Поражения от градушка (слети теми)

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
dealer
Мнения: 28
Регистриран на: 11 Мар 2014 22:23
Местоположение: София

Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от dealer » 09 Юли 2014 09:22

Здравейте,

Сигурно има много съфорумци, постарадали от вчерашнтата тежка градушка в столицата... И мен не ме подмина и Авенсиса (2007 г.) ми доста вдълбнатини на предния капак и покрива (багажника е бил под дърво и няма почти нищо). Имам право на ремонт в доверен сервиз в Армеец и моля някой колега, да даде съвет как да процедирам... чух мн лоши неща за китосването и ако някой е оправял подобни поражения (и случайно в доверен сервиз на Армеец), ще съм много благодарен ако препоръча нещо.

Успех на всички засегнати от щетите!

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Градушката в София от 08.07

Мнение от steich » 09 Юли 2014 09:48

Много ми е интересно застрахователите приемат ли метода за изправяне с вакум и използват ли такива фирми като доверени ... съответно поемат ли разноските по такова изправяне ?
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

golddigger11
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Апр 2014 20:13

Поражения от градушка

Мнение от golddigger11 » 09 Юли 2014 10:16

Нека да отворим една много актуална тема за софианци и монтанчани ohmy.gif "Поражения от градушка" вчера слетобяд по автомобилите, давай съвети и предложения за поправка на автомобилите аз се сещам веднага за два варианта - кит и пребоядисване и вакуумно изправяне на вдлъбнатини първото е ясно всеки автотенекеджия, второто обаче не ми е много ясно така че помагайте ако има и други варианти ще се радвам да ги чуя.

Аватар
iliqbg
Мнения: 46
Регистриран на: 09 Май 2013 18:28
Местоположение: София/Стара Загора

Re: Градушката в София от 08.07

Мнение от iliqbg » 09 Юли 2014 11:36

Днес татко ми е гледал новините и точно по такъв вакуумен метод щели да ги оправят. Моята също пострада и утре ще ходя да взимам възлагателно писмо.
Абе живи и здрави да сме, ламарините се поправят. На мен лично колата не ми беше главен проблем по време на градушката, а това че спряха телефоните и не можех да се обадя на приятелката ми да я питам дали се е скрила някъде защото по това време се прибира от работа. С тази големина на яйце можеше много жертви да има.. недай боже любопитни дечица без контрол в този момент!
unsure.gif

Аватар
ywy
Мнения: 43
Регистриран на: 17 Окт 2013 22:07
Местоположение: София

Re: Поражения от градушка

Мнение от ywy » 09 Юли 2014 12:36

golddigger11 написа:Нека да отворим една много актуална тема за софианци и монтанчани ohmy.gif "Поражения от градушка" вчера слетобяд по автомобилите, давай съвети и предложения за поправка на автомобилите аз се сещам веднага за два варианта - кит и пребоядисване и вакуумно изправяне на вдлъбнатини първото е ясно всеки автотенекеджия, второто обаче не ми е много ясно така че помагайте ако има и други варианти ще се радвам да ги чуя.
Положението е много зле и аз пострадах. Открих един саит в Пловдив http://pdr-bg.com/kakvo-e-pdr/ които изправ вдлъбнатини по някаква технология PDR. Нямам отзиви ще чакам да видя какво ще платят застрахователите. Сутринта минах за регистрация на щетите.
Нека всеки да сподели ако има информация за фирми

dealer
Мнения: 28
Регистриран на: 11 Мар 2014 22:23
Местоположение: София

Re: Градушката в София от 08.07

Мнение от dealer » 09 Юли 2014 15:16

iliqbg написа:Днес татко ми е гледал новините и точно по такъв вакуумен метод щели да ги оправят. Моята също пострада и утре ще ходя да взимам възлагателно писмо.
Абе живи и здрави да сме, ламарините се поправят. На мен лично колата не ми беше главен проблем по време на градушката, а това че спряха телефоните и не можех да се обадя на приятелката ми да я питам дали се е скрила някъде защото по това време се прибира от работа. С тази големина на яйце можеше много жертви да има.. недай боже любопитни дечица без контрол в този момент!
unsure.gif
Разбира се, да сме живи и здрави! Ламарите се оправят, а другото - НЕ!

За кой сервиз знаеш, че оправят така с вакуум?

golddigger11
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Апр 2014 20:13

Re: Поражения от градушка

Мнение от golddigger11 » 09 Юли 2014 16:13

ywy написа:
golddigger11 написа:Нека да отворим една много актуална тема за софианци и монтанчани ohmy.gif "Поражения от градушка" вчера слетобяд по автомобилите, давай съвети и предложения за поправка на автомобилите аз се сещам веднага за два варианта - кит и пребоядисване и вакуумно изправяне на вдлъбнатини първото е ясно всеки автотенекеджия, второто обаче не ми е много ясно така че помагайте ако има и други варианти ще се радвам да ги чуя.
Положението е много зле и аз пострадах. Открих един саит в Пловдив http://pdr-bg.com/kakvo-e-pdr/ които изправ вдлъбнатини по някаква технология PDR. Нямам отзиви ще чакам да видя какво ще платят застрахователите. Сутринта минах за регистрация на щетите.
Нека всеки да сподели ако има информация за фирми
Как е най-добре да се действа при отстраняване на щетите - в доверен сервиз на застрахователя, в сервиз които си харесаш и да представиш фактутите след одобрение от застахователя или по експертна оценка?

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка

Мнение от TATI » 09 Юли 2014 16:20

golddigger11 написа:
ywy написа:
golddigger11 написа:Нека да отворим една много актуална тема за софианци и монтанчани ohmy.gif "Поражения от градушка" вчера слетобяд по автомобилите, давай съвети и предложения за поправка на автомобилите аз се сещам веднага за два варианта - кит и пребоядисване и вакуумно изправяне на вдлъбнатини първото е ясно всеки автотенекеджия, второто обаче не ми е много ясно така че помагайте ако има и други варианти ще се радвам да ги чуя.
Положението е много зле и аз пострадах. Открих един саит в Пловдив http://pdr-bg.com/kakvo-e-pdr/ които изправ вдлъбнатини по някаква технология PDR. Нямам отзиви ще чакам да видя какво ще платят застрахователите. Сутринта минах за регистрация на щетите.
Нека всеки да сподели ако има информация за фирми
Как е най-добре да се действа при отстраняване на щетите - в доверен сервиз на застрахователя, в сервиз които си харесаш и да представиш фактутите след одобрение от застахователя или по експертна оценка?
Всичко зависи на колко години е колата ти. В общите условия на полицата ти пише какви са условията и вариантите.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Градушката в София от 08.07

Мнение от iovkito » 09 Юли 2014 16:21

Много лошо сте пострадали от градушката. Всики коли ли , които се продават в Горубляне , са потрошени? В Добрич забелязах , че имат мрежи против градушка , но там не знам дали са така , преди 2-3 години поне нямаха.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

golddigger11
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Апр 2014 20:13

Re: Поражения от градушка

Мнение от golddigger11 » 09 Юли 2014 16:22

Това са вариантите от полицата колата е модел 2009 година

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: Градушката в София от 08.07

Мнение от SFINKS » 09 Юли 2014 16:49

Най полезният съвет към всички пострадали и които имат каско - по най-бързият начин придвижване към сервизи Бургас , Пловдив , Варна и тн.
В София има толкова пострадали автомобили че сервизите нямат капацитет в близките 6 месеца да оправят всички
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Поражения от градушка

Мнение от BOz » 09 Юли 2014 18:04

ywy написа:
golddigger11 написа:Нека да отворим една много актуална тема за софианци и монтанчани ohmy.gif "Поражения от градушка" вчера слетобяд по автомобилите, давай съвети и предложения за поправка на автомобилите аз се сещам веднага за два варианта - кит и пребоядисване и вакуумно изправяне на вдлъбнатини първото е ясно всеки автотенекеджия, второто обаче не ми е много ясно така че помагайте ако има и други варианти ще се радвам да ги чуя.
Положението е много зле и аз пострадах. Открих един саит в Пловдив http://pdr-bg.com/kakvo-e-pdr/ които изправ вдлъбнатини по някаква технология PDR. Нямам отзиви ще чакам да видя какво ще платят застрахователите. Сутринта минах за регистрация на щетите.
Нека всеки да сподели ако има информация за фирми
Човека отказва да се занимава с тия щети.
Вчера си говорихме и категорично ми отказа.
Както говорих сигурно с още 10 подобни фирми.
Само една ми каза, че може да ме вземе и искаше да му дам единия си бъбрек.
Обявяват едни цени от порядъка на 2, 3, 4 хиляди лева. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка

Мнение от Vesko » 09 Юли 2014 18:18

BOz написа:Само една ми каза, че може да ме вземе и искаше да му дам единия си бъбрек.
Обявяват едни цени от порядъка на 2, 3, 4 хиляди лева. tooth.gif
Виждал съм по автоизложения демонстрации как се изправят подобни вдлабнитини отвън. Доста работа си е, ако я правиш както си трябва. И ако не е единична вдлъбнатина си е къртовки труд по всяка една вдлъбнатина.... нищо чудно, че цените са такива.

ПП: Демонстрациата беше нещо от рода: Удар в чук по врата от кола. И после с технологията се изправя. Ама демото продължава около 20-30мин. Ха сега умножете 20мин по броя удари от градушката....
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка

Мнение от TATI » 09 Юли 2014 19:46

Застрахователя няма да плати изправяне с вакум, прекалено скъпо е. Баданарка, кит и боя, това ще плати. Ако си дал 100к+ пари, може и с вакум, ама кой ли ще се навие да я прави е друг въпрос. А който иска с вакум, комплекта струва около 300 лв, запрята ръкави и действа.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

golddigger11
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Апр 2014 20:13

Re: Поражения от градушка

Мнение от golddigger11 » 09 Юли 2014 23:14

Кое от 3-те е за предпочитане от условията на застрахователя - доверен сервиз, избран от мен сервиз с одобрение на застрахователя или експертна оценка става въпрос за Корола 2009 година ? Още по-точно цялостно пребоядисване тъй като имам и 2-3 други забележки преди градушката ?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Kavalcho и 59 госта