Новозакупена Тойота Ярис

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
vladi_k
Мнения: 16
Регистриран на: 15 Сеп 2014 09:45

Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от vladi_k » 15 Сеп 2014 09:55

Здравейте,
Нов член съм, преди дни закупих Ярис 2004 г., 1,3 vvt-i. Колата ще ни служи за ежедневно придвижване по софийските задръствания!
Избрахме я след внимателно проучване на мъндзараците от този клас. Смятам, че е добре да и направя пълна диагностика- преглед в сервиза на Тойота! Благодарен съм на всяко мнение свързано с моята покупка. Сега ще поровя из форума!
Хубав ден на всички! wink.gif

philipp
Мнения: 265
Регистриран на: 24 Авг 2014 09:17

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от philipp » 15 Сеп 2014 13:32

Това, че ще й правиш пълен преглед и вероятно смяна на всички консумативи е похвално. Само не съм убеден, че е финансово оправдано да го правиш в официалния сервиз на Тойота... Що се отнася до гледане и тривиална смяна на течности, това го може всеки квартален сервиз и ще е все на половин цена (ако не и по-голяма разлика). Иначе бих ти препоръчал да се намираш на територията на сервиза и да гледаш докато се сменят консумативите - да си сигурен, че ще ги сменят и да си сигурен, че с твоите. Накупи си качествени масла, спирачна течност и антифриз от познат магазин. Смени ремъка, а стария го запази за резервен.

vladi_k
Мнения: 16
Регистриран на: 15 Сеп 2014 09:45

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от vladi_k » 15 Сеп 2014 13:51

philipp
Споделям напълно мнението ти! Обслужването ще го направя в "доверен сервиз" biggrin.gif , но на тойота бих имал най- голямо доверие за диагностика, която ще е 70- на лева. Ярисчето е с верига, а за масло още не съм разбрал какво харесва колата. 10W30 според мен ще е пастне! Мерси за коментара! smile.gif

philipp
Мнения: 265
Регистриран на: 24 Авг 2014 09:17

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от philipp » 15 Сеп 2014 16:21

Мисля, че по спецификация маслото за двигателя ти е 5W30. Все пак провери.

Препоръчвам ти да смениш и маслото на хидравликата и на скоростната кутия.

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от Not_active_user_1 » 15 Сеп 2014 16:51

vladi_k написа:philipp
... а за масло още не съм разбрал какво харесва колата. 10W30 според мен ще е пастне!...
По какви критерии определяш какво масло пасва на твоята кола? По цвят, мирис, вкус, комбинация от цифри в спецификациите, консистенция или някакъв друг незнаен за мен критерии? Съвсем сериозен ми е въпроса.

philipp
Мнения: 265
Регистриран на: 24 Авг 2014 09:17

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от philipp » 15 Сеп 2014 16:57

П.П. И под "ремъка" нямах предвид агренажен, а този на алтернатор и водна помпа...

vladi_k
Мнения: 16
Регистриран на: 15 Сеп 2014 09:45

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от vladi_k » 15 Сеп 2014 17:03

prius 3 написа:
vladi_k написа:philipp
... а за масло още не съм разбрал какво харесва колата. 10W30 според мен ще е пастне!...
По какви критерии определяш какво масло пасва на твоята кола? По цвят, мирис, вкус, комбинация от цифри в спецификациите, консистенция или някакъв друг незнаен за мен критерии? Съвсем сериозен ми е въпроса.
Добър въпрос! biggrin.gif
Не знам как да ти отговоря сериозно... С мъка се въздържам от всякакви лигави отговори....! biggrin.gif
Просто мислех да погледна ръководството (с което за сега не разполагам) и да се осведомя!
Ти за какво масло ще ме посъветваш?

vladi_k
Мнения: 16
Регистриран на: 15 Сеп 2014 09:45

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от vladi_k » 15 Сеп 2014 17:04

philipp написа:П.П. И под "ремъка" нямах предвид агренажен, а този на алтернатор и водна помпа...
ОК, за този не се бях сетил... Мерси пак!

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от mirott » 15 Сеп 2014 17:05

prius 3 написа:
vladi_k написа:philipp
... а за масло още не съм разбрал какво харесва колата. 10W30 според мен ще е пастне!...
По какви критерии определяш какво масло пасва на твоята кола? По цвят, мирис, вкус, комбинация от цифри в спецификациите, консистенция или някакъв друг незнаен за мен критерии? Съвсем сериозен ми е въпроса.
Това, което не го гори:)! Съвсем не/сериозен ми е отговора...

philipp
Мнения: 265
Регистриран на: 24 Авг 2014 09:17

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от philipp » 15 Сеп 2014 17:11

vladi_k написа:Ти за какво масло ще ме посъветваш?
Сипи точно според характеристиките, които пише в сервизната книжка. Вероятно е 5W30, но пак се повтарям - провери. Коя марка ще е зависи според вкусовите ти и финансовите ти възможности.

Същото важи за маслото на скоростната кутия! И въобще - важи за всичко друго.

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от Not_active_user_1 » 15 Сеп 2014 17:24

mirott написа:
prius 3 написа:
vladi_k написа:philipp
... а за масло още не съм разбрал какво харесва колата. 10W30 според мен ще е пастне!...
По какви критерии определяш какво масло пасва на твоята кола? По цвят, мирис, вкус, комбинация от цифри в спецификациите, консистенция или някакъв друг незнаен за мен критерии? Съвсем сериозен ми е въпроса.
Това, което не го гори:)! Съвсем не/сериозен ми е отговора...
Кое не го гори и как разбираш дали ще го гори преди да си го сипал? Съвсем сериозни въпроси!!!

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от mirott » 15 Сеп 2014 17:33

Няма как. Той и за това човека е казал, че не знае какво харесва колата.

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от Not_active_user_1 » 15 Сеп 2014 17:35

vladi_k,
сериозните фирми произвеждащи масла имат съветници. Не знам как да ти го преведа, защото не се сещам за превод на български. На немски е Berater/Ölberater, но буквално преведено няма да го разбереш. Даваш модела, данните на колата, двигател, характеристики и ти изкарва инфото за течностите, които да ползваш. За твоята по принцип първата цифра трябва да е 5, а втората 30 или 40 по твой избор, но имай предвид, че 40 е алтернатива, а правилното е 30, т.е. получава се 5W30, но пак казвам виж какво ти препоръчват масларите!
Според Мотул това са ти маслата:
8100 Eco-clean 5W30
8100 Eco-nergy 5W30
8100 X-clean 5W40
8100 X-cess 5W40
Първите 2 ги ползвам на други коли и съм много доволен.
И това съм ползвал:
Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W-30
Много добро масълце също.
Не гледай толкова марката, колкото да е истинско според мен и да е по спецификация!
Последно промяна от Not_active_user_1 на 15 Сеп 2014 17:52, променено общо 1 път.

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от Not_active_user_1 » 15 Сеп 2014 17:40

mirott написа:Няма как. Той и за това човека е казал, че не знае какво харесва колата.
Ахааа, значи кучето не знаеш какво яде и му вземаш краставици и домати, защото няма да ги яде, понеже не ги харесва! biggrin.gif
Нормалното при всички случай е да вземеш, каквото ти се препоръчва, а ако не го приема да мислиш, каква алтернатива да предприемеш. И при колата и при кучето е така си мисля, а може и да не е, ако ме убедиш в твоята теза на предварително познаване.

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от iovkito » 15 Сеп 2014 18:04

prius 3 написа: незнаен за мен критерии?
prius 3 написа: Нормалното при всички случай
Защо пишеш думите с "и" в края , когато трябва да е "й" и обратното ? Един критериЙ , много случаИ .
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: тойота ДАНДИ и 48 госта