Покупка на Тойота Авенсис 2 -мнения и съвети

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Покупка на Тойота Авенсис 2 -мнения и съвети

Мнение от JapCar » 21 Окт 2012 22:57

zi_zi_top написа:Мисля, че Scot би те посъветвал най-адекватно, защото е най-добре запознат с "хавата" в UK.

П.С. А за бензиновите малолитражки си бил на абсолютно прав път. Това е железен вариант да стигаш сигурно и евтино от точка А до точка Б.
Благодаря,писах на Scott на лични.
За малолитражките няма спор, Микра CVT автоматик 2000г беше най-надеждната кола която някога съм имал- за 4 години, нито пени за части или ремонт, само консумативи.Кара се всеки ден по 50км...
Наясно съм, че никога няма да имам такава надеждна кола, независимо от марката...
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Покупка на Тойота Авенсис 2 -мнения и съвети

Мнение от JapCar » 21 Окт 2012 23:05

Scott написа:За съжаление начините ни na мислене са различни - аз никога не съм си избирал кола със страха че може да се счупи и ще трябва да се бръкна. Имал съм доста дизели, и без и със турбо, но никога не ми се е чупило турбо. Нито пък ми се е налагало да сменям демпферен маховик.
Относно рисковете от покупката на кола на старо - като е под 2к паунда, обикновено те изкарва една година без съществени ремонти. Ако я купиш от гараж, евентуално можеш да се пазариш за гаранция, 3 - 6 м. до една година, зависи от цената... Като вземеш по-скъпа (> 8-10k), рискуваш обезценяване от порядъка на около 2к на година, което е същото да си купуваш всяка година по една от евтините tongue.gif
С всички тези неща съм наясно, Авенсиса ще е 2004-2006, т.е. £3500-5500. Не обичам често да сменям колите, свиквам с тях...
Scott написа: Верно, не са били Тойоти, но то е друг въпрос...
Sorry, аз мислех , че знаеш нещо по другия въпрос... biggrin.gif
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Покупка на Тойота Авенсис 2 -мнения и съвети

Мнение от JapCar » 31 Окт 2012 01:16

Вече я купих: Авенсис , хетчбек, 2006г, фейслифт, T3-x, D4-D, 2.0, 126к.с., 6 скорости, 76K мили
Някакъв VIN чекер даде, че двг е 1ADFTV, а продавача каза, че е с верига...Ако някой има VIN cheker, нека го даде, да проверя пак...Въобще някъде мога ли да прочата за тези двигатели?
Иначе колата не съм я карал, за да имам впечатления (само 15 мили до в къщи в голям дъжд). На първо четене ми се струва, че двигателя е по-шумен отколкото очаквах и няма голям дисплей за навигация и др..., положителните неша ше ги оценявам по-нататък.
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Покупка на Тойота Авенсис 2 -мнения и съвети

Мнение от lederman » 31 Окт 2012 10:52

Този е доста популярен и работи добре.
http://www.toyodiy.com/parts/q.html
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
Toyko
Мнения: 682
Регистриран на: 17 Ное 2011 13:06
Местоположение: София

Re: Покупка на Тойота Авенсис 2 -мнения и съвети

Мнение от Toyko » 31 Окт 2012 14:19

JapCar написа:Вече я купих: Авенсис , хетчбек, 2006г, фейслифт, T3-x, D4-D, 2.0, 126к.с., 6 скорости, 76K мили
Някакъв VIN чекер даде, че двг е 1ADFTV, а продавача каза, че е с верига...Ако някой има VIN cheker, нека го даде, да проверя пак...Въобще някъде мога ли да прочата за тези двигатели?
Иначе колата не съм я карал, за да имам впечатления (само 15 мили до в къщи в голям дъжд). На първо четене ми се струва, че двигателя е по-шумен отколкото очаквах и няма голям дисплей за навигация и др..., положителните неша ше ги оценявам по-нататък.
е така де тоя двг си го влачат от сума си време то и аз съм с тоя и най-новите:
какво да четеш... явно не се чупи много :)

Turbocharged
Applications:

2006–present Avensis 2.0 D4D
2006–present Auris 2.0 D4D
2006–present Corolla Verso 2.0 D4D
2006–present Corolla 2.0 D4D

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Покупка на Тойота Авенсис 2 -мнения и съвети

Мнение от JapCar » 02 Ное 2012 23:48

lederman написа:Този е доста популярен и работи добре.
http://www.toyodiy.com/parts/q.html
Точно с този бях проверил, но ми се струва, че дава малко неща...например не видях нищо за екстрите, или не знам къде да гледам...
За всяка кола до сега си купувах от eBay ръководство на Haynes, но за Авенсиса след 2003 още не е излязло...Някъде пишеше, че когато модела поостарее, тогава издават ръководство, защото тойотите имат гаранция 5г и през това време никой няма да купува книгите biggrin.gif
Та, може ли някой да даде линк да си сваля някое за този модел (може и на руски).Аутодатата не върши много работа в моя случай, дори моя двг го няма...
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Покупка на Тойота Авенсис 2 -мнения и съвети

Мнение от JapCar » 02 Ное 2012 23:50

Toyko написа: е така де тоя двг си го влачат от сума си време то и аз съм с тоя и най-новите:
И все пак с верига ли той?
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Re: Покупка на Тойота Авенсис 2 -мнения и съвети

Мнение от baba_metca » 03 Ное 2012 08:40

С верига е.
В този сайт като влезеш, избираш си колата и отиваш на частите. След това избираш "Engine/Fuel" -> "Camshaft & Valve" и там ще видиш веригата, за да си сигурен. Те за това ти го дадоха колегите, за да си видиш и веригата сам.

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Покупка на Тойота Авенсис 2 -мнения и съвети

Мнение от JapCar » 03 Ное 2012 15:38

baba_metca написа:С верига е.
В този сайт като влезеш, избираш си колата и отиваш на частите.....
Да, видях, че е с верига, което е добре.
Все пак няма ли някое ръководство за сваляне някъде?
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
Toyko
Мнения: 682
Регистриран на: 17 Ное 2011 13:06
Местоположение: София

Re: Покупка на Тойота Авенсис 2 -мнения и съвети

Мнение от Toyko » 04 Ное 2012 23:20

JapCar написа:
Toyko написа: е така де тоя двг си го влачат от сума си време то и аз съм с тоя и най-новите:
И все пак с верига ли той?
верига и за какво ще я сваляш ? повече дизели са с вериги макар някои да правят и бензини, а тия ремъци ми беше писнало да ми спекулират пишман майстори , че трябва да се сменят едва ли не през 50 К , ако някой ми обясни защо евала при положение , че 120 к примерно е по книжка ?!?!?!? какво в България ги разяжда ????? Същата работа за маслата не 15 а 10 ?? единствено за окачването намирам логика , защото по-скапани пътища има сигурно само в Албания.

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Покупка на Тойота Авенсис 2 -мнения и съвети

Мнение от JapCar » 05 Ное 2012 00:38

Toyko написа:
верига и за какво ще я сваляш ? повече дизели са с вериги макар някои да правят и бензини, а тия ремъци ми беше писнало да ми спекулират пишман майстори , че трябва да се сменят едва ли не през 50 К ,
Все пак се радвам, че съм с верига.Колкото и да карат ремъците, не ме кефи идеята, че при всяка смяна на собственика трябва да се сменя целия ангранаж, защото никой не вярва ( а и не трябва) на предишния собственик, че миналия месец е сменил ремъка(освен ако няма документ от сервиз).
Щом се правят и с ремъци, значи имат и някое предимство, но аз освен по-голяма безшумност, друго не виждам, а може би по-евтино за производителя...
Още по-дъртите коли вместо верига бяха със зъбни колела, което е още по-дълговечно..., но очевидно тези решения са по-скъпи, известно е, че производителите не ги е еня за дълговечноста, важно е да изкара гаранцията, а след това трябва да те вкарат в сервиза...
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
Toyko
Мнения: 682
Регистриран на: 17 Ное 2011 13:06
Местоположение: София

Re: Покупка на Тойота Авенсис 2 -мнения и съвети

Мнение от Toyko » 05 Ное 2012 10:43

Цяло изкуство е да изчислиш как колата ти или някой друг продукт ще се счупи точно след изтичане на гаранцията, нали се сещаш :)
По този повод има филми направени.

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Покупка на Тойота Авенсис 2 -мнения и съвети

Мнение от JapCar » 05 Ное 2012 20:56

Toyko написа:Цяло изкуство е да изчислиш как колата ти или някой друг продукт ще се счупи точно след изтичане на гаранцията, нали се сещаш :)
По този повод има филми направени.
Да де, нали това искам да кажа- в последните 15г колите не ги правят инженери, а икономисти biggrin.gif
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Покупка на Тойота Авенсис 2 -мнения и съвети

Мнение от Vesko » 05 Ное 2012 22:40

Toyko написа:Цяло изкуство е да изчислиш как колата ти или някой друг продукт ще се счупи точно след изтичане на гаранцията, нали се сещаш :)
По този повод има филми направени.
Напоследък се чупят доста преди да излязат от гранция biggrin.gif Пук било то и хибриди tongue.gif

ПП: Днес в ТМА потвърдиха "епикризата" и ще сменям задни амортисъри само на 84500км sleep.gif

ПП: Докато бях в сервиза забелязох, че задните ми светлини са като руски телевизор. Не светят, ама като ги удариш чинно си светват wacko.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
Toyko
Мнения: 682
Регистриран на: 17 Ное 2011 13:06
Местоположение: София

Re: Покупка на Тойота Авенсис 2 -мнения и съвети

Мнение от Toyko » 06 Ное 2012 10:17

Vesko написа:
Toyko написа:Цяло изкуство е да изчислиш как колата ти или някой друг продукт ще се счупи точно след изтичане на гаранцията, нали се сещаш :)
По този повод има филми направени.
Напоследък се чупят доста преди да излязат от гранция biggrin.gif Пук било то и хибриди tongue.gif

ПП: Днес в ТМА потвърдиха "епикризата" и ще сменям задни амортисъри само на 84500км sleep.gif

ПП: Докато бях в сервиза забелязох, че задните ми светлини са като руски телевизор. Не светят, ама като ги удариш чинно си светват wacko.gif
А бе за България е добре 80 К, аз оня ден по такъв път минах , че се чудя как съм жив.... валнал един дъждец и пътя като на луната, да не говорим че в градовете има много такива пътища
За чупенето има гаранции, но като знам как пишат и четат условията понякога като дявола евангелието...
А иначе колите пак инженери ги правят, но сигурно учат някой специален предмет

"Технологии при разработката на след-гаранционни дефекти и ремонти" biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 58 госта