Проект Celica GT-Four ST205

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Публикувай отговор
Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Re: Проект Celica GT-Four ST205

Мнение от andrian999999 » 10 Окт 2012 00:36

аз ще ти кажа, субарата врх с обратен волан са 1500 паунда , горе долу на 6-7000лв стъпват , прави си сметката....
аз за мойта едно архитектско съседче дава 10 щтото родителите му ще му дадат , ама на мене ми требат 15 (5 за мх5 и 10 за тун) ,
иначе не я продавам щтото е по бърза от стокова мх5, а и в неделя ходих до Белчин баня и единствения и минус е разхода на гориво,
за 15 годишен автомобил изглежда много крсаива

п.п. снимка от неделя, в далечината се вижда истинската бегачка tongue.gif
Прикачени файлове
1223.jpg
1223.jpg (286.27 KiB) Преглеждано 3310 пъти
професионален мапер

Аватар
SLADURA
Мнения: 142
Регистриран на: 26 Яну 2006 20:58
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Re: Проект Celica GT-Four ST205

Мнение от SLADURA » 10 Окт 2012 09:44

Минусите са и Скъпия Данък и скъпите екзотични части според мен.
Разхода на гориво е доста приличен, имайки предвид постоянното 4х4 и 250к.с. под капака ....

Оххх много е красива човеко ..и е истинско удоволствие да е караш... много жив автомобил - всичко му е истинско - не знам как бих се разделил с нея!

За 1500 паунда си взимаш -4ка в не-добро състояние .. на която трябва да наелееш още 10к за да е стегнеш...
Моята за под 10к ЕВРО няма да е дам, ако ще и да фалирам!
До момента ми е излезнала 34хил лв. - Почти всичко по колата е чисто ново .. само където седя от дясно ....

А твоята е :Х - истинско бижу с ляв волан .. не я продавай!!!
Само и смени спойлера със СТОКОВ :)))

Поздрави!
T O Y O T AИзображение

Аватар
SLADURA
Мнения: 142
Регистриран на: 26 Яну 2006 20:58
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Re: Проект Celica GT-Four ST205

Мнение от SLADURA » 10 Окт 2012 09:46

btw. ако ще е продаваш твоята за 10 - аз ще е взема :* :)))))
T O Y O T AИзображение

intelman
Мнения: 210
Регистриран на: 04 Ное 2008 09:33
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проект Celica GT-Four ST205

Мнение от intelman » 15 Окт 2012 11:30

Скъпите екзотични части от Люцкан ли ги купувате ?
Спойлера не знам какво не му харесваш на живо изглежда добре :)
Аз съм очарован от Андрианското ст205 след разните возения зимата из витоша преди години ... трябва да си завърша проекта по супрата и после ще мисля за някаква евридейка от тоя сорт rolleyes.gif

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проект Celica GT-Four ST205

Мнение от rudolf » 15 Окт 2012 12:56

intelman написа:Скъпите екзотични части от Люцкан ли ги купувате ?
f
рядко тъп въпрос,,засрами се и се самонакажи сурово laugh.gif
,,,не разбира се, веско обича да храни местните търговци на илюзий;)

Аватар
SLADURA
Мнения: 142
Регистриран на: 26 Яну 2006 20:58
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Re: Проект Celica GT-Four ST205

Мнение от SLADURA » 15 Окт 2012 17:42

хахахаха :D - нека има хляб и за тях де :D хахаха - и те са човек ..трябва да преживяват някък си :D
В интерес на истината за първи път, сега си поръчах от Люцкан - МАСЛЕНА ПОМПА ...
Иначе до момента всичко което съм купувал за колата е било от един не ефтин сайт: FENSPORT.CO.UK или в краен слъчай -> EBAY
drunk.gif

Еййй веднъж да е направя пак тая Тойота - така ще е счупя пак с кеф :D
T O Y O T AИзображение

Аватар
SLADURA
Мнения: 142
Регистриран на: 26 Яну 2006 20:58
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Re: Проект Celica GT-Four ST205

Мнение от SLADURA » 15 Окт 2012 17:44

До момента, не съм правил само заден Диф, и скоростна кутия ... (големи кучета излезнаха тия двете) :D ahhaha... всичко останало по колата е новичко :))
T O Y O T AИзображение

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проект Celica GT-Four ST205

Мнение от rudolf » 15 Окт 2012 20:51

SLADURA написа:До момента, не съм правил само заден Диф, и скоростна кутия ... (големи кучета излезнаха тия двете) :D ahhaha.
еее първо си купи сликове и ще те уча как да правиш стартове laugh.gif

Аватар
Georgimitrovich
Мнения: 1375
Регистриран на: 08 Апр 2008 00:59
Местоположение: Пловдив

Re: Проект Celica GT-Four ST205

Мнение от Georgimitrovich » 16 Окт 2012 09:45

rudolf написа:
SLADURA написа:До момента, не съм правил само заден Диф, и скоростна кутия ... (големи кучета излезнаха тия двете) :D ahhaha.
еее първо си купи сликове и ще те уча как да правиш стартове laugh.gif
Точно ти ли? Cтартове, ама в коя посока ? tooth.gif
1992 Celica 2,0 GTI cabriolet
1982 Camri GLi (sold)
1997 RAV4
2000 Lexus GS300

Аватар
SLADURA
Мнения: 142
Регистриран на: 26 Яну 2006 20:58
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Re: Проект Celica GT-Four ST205

Мнение от SLADURA » 16 Окт 2012 13:11

хахахаха .. @rudolf, кажи честно на финалите нарочно ли тръгна назад? :D
T O Y O T AИзображение

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проект Celica GT-Four ST205

Мнение от rudolf » 16 Окт 2012 18:22

SLADURA написа:хахахаха .. @rudolf, кажи честно на финалите нарочно ли тръгна назад? :D
е ще ми се да съм чак толко благороден,,,ама не съм:),,,хубавото беше че се изненадах приятно колко малко ме беше яд:)
имах тежък финал предишната вечер с тошко -тойондов в село труд,,,и се бях класирал 1ви....тошко финишира 2ри над кинефа:)

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Re: Проект Celica GT-Four ST205

Мнение от andrian999999 » 19 Ное 2012 16:54

доколкото разбрах от ст202 купе на ст205
Детали:
1. Ставятся рычаги, стойки, кулаки от 202-й
2. Рейка, наконечники, подрамник, стабилизатор, !пружины - все остается от 205-й
3. Тормоза дорабатываются для установки на 202-е кулаки
4. Рулевые тяги и наконечники укорачиваются (отпиливается все где нет резьбы)
5. Стойки стабилизатора ставятся от калдины, ухо на рычаге немного разворачивается.
6. Кожух тормозов придется немного порезать чтоб шаровая встала (окошко получилось)
7. Геометрия делается без проблем

http://www.turbo-sila.ru/wp-content/uploads/0023.jpg
професионален мапер

Аватар
SLADURA
Мнения: 142
Регистриран на: 26 Яну 2006 20:58
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Re: Проект Celica GT-Four ST205

Мнение от SLADURA » 21 Ное 2012 12:21

Колата ми е готова от около седмица седи и ме чака в сервиза на бащата в Пловдив .. само да намеря транспорт да си е докарам :))
С новите лагери, и новото масло което сложихме 0w50 ENEOS, както и шлайфания вал - бащата каза че колата мърка като швейцарски часовник :))

Лошото е, че мисля да е закарам до Overdrive и да е оставя там за продан ... цената която мисля да и търся е 10к Е .. изглеждат много, но автомобила е в перфектно здраве и вид .. ако не е продам на тая цена - ше си е карааам :))

@andrian999999 - айде да се видим, преди да е оставя колата на щанда.. дай да ги съберем двете убавици на едно място - да пием по бира .. мисля че е крайно време вече :))

Поздрави и усмивки!
T O Y O T AИзображение

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Re: Проект Celica GT-Four ST205

Мнение от andrian999999 » 21 Ное 2012 15:19

ами може да се видим на тойота среща на екото някоя неделя. за шлайфането на вал съм си беседвал с един колега и не е за предпочитане. колкото до продаването по добре си пусни обява в мобиле.бг отколкото да ти я продава някой пък и автокъщите взимат наем като за гараж на месец и отделно % при продажба, 10 евро цена в тая криза където много хора нямат пари не знам как ще я продадеш ( тия дето имат ще си вземат ц- е класа или3-5ца). моята е стокова и няма нищо , оптимална цена 12 лв , но под тази цена има бая импреси което икономически е по добре да си купиш. не че са по бързи, даже зимата ги жуля с моята бегачка(баничарка 1,9жтд ) laugh.gif



п.п. на снимката където съм снимал моята тойота в далечината се вижда и бегачката ми, която последния път след като и сложих 10/40 мотул 300в на диното показа 300к.с на левия разпределителен вал, значи горе долу на дясно предно колело отива към 280к.с а това си е колкото едно субару импреса СТИ
професионален мапер

Аватар
SLADURA
Мнения: 142
Регистриран на: 26 Яну 2006 20:58
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Re: Проект Celica GT-Four ST205

Мнение от SLADURA » 21 Ное 2012 15:55

заеби ги тия субарута dogg .. ако ми предлагат чисто нова GT-4 и най-новото Subby .. Ще избера тойотата 100% ... само ево 9 ми харесва повече от моята талига .. но пак бих се затруднил яко преди да го избера!

Мисля да е оставя в Овърдрайв, щото все си мисля, че ще хване окото на някой дето е тръгнал да дава 100 пари за Порше там .. моята по нищо не отстъпва на порша .. върви що годе толкова .. съска прилично, по-здрава е .. по-рядко срещана е.. вози по-добре .. Салона ми е от Карера, така или иначе :)) .. единственият и минус е това, че е с десен волан (но това който иска може да си го оправи) .. за здравето на колата вече споменах ...

-Да и аз не съм фен на шлайфането, но щом от завода го дават, 1ви и 2ри ремонтен размер, значи няма грижи.. .. моята е първи - всичко пасна без никви отклонения .. а бе като цяло съм доволен .. и цената на ремонта барабар с частите беше много прилична .. сигруно ми излезна, по-евтино от колкото да ремонтирам някой италиански или френски автомобил.. а смених доста неща ..

Двигателя беше разглобен до последната част и болтче, всичко беше измито в специални ванички докато не придобие заводски вид.. (все пак е сглобявана от баща ми, който проверява всичко по 3 пъти преди да го направи - и е известен със своята мания, за перфектен заводски вид на автомобила, до последното болтче) хората които са си купили коли от него, ЗНАЯТ :))

Не ми се наливат повече кинти в колата, иначе за още 10к лв - тази тойота, ще се превърне в перфектния, спортен/луксозен автомобил до 30хил лв...

-А аз ти казах .. ако си решил да продаваш твоята за такава цена.. моля те да съм първия който ще разбере .. много ти се чудя, как така не го оценяваш това бижу - което имаш! (В европа, LHD в добро здраве вървят по 20к+ Евро ... огледай се малко) :)) .. а дали има хора които да ги дават тия пари .. за всеки влак си има пътници... Аз ако си търсих хубава GT-4ка .. бих си купил моята .. :D haha :)))

Поздрави и усмивки!
P.S. Ще гледам да скокна на следващата среща на клуба :)) See ya!
T O Y O T AИзображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта