Пред фалит ли е Булинс?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
gena_bs
Мнения: 812
Регистриран на: 20 Яну 2010 19:43
Местоположение: Бургас
Автомобил: служебен
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 16 пъти

Re: Пред фалит ли е Булинс?

Мнение от gena_bs » 03 Апр 2013 22:15

Да не бъркаш банките, колега? Или аз съм назад с информацията за собствеността на Първа Инвестиционна?
Си Банк (Ei Bank) беше нейна преди около 3 години. Сега е шеф на БАКБ Българо Американска Кредитна Банка (BACB).

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Re: Пред фалит ли е Булинс?

Мнение от andrian999999 » 04 Апр 2013 10:00

gena_bs написа:Да не бъркаш банките, колега? Или аз съм назад с информацията за собствеността на Първа Инвестиционна?
Си Банк (Ei Bank) беше нейна преди около 3 години. Сега е шеф на БАКБ Българо Американска Кредитна Банка (BACB).
колегата не живее в България
професионален мапер

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Пред фалит ли е Булинс?

Мнение от Rudy » 12 Апр 2013 09:59

slowtraveler написа:Може и да сте прави... Колега наскоро спори със застрахователи за 4г автомобил, но наистина не съм сигурен дали е плащал допълнителна такса за официалния сервиз...
Понеже темата е за Булинс - ето ситуацията при тях:
За МПС със срок на експлоатация до 4г. и 6м. към дата начало на полицата:
Код 101- Клиентът има право на:
-Ремонт на МПС с възлагателно писмо в сервиз на официалния вносител за марката МПС (гаранционния сервиз);
За МПС със срок на експлоатация от 4г. и 6м. до 5г. включително към дата начало на полицата:
Код 103- При завишение на основната премия по застраховката с 25%, клиентът има право на:
-Ремонт на МПС с възлагателно писмо в сервиз на официалния вносител за марката МПС (гаранционния сервиз);
За МПС със срок на експлоатация 5 до 10г. към дата начало на полицата
Код: 201- Клиентът има право на:
-Ремонт на МПС с възлагателно писмо в сервизи (по избор), с които ЗД БУЛ ИНС АД има сключени договори, които не са сервизи на официалния вносител за марката МПС;
-По представени фактури (до цени на сервиз със сключен договор, който не е сервиз на официалния вносител). Предварително съгласуване разходите за ремонт със ЗД БУЛ ИНС АД;
-Експертна оценка.
Код 202 - При завишена основна премия по застраховката с 25%, клиентът има право на:
-Ремонт на МПС с възлагателно писмо в сервиз на официалния вносител за марката МПС (гаранционния сервиз );
Изображение

Аватар
Чо :)
Мнения: 113
Регистриран на: 11 Юни 2011 18:57
Местоположение: София, Ямбол
Автомобил: Prius 4
Обратна връзка:

Re: Пред фалит ли е Булинс?

Мнение от Чо :) » 12 Апр 2013 16:46

Здравейте колеги,

И моята застраховкa в Булинс изтича скоро и тъй като е лизингова, Райфайзен ми пратиха (най-същественото) " ... текущо валидният списък от приемливи застрахователни компании, между които имате право да направите избор за застраховане на лизинговата вещ, е следният: Уника, Булстрад-ВИГ, Дженерали застраховане, Армеец, Евроинс, ДЗИ-ОЗ,Виктория, Алианц, Лев Инс, ХДИ, Интерамерикан, ОЗК" и имам няколко дни да реша.

Събирам мнения и препоръки?

Поздрави,
Чо :)
Smile is Health rolleyes.gif Keep Smiling ... :D Усмихни се ... Животът е Хубав :thumbsup:

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Пред фалит ли е Булинс?

Мнение от Rudy » 12 Апр 2013 16:58

В твоя случай няма значение - колата така или иначе още не е твоя - иди на
http://zbktany.com/kasko/calculator/
http://www.grajdanskaonline.com/avtokasko.php
http://xn--80atbqn.xn--80aa2abebwqqh.net/
http://xn--80aaf6abvdwf.e-zastrahovka.com/
(списъка продължава - нито един не е 100% верен, но за ориентир става)
и избираш тази при която премията е най-малка.
Изображение

Аватар
Чо :)
Мнения: 113
Регистриран на: 11 Юни 2011 18:57
Местоположение: София, Ямбол
Автомобил: Prius 4
Обратна връзка:

Re: Пред фалит ли е Булинс?

Мнение от Чо :) » 12 Апр 2013 17:20

Rudy написа:В твоя случай няма значение - колата така или иначе още не е твоя - иди на
...
и избираш тази при която премията е най-малка.
До момента с Булинс съм много доволен (при няколкото оправяния на детайли (надрасквания и т.н.) и все в официален сервиз.) и нямах намерение да ги сменям, но ми се налага.
Запознал съм се услоивията и тарифите на повечето, бих платил и по-висока премия, но да избегна "проблеми" с "признаване на щети" и/или "неизплащане" и др. подобни врътки.
От тази гледна точка търся мнения :)
Smile is Health rolleyes.gif Keep Smiling ... :D Усмихни се ... Животът е Хубав :thumbsup:

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Пред фалит ли е Булинс?

Мнение от Rudy » 12 Апр 2013 17:41

Чо :) написа:
Rudy написа:В твоя случай няма значение - колата така или иначе още не е твоя - иди на
...
и избираш тази при която премията е най-малка.
До момента с Булинс съм много доволен (при няколкото оправяния на детайли (надрасквания и т.н.) и все в официален сервиз.) и нямах намерение да ги сменям, но ми се налага.
Запознал съм се услоивията и тарифите на повечето, бих платил и по-висока премия, но да избегна "проблеми" с "признаване на щети" и/или "неизплащане" и др. подобни врътки.
От тази гледна точка търся мнения :)
Нещата са различни, когато става въпрос за "врътки" на отделни клиенти и на лизингови компании. Т.е. докато си на лизинг - едва ли ще имаш проблеми - те ще започнат когато изплатиш колата.
Изображение

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Пред фалит ли е Булинс?

Мнение от zi_zi_top » 12 Апр 2013 19:59

Застраховането е научно-обоснован добре пресметнат бизнес с гарантирана печалба за Застрахователя и неизвестен риск с гарантирана загуба за застрахования. wacko.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Пред фалит ли е Булинс?

Мнение от Kiki » 12 Апр 2013 20:38

zi_zi_top написа:Застраховането е научно-обоснован добре пресметнат бизнес с гарантирана печалба за Застрахователя и неизвестен риск с гарантирана загуба за застрахования. wacko.gif
Колко може да са спечелилите от каското?
Лично аз, за Авенсиса за 8 години съм им дал на застрахователите около 11000 лв, а съм ползвал щети 1600 лв за едно предно стъкло и боя пр. капак заради следи от камъчета.
Сами сметнете колко са на печалба застрахователите само от мен за 8год. А от 1975г до сега? Не искам да си мисля колко съм им подарил. laugh.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Пред фалит ли е Булинс?

Мнение от Rudy » 12 Апр 2013 21:05

Така де, затова и посъветвах да избере най-евтината приемлива за лизинговата компания оферта.
Така и загубата ще е най-малка.

А и всички знаем защо плащаме застраховки нали? Миналата година, когато бяха палежиъе, едва няколко компании покриваха такива събития, сега май всички.
Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Пред фалит ли е Булинс?

Мнение от slowtraveler » 12 Апр 2013 22:46

Kiki написа:...
Колко може да са спечелилите от каското?.
За мен застраховката винаги е била 'купуване на спокойствие'...
Да, плащаш 1-2-3х.лв на година застраховка, но не се ядосваш на дреболии, а и за сериозни неща...
Сумарно винаги сме били на загуба (дори имайки предвид по-голяма щета от градушка със счупени стъкла, огънати ламарини, потрошени пластмаси, пълно пребоядисване и т.н.).
Но имахме и една тотална щета, която позволи моментална замяна с нов на една 1.5г Опел Зафира (платиха около 33х.лв)...
Което отново не покрива изцяло платените застраховки, но пък получаваш парите точно когато ти трябват - да възстановиш нужното ти превозно средство в момента без да си променяш другите планове.
Не бих плащал застраховка ако тя е прекалено голяма и бих могъл без притеснения да купя отново застрахованото средство при евентуална тотална загуба...
Но в момента нещата се балансират..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Пред фалит ли е Булинс?

Мнение от zi_zi_top » 12 Апр 2013 22:58

Най-готино е с автомобил на 10+ години - плащаш само ГО и си свиркаш. :whistle: Ако се случи щета по чужда вина си търсиш регрес от другата ГО, а ако ти си виновен си плащаш и си на минимална загуба.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Пред фалит ли е Булинс?

Мнение от Japanese_fever » 12 Апр 2013 23:37

zi_zi_top написа:Застраховането е научно-обоснован добре пресметнат бизнес с гарантирана печалба за Застрахователя и неизвестен риск с гарантирана загуба за застрахования. wacko.gif
:thumbsup:
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Re: Пред фалит ли е Булинс?

Мнение от andrian999999 » 15 Апр 2013 00:15

Kiki написа: Лично аз, за Авенсиса за 8 години съм им дал на застрахователите около 11000 лв, а съм ползвал щети 1600 лв за едно предно стъкло и боя пр. капак заради следи от камъчета.
Сами сметнете колко са на печалба застрахователите само от мен за 8год. А от 1975г до сега? Не искам да си мисля колко съм им подарил. laugh.gif
кики според мен от 1975 до 1990 не си дал повече от 300 лв ама айде че ти поверваме tongue.gif
п.п. каското през 80-те години (по спомени) беше доста високо заради кражби , да не говорим за синята зона особенно окло младост tongue.gif
професионален мапер

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Пред фалит ли е Булинс?

Мнение от slowtraveler » 15 Апр 2013 00:30

Че през 80-те кой е плащал Каско?! Тогава бе дивия социализъм - бой по кръстовищата и вайкане при всяка лека авария...
Каското навлезе по-късно :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 62 госта