Toyota Supra MKIV Bulgaria

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Публикувай отговор
intelman
Мнения: 210
Регистриран на: 04 Ное 2008 09:33
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от intelman » 10 Мар 2010 09:20

Чакай ... първо книжка трябва после да се гласи за коли ...
малко като историята с тигана на котлона рибата в морето ...
То книжката кола не кара ама дето се вика първите 10 хиляди си опасен дори с тико камо ли със нещо бързо ;)

Аватар
xxBgRaCerxx
Мнения: 91
Регистриран на: 21 Дек 2007 14:08
Обратна връзка:

Мнение от xxBgRaCerxx » 11 Май 2010 08:55

:)
Прикачени файлове
supra-scribz-new-era-59fifty-fitted-cap.jpg
supra-scribz-new-era-59fifty-fitted-cap.jpg (120.13 KiB) Преглеждано 5449 пъти
ИзображениеИзображение

Аватар
nissmoto
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Фев 2012 22:06
Местоположение: Варна

Supra MKlV VeilSide

Мнение от nissmoto » 12 Фев 2012 12:07


Аватар
mitiracing
Мнения: 132
Регистриран на: 24 Фев 2006 22:50
Местоположение: BG ПЛЕВЕН
Обратна връзка:

Мнение от mitiracing » 12 Фев 2012 18:34

Браво колега,колата е невероятна,гледам потготвяш я за дрифт шампионата.Пожелавам ти много успехи тази година и да ги утрепеш всички. biggrin.gif
TOYOTA TERCEL 1998g 1,5 16v 100ps 5E-FE AТМ Canada spec.

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 12 Фев 2012 19:21

mitiracing написа:Браво колега,колата е невероятна,гледам потготвяш я за дрифт шампионата.Пожелавам ти много успехи тази година и да ги утрепеш всички. biggrin.gif
Къде видя дрифт шампионат "подготовка" във таз супра? ohmy.gif
Изображение

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 12 Фев 2012 19:29

LordDigital написа:
mitiracing написа:Браво колега,колата е невероятна,гледам потготвяш я за дрифт шампионата.Пожелавам ти много успехи тази година и да ги утрепеш всички. biggrin.gif
Къде видя дрифт шампионат "подготовка" във таз супра? ohmy.gif
видял е другите клипчета на колегата и е решил че я е закупил целенасочено.
п.с.: в бг има глад за учасници в всички мероприятия и няма мероприятие което да връща участници при клалификацийте. тъй че съвсем спокойно човека може да си я кара и по състезания-без особена подготовка на автомобила.

Аватар
TERCEL
Мнения: 39
Регистриран на: 18 Фев 2005 13:01
Местоположение: Хасково
Обратна връзка:

Мнение от TERCEL » 12 Фев 2012 23:00

Нека ме поправи колегата , когато влезе пак във форума ( ако греша , де ). Но ако не се бъркам той си е участник в българския дрифт шампионат , кара лилавата Силвия с14 , а това е новата му кола ;) .
Toyota Celica 2.0 GTI 16V(4th Gen.)
Toyota Tercel 1.3 DX(AL11)

Аватар
mitiracing
Мнения: 132
Регистриран на: 24 Фев 2006 22:50
Местоположение: BG ПЛЕВЕН
Обратна връзка:

Мнение от mitiracing » 12 Фев 2012 23:01

LordDigital написа:
mitiracing написа:Браво колега,колата е невероятна,гледам потготвяш я за дрифт шампионата.Пожелавам ти много успехи тази година и да ги утрепеш всички. biggrin.gif
Къде видя дрифт шампионат "подготовка" във таз супра? ohmy.gif
МИсля ,че такава е идеята на колата,ако съдя по снимките.Виждал съм ги и на друго място wink.gif Пък и 580 коня са си достатъчни за дрифтачка и с по-малко подобрения.
П.С Има ли тема за upgrade на MK4,в нашия форум понеже не можах да намеря или се обсъждат в тази тема.Интересно ми е с какви модификаций е колата електроника,инжектори,генерация,диф,по мотора не вярвам да е пипано все пак си държи спокойно около 500 коня на колелата и стоковия.Поздрави
TOYOTA TERCEL 1998g 1,5 16v 100ps 5E-FE AТМ Canada spec.

Аватар
mitiracing
Мнения: 132
Регистриран на: 24 Фев 2006 22:50
Местоположение: BG ПЛЕВЕН
Обратна връзка:

Мнение от mitiracing » 12 Фев 2012 23:05

TERCEL написа:Нека ме поправи колегата , когато влезе пак във форума ( ако греша , де ). Но ако не се бъркам той си е участник в българския дрифт шампионат , кара лилавата Силвия с14 , а това е новата му кола ;) .
Мисля ,че имаме участник познал верният резултат.Но нека колегата сам да разкаже по-подробно ако желае.
TOYOTA TERCEL 1998g 1,5 16v 100ps 5E-FE AТМ Canada spec.

Аватар
Nedkow
Мнения: 1773
Регистриран на: 26 Фев 2008 00:25
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 1 път

Мнение от Nedkow » 13 Фев 2012 00:19

Незнам дали тази регистрация е на Краси, но форума спечели още един важен фен :thumbsup:
Честито Краси и успех
П. С.

Малко инфо: http://www.youtube.com/watch?v=dI2EbI6P-NM

dk krasi
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Мар 2012 10:43
Местоположение: Varna

Мнение от dk krasi » 08 Мар 2012 10:49

Здравейте. Регистрацията не е моя.Само колата:)И да започнах да я подготвям за дрифт шампионата.Не съм я взел за евридейка. Някой написа,че с тази мощност не и трябва кой знае каква подготовка. Повярвай ми в голяма заблуда си.Ако някой има интерес да види нейни снимки ето тук: http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 660&type=3

Благодаря за пожеланията :cheers: Скоро ще има дрифтинггг :thumbsup:
поздрави: Краси

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 08 Мар 2012 16:40

dk krasi написа:Здравейте. Регистрацията не е моя.Само колата:)И да започнах да я подготвям за дрифт шампионата.Не съм я взел за евридейка. Някой написа,че с тази мощност не и трябва кой знае каква подготовка. Повярвай ми в голяма заблуда си.Ако някой има интерес да види нейни снимки ето тук: http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 660&type=3

Благодаря за пожеланията :cheers: Скоро ще има дрифтинггг :thumbsup:
поздрави: Краси
Добре дошъл на форума.

Пусни една тема за колата ,ние тука не хапем пак и сме виждали супри и може да помагаме със нещо wink.gif

Иначе ето някои случаини мисли около подготовката на колата.

- Може да навиеш спасери на вътрешния накрайник ,на МК3 карам със 10мм за МК4 рейката мисля можеше и повече да са. Резултата ша бъде ,че ъгъла ша ти стане поочти като на заводска Силвия...

-Стадии две ,рязане на ушите на предните knuckles ,20-на милиметра режеш и стигаш кам 60 градуса ъгъл. Има разни тънкости може да се прочете лесно.

-Стадии три ,караш със модифицираните knuckles и установяваш че динамични индуцирания камбер от това ,че окачването на колата е със двойни носачи ти прави неприятно номера. Вече си на 18 килограмови пружини и едвам се оправяш по пистите (във кавички разибрасе ,че то във родината нема такива) абе трудно може да отидеш на по-твърди пак и дамперите за 24 килограмова пружина ша струват колкото целата кола...За огромно съжаление ,решението е само ролл център корекция което на предното магаре на тези коли няма как да стане. Трябва да се фабрикират изцяло къстъм knuckles.

Общо взето правенето на Супра са дрифт е като да правиш Волга при все че моеш да купиш Лада:) Много малко хора се занимават ,единствената сериозно направена беше кола докарана от японския дрифт шампионат ,преди дестина години във Чикаго на един паркинг във зората на дрифта тука. Колата имаше VVTi мотор и множество JAF homologated части като рейка и долни носачи ,всичко от TRD - абе беше си дефакто WORKS car. Въшреки всичко това във Японския шампионат нитросаните силвии го разцепваха и маи имаше само един четвърт финал. Друга след това на много високо професинално ниво направена практически не е имало.

Успех!
Изображение

dk krasi
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Мар 2012 10:43
Местоположение: Varna

Re: Toyota Supra MKIV Bulgaria

Мнение от dk krasi » 17 Юли 2012 15:57

Да Ъпнем малко темата:)
Здравейте след дълго отсъствие.Искам да се извиня,че не пиша./малко съм скаран с писането по форумите blushing.gif / Ще пусна малко снимки от проекта ми: SUPRA DRIFT PROJECT.Надявам се те да ви подскажат какво се случва в момента с нея. Предупреждавам-НЕ Е ЗА ХОРА СЪС СЛАБИ СЪРЦА :)
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 862&type=3

ПОЗДРАВИ

Аватар
Nedkow
Мнения: 1773
Регистриран на: 26 Фев 2008 00:25
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 1 път

Re: Toyota Supra MKIV Bulgaria

Мнение от Nedkow » 19 Юли 2012 00:15

Не се вижда какъв ще ти е диффа wink.gif

Аватар
Georgimitrovich
Мнения: 1375
Регистриран на: 08 Апр 2008 00:59
Местоположение: Пловдив

Re: Toyota Supra MKIV Bulgaria

Мнение от Georgimitrovich » 21 Юли 2012 18:22

Ей такива шапки да си вземете като на Играта от клипа
Прикачени файлове
supra.JPG
supra.JPG (122.85 KiB) Преглеждано 3074 пъти
1992 Celica 2,0 GTI cabriolet
1982 Camri GLi (sold)
1997 RAV4
2000 Lexus GS300

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 41 госта