[Чип Тунинг][Power Box] Avensis T25 2.2 D4D 2006

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Публикувай отговор
Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Чип/Power Box на Авенсис 2006 2.2 D4D

Мнение от Japanese_fever » 04 Дек 2012 04:22

Shelby написа:Минуси:
Колата трака доста повече с него!
Какво значи това?
Как така трака, това да не е фуражомелка?
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

todor87
Мнения: 188
Регистриран на: 04 Яну 2010 21:39
Местоположение: Пловдив

Re: Чип/Power Box на Авенсис 2006 2.2 D4D

Мнение от todor87 » 04 Дек 2012 11:34

Japanese_fever написа:
Shelby написа:Минуси:
Колата трака доста повече с него!
Какво значи това?
Как така трака, това да не е фуражомелка?
То ще трака,трака и накрая ще спре-ама нацяло biggrin.gif Аз тези неща ги бях писал в една друга тема доста отдавна,ама никой не хваща вяра.Освен тракането и повишения разход е забравил да спомене пушенето и играенето на оборотите в определени моменти-може би още не му е направило впечатление,но има време...
Auris 2.0 d-4d SOL 1AD-FTV 2009 - бивша
Skoda Superb Combi 2.0 TSI DSG 2016 - настояща
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 2016 - настояща

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Чип/Power Box на Авенсис 2006 2.2 D4D

Мнение от Me4oKyX » 04 Дек 2012 22:06

Да, даааа.... и един мармот завива шоколада в станиооооллл ..... tooth.gif worthy.gif


Ванка - казах ти за дюзите, ама ти си решаваш в крайна сметка. Тракат в повече дори без бокса при потегляне - искат промивка. Горивата са пълен шит - дали с бокс или без - направи промивка, че после ще стане късно и ще има много плач ..... цените са ... .ужас...

todor87
Мнения: 188
Регистриран на: 04 Яну 2010 21:39
Местоположение: Пловдив

Re: Чип/Power Box на Авенсис 2006 2.2 D4D

Мнение от todor87 » 04 Дек 2012 23:47

Me4oKyX написа:Да, даааа.... и един мармот завива шоколада в станиооооллл ..... tooth.gif worthy.gif


Ванка - казах ти за дюзите, ама ти си решаваш в крайна сметка. Тракат в повече дори без бокса при потегляне - искат промивка. Горивата са пълен шит - дали с бокс или без - направи промивка, че после ще стане късно и ще има много плач ..... цените са ... .ужас...
Да,дааааааа....сложи ХАДО и всичко ще заспи......не мога вече... :help:
Auris 2.0 d-4d SOL 1AD-FTV 2009 - бивша
Skoda Superb Combi 2.0 TSI DSG 2016 - настояща
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 2016 - настояща

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: Чип/Power Box на Авенсис 2006 2.2 D4D

Мнение от Bass_Man » 05 Дек 2012 01:37

Japanese_fever написа:................................
Отделно дизелът има доста по-голяма компресия от бензинките и една по-бедна смес, особено при турбо-двигател може да има пагубни последствия...
Я вземи питай някой от батките около теб в УСА-то да ти обясни малко как работи дизела да не се излагаш постоянно искаш ли?

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Чип/Power Box на Авенсис 2006 2.2 D4D

Мнение от Japanese_fever » 05 Дек 2012 03:58

Объркал си темата.
Това не е темата за маслото.
Там имаш да отговаряш на няколко въпроси. tooth.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
pesheto
Мнения: 73
Регистриран на: 13 Май 2010 14:23
Местоположение: София

Re: Чип/Power Box на Авенсис 2006 2.2 D4D

Мнение от pesheto » 05 Дек 2012 11:24

Звучи добре колега.

Със здраве да си я караш, ако не е тайна колко парички ти излезе цялата тази история? Не че съм се засилил да слагам ама просто така от любопитство.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: Чип/Power Box на Авенсис 2006 2.2 D4D

Мнение от Bass_Man » 05 Дек 2012 15:21

Japanese_fever написа:Объркал си темата.
Това не е темата за маслото.
Там имаш да отговаряш на няколко въпроси. tooth.gif
Льольо чети какво ти се пише! Че нещо започваш да позацапваш маслото с детонациите при дизела и немските компании!
И се пише имаш да отговаряш на няколко въпросА!!!!!!

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Чип/Power Box на Авенсис 2006 2.2 D4D

Мнение от scorpion » 06 Дек 2012 12:23

Мой приятел има МБ сравнително нов дизелов модел автомобил (150 кс., автоматик). Миналата седмица се видяхме и той ми се похвали, че е сложил някакъв чип, с който автомобила му чувствително е станал по-мощен но и по-икономичен. Понеже ме повози около 2-3 километра, наистина колата имаше ряз. За разхода ми каза, че около 1/100 е свалил средния комбиниран разход (Е не може да бие моя разход все пак biggrin.gif ). Колата работеше много равномерно, тихо, без тракане.
Не запомних сайта, който ми каза (нещо с рейс чип, чип рейс но бил немски или прочие), но каза, че след поръчката в сайта, е дошъл човек представител на фрмата и буквално за няколко минути е включил джаджата към някаква букса. Цената била около 180 евро за всичко.
Не съм се интересувал но пиша този пост, защото ако след поставянето на такова устройство има забележителна промяна в работата на двигателя (шумове, прекъсване, и т.н.) то според мен има нещо объркано или проблем. Освен това доколкото схващам идеята е да се намали и разхода, а колегата се оплаква, че разхода се ве вдигнал. rolleyes.gif

Не искам да се бъркам но просто ей така за спорта да се бъзика двигателя ... не бих рискувал.

Успех !

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Чип/Power Box на Авенсис 2006 2.2 D4D

Мнение от Me4oKyX » 07 Дек 2012 13:27

scorpi - сайта е racechip.de - това са PowerBOX-ове, не чип .... ама кой ти ги смята тия работи laugh.gif А разхода ВИНАГИ се вдига, след като се сложи ЧИП/БОКС - независимо кое, защото всеки се кефи на колата и кара доста по-яко спрямо преди.... Но като се свикне, разхода винаги се нормализира.... Така че повишаването, което Ванката каза - аз също го предупредих, че ще го има, защото кефа си е кеф и си иска време да ти мине мерака да и стъпваш на вратлето.... Тааа, твоя приятел с Мерчо си е турнал от тия гадните боксове, дето трошат колите, пък му се е оправила работата на двигателя !?!? Хмммфмм - щом и той казва това, което повтарям за Н-ти път, значи грешката не е в моя телевизор, а просто тракащите коли имат разни дребни проблемчета..... Или простата логика не важи щом става дума за Тойота :whistle:

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Чип/Power Box на Авенсис 2006 2.2 D4D

Мнение от Japanese_fever » 09 Дек 2012 07:05

Bass_Man написа:
Льольо чети какво ти се пише!!
Бас_мане, надявам се, че половият ти живот е in tact,
защото малко ми изглежда, че е кадо задръстен дизел
с нафта менте...
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Чип/Power Box на Авенсис 2006 2.2 D4D

Мнение от scorpion » 10 Дек 2012 09:22

Me4oKyX написа:scorpi - сайта е racechip.de - това са PowerBOX-ове, не чип .... ама кой ти ги смята тия работи laugh.gif А разхода ВИНАГИ се вдига, след като се сложи ЧИП/БОКС - независимо кое, защото всеки се кефи на колата и кара доста по-яко спрямо преди.... Но като се свикне, разхода винаги се нормализира.... Така че повишаването, което Ванката каза - аз също го предупредих, че ще го има, защото кефа си е кеф и си иска време да ти мине мерака да и стъпваш на вратлето.... Тааа, твоя приятел с Мерчо си е турнал от тия гадните боксове, дето трошат колите, пък му се е оправила работата на двигателя !?!? Хмммфмм - щом и той казва това, което повтарям за Н-ти път, значи грешката не е в моя телевизор, а просто тракащите коли имат разни дребни проблемчета..... Или простата логика не важи щом става дума за Тойота :whistle:
Мечо, не претендирам да ги разбирам тези работи и приемам бележката. Просто споделих нещо от първоизточник. Човекът е доволен. А тук колегата има очевдино притеснения. Ако има проблем с автомобила си наистина едва ли чип/бокс ще го оправят, а по-скоро може и да навреди, ако не се отстрани проблема.
Иначе всеки преценя за себе си дали да слага такива "джаджи" или не. Аз лично смятам, че за Авенсиса 150 к.с. са му достатъчни, доколкото автомобилът въобще няма и най-малките черти за спортно поведение.Лично мнение !

todorakiggg
Мнения: 10
Регистриран на: 08 Дек 2007 00:02
Получена  благодарност: 1 път

Re: Чип/Power Box на Авенсис 2006 2.2 D4D

Мнение от todorakiggg » 16 Яну 2013 12:11

Малко ЪП на темата.
Последно време и аз съм се запалил да чипна королата (2.0 Д4Д 126 коня, с помпа на Денсо), та след звънене тук и там повечето хора ми отказаха защото не може ли да прочетат точно този комп, обаче във overdrive.bg ми казаха, че щяло да стане. Цената обаче не ми хареса изобщо 450 европейски пари bash.gif . (пращали софта в Германия и т.н.)
Преди малко разбрах, че протунингбг правят колата "бигачка" за скромните 360 лв.

Определено не ми харесва разликата от 3 пъти между едната и другата оферта.

Та въпроса ми е по - скоро първо може ли да се чипват вече тези мотори, и второ някой който знае какво прави, щото май така като гледам ще си карам stock biggrin.gif
Toyota Corolla 2007 SOL 2.0 D4D

Shelby
Мнения: 39
Регистриран на: 24 Окт 2008 19:59
Местоположение: София

Re: Чип/Power Box на Авенсис 2006 2.2 D4D

Мнение от Shelby » 16 Яну 2013 18:40

todorakiggg написа:Малко ЪП на темата.
Последно време и аз съм се запалил да чипна королата (2.0 Д4Д 126 коня, с помпа на Денсо), та след звънене тук и там повечето хора ми отказаха защото не може ли да прочетат точно този комп, обаче във overdrive.bg ми казаха, че щяло да стане. Цената обаче не ми хареса изобщо 450 европейски пари bash.gif . (пращали софта в Германия и т.н.)
Преди малко разбрах, че протунингбг правят колата "бигачка" за скромните 360 лв.

Определено не ми харесва разликата от 3 пъти между едната и другата оферта.

Та въпроса ми е по - скоро първо може ли да се чипват вече тези мотори, и второ някой който знае какво прави, щото май така като гледам ще си карам stock biggrin.gif
Накарай тези от протунинг да ти обяснят какво точно ще правят и тогава прецени, защото може да ти сложат един бокс, който можеш да си намериш и малко по-евтино ;)
Avensis 2.2 D-4D '06

todorakiggg
Мнения: 10
Регистриран на: 08 Дек 2007 00:02
Получена  благодарност: 1 път

Re: Чип/Power Box на Авенсис 2006 2.2 D4D

Мнение от todorakiggg » 17 Яну 2013 15:23

Питах протунингбг какво точно предлагат за парите да видим какво ще отговорят.
Вече почвам да си мисля, че този мотор (2.0 D4D 126 Hp) няма как да му се изкарат повече коне.
Има една бг фирма пстунинг, в която предлагат бокс за около 800 лв, и казаха, че е супер. Само, че аз писах на фирмата с която пише на сайта им, че работят суперчипс.ко.юк и те ми казаха буквално: "за съжаление за този мотор не предлагаме, защото системата му за управление, не е съвместима с нашите методи на тунинговане"...
Говорих също така и с една варненска фирма genercom.bg и момчето там ми каза, че точно за този мотор и то модофикацията от 2007, не ставали и техните неща, защото много рано сработвала защитата за повишено налягане в рейла..., което от друга страна потвърждава, това което получих от англичаните. bash.gif drunk.gif
Та ако някой и има конкретни отзиви точно за този двигател, моля да даде мнение.
Toyota Corolla 2007 SOL 2.0 D4D

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта