Впечатления от Avensis T27 1.8 Valvematic CVT модел 2014

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Колата на Airfan

Мнение от slowtraveler » 02 Яну 2014 21:50

Ами ако видиш дефекти (не вярвам - все пак ще е минала предпродажбена подготовка и оглед) - предявяваш претенции към дилъра...
Относно течността за чистачки - навярно бих я сменил за да съм сигурен какво има (пробвах една българска розова течност с 'нанопокритие' от Баумакс - много съм доволен)...
Навярно имаш ксенонови фарове и пръскалки на фаровете?
На мен два пъти ми горя бушон на помпата на пръскалките на фаровете заради това, че бях забравил да сложа зимна течност (известно време не бях карал колата)...
Затова от тогава винаги продухвам на време системата, особено пръскалките на фаровете (в някои случаи могат да заседнат пръскалките в отворено положение, което е още по-кофти)...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Колата на Airfan

Мнение от Airfan » 02 Яну 2014 21:58

slowtraveler написа:Ами ако видиш дефекти (не вярвам - все пак ще е минала предпродажбена подготовка и оглед) - предявяваш претенции към дилъра...
Относно течността за чистачки - навярно бих я сменил за да съм сигурен какво има (пробвах една българска розова течност с 'нанопокритие' от Баумакс - много съм доволен)...
Навярно имаш ксенонови фарове и пръскалки на фаровете?
На мен два пъти ми горя бушон на помпата на пръскалките на фаровете заради това, че бях забравил да сложа зимна течност (известно време не бях карал колата)...
Затова от тогава винаги продухвам на време системата, особено пръскалките на фаровете (в някои случаи могат да заседнат пръскалките в отворено положение, което е още по-кофти)...
Да, с адаптивен биксенон е и ще я проверя. То на мирис си личи веднага. Ако все пак открия нещо и предявя претенции какво се прави - не ми дават колата или отстраняват дефектите в последствие?
Чудно ми стана и друго - че тук се монтира заводския парктроник, а не идва директно от завода оборудвана с такъв. Надявам се само сензорите да са им боядисани в цвета на колата.
Изображение Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Колата на Airfan

Мнение от slowtraveler » 02 Яну 2014 22:17

Уф... За парктроника да не те плаша, ама имахме едно Версо - дойде с оригинален парктроник и всичко си бе ОК. Без екрани и т.н., но с бутонче за изключване - поне аз съм сигурен, че бе оригинален - бутона бе абсолютно същия като другите бутони на реда (и предния сработваше когато трябва - абе безпроблемно)...
След това колегата реши да сменя колата и взе РАВ-ка (май бе 2009г)... Поръча я с парктроник. Уж оригинален...
А тук му монтираха някаква китайска афтърмаркет ч@@@я, чиито екран го бяха забили до колонката. И екранчето светваше заедно с натискане на спирачката...
Което бе особено 'удобно' когато шофираш извън града нощем - току ти светне един екран под носа.... Абе пълна идиотия, която съвсем не струваше лудата сума, платена за него...
Иначе за проблемите - би трябвало да не ти я дадат ако имаш претенции... Но там не съм сигурен - при мен не е имало проблем...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Колата на Airfan

Мнение от Airfan » 02 Яну 2014 22:26

slowtraveler написа:Уф... За парктроника да не те плаша, ама имахме едно Версо - дойде с оригинален парктроник и всичко си бе ОК. Без екрани и т.н., но с бутонче за изключване - поне аз съм сигурен, че бе оригинален - бутона бе абсолютно същия като другите бутони на реда (и предния сработваше когато трябва - абе безпроблемно)...
След това колегата реши да сменя колата и взе РАВ-ка (май бе 2009г)... Поръча я с парктроник. Уж оригинален...
А тук му монтираха някаква китайска афтърмаркет ч@@@я, чиито екран го бяха забили до колонката. И екранчето светваше заедно с натискане на спирачката...
Което бе особено 'удобно' когато шофираш извън града нощем - току ти светне един екран под носа.... Абе пълна идиотия, която съвсем не струваше лудата сума, платена за него...
Иначе за проблемите - би трябвало да не ти я дадат ако имаш претенции... Но там не съм сигурен - при мен не е имало проблем...
Ами имаше опция и за афтърмаркет на 1/3 от цената на оригиналния, но аз поръчах оригинален с копче, както си му е реда... 700 лв - копче 32 лв, сензори 260 лв, ТПА - задни 372 лв...
Изображение Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Колата на Airfan

Мнение от slowtraveler » 02 Яну 2014 22:30

Дано :thumbsup: ... Огледай добре какво са ти сложили :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Колата на Airfan

Мнение от Airfan » 02 Яну 2014 22:32

slowtraveler написа:Дано :thumbsup: ... Огледай добре какво са ти сложили :)
Проблемът е, че не съм виждал оригинален и незнам какво да очаквам и как да го разпозная...
Изображение Изображение

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Re: Колата на Airfan

Мнение от desSs » 03 Яну 2014 10:41

slowtraveler написа: След това колегата реши да сменя колата и взе РАВ-ка (май бе 2009г)... Поръча я с парктроник. Уж оригинален...
А тук му монтираха някаква китайска афтърмаркет ч@@@я, чиито екран го бяха забили до колонката. И екранчето светваше заедно с натискане на спирачката...
и на мен ми монтираха китайски парктроник, с екран до колонката, ама светва само като включа на задна скорост. що пък при натискане на спирачката да свети, много странно и дразнещо
при мен пък сензорите "гледаха" настрани, че ходих да ги извъртат към задницата на колата, дето нямам видимост. настрани за какво ми са, нали си имам огледала

за бензина си прав, зареждат колкото да я регистрират.
течност за чистачки нямах налята. зимна купувам вече няколко зими от лидл

п.п. колега, само не се пренавивай много за понеделник, че мен ме послъгаха и за двете коли хаха а наскоро един френд си купи лексус, и него го мотаха а днес, а утре, беше полудял

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Колата на Airfan

Мнение от scorpion » 03 Яну 2014 11:25

Предаването става с протокол, в който е описан какво се предава, какво е прегледано ... и автомобила е измит и почистен (все пак е транспортиран от някое "депо" - основно Гърция). Моят беше с показание 7 км и гориво, колкото да заредиш една запалка biggrin.gif Съветът на служителя от ТМ беше веднага да спра на бензиностанция да заредя с гориво ... cool.gif

Тръпката си е голяма и няма по-голям кеф да седнеш с ухиляна физиономия зад волана на миришещия на новичко автомобил. Пожелавам го на всички ! Успех !

П'С: Имаше следа от обувка на кората при прага на шоф.седалка. Служителя веднага изтича да вземе парцалче и почисти ... Внимание към детайла един вид cool.gif

Аз все още се ядосвам при всяка открита драскотинка, петънце или следа от камъчета. Не позволявам на автомивка да минават със силиконовата шпакла за забърсване на водата ... но да е жив и здрав Кики ... напролет ще му я закарам да ми освежи блясъка biggrin.gif

Успех и много, много радост и безаварийни километри !

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Колата на Airfan

Мнение от Airfan » 03 Яну 2014 11:56

desSs написа:
slowtraveler написа: След това колегата реши да сменя колата и взе РАВ-ка (май бе 2009г)... Поръча я с парктроник. Уж оригинален...
А тук му монтираха някаква китайска афтърмаркет ч@@@я, чиито екран го бяха забили до колонката. И екранчето светваше заедно с натискане на спирачката...
и на мен ми монтираха китайски парктроник, с екран до колонката, ама светва само като включа на задна скорост. що пък при натискане на спирачката да свети, много странно и дразнещо
при мен пък сензорите "гледаха" настрани, че ходих да ги извъртат към задницата на колата, дето нямам видимост. настрани за какво ми са, нали си имам огледала

за бензина си прав, зареждат колкото да я регистрират.
течност за чистачки нямах налята. зимна купувам вече няколко зими от лидл

п.п. колега, само не се пренавивай много за понеделник, че мен ме послъгаха и за двете коли хаха а наскоро един френд си купи лексус, и него го мотаха а днес, а утре, беше полудял
Ама ти ли си поръча китайски или поръча оригинален, а те сложиха китайски? При мен има камера за заден ход, но не си спомням дали и парктроника трябва да визуализира нещо на екрана на централната конзола (в случай, че е оригинален де).
scorpion написа:Предаването става с протокол, в който е описан какво се предава, какво е прегледано ... и автомобила е измит и почистен (все пак е транспортиран от някое "депо" - основно Гърция). Моят беше с показание 7 км и гориво, колкото да заредиш една запалка biggrin.gif Съветът на служителя от ТМ беше веднага да спра на бензиностанция да заредя с гориво ... cool.gif

Тръпката си е голяма и няма по-голям кеф да седнеш с ухиляна физиономия зад волана на миришещия на новичко автомобил. Пожелавам го на всички ! Успех !

П'С: Имаше следа от обувка на кората при прага на шоф.седалка. Служителя веднага изтича да вземе парцалче и почисти ... Внимание към детайла един вид cool.gif

Аз все още се ядосвам при всяка открита драскотинка, петънце или следа от камъчета. Не позволявам на автомивка да минават със силиконовата шпакла за забърсване на водата ... но да е жив и здрав Кики ... напролет ще му я закарам да ми освежи блясъка biggrin.gif

Успех и много, много радост и безаварийни километри !
И аз съм доста голям педант относно всичко. Предната ми кола има две награди за най-поддържан автомобил от марката в България. Иначе густото и миризмата на ново и на кожа е неповторима... дано станат нещата за понеделник... че сън не ме хваща вече. tooth.gif
Изображение Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Колата на Airfan

Мнение от slowtraveler » 03 Яну 2014 12:43

desSs написа:...
и на мен ми монтираха китайски парктроник, с екран до колонката, ама светва само като включа на задна скорост. що пък при натискане на спирачката да свети, много странно и дразнещо...
Щото имаше и преден парктроник tooth.gif
Оригиналния на королата се включваше при скорост под 11км/ч, а китайския - незнайно кога (май за да го включиш трябваше да натиснеш спирачката, ама там нещата нещо бяха объркани)..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Re: Колата на Airfan

Мнение от desSs » 03 Яну 2014 18:31

Airfan написа: Ама ти ли си поръча китайски или поръча оригинален, а те сложиха китайски? При мен има камера за заден ход, но не си спомням дали и парктроника трябва да визуализира нещо на екрана на централната конзола (в случай, че е оригинален де).
ами като пристигна равчето реших, че след яриса ще ми е зор с тия габарити, и ги питахме дали поставят парктроници. казаха да, няма проблеми, и сложиха тоя китайския, само с два сензора отзад, горе-долу върши работа. само дето много му се цапат сензорите с боклуци и пищи на умряло без да има нищо отзад. ако имах камера за заден ход не бих сложила нищо друго.
slowtraveler написа:Щото имаше и преден парктроник tooth.gif
хаха туй не ми дойде на акъла, нали не съм имала кола с преден парктроник blush.gif

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Колата на Airfan

Мнение от Airfan » 04 Яну 2014 16:58

Ясна ми стана схемата. Ще ви кажа като я взема при мен какво е положението. Дано да е оригинален...
Изображение Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Колата на Airfan

Мнение от slowtraveler » 04 Яну 2014 17:11

Относно парктрониците - на маздата бях сложил китаец - електрониката му куцаше. В смисъл, че на дисплея му изчезнаха доста сегменти само за 1г експлоатация. А звука бе слабичък не винаги се чуваше (а виждаш по дисплея, че 'усеща' препятствието)...
Иначе с 4 сензора си хващаше добре (бях го монтирал на предварително маркираните места за щатния парктроник).
За мръсотията - като че ли не са ми правили проблеми.
Кашкая е с оригинален заден парктроник с 4 сензора - работи безпроблемно и при мръсни сензори...
Ако парктроника е само заден, не виждам проблеми - все пак там управлението му е съвсем просто - през захранването на светлината за заден ход.
Проблема е с предните парктроници, защото там или хваща през ОБД скоростта, или прави някакви други алгоритми (като например при включване на задна скорост да се включи и предния парктроник, който да се изключи след 1.5 минути и т.н.)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Колата на Airfan

Мнение от scorpion » 04 Яну 2014 18:08

На предходния ми Авенсис (служебен) беше инсталиран парктроник преден и заден - оригинален. предния се включваше именно при скорост под 10 км.ч но често "откачаше" и ми надуваше главата при шофиране в задръстване biggrin.gif (иначе има полза от него,особено при паркиране и маневриране из тесни пространства. Имах паркомясто под съседен блок...ужас. от естакадата се влизаше и излизаше с поне 3 маневри, а в гаража с още толкова. И наставаше един концерт. Всичко пищеше biggrin.gif

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Колата на Airfan

Мнение от Airfan » 04 Яну 2014 19:30

Аз поръчах само заден, защото не ми се даваха още 700 лв за отпред - ТПА-предни, копче и 4 сензора. Силно се надявам да ми сложат оригинален, за какъвто съм и платил.
Изображение Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 68 госта