въпрос за поддръжката на Тойота приус хибрид

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: въпрос за поддръжката на Тойота приус хибрид

Мнение от Japanese_fever » 26 Апр 2014 17:10

nowyaris написа:И според колегата от Америка там 5/30 е минерално в голяма част от случаите.И е евтино,за разлика от 0/20,което няма как да е нещо друго освен синтетика - разбирай скъпичко.И затова наляво и надясно обесняват че 5/30 е правилното за Приуса.Ама не е.
Това не е вярно и не съм го казал! Никъде не съм казал, че 5/30 минерално е по-добро от 0/20 синтетика! Това прочете ли го на първата страница:
По-тънкото масло е сложено, за да прави по-голяма икономия на гориво. Не виждам как 0W20 може да бъде по-добро от 5W30, ако и двете са пълна синтетика и не са менте.
Еднакво лесно се намира 5/30 и минерално, и синтетика тук. Всеки си избира според колата, която кара. Просто разликата е, че тук има 5/30 минерално, а в БГ няма. Отделно цената на 0/20 и 5/30 (и двете синтетика) е еднаква тук. Ако 5/30 е ACEA A3/B3 няма как да е по-евтино от 0/20. Също така тук като ти сипят минерално таксуват клиента по-малко, а не като за синтетично. Също така ако ти прецакат двигателя с грешно масло може да ги осъдиш. Иначе ти продължавай като улична латерна! biggrin.gif

п.п.
Аз примерно карам с 5/30 полусинтетика. Питал съм Валволин и са ми казали, че HTHS на това масло е 3.1. А на всяко 0/20 синтетика е около 2.6. А на маслата ACEA A3/B3 e HTHS 3.5 и повече.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: въпрос за поддръжката на Тойота приус хибрид

Мнение от Not_active_user_1 » 29 Апр 2014 23:04

Вчера бях в Тойота за препрограмиране на системата по последната сервизна акция на Приус. Всъщност на мен това ми е първото ходене на такава акция (2011-та ми е колата). Както и да е закусих и пих кафе без пари, докато чакам 45 мин. да свърши процедурата. Пообиколих, поразгледах и се спрях на една витрина с маслата. Гледам, че 0W20 е по-евтино масло с 1 евро от 5W30. wacko.gif
Уж 0W20 е скъпото масло, а се оказва съвсем друго на практика. И на базата на какво ми искат да доплащам 15 евро за 0W20 при обслужване само не разбирам, като всъщност те ми наливат по-евтиното. guns.gif
Исках да говоря с шефа им по този въпрос, но в момента отсъстваше. На следващото обслужване ще го повдигна този въпрос, ако искат да си доплатя за 0W20. bash.gif
П.П. Явно мошениците с официалните сервизи на Тойота не са само в БГ. Обяснение за тази аномалия нямам, освен да са си сложили ей така по свое усмотрение цените и да дерат клиентите.

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: въпрос за поддръжката на Тойота приус хибрид

Мнение от Not_active_user_1 » 29 Апр 2014 23:05

nowyaris написа: То Приус се купува единствено и само заради икономията от гориво...
Много, ама много се лъжеш да ти кажа. :whistle:

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: въпрос за поддръжката на Тойота приус хибрид

Мнение от BOz » 29 Апр 2014 23:18

prius 3 написа:
nowyaris написа: То Приус се купува единствено и само заради икономията от гориво...
Много, ама много се лъжеш да ти кажа. :whistle:
Да, както приус 3 спомена, то не е само заради икономията.
Аз примерно бих го купил заради технологията, а не заради икономията.
Защото реално икономията няма да ми е толкова голяма, че да го искам заради това.

И понеже съм маниак на темата разходи, записвам абсолютно всеки разход, който правя за автомобилите си. Ама абсолютно всеки. Дори автомивките.
Както нямам и нито едно наливане на гориво, което да не съм отчел и записал надлежно. Заедно с всички параметри около него - като средна скорост, показания по борд компютър и т.н. Абослютно всеки ден си записвам разхода, който съм направил за дневния ми пробег. И т.н, и т.н. Абе малоумна работа до някъде.

Та накрая като тегля чертата, то горивото ми е средно около 1/3 от общия разход, който съм направил по автомобила. Всичко друго са останали разходи като ремонти, застраховки, данъци и т.н.
И при това, въпреки, че разхода ми за гориво е 1/3, то очевидно това не ми е най-голямото перо в разхода, който правя за автомобилите си така, че основната ми идея за притежанието на Приус не е разхода на гориво.
prius 3 написа:Вчера бях в Тойота за препрограмиране на системата по последната сервизна акция на Приус. Всъщност на мен това ми е първото ходене на такава акция (2011-та ми е колата). Както и да е закусих и пих кафе без пари, докато чакам 45 мин. да свърши процедурата. Пообиколих, поразгледах и се спрях на една витрина с маслата. Гледам, че 0W20 е по-евтино масло с 1 евро от 5W30. wacko.gif
Уж 0W20 е скъпото масло, а се оказва съвсем друго на практика. И на базата на какво ми искат да доплащам 15 евро за 0W20 при обслужване само не разбирам, като всъщност те ми наливат по-евтиното. guns.gif
Исках да говоря с шефа им по този въпрос, но в момента отсъстваше. На следващото обслужване ще го повдигна този въпрос, ако искат да си доплатя за 0W20. bash.gif
П.П. Явно мошениците с официалните сервизи на Тойота не са само в БГ. Обяснение за тази аномалия нямам, освен да са си сложили ей така по свое усмотрение цените и да дерат клиентите.
Може нещо да е свързано с разфасовките на маслата да речем. Да кажем, че 5-30 го имат на 200л варели, а 0-20 го имат само в малки разфасовки. Съответно и цената за това е различна.
Или искам да ти кажа да не тръгваш с рогата напред, преди да си попитал за тази разлика. Не подхождай първо с негативизъм. :thumbsup:
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: въпрос за поддръжката на Тойота приус хибрид

Мнение от Not_active_user_1 » 30 Апр 2014 00:40

Май не си прочел внимателно и не си разбрал, какво съм имал предвид. Синтезирано ще попитам:
каква е логиката тогава при обслужването да ми искат повече пари за 0W20, при условие, че то е по-евтиното масло според техните цени? Ей на това нямам отговор. Иначе е ясно, че едното може да идва в големи варели и да им стъпва на по-тънка лайсна, а другото да е в туби и да е по-скъпо, но логиката е такава, че и про обслужване по-скъпото трябва да е по-скъпо, а не обратното за по-евтиното да ми искат допълнително пари, т.е. обслужването в Тойота Германия е с 5W30, а ако искаш да ти сипят 0W20 си доплащаш. Къде е логиката да доплащаш за по-евтиното масло? no.gif

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: въпрос за поддръжката на Тойота приус хибрид

Мнение от BOz » 30 Апр 2014 00:49

prius 3 написа:Май не си прочел внимателно и не си разбрал, какво съм имал предвид. Синтезирано ще попитам:
каква е логиката тогава при обслужването да ми искат повече пари за 0W20, при условие, че то е по-евтиното масло според техните цени? Ей на това нямам отговор. Иначе е ясно, че едното може да идва в големи варели и да им стъпва на по-тънка лайсна, а другото да е в туби и да е по-скъпо, но логиката е такава, че и про обслужване по-скъпото трябва да е по-скъпо, а не обратното за по-евтиното да ми искат допълнително пари, т.е. обслужването в Тойота Германия е с 5W30, а ако искаш да ти сипят 0W20 си доплащаш. Къде е логиката да доплащаш за по-евтиното масло? no.gif
Ами прочетох го и го разбрах. Ама ти не искаш да разбереш.
За това просто по-скоро ми е коментара да не тръгваш с рогата напред, преди да си говорил с хората на тази тема.
Защото наистина могат да имат тонове масло, което е наливно за сервизиране на автомобилите, обикновени заредено в машини, а 0-20 да го имат само в разфасовки от по 1 литър примерно. И ако искаш да си купиш масло просто ей така, то ще трябва да ти продадат опаковано по 1 литър, което си видял и на витрината, но ако си сервизираш колата, то да използват промишленото оборудване, което е заредено с 5-30 масло, което да е на 1/2 от цената на 0-20 в опаковка.
Просто питай и виж отговорът. Не мисля, че ти предлагам нещо немислимо или малоумно. Комуникацията е важна.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: въпрос за поддръжката на Тойота приус хибрид

Мнение от Japanese_fever » 30 Апр 2014 06:44

prius 3 написа: Пообиколих, поразгледах и се спрях на една витрина с маслата. Гледам, че 0W20 е по-евтино масло с 1 евро от 5W30. wacko.gif
Грешиш!
Според nowyaris 0W20 е по-скъпо от 5W30, за това на теб ти наливат от второто. tooth.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: въпрос за поддръжката на Тойота приус хибрид

Мнение от Rudy » 30 Апр 2014 07:38

Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: въпрос за поддръжката на Тойота приус хибрид

Мнение от nowyaris » 30 Апр 2014 08:06

prius 3 написа:
nowyaris написа: То Приус се купува единствено и само заради икономията от гориво...
Много, ама много се лъжеш да ти кажа. :whistle:
Що така мислиш ? С какво един Приус е по-добър от BMW 535 iX или MB E350 4Matic ? biggrin.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: въпрос за поддръжката на Тойота приус хибрид

Мнение от nowyaris » 30 Апр 2014 08:16

Japanese_fever написа:
prius 3 написа: Пообиколих, поразгледах и се спрях на една витрина с маслата. Гледам, че 0W20 е по-евтино масло с 1 евро от 5W30. wacko.gif
Грешиш!
Според nowyaris 0W20 е по-скъпо от 5W30, за това на теб ти наливат от второто. tooth.gif
Наистина греши колегата , Джапи , благодаря ти че му обесняваш това biggrin.gif . И при четирите марки които според мен си струва да използвам 0/20 е по-скъпо от 5/30. Цените на даден модел масло навсякъде са различни според търговската политика на търговския център-магазин,сервиз или там каквото е и няма как обективно да показват отношението качество/цена на дадено двигателно масло.Важно е при официалния представител за даден регион какви са. И наистина по-новите колеги във Форума да прочетат линка който Руди е дал - това е дъвкано преди 3 години още.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: въпрос за поддръжката на Тойота приус хибрид

Мнение от Not_active_user_1 » 30 Апр 2014 22:51

nowyaris написа:
prius 3 написа:
nowyaris написа: То Приус се купува единствено и само заради икономията от гориво...
Много, ама много се лъжеш да ти кажа. :whistle:
Що така мислиш ? С какво един Приус е по-добър от BMW 535 iX или MB E350 4Matic ? biggrin.gif
Не ми стана ясно, каква е връзката за това, което говорим с изброените БеЕмВе-та! wacko.gif
Просто приеми, че Приус не се купува „единствено и само заради икономията от гориво“! Няколко пъти съм го споменавал, че разхода на гориво не е приоритет при мен за избора на кола. smile.gif

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: въпрос за поддръжката на Тойота приус хибрид

Мнение от Japanese_fever » 02 Май 2014 04:24

Колко кг тежи Приус 3, с всички течности и водача?
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
smsdeliverer
Мнения: 102
Регистриран на: 06 Юли 2010 12:30
Местоположение: Пловдив
Автомобил: LEXUS NX300H F sport
Обратна връзка:

Re: въпрос за поддръжката на Тойота приус хибрид

Мнение от smsdeliverer » 02 Май 2014 18:38

Към 1500 кг.
Lexus NX 300H F sport

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: въпрос за поддръжката на Тойота приус хибрид

Мнение от Not_active_user_1 » 18 Май 2014 13:35

В крайна сметка, като няма категоричен отговор за маслата, предполагам най-разумно е да се сипва 1 път 5W30, а следващия да е 0W20. :whistle:

Аватар
smsdeliverer
Мнения: 102
Регистриран на: 06 Юли 2010 12:30
Местоположение: Пловдив
Автомобил: LEXUS NX300H F sport
Обратна връзка:

Re: въпрос за поддръжката на Тойота приус хибрид

Мнение от smsdeliverer » 18 Май 2014 17:26

Тази седмица, бях в Тойота Тиксим-Пловдив, поинтересувах се какво масло се слага(попитах колко ще ми струва обслужването посочиха ми един плакат където имаше цените на обслубванията и ми казаха +15-20 лв нагоре защото са започнали да слагат ново масло), казаха ми, че от началото на годината слагат на всички бензинови двигатели след 2010 г. OW/20.
Lexus NX 300H F sport

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 62 госта