Toyota Starlet-Tercel-Paseo Hybrid

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Публикувай отговор
ugabuga

Toyota Starlet-Tercel-Paseo Hybrid

Мнение от ugabuga » 23 Фев 2005 06:56

tva e moata tarataika :)

snimki - http://www.kourtev.com/hristiyan/photos ... index.html

Modifikacii - ne mi se prevejdashe na BG. ama to se razbira

92 Tercel DX (bought for $300 after a heavy front end collision)

Mods:
- Paseo Gauge Cluster
- Paseo Digital Clock
- Paseo Steering Wheel
- Paseo Wipers Switch with Intervals
- Paseo Front Swaybar with Polyurethane Bushings
- Paseo Braided Brake Lines
- ATF200 DOT5 (high boiling point) Brake fluid
- Speedbeeders (caliper bleeder valves) on all 4s
- Starlet Rear Disc Brakes
- Sunroof
- Powered antenna from a 240sx
- Shaved Emblems
- Custom Body Kit (front & rear bumpers, sideskirts, custom grille)
- KYB GR2's All Around
- Eibach Sportlines
- Sparco Speed racing seat
- Battery relocated to Trunk
- Removed Rear & Passenger Seats
- Starlet 4efte Engine w 5sp manual (stock for now)
- 4 1/2 Infinity Kappa Series in front, 6 1/2 Infinity Kappa Series in the back driven by some old Pioneer CD player

Future Mods
- Paseo Front Brakes with Brembo Rotors & EBC GreenStuff Brake pads
- 15 Rota Slipstream Rims w 195/50r15 tires
- Full Exhaust
- Paintjob
- Whiteline rear swaybar
- Whiteline caster/antilift kit
- Huge FMIC
- HKS BOV
- CT12 or better turbo
- A whole pile of electronics

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Аиде аиде

Мнение от LordDigital » 23 Фев 2005 07:01

Като стане ,че ги пробваме със Супрата:)

Само дето маи ша си готов преди мене като гледам как се мотам.
Изображение

ugabuga

mai mai

Мнение от ugabuga » 23 Фев 2005 07:02

mai mai iuni :)

ti dokato ia svarshish az tercela shte sam go napravil 150 konia ;)

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 23 Фев 2005 07:03

Е до Август се ша съм готов (може би със изгърмял мотор) :)))
Изображение

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 23 Фев 2005 09:42

hei, dobre, poiavi se oste edin entusiast det ne go e strah da razglobiava/zglobiava i modificira :thumbsup:
ta dobro proektche si zahvanal, ste vidim uni kakvi ste sa rezultatite.
btw, kva e taz Toyota Starlet, niakoga prodavala li se e v USA? a i toz dvigatel 4E-FTE kav e?
a toz ground effect det ste go podpriali s daskite, chernia, nego ot kvo Chevy ste go vzeli?
->

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 23 Фев 2005 09:45

LordDigital написа:Е до Август се ша съм готов (може би със изгърмял мотор) :)))
Lorde, ti s koe tochno planuvash da si gotov do Avgust? kat znam kolko oste rabota te ochakva, niakak si ne gi vijdam nestata gotovi do togava. ti kolata ako stava za vapros i sega si ia podkaral, no teparva triabva da vidim kvo ste pravim s differenciala, sasto imash da boiadisvash, farovete da opravish, interiora izcialo da smenish, okachvaneto i t.n., abe baia rabota si e, pak i garniturata na glavata oste ne sme izvadili wink.gif
->

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Starlet GT

Мнение от ugabuga » 23 Фев 2005 16:00

motora e 1.3l turbo ot toyota starlet GT, ili sushto taka izvestna kato EP82.

ne se prodava v amerika. dvigatelia e mnogo korav i na stock internals bi triabvalo da mogat da se napraviat 250 konia bez problemi.

EP91 (toyota glanza) sushto se prodavat sas 4efte. te sa sledvashtoto pokolenie starlet gt.

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 23 Фев 2005 19:39

ugabuga,
с теб май се знаем ? Не бяхте ли рязали с баща ти тавана за люк? И не беше с турбо-мотор - дебнеше да го купиш ама не те кефеха цените за транспорт :-))) Очевидно все пак си го купил ! Честито !

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 23 Фев 2005 20:50

da vzeh go. sushtia chovek sam - woolfy.
sega go slojihme ama az se varnah na rabota i ostavih bashtata da zakacha tam razni markuchi i t.n.

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 23 Фев 2005 21:59

E, добре дошъл в КЛУБА тогава Улфи :-)))
Радвам се да те видя отново !

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Re: Toyota Starlet-Tercel-Paseo Hybrid

Мнение от punkara » 24 Фев 2005 03:06

ugabuga написа:tva e moata tarataika :)
super! toya tercel shte ima da nadiga prednicata pri yaka gaz! :thumbsup: biggrin.gif
intercoolera nali otpred shte go montirash? po-hladno e...
barvo! Super! zapovyadai pri nas! oshte edin NORMALEN chovek... biggrin.gif
kakvi djanti i gumi shte i slozish? tiya sa 4x100mm, imash golyam izbor!

evala! :thumbsup: smile.gif

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 24 Фев 2005 04:14

za sega she karam s tia. gumite sa sravnitelno dobri - 175 70r13 TOYO ... niakav model zabravih koi toichno . s P zapochvashe. imat A traction i A speed, B temp. ne e zle

kato gi izturkam shte slagam 195/50r15 khumo ecsta a jantite shte sa rota slipstream, gunmetal sas polished lip

a kolata shte e chusto cherna (nai veroiatno)

Аватар
PAKETA_1
Мнения: 642
Регистриран на: 21 Фев 2005 09:54

Мнение от PAKETA_1 » 25 Фев 2005 02:20

shhhhhhh ugabuga ti napravo me razbi - ti otdavna kazvashe che pravish turbo tercel v niakakav plevnik no ne znaeh che proekta ti e tolkova zadalbochen.. kato gledam kita ti e ot chevy cavaler z24 ...sas kakvo boiadisa engine bay-a (taka kato gledam mai si izpolzval spray paint i mnogo vestnici ...sashto taka ...ami dvigatelia?...kakvo izpolzva za da mahnesh masloto , ami kakav primer, ami boiata, ami trudno li e? Lorda vaobshte ne si dava zor sas suprata - iavash iavash ia kara...ama negovata situacia e malko po delikatna, ti kato gledam na nikogo ne prechish i ti e mnogo udobno mai...imash li power tools ili gidoriata ti e priatelka...az sam bghero ako ne me pozna po kolata veche...inache super mnogo me kefi proekta pak i gledam che ti se staraesh....ama koito kakvoto shte da mi razpravia - po dobre da si propiliava chovek parite po koli otkolkoto da gi investira v akohol i kurvi - ne e li taka...pone ot kolite chovek nauchava neshto...ama sam chuval che i kurvite i alkohola ot vreme ne vreme za polezni no v po ogranicheni kolichestva...

Аватар
PAKETA_1
Мнения: 642
Регистриран на: 21 Фев 2005 09:54

Мнение от PAKETA_1 » 25 Фев 2005 02:40

ugabuga - zabravih da te pitam - venta v kapaka samo vizualen efekt li e ili shte e intake ili shte e niakakav cooler(oil, inter) - zashtoto me samniava che niama da e mnogo efectiven tam ako naistina iskash da force-vash vazduh ottam poradi turbolenciata ot prednicata - nali vsichki se podigravat na starite mustangi che hood-vent-a im bil dekorativen...dokato pri GM RAM-air intake-a e razpolojen po napred kadeto naliaganeto e po goliamo...ako iskash ela do iit i shte go pusnem na wind tunela da mu vidim stream line-a ...sega v ipro-to mi ima edin aero/mech engineer koito pravi opiti v fluid mech. labovete v E1 i ima kluchove ....ako go izveda po kurvi i piene edna vecher i nie shte imame kluchove wink.gif wink.gif (hint hint)...koeto me navejda na edno dopalnenie kam prednoto mi saobshtenie."ako si po kurvi i piene v imeto na kola ili avto proekt niamash pravo da imash ugrizenia ili niakoi da te obviniava che ne si loialen"

abe shto ne vzemem da napravim edin kodeks na kluba?

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 25 Фев 2005 03:05

mite ti li va?

:) e momche ne moga da te poznai abe. Mi venta si e funkcionalen. imah short ram intake i tochno tam se padashe. Sega obache kato shte sam sas cold air + front mounted intercooler sam si vzel drug kapak, na koito niama da ima ventove, pone za sega.

dvigatelia sam gi mil s edna chetka i mnogo mnogo flakoni carb cleaner (ot walmart 89c na flakon). works miracles kakto se kazva. sled tova prosto sas edin sloi boia za dvigatel. primer ne se slaga na dvigatelite dokolkoto znam.

engine bay-a sushto ne e primer-van. prosto s boia otgore, visokotemperaturna, dori ne sam minaval i vodno ... e to az shtih da mina ama nali bashta mi go boiadisva dokato me niamashe a toi malko po-nabarzo gi kara neshtata :) kakto i da e.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта