селика 2000г работи на три цилиндъра дайте читав маистор

vasio1
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Окт 2013 15:06

селика 2000г работи на три цилиндъра дайте читав маистор

Мнение от vasio1 » 21 Дек 2013 10:28

здравеите имам голям проблем от вчера съм дал сто лева за мнения имам селиката от скоро беше за смяна на сегменти дадох 1500лв за ремонт карах е 1500км без никви проблеми миналия ден реших да и сложа газ като отидох да си я взема ми казаха че колата работи на 3 цилиндъра че са проверили кабели свещи и всичко си работи нормално мерили компресиата и имало механичен проблем в мотора единия цилиндър качва компресията по бавно от другите и компресията му е 8 как го разбраха като не работи незнам а и не разбирам от коли зеха ми 850лв и ми върнаха колата на 3 цилиндъра маистора ка ми каза че не е от това абе демек сички се оправдават сега колата като е студена си работи нормално като е загряла почва на три и след около 5 мин каране се оправя даите някъв акъл или някои маистор в пловдив които разбира от тойоти да си направя колата щото вече се видях в чудо с тая кола ще си платя колкото трябва просто искам да си карам колата и да нямам ядове направо ще намразя марката преди това карах немски коли и нямах такива ядове мерси предварително!!!!!

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: селика 2000г работи на три цилиндъра дайте читав маистор

Мнение от Scott » 21 Дек 2013 19:32

vasio1 написа:здравеите имам голям проблем от вчера съм дал сто лева за мнения имам селиката от скоро беше за смяна на сегменти дадох 1500лв за ремонт карах е 1500км без никви проблеми миналия ден реших да и сложа газ като отидох да си я взема ми казаха че колата работи на 3 цилиндъра че са проверили кабели свещи и всичко си работи...
Много объркано, опитай да обясниш какъв точно е проблема, на газ ли се проявява, на бензин ли, постоянно ли е и т.н.
Имай предвид, че Селиката няма "кабели", а ползва системата DIS - високоволтовите бобини са монтирани на лулите на свещите и майсторите може и да те връзват. Ако се оправя след време в карането аз бих заложил на свещ.

vasio1
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Окт 2013 15:06

Re: селика 2000г работи на три цилиндъра дайте читав маистор

Мнение от vasio1 » 21 Дек 2013 20:37

колега сори че е обаркано но бях много изнервен като го писах ....значи всичко си беше нормално докато не сложиха газта после почна да работи на 3ц и на газ и на бензин но след време се оправя не е постоянно газаджиата ми каза чее е карал на диагностика и му казали че има механичен дефект в мотора единия цилиндър закъснявал и бил с компресия 8.5 закарах е при монтиора дето прави сегментите тои каза че това не може да е вярно и е или свещи или бобини гледа свещите разменя ги нещо вика караи си ако светне чека ще я докаращ да е прочетем тръгнах си и след трето запалване пак заработи на 3 ц и светна чека като покарам се оправя и го прави само като загрее като е студена си пали на 4 и си върви на 4 в понеделник пак ще е карам оня да е гледа вече се чудя дали да не ида в представителството не ми е проблем в парите просто иксам да си карам колата без ядове

Аватар
EdinR-DrugB
Мнения: 43
Регистриран на: 01 Мар 2013 08:14
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: селика 2000г работи на три цилиндъра дайте читав маистор

Мнение от EdinR-DrugB » 22 Дек 2013 06:46

Потърси НИКО от форума той е в кичука и със сигурност ще останеш доволен!

vasio1
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Окт 2013 15:06

Re: селика 2000г работи на три цилиндъра дайте читав маистор

Мнение от vasio1 » 22 Дек 2013 10:07

мерси колега ще го потърся и аз съм от кючука ще стане добре ако се разберм с него

Аватар
ahmedcholak
Мнения: 50
Регистриран на: 03 Дек 2011 23:25

Re: селика 2000г работи на три цилиндъра дайте читав маистор

Мнение от ahmedcholak » 22 Дек 2013 20:24

vasio1 написа:здравеите имам голям проблем от вчера съм дал сто лева за мнения имам селиката от скоро беше за смяна на сегменти дадох 1500лв за ремонт карах е 1500км без никви проблеми миналия ден реших да и сложа газ като отидох да си я взема ми казаха че колата работи на 3 цилиндъра че са проверили кабели свещи и всичко си работи нормално мерили компресиата и имало механичен проблем в мотора единия цилиндър качва компресията по бавно от другите и компресията му е 8 как го разбраха като не работи незнам а и не разбирам от коли зеха ми 850лв и ми върнаха колата на 3 цилиндъра маистора ка ми каза че не е от това абе демек сички се оправдават сега колата като е студена си работи нормално като е загряла почва на три и след около 5 мин каране се оправя даите някъв акъл или някои маистор в пловдив които разбира от тойоти да си направя колата щото вече се видях в чудо с тая кола ще си платя колкото трябва просто искам да си карам колата и да нямам ядове направо ще намразя марката преди това карах немски коли и нямах такива ядове мерси предварително!!!!!
Щом си от Пловдив - Нико!
Toyota celica 1.8 vvt-i

vasio1
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Окт 2013 15:06

Re: селика 2000г работи на три цилиндъра дайте читав маистор

Мнение от vasio1 » 22 Дек 2013 21:44

нещо не мога да го издиря в форума някои може ли да ми даде негов номер че направо съм ахнал с тая кола по добре да си платя колкото е нужно но да не смо еням неща който не са ми за смяна и за мнения и опити ако някой ми даде номера на нико ще съм му много благодарен !!!

Аватар
saho
Мнения: 379
Регистриран на: 19 Сеп 2010 07:45
Местоположение: гр. Петрич

Re: селика 2000г работи на три цилиндъра дайте читав маистор

Мнение от saho » 22 Дек 2013 22:58

Toyota Corolla E12 2006 1.4 vvti 2006 FOBOS
Toyota Avensis T25 1.8 vvti 2008

The enD
Мнения: 141
Регистриран на: 17 Юни 2009 23:35
Местоположение: Стара Загора

Re: селика 2000г работи на три цилиндъра дайте читав маистор

Мнение от The enD » 23 Дек 2013 00:31

За 7-ма генерация Селика ли става дума? Т23
Изображение

Аватар
EdinR-DrugB
Мнения: 43
Регистриран на: 01 Мар 2013 08:14
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: селика 2000г работи на три цилиндъра дайте читав маистор

Мнение от EdinR-DrugB » 23 Дек 2013 06:37

0878130400 - Никола

vasio1
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Окт 2013 15:06

Re: селика 2000г работи на три цилиндъра дайте читав маистор

Мнение от vasio1 » 23 Дек 2013 12:37

колеги мерси много за препоръката свързах се с въпросния човек каза ми от каде ми идва проблема прегорял му е някъв клапан после ще се видя с него и ще му оставя кошницата да е прави хубаво е когато има хора който знаят всичко за даден модел коли момчето ми се стори сериозен на тема селика и ми останови проблема по телефона още защото от една седмица се мъкна по маистъори и давам излишни пари за мнения и тестове от сега маи нико ще е моя човек като не разбирам от коли често си патя от това но такъв зор като с тая селика не бях виждал дано всичко след ремонта е добре защото ако дам още хиляда лева без резлутатно ще ми излезе колкото с класа мерси за отговорите и съветите!!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта