е икономически обоснована.Време е повече фирми,особенно в производствените браншове,да се замислят за екологията.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 31 Мар 2012 14:25

...Установени са трима неправоспособни водачи, които управлявали таксиметрови автомобили.
Общият брой на санкционираните за нередовни документи шофьори е 43, от които 41 са водачи на таксита. Органите на пътната полиция са съставили 53 акта на шофьори за различни нарушения, от които 51 са на таксиметрови водачи. Глобените с фишове са 12, половината от които отново са таксиметраджии. ....
wacko.gif wacko.gif wacko.gif

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4692031

Екологията е много важна естествено, но първо трябва да тръгнем от по-простите и жизнено важни неща! mad.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Rudy » 05 Апр 2012 08:34

Изображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Мнение от Not_active_user_1 » 05 Апр 2012 10:08

Тук вече трябва да се намесят колегите Анти-Приус и да ни обяснят, че нещата не са баш така. biggrin.gif

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Scott » 05 Апр 2012 11:34

Интересът е толкова голям, че се е случвало клиент да поръча зелено такси с готовност да чака, колкото е необходимо, само за да се повози малко
wacko.gif Да, и 24-ти май идва ... явно някои неща се случват само в България ...

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от lederman » 05 Апр 2012 11:44

в понеделник от ТМ-Ауто в Божурище излезе един автовоз с 10-тина таксита без номера :) явно се бяха упътили към КАТ :)
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
Мишен
Мнения: 65
Регистриран на: 01 Апр 2015 18:42
Местоположение: София

Re: Зелено TAXI

Мнение от Мишен » 28 Апр 2015 19:32

Ами, ако нямате нищо против и ако има някакъв интерес, разбира се, ще вдигам темата от време на време.
Иначе аз карам отскоро, не съм експерт, още не съм взел първата си заплата, но вече уговорих един майстор за десния калник и няколко драскотини :)
История
Компанията "Грийн такси" ООД е създадена през месец ноември 2011 г.

Основната дейност на фирмата е да предлага таксиметрови услуги на територията на град София, като за целта се използват изключително и само екологични автомобили - пълни хибриди или задвижвани с електрически двигател.

В този смисъл фирмата е избрала, като основен автомобил за извършване на таксиметров превоз на пътници, Тойота Приус - един от най-екологичните автомобили в света, символ на хибридните технологии развиван от Тойота вече повече от 10 години и неслучайно любимия автомобил на еколозите.

С този подход фирма "Грийн такси" ООД дава сериозна заявка за развитие на зелен бизнес и търси своето място в групата на зелените фирми в България и Европа, също така фирмата претендира да е извършила първата стъпка по пътя към бъдещето в сферата на таксиметровите услуги за постигане на екологичен и устойчив общодостъпен градски транспорт.

Това е пример за екологичен бизнес и ясно послание към останалите общини в Република България и Европа!
Зеленото e новото жълто capital.bg-10.02.2012 г.
По улиците на София тръгнаха първите зелени таксита publics.bg-15.02.2012 г.
Мобилните плащания ще изиграят ролята на интернет от преди 20 години Инвестор.БГ-17.02.2013 г.
Зелени трафиканти sofialive.bg-28.02.2012 г.
Как и къде можете да ползвате CellumPay Dnes.bg-11.03.2013 г.
Не мирише на такси webcafe.bg-18.06.2013 г.
Прикрепяте заснетият материал, описвате ситуацията и заставате зад твърденията си с имена и координати за връзка. „Пътна полиция” преглежда кадрите, създава АУАН и Ви кани да се разпишете като свидетел.
https://www.facebook.com/sdvr.stolichnapolicia

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Re: Зелено TAXI

Мнение от LordDigital » 16 Май 2015 09:38

Добра е идеята ,дано да има некои да ги отхрехне хората какво е необходимо да се прави по колата за да се ползва за такси ,защото ТМ Ауто са малоумници + Тойотските Бюлетини за такситата за леко закодирани ,като думата такси не се поменава никъде ,а се ползват адвокатски определения като "Брой хора влизащи и излизащи от колата" ,конкретно за наи-проблемните и крайно неибходими дъплълнителни груби филтри и подръжка на клапите за охлаждане на батериите ,но във краен случай сами ша се научат :)
Изображение

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: Зелено TAXI

Мнение от Scott » 16 Май 2015 13:01

LordDigital написа:... ползват адвокатски определения като "Брой хора влизащи и излизащи от колата"...
offtopic.gif Пак добре, че не ползват още по-завоалирани от рода на " брой задници влезли в контакт със задната седалка" tooth.gif

Аватар
KiLLeR
Мнения: 1189
Регистриран на: 01 Дек 2010 02:48
Местоположение: Пловдив/София

Re: Зелено TAXI

Мнение от KiLLeR » 19 Май 2015 18:29

Всеки път когато ми се налага да ползвам такси ползвам тях. Супер, супер доволен съм всеки път :thumbsup:
Toyota Avensis D4D 2001

Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта