TRC OFF и VSC светят постоянно - Corolla Verso E121 1.8 VVTi

zagz
Мнения: 13
Регистриран на: 19 Окт 2013 10:53

TRC OFF и VSC светят постоянно - Corolla Verso E121 1.8 VVTi

Мнение от zagz » 25 Окт 2013 21:28

Здравейте колеги, от скоро съм собственик на корола версо 2005 г 1.8 vvti бензин с газов инжекцион.
Имам следния проблем, TRC OFF И VSC СВЕТЯТ ПОСТОЯННО
1. извинявам се ако има подобна тема, но от доста време чета форума и не съм намерил подобна.
проблема е следния, като купих колата от предишния собственик не съм забелязъл, че на арматурното табло светят TRC OFF и VSC, защото въпросният продавач е залепил с черно тиксо въпросните лампички на таблото.
Но преди няколко дни вечерта си карам и под черното тиксо прозират гореспоменатите индикации.
Днес откачих акумулатора за 15 минути и след като го включих индикациите TRC OFF и VSC бяха изчезнали, но като покарах стотина метра пак се включиха.
Ако някой се е сблъсквал или знае как да отсраня проблема нека сподели. Ще бъда много благодарен.
Благодаря предварително.
Последно промяна от Akima на 28 Юни 2015 13:04, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Преместена в правилния раздел.
КОРОЛА ВЕРСО 1.8 VVT-I Газов инжекцион EASYJET

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: TRC OFF И VSC СВЕТЯТ ПОСТОЯННО

Мнение от steich » 25 Окт 2013 21:34

Направи диагностика ... в противен случай ще трябва да хвърляме боб.
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

zagz
Мнения: 13
Регистриран на: 19 Окт 2013 10:53

Re: TRC OFF И VSC СВЕТЯТ ПОСТОЯННО

Мнение от zagz » 27 Окт 2013 23:34

steich написа:Направи диагностика ... в противен случай ще трябва да хвърляме боб.

Колега прав си за диагностиката, ще я направя при първа възможност, но в момента съм зле финансово поради покупката на колата.
А това TRC OFF VSC как ме дразниии.
Между другото днес ми направи впечетление че като запаля– гореспоменатите индикации не светят на таблото,
след като потегля започва да мига индикация “една количка със завой“ –което според мен означава че автомобила губи сцепление същевременно губи и мощност, а се движи по прав асвалтиран без дупки път, което е доста странно sad.gif – това трае няколко секунди и
светват trc off vsc.
След няколко дни ще ми влязат малко финанси и гас на диагностика, дано не се окаже нещо сложно и скъпо чее. Очаквам ако някои е имал подобен проблем да сподели, ще бъда благодарен.

Благодаря за вниманието.
КОРОЛА ВЕРСО 1.8 VVT-I Газов инжекцион EASYJET

kalkam
Мнения: 222
Регистриран на: 17 Дек 2011 17:33
Местоположение: Златица

Re: TRC OFF И VSC СВЕТЯТ ПОСТОЯННО

Мнение от kalkam » 28 Окт 2013 10:56

А дали с това черно тиксо не е залепено и по-нагоре една лампичка за проблем в двигателя.
Corolla Verso 2,2 D4D 2008г.

zagz
Мнения: 13
Регистриран на: 19 Окт 2013 10:53

Re: TRC OFF И VSC СВЕТЯТ ПОСТОЯННО

Мнение от zagz » 28 Окт 2013 14:20

kalkam написа:А дали с това черно тиксо не е залепено и по-нагоре една лампичка за проблем в двигателя.
Здравей колегоа kalkam , да беше залепен и чека както и еърбега.
По колата няма сериозни удари зощото я огледа приятел който изчуква коли, неговото мнение беше че нее искачал еърбег.
А индикацията му свети?
Чека га разлепих но не светеше, а явно е светел. Незнам май се набутах, а иначе колецата външно си я бива.
КОРОЛА ВЕРСО 1.8 VVT-I Газов инжекцион EASYJET

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: TRC OFF И VSC СВЕТЯТ ПОСТОЯННО

Мнение от Airfan » 28 Окт 2013 15:01

Мисля, че това се дължи на проблемен датчик на АБС-а, тъй като въпросните системи следят показанията му и съответно при потегляне и липса на сигнал се регистрира грешката. Но това е само хипотеза...
Изображение Изображение

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: TRC OFF И VSC СВЕТЯТ ПОСТОЯННО

Мнение от scorpion » 28 Окт 2013 15:28

zagz написа:
kalkam написа:А дали с това черно тиксо не е залепено и по-нагоре една лампичка за проблем в двигателя.
Здравей колегоа kalkam , да беше залепен и чека както и еърбега.
По колата няма сериозни удари зощото я огледа приятел който изчуква коли, неговото мнение беше че нее искачал еърбег.
А индикацията му свети?
Чека га разлепих но не светеше, а явно е светел. Незнам май се набутах, а иначе колецата външно си я бива.
Това за сериозните удари евентуално една диагностика на геометрията ще го покаже. Има такива "факири" на днешно време, че продават снадени от два донора автомобили, като перфектни ! Да се скрият няколко индикатора, означава, че с автомобила има определени проблеми - неработеща стабилизираща система, тракшън контрол, повреди или малфункциа в двигателя ... как не сте видели лепенките ! Определено наличето на газова уредба (ако и да е газов инжекцион) според мен е причината за светещи индикации за проблем с ДВГ.

Външния вид лъже но пък е също толкова важен, колкото и агрегатите на атомобила. Моят съвет е диагностика, когато средствата позволяват, а дотогава ако колата си върви и няма проблеми да не се бута нищо. Специално за тракшъна - при включено положение (при мен само при изкл.положение свети TRC off, т.е при включено няма индикация) при настилка с пясък примерно (или лед) би следвало да се чуе характерното тракане при потегляне, при приплъзване на колелата (тогава се появява и червена индикация с приплъзващ автомобил). VSC или системата за стабилизация на контрола обикновенно се чува, когато се потегли за пръв път като изхлопване (страннен звук) ... или поне при Авенсиса е така... Ако системата се активира може да се усети, как се коригира поведението на автомобила със спирачно усилие на някои от колелата ... Най-добре е да не се налага включването и ...

Та ако нямате проблем с колата не пипайте засега и после сервиз, диганостика и ако се налага ремонт... УСПЕХ !

Така,че спокойно ... карайте си със здраве автомобила, пък

zagz
Мнения: 13
Регистриран на: 19 Окт 2013 10:53

Re: TRC OFF И VSC СВЕТЯТ ПОСТОЯННО

Мнение от zagz » 28 Окт 2013 16:45

Airfan написа:Мисля, че това се дължи на проблемен датчик на АБС-а, тъй като въпросните системи следят показанията му и съответно при потегляне и липса на сигнал се регистрира грешката. Но това е само хипотеза...
Здравей колега, има логика да е датчик на ABS–а но ако наистина е от някой кабел не трябва ли да свети и самия индикатор на ABS–А.

А инак като направя диагностика ще пиша за проблема, може на някой да му е от полза.
Благодаря на отзовалите се колеги за ценната инфорация.
КОРОЛА ВЕРСО 1.8 VVT-I Газов инжекцион EASYJET

memorex

Re: TRC OFF И VSC СВЕТЯТ ПОСТОЯННО

Мнение от memorex » 28 Окт 2013 17:19

Моето мнение клони към проблем по кормилната уредба .От волана нататък .Или е някои кабел или букса или просто си провери хидравличната течност.Нали с хидравлka беше колата.
P.S.Ако е електро има вероятност да е абс сензор
Последно промяна от memorex на 28 Окт 2013 19:55, променено общо 2 пъти.

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: TRC OFF И VSC СВЕТЯТ ПОСТОЯННО

Мнение от Airfan » 28 Окт 2013 17:26

При всички положения при диагностиката ще си каже кой модул не е наред.
Изображение Изображение

Аватар
kaloian311
Мнения: 268
Регистриран на: 04 Мар 2010 19:23
Местоположение: Пловдив

Re: TRC OFF И VSC СВЕТЯТ ПОСТОЯННО

Мнение от kaloian311 » 28 Окт 2013 17:38

http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f ... SC#p233165 ,ако използвате търсачката ще ви се покажат още няколко теми които са разисквани по този въпрос.
Изображение

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: TRC OFF И VSC СВЕТЯТ ПОСТОЯННО

Мнение от TATI » 28 Окт 2013 17:41

Проверете дебитомера. Проверете стоп машинката. Калибрирайте сервото на волана - предполагам е с електроусилване, а не с хидравлика. Но най-добре е да се закачи и да се види каква точно е грешката.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: TRC OFF И VSC СВЕТЯТ ПОСТОЯННО

Мнение от Scott » 28 Окт 2013 17:42

Airfan написа:При всички положения при диагностиката ще си каже кой модул не е наред.
При толкова много светещи индикатори е много вероятно източника на проблема да няма нищо общо с техните модули. Напр, повреден реле-регулатор на алтернатора може също да предизвика светещи TRC OFF и VSC. Изгорели предпазители също могат да предизвикат този проблем, диагностиката е дотолкова успешна, доколкото познанията на техника се простират отвъд простото 'прочитане' на грешките.

chukich
Мнения: 603
Регистриран на: 13 Юли 2010 15:57
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA40 / 2l petrol engine
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Re: TRC OFF И VSC СВЕТЯТ ПОСТОЯННО

Мнение от chukich » 28 Окт 2013 20:13

колега, според мен е от настройките на газовото.

при мене, когато ми сложиха газовото и така ми светваха всичките от теб изброени лампички, всичко светваше като коледна елха.
след 2-3 настройки на газовото и всичко се управи. Грешката, която даваше компа е "бедна горивна смес" . тойотите са много капризни и газаджията доста си поигра докато вкара точните стойности на газоподаване в различните обороти.

а иначе при три чисти паления и автоматично се изчистват грешките и за това изгасят лампичките.

според мен е това проблема.
RAV4 XA40 facelift - 2016г /3ZR-FAE 152hp / CVT / AWD

zagz
Мнения: 13
Регистриран на: 19 Окт 2013 10:53

Re: TRC OFF И VSC СВЕТЯТ ПОСТОЯННО

Мнение от zagz » 28 Окт 2013 20:37

memorex написа:Моето мнение клони към проблем по кормилната уредба .От волана нататък .Или е някои кабел или букса или просто си провери хидравличната течност.Нали с хидравлka беше колата.
P.S.Ако е електро има вероятност да е абс сензор
Значи колата е с хидравлика а не със ел. усилвател, за маслото си е в норми, НО при запален двг. на място като размърдам волана
ляво дясно като че ли има луфт и се чува и усеща едно пукане, може ли да е от това пробвема?

Въпрос към колегата TATI? ако е стоп машинка може би няма да светват стоповте!
А на дебитомера какво или по точно как да го проверя.

А иначе евала момчета, настина се много на ти с техниката и ми давате възможност да се опитам да отстаня сам проблема ако мога,
ако не тогава по сервизите че те едни кожудери, за едно и също нещо по сто пъти се връщам и все пари искат. worthy.gif
КОРОЛА ВЕРСО 1.8 VVT-I Газов инжекцион EASYJET

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Hursa, r34c7 и 26 госта