Новозакупена Тойота Ярис

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от Not_active_user_1 » 15 Сеп 2014 18:26

iovkito написа:
prius 3 написа: незнаен за мен критерии?
prius 3 написа: Нормалното при всички случай
Защо пишеш думите с "и" в края , когато трябва да е "й" и обратното ? Един критериЙ , много случаИ .
Абсолютно градивна критика за което благодаря. :thumbsup: Използвам чуждоезична клавиатура и понякога стават грешки, а в друг случай просто греша или проява на неграмотност, забрава на български и т.н. Все неща за които няма оправдание, а и не търся такова, пък и няма за какво след, като не се намирам в някой литературен форум и дали ще е „и“ или „й“ се разбира за какво става на въпрос. Ако не си разбрал нещо, можеш да питаш! Ще го повторя и поправя, за да стане разбираемо на широката аудитория!
Правописа го оправихме, дай сега да видим какво масло ще препоръчаш на колегата, че с тези „и“ или „й“ да не му блокира двигателя!

vladi_k
Мнения: 16
Регистриран на: 15 Сеп 2014 09:45

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от vladi_k » 15 Сеп 2014 18:28

prius 3
Мерси за информацията! Интересно ми е и "TM Auto" каква марка масло ще ми препоръчат...

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от Not_active_user_1 » 15 Сеп 2014 18:44

Не съм от "TM Auto" и няма как да знам, но съм почти сигурен на 100%, че маслата ще са Тойота със същия вискозитет за които ти писах. Можеш да ги питаш съвсем спокойно и да разбереш. Предполагам и по телефона ще ти кажат, а къде ще го сменяш си е твой проблем, но в "TM Auto" ще ти е доста по-скъпо и не виждам причина да ходиш при тях при условие, че си е съвсем рутинна процедура, която могат да ти е направят във всеки квартален сервиз или дори, ако имаш канал да си е извършиш ти, което ще е най-добре по простата причина, че докато се източва старото масло можеш да пиеш една бира и то наистина да се източи както трябва, а не както в сервизите да ти го сменят за 5-10 мин. а че вътре останало старо масло по маслените магистрали, което не се е отекло не ги бърка.

vladi_k
Мнения: 16
Регистриран на: 15 Сеп 2014 09:45

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от vladi_k » 15 Сеп 2014 18:52

prius 3 написа:Не съм от "TM Auto" и няма как да знам, но съм почти сигурен на 100%, че маслата ще са Тойота със същия вискозитет за които ти писах. Можеш да ги питаш съвсем спокойно и да разбереш. Предполагам и по телефона ще ти кажат, а къде ще го сменяш си е твой проблем, но в "TM Auto" ще ти е доста по-скъпо и не виждам причина да ходиш при тях при условие, че си е съвсем рутинна процедура, която могат да ти е направят във всеки квартален сервиз или дори, ако имаш канал да си е извършиш ти, което ще е най-добре по простата причина, че докато се източва старото масло можеш да пиеш една бира и то наистина да се източи както трябва, а не както в сервизите да ти го сменят за 5-10 мин. а че вътре останало старо масло по маслените магистрали, което не се е отекло не ги бърка.
Със сигурност ще ходя при тях за диагностика на този Ярис! Смятам, че диагностиката е за предпочитане там! Ако имаш различно мнение моля сподели.
За обслужването е ясно..., ще предпочета по- изгодния вариант но задължително ще проверя и цените при тях.

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от Not_active_user_1 » 15 Сеп 2014 19:24

Диагностика и обслужване са различни неща. :whistle:

philipp
Мнения: 265
Регистриран на: 24 Авг 2014 09:17

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от philipp » 15 Сеп 2014 19:26

vladi_k написа:Интересно ми е и "TM Auto" каква марка масло ще ми препоръчат...
Тяхно, много скъпо и със съмнително качество - вероятно средна хубост на цената на най-качествените марки
vladi_k написа:Със сигурност ще ходя при тях за диагностика на този Ярис! Смятам, че диагностиката е за предпочитане там! Ако имаш различно мнение моля сподели.
Скъпо и безсмислено

Какво се плашите от "диагностика"? В твоя Ярис няма нищо извънземно, че в официалния сервиз да могат да го видят, пък в кой да е друг да не могат. В ТМ Ауто ще отида тогава, когато всички останали вдигнат ръце и се предадат - не, че ТМ ауто ще помогне в този случай де. Цените им са х2 за всичко. Каква повреда няма да може да забележи средностатистически монтьор? Почти всичко по тази кола си е стандартно и познато.

vladi_k
Мнения: 16
Регистриран на: 15 Сеп 2014 09:45

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от vladi_k » 15 Сеп 2014 19:38

philipp
Хъм..., изхождам от това, че те най- добре ще си познават творението! Само за диагностика, ярисът може да е прост но съм се наслушал и за прости монтьори! Ще видим! wink.gif

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от Not_active_user_1 » 15 Сеп 2014 19:40

philipp написа:...
Скъпо и безсмислено

...
Абсолютно! :thumbsup:
В един Ярис няма какво толкова да се диагностицира. Всеки един средностатистичеки шофьор с малко стаж може да го направи същото. Сменят се течностите, филтрите, оглеждат се дискове и накладките, вдига се на подемник и се проверява за луфтове в окачването и това е. Тази кола се гледа само за ръжда и удари. Качваш се, караш и ако няма паразитни шумове, тракане, хлопане или нещо друго, бръмчиш докато се появят, ако изобщо се появят. :whistle:

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от Not_active_user_1 » 15 Сеп 2014 19:48

vladi_k написа:philipp
Хъм..., изхождам от това, че те най- добре ще си познават творението! Само за диагностика, ярисът може да е прост но съм се наслушал и за прости монтьори! Ще видим! wink.gif
Ако си решил да даваш пари и да си спиш спокойно си е твоя грижа. Ние тук се опитваме да ти ги спестим. Намери си някой печен механик от някой сервиз в квартала или от където си, дай му 5-10 лв. отгоре или му купи някоя бира да се почерпи и ще ти обърне повече внимание на колата, отколкото всеки друг надничар от ТМ Ауто, който я разбира, я не или хич не го е.бе за твоята кола. На него надника му върви, а за колата ту му е през макарона...
Според мен за кола на старо е добре да си имаш човек в сервиз, какъвто и да е на който можеш да разчиташ и който няма да те подведе поне за дребните неща.

philipp
Мнения: 265
Регистриран на: 24 Авг 2014 09:17

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от philipp » 15 Сеп 2014 19:50

vladi_k написа:Хъм..., изхождам от това, че те най- добре ще си познават творението!
Познават парите в касата си и евентуално как да ти ги вземат. Да не мислиш, че те са ги правили тези автомобили, че да ги познават? Сервиз като всеки друг са - обикновени хора на заплата работят там. Просто им минават само тойоти, докато при другите минава всичко. Второто е за предпочитане, защото дава по-добра обща култура.

vladi_k
Мнения: 16
Регистриран на: 15 Сеп 2014 09:45

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от vladi_k » 15 Сеп 2014 19:51

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Добре добре! Убедихте ме! Забравям за ТМ... След прегледа ще се похваля! worthy.gif
Хубава вечер!

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от iovkito » 15 Сеп 2014 22:36

prius 3 написа: Правописа го оправихме, дай сега да видим какво масло ще препоръчаш на колегата, че с тези „и“ или „й“ да не му блокира двигателя!
Той човек като си науми и м10д да налива в колата си , каквито и съвети да му се дадат , той пак ще го направи. Аз поне не бих налял на колата 10w30-40 .
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от mirott » 16 Сеп 2014 08:42

prius 3 написа:
mirott написа:Няма как. Той и за това човека е казал, че не знае какво харесва колата.
Ахааа, значи кучето не знаеш какво яде и му вземаш краставици и домати, защото няма да ги яде, понеже не ги харесва! biggrin.gif
Нормалното при всички случай е да вземеш, каквото ти се препоръчва, а ако не го приема да мислиш, каква алтернатива да предприемеш. И при колата и при кучето е така си мисля, а може и да не е, ако ме убедиш в твоята теза на предварително познаване.
Къде видя, че имам теза по предварително познаване?! 5W30 или 40 и пробва дали му изнася на моторчето. Точка.

philipp
Мнения: 265
Регистриран на: 24 Авг 2014 09:17

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от philipp » 16 Сеп 2014 09:13

"Дали му изнася на моторчето" - стига сте говорили глупости. Всеки двигател си има точно определена характеристика за масло, с което трябва да работи. Възможни са КОМПРОМИСНИ допуски, за които винаги изрично е казано, че не са препоръчителни. Всякакви експерименти водят само и единствено до горчив опит.

При 5W30 числото 30 обозначава "вискозитет при температура 100C". Сменяйки го "за проба" с 5W40 ти променяш вискозитета при работна температура с характеристика 40. В сервизните книжки (поне на моята Тойота) пише изрично, че маслото трябва да е 5W30, но по изключение може и 10W40. Казано с други думи сипвайки 5W40 ти ще караш колата си в компромисния режим на работа. И от тук насетне отчитайки, че разликата в цената на маслата между 5W30 и 5W40 никак не е голяма, то това да се сложи 5W40 е пълна глупост!!!

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Новозакупена Тойота Ярис

Мнение от mirott » 16 Сеп 2014 09:55

Добре... :whistle:
Няма да пиша повече глупости :thumbsup:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 56 госта